Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Fontos-e, hogy a gyerek már pár hónaposan sokfelé menjen a szülőkkel? fórum

Fontos-e, hogy a gyerek már pár hónaposan sokfelé menjen a szülőkkel? (beszélgetős fórum)


1 2 3
69. Kyller
2011. jún. 7. 16:43

nagyon regen irtak ide, de bele kell kotyognom nekem is :) a kicsifiam 4 honapos. mar 10 naposan jott velunk etterembe. azota is havonta visszuk magunkkal es nem volt vele nagyobb problema. hetente jarunk baba-mama klubba es imadja. akarmi elinteznivalom van, a kolyok jon velem, mert nincs kire biznom. 1 het mulva megyuk haza repulovel, majd nyaralni, szinten repulovel, atszallassal. biztos vagyok benne, hogy nem lesz semmi problema. sem most, sem 5, vagy 10 ev mulva. sot! biztos vagyok benne, hogy 10 evesen mar egyedul is kepes lesz magyarorszagra repulni, kisero nelkul. talpraesett lesz es nyitott (mellesleg 4 nyelven fog mar akkor beszelni)...

kovezzetek meg, de en is keptelen lennek csak a szoptatasra, a kakis pelenkakra es a "mit fozzek ma" dilemmajara gondolni. bediliznek...

2010. ápr. 19. 17:02
igen fontos .
67. babo25
2008. nov. 21. 15:56
Titeket olvasva nagyon írigyellek benneteket.Sajnos az én 4 hónapos kisfiam utál mindent, amit nem otthon csinálunk. Nem szereti a babakocsit, sem a babahordozót (végig sírja, ha beletesszük), de néha kell mennünk valahova. Már annyi mindent kipróbáltam, eredménytelenül.Pedig olyan jó lenne néha kikapcsolódni és elmenni hármasban is egy kicsit kikapcsolódni.
2008. nov. 21. 15:17
igen
2008. ápr. 19. 17:39
... de egyetértek, fontos a gyermek életében az állandóság. Mondjuk az sem jó, ha pl. csak a saját ágyában tud elaludni, mert alakulhat úgy, hogy máshol kell letenni pl. délutáni alvásra.
2008. ápr. 17. 23:50
Szerintem is nagyon fontos a napirend a csecsemő és kisgyermek számára. Kellenek a kapaszkodók, attól érzi magát biztonságban... bla-bla...
2008. ápr. 17. 23:22

Sziasztok! A mi picikénkkel elég sokat utaztunk már kis csecsemős kora óta.

Mondhatnám, hogy a nászutunkra, Tunéziába is velünk jött, igaz, akkor az apja vitte a testében, én meg hoztam a méhemben :)))


Na, de komolyra fordítva a szót, úgy alakult, hogy külföldre is vittük már fél évesen a dédihez, meg keresztül-kasul az orzságban, persze igazodva az igényeihez. Nem szenvedte meg, azóta is imád autókázni és mindig mehetnékje van.

62. direne
2008. márc. 31. 01:13

Szerintem, ez úgyis látszik a babán.

Ha utazás alatt/után (akár napokig) nyűgösebb, nyugtalanabb, akkor kizárólag "nevelési célzattal" nem szabad cipelni őt ide-oda.

Azért pár hónaposan nekik még a nyugalom a legfontosabb és az állandóság.

Viszont, ha a szülők jönnek-mennek vele, és a gyerek élvezi, utána otthon is nyugis, békés, úgy gondolom, bátran vihető, de persze közelíteni kell az otthoni napirendhez.

61. I 35
2008. febr. 18. 16:26
Mi már három hetesen vittük magunkal a lányomat, később a fiamat is ha mentünk valahova.Autóban meg tudtam őket szoptatni,ha úton voltunk,az sem jelentett problémát.Egyedül ahhoz ragaszkodtam,hogy legkésőbb nyolc órára meg legyenek fürdetve.
60. ZiZi81
2008. jan. 29. 11:31

Szerintem fontos!Meglátszik a babán,ha sokat jöttek-mentek vele.Nem rémül meg a "tömegben",nem fakad sírva,ha egy idegen rámosolyog,Válaszol,ha egy ismerős kérdez tőle valamit.Ismerek olyat,aki a 4 fal között nevelgeti kislányát.Csak a szülők és a mama,aki megszólíthatja:(!Soha senki nem foghatta meg amikor kicsi volt,soha a szülőkön kívül nem vigyázott rá senki.


Én nem szeretném,ha az én gyerekem a szoknyám mögé bújna,ha valaki ránéz.Beleadom majd bárki kezébe és nyugodt szívvel rábíznám a barátnőimre.Persze,ha már akkora lesz!


Na aztán,hogy mit hogy fogok csinálni,az majd akkor derül ki,ha már a kezemben foghatom.Csak nehogy pont ezekbe a hibákba essek!!!

2007. szept. 2. 08:59
Nálunk az oviban mondták a nagyra,hogy hatalmas ismeretanyaggal rendelkezik,messze többel mint a többi gyerek...látszik hogy sokfelé járt már...
2007. szept. 2. 08:51
Menjen, de ésszerűen.
2007. szept. 2. 08:50
Jó dolog az hogy a kicsit viszük minden hová magunkal. Van egy két ismerős de azok a gyerekeket ha tehetnék mindíg lepasszolnák. Mi a párommal is minden hová magunkal visszük mert azért család a család hogy az a szerencsétlen gyerek ne legyen lepasszolva. A kérdésre válaszolva egyébként szerintem az a babán is múlik hogy milyen típus. Lehet hogy ha elviszük minden hová akkor ő már egy idő után sírdogál mert neki nem jó ha cipelik össze-vissza.
56. LoLiNa
2007. aug. 7. 07:47
ha a család nem otthonülő tipus, akkor igen. szokja csak. én minden nap viszem őt mindenfelé, jobb is a friss levegőn, mint a bezárt lakásba. nem beszélve arról, ha lakásba ,,tartod,, a gyereket, egyszer kiviszed 10percre, azt minden létező bacit összeszed. eshet hó, lehet minusz x fog, akkor is viszem minden nap!
2007. jún. 7. 09:49
Nekem amikor megszületett a lányom,és most a fiam az első két hétig segített a férjem,de aztán elment dolgozni,és onnantól kezdve viszem magammal a gyerekeimet mindenhová(ahová muszály elmennem)mert nincs aki vigyázzon rá.
2007. jún. 7. 09:28
Nem fontos,de nem is kell elzárkózni minden programtól.
53. babi83
2007. máj. 17. 09:33
Szerintem nem, én is amellett vagyok, hogy a gyereknek az állandóság, a megszokott napirendja adja a biztonságot! Jó, persze a levegőzés, a séta, egy két kimozdulás kell a babának is, meg az anyának is, de nem az állandó húrcolkodás, kimerítő utazások stb!
52. Zsu77 (válaszként erre: 51. - RareMama)
2007. máj. 17. 09:29
Tényleg babája válogatja, valamelyik élvezi az utazást, nyüzsgést, valamelyik a teljes nyugalmat kívánja. A baba igényeit kell szemelőtt tartani. Nálunk úgy alakult a helyzet, hogy 9 hónapos korában vissza kellett jönnöm dolgozni. Ráadásul úgy, hogy hétköznap itt lakunk, hétvégén meg otthon. Rettegtem, hogy bajt okozok a kicsinél, de szerencsére nagyon jól viseli. Már 2 hónapja így élünk és semmi gond nincs nála. Vidám, kiegyensúlyozott baba, nincs gond az alvással, evéssel. Amennyiben nem így lenne, más megoldást keresnék.
2007. máj. 16. 23:52

Szerintem is kisbabája válogatja.

Én 3 hnapos koráig csak levegőzni vittem, multiba 7 hónaposan vittük először, mert nem akartam a jégkondin megfagasztani meg a 500 éve bent keringtetett ugyan azokat a bacikat megetetni vele:)

Most 10 hónapos, nagyon barátságos baba, volt már kompon, Balcsin,étteremben többször is, és mindig nagyon jól érezte magát, a kocsiban jókat szunyált :)


Ha nem élvezné-nem vinnénk.

50. KIRA7 (válaszként erre: 49. - Elviracska)
2007. ápr. 25. 08:29

Ez egy korrekt válasz volt,és nem volt egyoldalú.

Tetszett.

2007. ápr. 19. 14:15
Ez véleményem szerint kisbabától is függ mert van olyan kisbaba ki nyugalomra vágyik ,és az otthoni légkör teremt neki megnyugvást,és ha kimozditják abból a megszokott élet stilusából ,teljesen felfordul az egyensulya.Viszont ,van kibaba akit mindjárt az elejétől fogva vihetsz bárhová ,mert nem zavarja meg semmilyen téren.Nekem a kisfiam nem volt egy éves ,és elvittem ezer kilométer távolságra vonattal,és komolyan mondom semmi gondom nem volt vele,ugyanugy aludt evett,és mindenki csodálkozott hogy birta ki ezt a hosszú utat.
48. KIRA7 (válaszként erre: 46. - Ildiko0914)
2007. ápr. 17. 08:30

hihetetlen!ti egymást oltogatjátok anyuszkával?

Mennyi idős a gyereked/id?

2007. ápr. 11. 14:22
Egyetértek, a pici babának nyugalomra, biztonságra és állandóságra van szüksége. Ezt pedig otthon találja meg igazán.
46. ildiko0914 (válaszként erre: 41. - Anyuszka)
2007. ápr. 11. 08:32
Osztom a velemenyedet,en is azok koze tartozom akit az otthoni gyermekneveles es haztartas kielegit, persze szukseg van a setara de nem a varos zajaban, sajnos mivel en varoson elek, nekem nem volt lehetosegem sok, ami a csendet illeti, de probaltam mindig megkeresni az egy ket orai setara azt a helyet amelyik kevesbe volt zajos.Es egy parhonapos gyereknek nyugalomra csendre van szuksege es semmi szukseg arra hogy magunkkal cipeljuk kulonbozo tarsasagokba
2007. ápr. 5. 22:00
Kérdés,hogy mit értetek a sokfelé alatt?Bevásárló kozpontba,olyan helyekre,aholnagy a nyusgés,szerintem nem erdemes egy pár honapos csoppseget elvinni.De ha utazásról,kirándulásrol van szo,oda lehet vinni,hisz neki is jot tesz a friss levego.Rokonokhoz is,latogatoba simán magatokkal vihetitek,szoval olyan helyekre,ahol ha kell,nyugodt korulmenyek kozott ehet,aludhat.Mi 6 hetesen mar vittuk kirandulni magunkkal a kislanyunkat,jokat aludt a friss levegon.
44. anyuszka (válaszként erre: 42. - Roni nagyi)
2007. ápr. 2. 20:23
Ismereteim szerint a hiperaktivitást egy ingerület átvivő anyag hiánya okozza az agyban.Az ilyen gyermek az állandó mozgás által ingerli az agyat, hogy jól érezze magát.Az erre adott gyógyszer is serkentő,és nem nyugtató szer.Tehát nincs összefüggés.
43. sugaro
2007. ápr. 2. 15:17

Szerintem a hiperaktivitás nincs összefüggésben a korai világjárással.Ez a magatartás zavar teljesen másra vezethető vissza. Mondjuk nagyon-nagyon extrém esetben(akit folyton erős, állandóan változó ingerek érnek, az állandóság biztosítása nélkül) el tudok képzelni egy nyugtalan, összpontosítani nemtudó, szétszórt gyereket. Manapság sokmindenkire rámondjuk, hogy hiperaktív, pedig tulajdonképp az valami más.


Az én véleményem is az, hogy nem éppen jó egy pici babának a nyüzsi. Az én kisfiam olyan 5 hós volt, mikor először bevásárolni vittük. Szerintem nagyon elkeserítő, mikor egy-egy plázába pár hetes csöppségeket látok. Nem értek egyet azzal, hogy aludni mindenhol lehet. A valóban piheltető alváshoz nyugalom és viszonylagos csend kell. Erre még az autó sem a legmegfelelőbb. Szerintem....

2007. ápr. 2. 00:10
Nektek mi a véleményetek arról, hogy a hiperaktív gyerekek sokasága nincs összefüggésben a korai világjárással? Pici korban volt elég csend és nyugalom az életükbe? Valóban szabadnak született, de a babának nics választása, viszik akkor is amikor nem akarja. Az anyákon múlik szinte minden. Lehet vinni a szabadba, ahol csak a baba a fontos. Kell a levegő, napfény, de egyet értek azzal, hogy nem a városi nyüzsgés.
41. anyuszka (válaszként erre: 37. - KIRA7)
2007. ápr. 1. 21:12
Én nem értk egyet veletek!A város járás nem tartozik a csecsemő,de még a kis gyermek alapvető testi, lelki szükségleteihez.Ez szerintem olyan anyukának a szükséglete akit nem elégít ki az otthonával és a gyermekével való törődes.
2007. márc. 29. 22:55
Nekem az volt az elvem, hogy mindig figyelembe kell venni a gyermek természetét, hogy mikor is érdemes, esetleg kényszerűségből kell a babával tömegbe kimozdulni. A fiamnak meg sem kottyant, hol, merre járunk mert elaludt,ha elfáradt. A lányom már egy külön téma volt, nyűgös volt, ha tömegbe, áruházba bárhol voltunk, mert nem tudott csak a megszokott közegben aludni,pihenni. Őt nem is gyakran vittük magunkkal. Ovodás korukban is ez a szokásuk megmaradt. Lányomra volt is ezért panasz, hogy nem alszik,csendben nézelődött. Amikor hazaért nem volt fáradt.Minden szülő maga szokása szerint alakítja, a kicsi gyerek ehhez szokik hozzá.
1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook