Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Bölcsi/ovi/iskola dolgozó szülőkkel fórum

Bölcsi/ovi/iskola dolgozó szülőkkel (beszélgetős fórum)


1 2 3
76. PöttyösPanka (válaszként erre: 71. - Channa*)
2023. febr. 24. 19:46
Bagoly mondja...
75. bellabi (válaszként erre: 71. - Channa*)
2023. febr. 24. 17:54
Köszi, kedves vagy! 💕
74. rabankari (válaszként erre: 73. - Channa*)
2023. febr. 24. 17:26

Nem tudom mit olvastál...

Érdemben hozzászóltam.

Fuss neki újra,hátha😃

73. Channa* (válaszként erre: 72. - Rabankari)
2023. febr. 24. 17:19

Ja, ti sem szoktatok érdemben hozzászólni semmihez, csak ráugrani a kiszemeltre, ahogy itt is tettétek.


Felvetted az általam dobott inget?


Te tudod...

72. rabankari (válaszként erre: 71. - Channa*)
2023. febr. 24. 17:14

Aki itt a leggusztustalabb,az te vagy!Rendszeresen kioktatsz mindenkit,mindenhol,most meg itt játszod a védőügyvédet.

Érdemben is hozzá tudsz szólni???

Senki nem ugrott senkire.

Más a véleményünk,butaságot írt.

Ez van.

Nem írom,hogy süllyedj el,mert lejjebb már nem tudsz.

2023. febr. 24. 17:07

Mennyire gusztustalanok itt sokan.

Mindig ki kell valakit nézni magatoknak, akit lehet szekálni, ráugrani 10-en? És mennyire okosak is vagytok, mert ti aztán mindent tudtok, ugye!?

Bezzeg aki megcsinálja, nem itt nyafog, az megkapja a magáét, mert hazudik.


És olyan jó rámutatni valakire, hogy ő a hülye, ugye?


Süllyedjetek el!

70. Kótyomfity (válaszként erre: 44. - PöttyösPanka)
2023. febr. 24. 16:25
Ott a pont! 👍
69. nilem023 (válaszként erre: 66. - Rabankari)
2023. febr. 24. 16:01
Veled értek egyet, én is úgy tapasztalom!!
68. PöttyösPanka (válaszként erre: 66. - Rabankari)
2023. febr. 24. 15:55
Sajnos már nem tudom, melyik könyvben olvastam, de mérték bölcsis gyerekek stresszintjét. Érdekes, hogy a látszólag nyugodt, eljátszogató gyerekekben is ugyanannyi stresszhormon volt, mint az anyukájuk után sírókban. Ebben a korban ezt okozza az elsődleges gondozójuktól való távollét. Félelmetes, hogy kívülről nem is látszik. Ellenben az épp dinamikusan fejlődő agyukban lenyomatot hagy.
67. bellabi (válaszként erre: 66. - Rabankari)
2023. febr. 24. 15:46

Tök jó, hogy nem bántani akarsz. :)


De attól még az én tapasztalataim, élményeim bizony azok, hogy láttam jóval 2 év alatti gyerekeket EGYMÁSSAL játszani. Nem egyszer és nem csak az enyémet.


Olyasmit meg nem fogok elhinni, aminek a saját szememmel láttam az ellenkezőjét.

66. rabankari (válaszként erre: 64. - Bellabi)
2023. febr. 24. 15:38

Dehogy,eddig is így volt,nem kell sokszor leírni.

Értsd már meg,hogy butaságot írsz,tényleg nem bántásból írom.

Az együtt játszási nagyon sok képességnek ki kell alakulnia,egy egy éves gyerek nem tart még ott.

A fiam is bölcsis volt.

Az is nagy szó volt ha kétévesen játszottak együtt.Sokan még ennél is később kezdenek el egymás felé fordulni,magukban elautóznak stb.stb.

65. PöttyösPanka (válaszként erre: 63. - Rabankari)
2023. febr. 24. 15:28
Nem fogja megérteni.
64. bellabi (válaszként erre: 63. - Rabankari)
2023. febr. 24. 15:25
És ha elég sokszor leírod, akkor igaz lesz.
63. rabankari (válaszként erre: 59. - Bellabi)
2023. febr. 24. 15:23
Újra leírom!Egymás mellett!!!
62. bellabi (válaszként erre: 61. - PöttyösPanka)
2023. febr. 24. 15:13
Semmi ilyesmit nem mondtam, hogy bezzeg az én gyerekem. Főleg, hogy a többi hasonló korú gyerek, akik nem az én gyerekeim is benne voltak a játékban. Egymással játszottak, nem egymás mellett. Szerencsére nem olvastak Titeket, így nem tudták, hogy nem tudnak együtt játszani. ;)
61. PöttyösPanka (válaszként erre: 58. - Rabankari)
2023. febr. 24. 15:05
Bezzeg az ő gyereke, mert bezzeg ő megtanította arra, amit ebben a korban nem érnek fejlettségben a gyerekek. Látszólag az egymás mellett játszás tűnhet úgy, mint az egymással játszás. Csak nem mindenki érti a minőségbeli különbséget.
60. PöttyösPanka (válaszként erre: 57. - Constanzes)
2023. febr. 24. 15:03
Kemény vagy, hogy egyedül nevelsz ennyi gyereket. Minden elismerésem!
59. bellabi (válaszként erre: 58. - Rabankari)
2023. febr. 24. 14:36

Na, hol?


Kisgyerekes barátokkal összejöveteleken, belesve a bölcsi kerítésén, a játszótéren, ha a sajátom mellett vigyáztam a kis barátaira is.


Bocs, mindent lehet, de ilyen baromságot ne írjunk már, hogy nem játszanak egymással a 2 év alatti gyerekek!

58. rabankari (válaszként erre: 56. - Bellabi)
2023. febr. 24. 14:28

Húúú,bezzeg te ezt is láttad...1,másfél évesek játszanak egymással!!!

Ezt a sok hülyeséget honnan szeded,most komolyan?

Én is láttam.

Max. egymás mellett játszanak,illetve elszednek egymástól ezt,azt,de ez közel sem együtt játszást jelent.

57. constanzes (válaszként erre: 54. - PöttyösPanka)
2023. febr. 24. 14:04

Nekem távmunkás szerződésem van, mindkét munkahelyemen. Tehát nem az van, hogy lehetek home office-ban, hanem eleve távmunkában dolgozom immár 13. éve. A második állás interjújára csak úgy mentem el, hogy megmondta, hogy ha be kell járni, akkor felejtsenek el (fejvadász keresett meg).


Nekem most már nagyok a gyerekeim, tehát simán dolgozom akkor is, ha itthon vannak. Persze egy alsós mellett is csökken a hatékonyság, de az még behozható. Mivel én egyedül nevelem őket már 7 éve, ezért másképpen nem is tudnánk működni.

56. bellabi (válaszként erre: 55. - Rabankari)
2023. febr. 24. 13:53
Dehogynem játszanak egymással. A saját szememmel láttam. :)
55. rabankari (válaszként erre: 35. - Bellabi)
2023. febr. 24. 13:37

"Szerintem 1-1,5 év felett már rosszabb, ha egyáltalán nem jár közösségbe, mintha egész nap ott van".


Én nem így gondolom!!!

Nem is játszanak egymással,az 2 éves kor után van és továbbra is az a véleményem, hogy 14 hónapos gyereknek 9 órákat bölcsiben lenni,nem a legjobb választás.Ezt tényleg csak akkor,ha semmi más opció nincs.

Hivatkozhatsz arra más országban,hány hónaposan kerülnek be,de felesleges, mert teljesen más a rendszerük.

54. PöttyösPanka (válaszként erre: 49. - Constanzes)
2023. febr. 24. 13:01
Ja, hát úgy én is szerettem home officeban lenni, hogy nem volt otthon a kicsi :)
53. PöttyösPanka (válaszként erre: 49. - Constanzes)
2023. febr. 24. 12:59
Máté Gábor gyerekei is pszichológushoz járnak, hogy feldolgozzák azt a traumát, amit a saját apjuk örökített át rájuk. De ettől még zseniális az új könyve. Senki sem születik tökéletesnek, de vannak, akik képesek fejlődni. Ahogy senki szaktudása sem makulátlan. Vekerdynek volt egy-két nézete, ami miatt a kötődő nevelés pártiak máglyára akarták vetni. Mégis rengeteg igazság van abban, amit mondott. Bevallom Bagdy csak úgy beugrott. Voltam előadásán, de mondjuk tőle semmit sem olvastam.
52. PöttyösPanka (válaszként erre: 48. - Bellabi)
2023. febr. 24. 12:52

Mondom, gratulálok, te egy igazán szuper anya vagy, mert megtanítottad a gyereked egy olyan dologra, amire bezzeg mi, szaranyák, képtelenek voltunk.


Jó-jó, hüle magyarok. Akkor Danielle Graf, John Payne, Mary Kurcinka. Had ne soroljam fel a világ összes szakértőjét, mert tudom, hogy mindről meg tudnád mondani, hogy te miért tudod jobban 😘

51. bellabi (válaszként erre: 49. - Constanzes)
2023. febr. 24. 12:50
Plusz a munkábajárás elmaradásával is időt nyer az ember a home office-nál.
50. constanzes (válaszként erre: 48. - Bellabi)
2023. febr. 24. 12:50

Ja, hát ha nekem is csak a lányom lenne, és is kiválóan osztanám az eszet, hogy milyen szuperul megtanítottam mindenre, ugyanis ő mindig is tök jól lekötötte magát, 5 évesen meg mát tudott olvasni, utána pár könyvvel bárhol bármeddig elvolt. :) Szerencsére nekem utána születtek még gyerekeim, így tudom, hogy a gyerekeket valójában nem nagyon lehet nevelni, max. terelgetni, nem üres lapok, amikre bármit írhatsz.


Anyukám is mindig azt mondta, hogy ő is totál el volt ájulva magától, hogy mennyire jól csinál mindent, amíg meg nem született a harmadik gyereke. :))

49. constanzes (válaszként erre: 46. - PöttyösPanka)
2023. febr. 24. 12:46

A home-office az nem azt jelenti, hogy otthon van veled a gyerek. :) A gyerek természetesen bölcsiben/oviban/suliban van. De ha véletlenül beteg mégis, akkor át lehet lavírozni pár napot, mert azért egy 2 éves még alszik délután, meg este is alszik már 8-kor. Én legalábbis így csináltam olyankor, ebéd után amikor aludt, meg este 8-tól éjfélig nyomtam. És amikor már nem full beteg volt, akkor jött a bébiszitter, el tudtam vonulni egy kicsit, még plusz óra nyerhető. Ugyan így volt megoldható pl. az, hogy két gyereket is fejlesztésre kellett hurcolni. Ilyen időpontokban, hogy reggel 9, meg délelőtt 11. Normál munkahely mellett ez esélytelen lenne. Valamint egyik gyerek sem volt napközis, 2-kor hazajöttek a suliból, itthon tanultunk együtt. Ez sok lemondással járt a részemről (sokat kell éjszaka dolgozni, hogy behozzam, ami elmaradt), viszont a gyereknek nagyon jó volt. Én egyszer sem voltam így táppénzen.


Szerintem sem jó 9-10 órát bölcsiben lennie egy ilyen kicsinek, főleg úgy, hogy utána 8-kor már alszik, érdemben nincs semmit a szüleivel. A külföldi példák azért nem jók, mert ott nem egyből 8 órában nyomják az anyukák, bizony részmunkaidőben kezdik, napi pár óra munkával. Amerikában meg mindenki neurotikus. :))

Bagdy Emőke mondjuk a halálom, a nők legnagyobb ellensége, Vekerdy meg megmondta, hogy az, hogy felnőttek a gyerekei az nem neki köszönhető. :) Szóval nem miattuk mondom ezt. :)

48. bellabi (válaszként erre: 46. - PöttyösPanka)
2023. febr. 24. 12:42

Én sem hagytam sírni. De megtanitottam arra is, hogyan kösse le magát. Nyilván nem rögtön 2 órát.


Bagdy Emőke párszor már lejáratta magát, amikor a butább nemnek nevezte a nőket, vagy betegnek a melegeket.


Amúgy tipikus magyar pszichológusok, akik a kádári gyesen szocializálódtak.

47. bellabi (válaszként erre: 44. - PöttyösPanka)
2023. febr. 24. 12:36
Nem vagyok. Sokat hibáztam, hibázok. De azt sikerült megértetnem, hogy ami veszélyes az tilos és ebben nincs alku.
1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook