Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Székesfehérvári kismamák fórum

Székesfehérvári kismamák (beszélgetős fórum)


329. pemete (válaszként erre: 328. - Bridzsit76)
2008. nov. 5. 18:53

Igen Ifj. Nagy Léászló nem szülészorvos, de még orvosnak sem a legjobb...

Anno mikor 17 évesen fogmazásgátlót irattam, minden vizsgálta nélkül felírt egy fajtát, aztán mikor mondtam, hogy minden bajom van tőle felírt mégegy fajtát, és mikor az sem volt jó azt mondta, hogy akkor azt tudja megint felírni, amit először szedtem...

328. Bridzsit76 (válaszként erre: 327. - Nemetherika)
2008. nov. 5. 18:07

Döntés elött állok, hogy Bata vagy Csetényi!

Amúgy az ifj. Nagy Lászlóhoz járok még, de ő nem szülészorvos.

2008. nov. 5. 17:59
Bridzsit ki a dokid?
326. Bridzsit76 (válaszként erre: 322. - Ce91523917)
2008. nov. 4. 19:07

Szia!

Véleményem, hogy nem kimondottan a szülés az ami miatt kell egy fogadott doki, akihez állandóan jár az ember.

Példámból tudok csak kiindulni: Még nem volt meg a választott dokim. Pont úgy voltam, hogy már eldöntöttem, hogy ha megvan az AFP eredménye azzal már magánba megyek. Viszont egy héttel mielött mennem kellett volna az ehhez szükséges vérvételre kiderült, hogy beteg a baba...

Szóval szinte egyedül maradtam a problémámmal. Így nem volt még orvosom aki foglalkozott volna velem a kórházban. Hátrányt élveztem azokkal szemben akiknek volt dokijuk. Elveszett és tanácstalan voltam ott, szinte sose tudtam mire számítsak, mi következik és történhet velem, és sorólhatnám tovább.

Szóval én mégegyszer doki nélkül nem indulok neki a babavállalásnak. Nekem az is fontos, hogy ne csak akkor beszélhessek az orvossal amikor elmegyek a rendelésére. Egy magándokit szinte bármikor felhívhat az ember ha esetleg aggasztja valami... és ha netán valami gond van akkor van kire számítani...

Én minden kismamának ajánlom, hogy legyen orvosa.

A szülésznő fogadásán még nem gondolkoztam el. Úgy tervezem, hogy ha lesz orvosom, azt mindenképp megkérdezem ajánlja-e illetve, hogy kit. Különben idáig bármelyik szülésznőről akivel találkoztam csak jót tudok elmondani. Lehet szerencsém volt...

Elnézést egy kicsit hosszúra sikeredett írásom. :-)

2008. nov. 4. 12:23
De nem ismerted és császárnál kell egyfajta bizalom.Nekem kellene még nem volt gerinces érzéstelenítésem soha ettől is félek.Meg attól is ha nem lenne fogadott dokim megint csak bemegyek a szülészetre és várok egy vad idegen orvos döntésére hogy most mi is lesz. Ezt nem lehet leirni. A múltkori babánál nem volt persze így is megszületett nem hagyták bennem.De ezt az érzést amit most érzek nem lehet szavakba foglalni. Nekem most szükségem van rá.
324. pemete
2008. nov. 4. 12:09
Nekem nem volt fogadott orvosom, meg szülésznőm sem, csak mentem, és szültem, illetve szültünk én, a párom, meg a két orvos, meg a három szülésznő:(
2008. nov. 4. 11:45
Nekem császár volt a második szülésem és hát most jön a harmadik...A fogadott orvos biztonságot ad nekem...
2008. nov. 4. 08:53
Csak egy kérdés. Miért akartok mindannyian fogadott orvost? És akkor fogadtok mellé szülésznőt is?
321. ce91523917 (válaszként erre: 311. - Bridzsit76)
2008. nov. 4. 08:50

SZIA Bri!

Természetesen csinálnak epidurálist. Mikor a szülőszobában voltam, nekem is mondták, hogy meg kell szülnöm rendesen, mert nincs anesztes, de mind két szülésemnél előkerült. Igaz, hogy kevesen vannak, de megcsinálják. Rengeteg epis császáros volt akkor amikor én szültem, meg töb ismerősöm is így szült

320. 4af30810d1 (válaszként erre: 319. - Nemetherika)
2008. nov. 3. 22:43
Igen!!!:) Ő ilyen..:)))
2008. nov. 3. 20:59

Persze. Most ma beszéltem vele és mivel nem volt időpontja szerdára és pont szerdán leszek 12. hetes (és akkor kell a 12. heti uh-t)

behívott a kórházba délelöttre nem magánba.Rendes nem?

318. Bridzsit76 (válaszként erre: 317. - Nemetherika)
2008. nov. 3. 20:34

Szia!

Én még nem döntöttem, mbár nekem még ne sürgős, mert még nem vagyok terhes.

De megkérhetlek, hogy ha voltál nála akkor megírod a véleményed?

2008. nov. 2. 18:08
Arra gondoltam hétfőn bejelentkezem a Csetényi magánrendelésére.Lányok ki - kinél maradt? Én most megyek a 12. hetes uhra. És ti? Van akivel együtt szülök májusban?
316. Bridzsit76 (válaszként erre: 314. - S.Sandra)
2008. okt. 26. 13:45

Igen, Csetényi! Ne haragudj, figyelmetlen voltam...

Róla csak jót hallottam eddig!!!!

315. rinike
2008. okt. 26. 13:30
Én a Dr. Deák Csabához járok most. Nála szült valaki?
314. S.Sandra (válaszként erre: 313. - Bridzsit76)
2008. okt. 26. 13:17

már írtam!:) olvass vissza kicsit, valahol megtalálod a válaszaimat.

én is a Csetényihez jártam és maradok is nála.


Szülés közben alakult úgy a dolog, hogy végül császárom lett, sajnos szinte semmit sem tágultam...

313. Bridzsit76 (válaszként erre: 312. - S.Sandra)
2008. okt. 26. 13:14

Szia Sandra!

Neked különben volt fogadott dokid, ha igen akkor kihez jártál és tudsz véleményt írni valamelyik nődokiról? Tudod dokiválasztás előtt vagyok!

Te tudtad előre, hogy császárod lesz?

2008. okt. 26. 13:05

Császárnál spinális érzéstelenítés van, nem teljesen ugyanaz mint az EDA. Nekem is császárom volt, semmit nem éreztem közben!


Viszont EDA-t csak akkor adnak a szülőszobán, ha felfogadsz előre egy anesztest, ugyanis állítólag annyira kevés anesztes van-és így annyi munkájuk, hogy különben esélyed sincs rá.

De erről Cashmere többet tudna mesélni, hogy ez hogyan is működik itt Fehérváron.

311. Bridzsit76 (válaszként erre: 310. - Ce91523917)
2008. okt. 26. 09:06

Szia Victory!

A császárt epidurálisan érzéstelenítette?

Egyáltalán a Fehérvári korházban végeznek EDA-t? Vagy ez teljesen orvos függő lehet?

310. ce91523917 (válaszként erre: 309. - Bridzsit76)
2008. okt. 25. 12:35
Szia Az első Babát a Batánál szültem, ő volt ügyeletben. nagyon rendes volt velem, velem volt, segített és a végén ő is császározott. Annak ellenére, hogy nem fogadott orvosom volt tökéletesen ellátott és utána is többször bejött hozzám. én ŐT ajánlom
2008. okt. 25. 10:44

Sziasztok!

Nagyon szépen köszönöm, hogy leírtátok a véleményeteket! Csetényiről idáig mindig csak jókat hallottam! Batáról is!

Kettő közül fogok dönteni!

Orosznál szültem a kislányom, nyáron volt 9 éve!

Velem teljes mértékben rendes volt, megértő, kíméletes és még sorolhatnám tovább a jó dolgokat róla, de mégse választanám őt!

1 dolog miatt, egy nagyon nagyon fontos dolog miatt! Keddre voltam kiírva a szülésre, de én csütörtökön nyugtalan voltam, mert nem éreztem a baba mozgását és rossz megérzésem miatt elmentem a rendelésére, csütörtökönként Gárdonyban rendelt. Végül is mindent rendben talált, de a biztonság kedvéért mondta feküdjek be éjszakára.

Ezt téve reggel a korházban ébredve 6 órakkor már szívhangon kezdtem a napot, ahhol 1 órán keresztül feküdtem!!! Mire 7 órakkor jött és megvizsgált! Azt mondta jó a szívhang, tiszta a magzatvíz! Nem voltak fájásaim, és nem voltam kicsit se kinyílva.

Tehát semmi nem mutatott arra, hogy én nekem most szűlnöm kellene. Erre vizsgálat közben váratlanúl megszólalt,h ogy ,,most bemegyünk az egyirányú utcába" egy mozdulattal elrepeztette a búrkot. Mind ezt úgy megtette, hogy velem nem beszélte meg! Csalódtam benne!!!! Ezek után nagyon nehezen tágultam! Így mikor úgy nyomta ki belőlem a 4 kilós babát végig is repedt a méhnyak! Szóval köszönöm neki az egészséges kislányomat és azt, hogy biztonsággal végig vitte terhességem 9 hónapját, viszont a végén a bizalmam megrengett bennem, hisz jött a hétvége, és máig úgy érzem, hogy nekem ezért kellett pénteken miatta előbb megszűlnöm! Egy kicsit hoszúra sikerült írásom!

:-) De én ezt tudom elmondani az Orosz dokiról!

2008. okt. 25. 09:20

Sziasztok!

Csetényinél nálam is a minimum a 20 perc volt, de akkor már nem tudtam mit kérdezni tőle... Én rosszat még nem hallottam róla. Az uh-n mindig behívott ha meglátott.. az nst. eredményemre sem kellett rendszerint várnom, Ő maga hozta el őket.

Terhességem alatt, és a szülésem minden percében a maximumot hozta, ezzel könnyűvé és gyönyörűvé téve mindkét eseményt. Hihetetlen lelkiismerettel bír... ja és bármikor fölhívhattam kedves volt, és MINDIG naprakész a kortörténetemből.

Ja. Mivel meg kellett indítani a szülésemet, muszáj volt konzíliumot kérnie... Orosz dokinak kellett "Ament" mondania... A papíromon szűk kétujjnyi volt.. majd megvizsgált, ugrottam egy nagyot, amikor rám szólt, hogy "ne féljek"... A vizsgálattól. 9 hónap terhesség után...Ha tekintettel ölni lehetne már nem élne..

És a papíromra a vizsgálat után a "bő" két ujjnyi került.....

Ettől függetlenül valakinek lehet Ő az ami nekem Csetényi...

307. S.Sandra (válaszként erre: 305. - Kiss Éva)
2008. okt. 24. 20:38

nekem szülés után beszólt a kórházban (a szobatársamat jött megnézni-ő volt a dokija), úgyhogy túlzottan nem lopta be magát a szívembe...


egy volt munkatársam nála szült februárban, neki nem volt igazán szimpatikus, de mire váltani akart másik orvosra, addigra egyik fehérvári doki sem merte átvenni tőle, gondolom tartottak a reakciójától.


a kórházi szobatársam viszont jókat mondott róla, ő akkor már a második gyerekét szülte nála.

306. S.Sandra (válaszként erre: 298. - Bridzsit76)
2008. okt. 24. 20:33

-Igen, ő ott rendel minden szerdán. érdemes nála előtte telefonon időpontot kérni, mert különben nem biztos hogy sorra kerülsz időben...


-Persze hogy dolgozik a kórházban, az ultrahangon például hetente többször is ő van.


- én a magánrendeléseken mindig 25-30 percet bent voltam nála, ennek nagy része beszélgetés volt.

2008. okt. 24. 18:17

Sziasztok,

nekem az Orosz András a dokim.

Róla mit tudtok.

Idáig nekem bejött.

304. rekag (válaszként erre: 302. - Bridzsit76)
2008. okt. 24. 17:40
Igen EDA volt. Köszi :)
303. pemete (válaszként erre: 298. - Bridzsit76)
2008. okt. 24. 17:18
Szia! A Schwarzingerhez semmiképp se menj, egy igazi seggfej!!! A Bata Barnabásról csak jót tudok mondani, ő segítette világra a kislányomat, egy másik orvossal karöltve. Nagyon normális volt, végig fogta a kezem, és biztatott, pedig a párom még le is lökte rólam, mikor először a hasamba könyökölt:) Szegénykám megijedt, hogy bánt a doki:D Ő szedte ki a varrataimat is, nagyon kedves, normális, és jó orvos is:)
302. Bridzsit76 (válaszként erre: 301. - Rekag)
2008. okt. 24. 15:36
Értem! A császár EDA-val történt? Nagyon szép a kislányod!
301. rekag (válaszként erre: 300. - Bridzsit76)
2008. okt. 24. 15:32
Sürgősségi császár volt, de előtte 3 órát vajúdtam, mert megpróbálkoztunk a spontán szüléssel (preeklampsia-m volt). Végig velem volt, nem csak az "eseményre" jött be. Hozzá jártam a terhességem alatt végig. Szülésznőt nem fogadtam, mert a barátnőm műtősnő a szülészeten és ő volt velem végig.
300. Bridzsit76 (válaszként erre: 299. - Rekag)
2008. okt. 24. 15:21
rekag, Te a Batánál szültél. Hagyományos szülés volt? Végig hozzá jártál? Szülésznőt fogadtál?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook