Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Írjátok meg negatív tapasztalataitokat a székesfehérvári szülészetről! fórum

Írjátok meg negatív tapasztalataitokat a székesfehérvári szülészetről! (tudásbázis kérdés)


1 2 3 4 5
2011. szept. 28. 12:01
Sziasztok! Van nekik tápszer, de csak nagyon indokolt esetben adnak, egyébként marad a cukros viz. Én februárban szültem a másodikat, mindkettőnél fogadott dokim volt. Cumit én is vittem a másodiknál már rutinosabb voltam . Vittem vizforralót + termoszt abban volt a meleg viz és vittem tápszert merthogy császárral szültem és nekem bizony nem nagyon volt tejem az elsőnél sem. Nem kötöttem egyik nővérnek sem az orrárra hogy van tápszerem, szopttattam amikor tudtam de ha éhesnek láttam akkor kapott tápot pluszba.:-) A dm-be meg a rossmanba lehet kapni nullás számozású tápszert az újszülött kortól van és nem is olyan drága mint a márkásak a patikában persze recept nélküliek azok is.
120. Bonti74 (válaszként erre: 119. - Fruzsi76)
2011. szept. 28. 10:58

Látom Fruzsi itt nem nagyon referálnak....:(

Van egy másik fórum a Székesfehérvári kismamák nevű, estleg gyere oda, hátha ott ismerik!

Éppen most írt ott valaki a Blaskóról, csupa jókat. Szóval én biztosan őt választanám!

2011. szept. 26. 16:19
Sziasztok.Kállay dokirol mi a véleményetek?
118. Bonti74 (válaszként erre: 116. - Babapiskotaa)
2011. aug. 1. 16:25

Én nagyon meg voltam elégedve mind a szülészettel, mind az osztállyal.

A szobák nagyon otthonosak, kép a falon, színes sárga, zöld, kék falak mindegyikhez zuhanyzó wc-vel tartozik.

Az orvosok szinte mind jó, sokaktól hallottam, hogy nem volt fogadott dokia és nagyon jó kezekbe került.

De ha választani akarsz van jó pár nagyon kedvelt orvos. Ha gondolod megírom priviben a nevüket.

A csecsemősök is segítőkészek a szobák is jók. Mondjuk a régi kétágyasokba bezsúfoltak egy harmadik ágyat is, de attól még el lehet férni. A babák állandóan ott vannak veled, még fürdetni is a szobákban fürdetik őket.

Ha van még kérdésed szívesen leírom a véleményem. Ja és a szülésznők is nagyon jók. Nekem volt választott szülésznőm is.

2009. márc. 27. 19:10

Fehérváron jó gárda van.Összeszokott nekem 2 éve nem volt fogadott dokim minden rendben ment most fogadtam de nem azért mert nem tetszett a szülés hanem mert a 36.hét után nem vizsgált senki..meg megnézték az nst eredményem és kész.. és ez nekem nem elég..

most van a Csetényi doki nagyon rendes.

2009. márc. 27. 13:28

Sziasztok!

Nagy dillemma előtt állok, talán tudtok nekem segíteni. Most költöztünk Szabadegyházára, az első babám Dunaújvárosban született. Ott nem volt fogadott dokim, csak bementem mikor eljött az idő.

Problémamentesen 2 óra alatt kinn volt a kisfiam.

Most választhatok, hogy májusban hol szeretnék szülni. Nem ismerem a Székesfehérvári dokikat, de azt mondják, hogy ott jobbak a körülmények. Dunaújvárosban ismerem, de van egy két orvos ott, akihez nemszívesen kerülnék.

Van valakinek esetleg tapasztalata a két korházról? Ti hogy döntenétek a helyeben?

115. Sena
2009. jan. 21. 16:19

És azt is említsük meg hogy 4 külön szülőszoba van, nem egymás nyakában szülnek az anyukák, mint némelyik pesti kórházban.

Nocsak, mennyi pozitív dolgot összehoztunk ezen a negatívumokat felsoroló oldalon! :D

114. zuzmika
2009. jan. 16. 12:38
Köszi lányok az infót.sajnos Pesten csak a megőrzőben fürdették őket, nem a szobán, és wc meg zuhanyzó csak az alapítványi szobában volt, a közös meg a folyosó legvégén...
113. S.Sandra (válaszként erre: 112. - 4af30810d1)
2009. jan. 16. 10:18
:)))
112. 4af30810d1 (válaszként erre: 111. - S.Sandra)
2009. jan. 16. 10:18
..szintén zenész...:) ..jó volt az informátorom..;DDDD
111. S.Sandra (válaszként erre: 110. - Zuzmika)
2009. jan. 16. 10:16

2 és 4 ágyas szobák vannak, saját zuhanyzóval, wc-vel.


ad a kórház ruhát a babákra, de én vittem be sajátot és azt adattam a kislányomra, igencsak használtak már a kórházi babaruhák, meg amúgy is... a babákat a szobákban fürdetik, minden szobához tartozik ez és természetesen pelenkázó is.

pelust adnak (libero), de törlőkendőt vinni kell, na meg textilpelus sem árt.

én cumit is adtam a 2. nap a kislányomnak, nem szóltak rá semmit. (nem mintha érdekelt volna:)))

110. zuzmika
2009. jan. 16. 10:10

Tudja valaki az ottani szokásokat?Mármint hogy érdekelne hogy hány ágyasak a szobák, vagy hogy a babák kórházi ruhákban vnnak, vagy lehet bevinni nekik sajátot...stb

A lányomat Pesten szültem, ott adtak pelust, de törlőkendőt nem, ruhát lehetett bevinni, de csak akkor ha az anyuka is megy a babával mikor fürdetik, mert nehogy elkeveredjen a saját ruha, cumit is engedtek.Ha valaki tud valami hasznosat kérem írjon!

109. Grosshaus (válaszként erre: 108. - Zuzmika)
2008. dec. 28. 21:11
Szia!Én már voltam a Rákosinál többször is vizsgálaton,sajnos egyszer már magzatvíz vizsgálatot is csinált nekem...Hát nem tudom...nekem nagyon nem szimpatikus,sőt ellenszenves!!!Nagyon kemény és durva a modora,ráadásul nem éppen a legkíméletesebben vizsgál
108. zuzmika
2008. dec. 1. 12:34

Sziasztok!

Ismeri valaki Dr .Rákosi Miklóst?Ha igen, kérlek írjatok róla!

107. lászlómami (válaszként erre: 100. - Drnéni)
2008. nov. 24. 20:23
Nekem egyáltalán nem volt tejem, mi kaptunk tápszert, de a gyerekegészségügyi kiskönyvbe azt írták, hogy csak kizárólag anyatejet kapott, mert az osztályvezető főorvos "anyatejpárti" és nem szívesen engedi a tápszerezést.
106. Sena
2008. nov. 22. 19:06

Én úgy tudom csak akkor küldik haza 3 nap után a császárosokat, ha nagyon teltház van. Az én szülésem előtt 1 héttel állítólag 6-an feküdtek a 4 ágyas szobákban, olyan sokan szültek egyszerre és akkor igyekeztek minél előbb elengedni mindenkit.

Hogy adnak-e tápszert, azt szerintem a gyerekorvos dönti el. De abban 3 napban talán nem is lehet eldönteni hogy kell-e a tápszer, hiszen minden csecsemő lefogy az első napokban és a legtöbb anyának nincs sok teje az első 2-3 napon.

105. S.Sandra (válaszként erre: 100. - Drnéni)
2008. nov. 22. 16:38

szerintem nem, az én kislányom elég sokat fogyott, mégsem került szóba a tápszer.


amúgy császáros voltam, és 4 éjszakát kellett maradnom. ez áprilisban volt....

104. 4af30810d1 (válaszként erre: 102. - Drnéni)
2008. nov. 22. 16:33
9 évvel ezelőtt, a nagyobbik fiacskámnál, még anyatejet adtak. Akkor sem voltam nyugodt.. most csak víz volt, mondjuk azért sem örültek ha a nyakukra járt az ember "pótlásért"...Én, hogy Bazsa ne sírjon, bevetettem a cumit.. muszáj volt, nem bántam meg...
2008. nov. 22. 16:32
nálunk csak sima vizet adtak 1*.tápszert csak akkor adnak ha 2500gr. alatt van a baba és a gyemekorvos javasolja és az anya is adja az irásos beleegyezését.Annak idején/2 éve/ 7 napot töltöttem bent császár után ha jövőre szülök csak 5 napot fogok.nem tudom, hogy baj-e majd megirom utána..
102. drnéni
2008. nov. 22. 16:25
Ja, cukros vizet az én leánykámnak is adtak tavaly, de kaját szegény egy hétig nem kapott!
101. 4af30810d1 (válaszként erre: 100. - Drnéni)
2008. nov. 22. 16:20

Cukros vizet adnak, tápszerről nem tudok, szerintem nem!Ez is valami speckó úgy tudom..

Simán szültem, 3. nap reggel jöhettem haza, örültem...!!!

100. drnéni
2008. nov. 22. 15:41

Aki mostanában szült: tényleg adnak mostanában tápszert a fehérvári kórházban? (Persze ha nincs tej.) És tényleg kivágják az embert a 3. napon császár után is? (Mondjuk lehet, hogy nem is bánnám.)


Én indítottam egyébként ezt a témát, gyűjtöm az érdemi információt, gyakran kijegyzetelem a hozzászólásokat, igyekszem összeállítani valami használható anyagot Hagymási főo. részére belőle. Úgyhogy örülnék a további hsz-oknak.

99. Cszsuka (válaszként erre: 98. - 8ee31e318f)
2008. nov. 21. 09:25

Az a kórház rendesen le van robbanva, már hallottam annak is hírét, hogy bezárják. Szeptemberben jártam ott, hát, nem tudom, milyenek a dolgozók, de a környezet elég ősi..

Ott is rossz tapasztalatod volt a szülészeten?

2008. nov. 21. 01:33

En csak a Komloi hirhedt korhazrol tudnek meselni...

Az sem piskota :S

97. 4af30810d1 (válaszként erre: 96. - Lászlómami)
2008. nov. 17. 14:25
Ő Olgi nővér!!!:)Ez tuti!:)
2008. nov. 17. 08:59
Volt egy idősebb, alacsony, kövér nővér az osztályon, aki rendkívül negatív volt. Pelenkázást nem volt hajlandó megmutatni, a szoptatásnál sem volt hajlandó segíteni, így fordulhatott elő, hogy én kis "tudatlan" anyuka majd 2 óráig vesződtem vele, a gyerek szétrágta mindkét mellbimbómat, az aranyos szőke nővér meg el volt ájulva, hogy miért nem mondta a nővér, hogy max. 20 percig szoptassak. Egyébként ő is megjegyezte, hogy vannak kollégák, akik nem éppen odavalók a hozzáállásuk miatt. Én 5 napig voltam bent, a szőke nővér volt az egyetlen, aki normális volt velem, illetve volt bent egy vörös hajú hölgy is, de szerintem ő nem csecsemős volt, ő szólt az orvosnak, hogy nézzem rám valaki, mert nagyon fájt a sebem, az ügyeletes még fájdalomcsillapítót sem volt hajlandó adni, azt mondta várjam meg a vizit végét, addig maradjak a szobában.
95. pemete
2008. nov. 16. 18:40

Tényleg ő szőke volt!!! Igazad van! Az idősebb csecsmősök tényleg pohárból itatták a babákat, de az a nemistudommineknevezzem fiatal csecsemősnővér, aki akkor került ki az iskolából, és marhára okos volt, bár gyereket még csak ott látott az osztályon, ő cumisüvegből itatta őket!

A szemem láttára akarta ugyanabból a cumisüvegből megitatni a gyerekemet, amiből előtte egymásikat itatott. Persze közöltem vele, hogy akkor inkább ne adjon neki inni, majd megpróbálom mégegyszer a szoptatást...

94. Sena
2008. nov. 16. 15:10

Én se láttam hogy cumisüvegből itatnák őket, csak poharat használtak.

A pelenkázást nem nagyon mutatták meg, első alkalommal nekem a takarítónéni segített, mert a nővér azt mondta most nem ér rá, vagy várok, vagy megpróbálom egyedül. Megpróbáltam, a takarítónő meg mondta hogyan fogjam stb, mert hát első gyereknél ez nem olyan egyszerű.

93. 4af30810d1 (válaszként erre: 89. - Pemete)
2008. nov. 15. 21:15

Nem, Ő tuti nem csecsemős.. amikor a terhesség elején bent feküdtem kiszáradással, akkor is Ő ápolt..Nem jut eszembe a neve..kész vagyok tőle..

Áááááááááááááááááááááááááááá, Olgi nővér..:DDDDD


A csecsemősök közül szintén egy 50 év körüli volt aki ilyen aranyos volt, de Ő szőke volt úgy emlékszem. Ő nagyon aranyos volt! Előttem tuti csak pohárból ittak a babák, én nám láttam üveget sehol.. de jobb is az nekik...

92. borbelya (válaszként erre: 91. - Zuzmika)
2008. nov. 15. 18:05
Pelenkát és ruhát is adnak.
1 2 3 4 5

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook