Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Székesfehérvári kismamák fórum

Székesfehérvári kismamák (beszélgetős fórum)


2009. jan. 28. 18:29

Az én párom, eddig nem volt kész a babavárásra. majd karácsonykor kaptam 1 kiscipőt és 1gyürüt.. éppen karácsonykor volt peteérésem ( ezt is kiszámolta) azota babavárás lázban vagyunk. még 1 blogot is inditott Nekünk. a babavárásról... most van/volt peteérésem, és mi mindent megtettünk :-) aztán majd meglátjuk.

szeretettel várjuk Zigit

388. pemete (válaszként erre: 387. - F0236c6748)
2009. jan. 28. 18:03
Mi nem terveztük a babót, de már mielőtt meg kellett volna jönnie már tudtam, hogy nem fog. Nem tudom honnan, de tudtam, hogy terhes vagyok. Már akkor is voltak rosszulléteim, de nem abból gondoltam. Csak úgy egyszerűen tudtam.
387. f0236c6748 (válaszként erre: 385. - Pemete)
2009. jan. 28. 18:01

köszönöm a gyors választ :-)

igen, annak idején a doki is mondta nekem, meg a nővérem is aki dúla, h. nem igazán a dioptriák számítanak, hanem a szem állapota (ott belül) .. na az nekem nem éppen a legjobb, de majd meglátjuk. szószerint :-)

febr. 2dik ehtébwn, kb. kéthét éskiderül,h. van.e babánk..

hmm.. ha már itt tartunk... Ti éreztétek a fogantatást ? :-)még a terhesteszt elött tudtátok-e,h. új életke nő ?

386. pemete
2009. jan. 28. 17:23

[link]

Meg is találtam neked:)

385. pemete (válaszként erre: 384. - F0236c6748)
2009. jan. 28. 17:22

Van ilyen fórum itt a hoxán, ha rákeresel biztos megtalálod, pont erről van szó benne, hogy hány dioptria, hogyan, stb, stb.

Sok sikert a babához, remélem hamarosan kiderül, hogy lehet gratulálni!

384. f0236c6748 (válaszként erre: 374. - Tanácstalan kismama)
2009. jan. 28. 17:07

sziasztok többiek,

Anda vagyok, nemrég találtam erre a fórumra. Babát tervezünk, két eset lehetséges: pár napos kismama vagyok, vagy nem :-)

Tanácstalan kismama, ezt írtad: "Elektív császárom azért lesz, mivel erős rövid látó vagyok" ez az elektív mit jelent? és mekkora a szemüveged?

kérdezem ezt mivel én is erősen rövidlátó vagyok, minusz 6nál járok. a Szemészem azt mondta,h. ha aktuális lesz akkor megvizsgálja, de ezzel a szemmel nem javasolja a természetes szülést.


Köszönöm a választ, szép napokat Nektek.

383. nemetherika (válaszként erre: 382. - Ce91523917)
2009. jan. 24. 18:01
Ez engem is érdekelne mennyibe kerül a magán ovi egy hónapra? vagy magán bölcsi van Fehérváron?
2009. jan. 24. 17:49
a magánovik nagyon drágák. tudja vki, mennyibe kerül pl a köfém ovi?
2009. jan. 24. 17:46
Igen a 18.héten megmutatta magát kisfiú a nevekkel még hadilábon vagyunk.A császár kétesélyes ha megy simán és engedi a múltkori császár után a varrat akkor sima ha nem és nyílnak a varratok akkor azonnal császár. Én nem voltam 4d-n én olyan jól láttam mindent a normál uh-n.csak a dvd hiányzik.
2009. jan. 24. 17:33

A többiekkel miujs?

Hssz, voltál már a Schandlnál? Tapasztalat?

2009. jan. 24. 17:31

Ja, Erika! és tudjátok már, hogy kisfiú vagy kislány? Nevek? :-)

Mi jövő héten csütörtökön megyünk 4D-re, egy ismerősömnek szintén a 12 hetes 4D-n már megmondták, hogy fia lesz - más kérdés, hogy azóta, meg azt mondják nekik, hogy mégis kislány...nagyon kiváncsi vagyok, látszik-e már valami...

2009. jan. 24. 17:24

Szia! Akkor pihenj sokat és vigyázz magatokra nagyon! Egyébként dolgoztál még? Én júniusig tervezem a munkát.

Apropó, írtad, hogy valszeg nálad is császár lesz, megkérdezhetem, hogy nálad miért?

377. nemetherika (válaszként erre: 376. - Tanácstalan kismama)
2009. jan. 24. 10:39
Képzeld most voltam a Csetényinél ezen a héten és kicsit megnyílt a méhszáj úgyhogy pihenésre vagyok ítélve C 3100.nem semmi.bár ha a végéig tartaná magát ez az érték és a méhszáj sem nyílna tovább.. 3 hetente kell mostantól kontrollra járnom és a doki figyeli.25 hetes vagyok úgyhogy húznunk kéne még a 36. hétig min.
2009. jan. 24. 10:23
Oké, az utolsó kérdésem sztornó, olvastam, hogy igen..
2009. jan. 24. 10:22

Erika!

"....én is ha minden igaz császárral fogok szülni megbeszéltük hogy május 9-én de nálam úgyis úgy fog megindulni, hogy elmegy a magzatvíz előtte 1-2 héttel."

Ezt nem értettem, hogy-hogy 1-2 héttel a szülés előtt elmegy a magzatvíz??? Jó ez így?

Amúgy Te a Csetényihez jársz?

2009. jan. 24. 10:19

Sziasztok! Köszönöm a hozzászólásokat és tanácsokat, végül bejelentkeztem a Schandl Károlyhoz, itt is hallottam róla jót, plusz két ismerősöm két különböző nőgyógyász ismerősét kérdezte meg, és mindketten a Schandl-t ajánlották, úgyhogy úgy döntöttem megnézem magamnak. Sajnos, csak két hét múlva mehetek hozzá, de ez van.

Erika kérdésére válaszolva most vagyok 12 hetes, aug. 9. a szülés várható időpontja, mivel nekem 28 napos ciklusaim voltak, és már a várható menzesz előtti napon pozitív volt a teszt, így több, mint valószínű, hogy középidős volt a fogantatás, persze ettől még jöhet előbb és később is a baba... Csetényi doki júl. 20-tól megy el 3 hétre, tehát csak akkor van esélyem nála szülni, ha túlhordanám...erre meg nem szeretnék alapozni. Elektív császárom azért lesz, mivel erős rövid látó vagyok.

A Schandl Károlynak egyébként a Huszár utcában van a rendelője, (InterSpar mögött az a szép színes újabb építésű ház), és valóban hétfőn és csütörtökön rendel 16.00 órától, és ebben az időben lehet hozzá bejelentkezni is a 312-024-es számon.

2009. jan. 16. 19:19
Köszi:)
372. rekag (válaszként erre: 371. - Ce91523917)
2009. jan. 16. 18:12
Úgy tudom a VOK-nál lévő oviba szállítanak ilyen kajákat, legalábbis az ismerősöm lisztérzékeny kislánya oda járt és kapott neki való kaját.
2009. jan. 14. 13:39
Tud valaki ovit, ahol foglalkoznak ételallergiás gyerekekkle, fehérváron?
370. rekag (válaszként erre: 365. - Hssz)
2009. jan. 14. 09:04
Szia! A kórház szülészete nemrég lett felújítva, szerintem kifogástalan állapotban van. a gyermekágyas részleges 2 szoba kivételével mindegyik kétágyas, az a bizonyos 2 szoba pedig 4 ágyas. Én 5 napig voltam bent és az orvosokról, valamint a nővérekről is csak jókat tudok mondani.
2009. jan. 12. 11:36
Aki majd csak most fog szülni mikorra van kiirva?
368. hssz (válaszként erre: 367. - Borbelya)
2009. jan. 8. 18:19
Hát remélem hétfőn, mert az uram akkor tudna elvinni:-)
367. borbelya (válaszként erre: 365. - Hssz)
2009. jan. 7. 17:26
22/312024 Ezen a számon kell bejelentkezni. Hétfőn vagy kedden és csütörtökön 4-től rendel. (A csütörtök tuti) ott majd elmondják hogy hol a rendelője.
366. borbelya (válaszként erre: 359. - B59d693a46)
2009. jan. 7. 17:22
Én is nála szültem, és marha rendes volt. Csak jót tudok róla mondani!
365. hssz
2009. jan. 7. 17:21

Sziasztok!

Én most csatlakozom a fórumhoz. Jelenleg 11 hetes kismamama vagyok és mivel jó pár éve vártunk a pocaklakóra mindenképpen jó kórházat, orvost és szülésznőt szeretnénk választani. Érdekelne a fehérvári kórházról a véleményetek, van-e fizetős 1-2 fős VIP szoba,vajúdási lehetőségek, ilyesmi.

Dokinak nekem Schandl Károlyt ajánlották, de itt nem sok mindent találtam róla. Tudtok róla valami infót? Hol rendel, mikor, tel.? Köszike

364. S.Sandra (válaszként erre: 356. - Tanácstalan kismama)
2009. jan. 7. 10:31
Ha nem érne rá a Csetényi, akkor én vagy a Batát vagy a Rubliczky-t választanám.
2009. jan. 7. 09:33

Szia! Én is tájékozódtam a fehérvári orvosokról. Akikről nagyon jó véleményt hallottam: Bata Barnabás, Csetényi, Rubliczky Levente, Blaskó Ervin, Szakács Szilvia

Ezt olyan kismamáktól tudom akik náluk szültek. Viszont mindegyiknél rengetegen vannak úgyhogy időben be kell jelentkezni, mert 20. hét után nem nagyon akarnak elvállalni.

362. pemete (válaszként erre: 356. - Tanácstalan kismama)
2009. jan. 7. 08:26

Szia!

Tudom hogy kép alapján nem olyan szimptikus Bata, de élőben eg tünemény. Remek orvos, és normális, segítőkész, ha ő nem lett volna ügeletben mikor szültem most nem is tudom hol lennék a gyerekkel együtt. Van néhány jó orvos Fehérváron, sok sikert a választáshoz.

361. rinike (válaszként erre: 356. - Tanácstalan kismama)
2009. jan. 7. 00:11
Én még nem láttam a Bata honlapját, és tegnap előttig azt sem tudtam, hogy a világon van, de nem fogadott orvosként, hanem ügyeletesként hozzá kerültem most január 4-én, és maximálisan elégedett voltam vele, és most már hozzá szeretnék járni is.
360. 4af30810d1 (válaszként erre: 356. - Tanácstalan kismama)
2009. jan. 6. 23:14

Én Csetényinél szültem, ha lesz következő babám, pánikba fogok esni ha szabin lesz éppen akkor..;)


A felsoroltak közül nekem még Rubliczky szimpi volt a kórházban töltött napok alatt..

Többet nem tudok róla sem, engem végig egyedül Csetényi vizsgált és látott el.. így belegondolva.. már hiányzik.:)- 6 hónapja szültem...;)

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook