Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Székesfehérvári kismamák fórum

Székesfehérvári kismamák (beszélgetős fórum)


269. pemete (válaszként erre: 267. - S.Sandra)
2008. okt. 9. 12:03
Ja, a pingvines az bizományi, viszont vannak jó kis cuccaik. Majd azt is megnézem szombaton, aztán írok, hogy mi a felhozatal.
268. pemete (válaszként erre: 267. - S.Sandra)
2008. okt. 9. 12:02
Azt lehet megnézem én is szombaton! Majd meglátom mikor jutunk be a városba. De el akarok menni babatejet, vagy valami tápot nézni a Danusnak, mert a régit már nem írják fel, mert az csak 1 éves korig adható, és mi meg már elmúltunk egy évesek, szóval biztos bemegyünk délelőtt. Lehet oda is eljutok. Mondjuk anyuék ott laknak a piacnál, úgyhogy csaktán le tudok szaladni:)
267. S.Sandra (válaszként erre: 266. - Pemete)
2008. okt. 9. 11:58

A pingvin melletti az bizományis bolt, nem? oda akartam beadni egy kismamanadrágom, aztán végül 1 hét alatt elvitték a Teszveszen.:)

Bundazsákká alakítható overált már vettem, szóval köszi, de az már nem kell.

Viszont most jutott eszembe, hogy ajánlottak itt a Hoxán a fehérvári ruháspiacon áruló angol rucis nőt is... valahol az "első" piac hátsó részén árul állítólag.

Talán most szombaton kijutok és akkor írok.

266. pemete
2008. okt. 9. 11:43
Ha megnézted írj ide lécci, hogy miket találtál, mert én is szertnék majd elmenni venni egy-két bodyt télre, meg kéne overál is. ÉN tavaly az overált a pingvin melletiben vettem, igaz, hogy 4000 forint volt, de nagyon jó vastag volt, meg az anyaga is sokkal jobb volt, mint amiket mostanában újonnan 5-6000-ért lehet venni! Meg olyan cuki kis piros volt, és helyes macik voltak rajta:) Kár hogy idén már nem jó, mert nagyon szerettem! Tényleg nektek mekkora kell? Mert ez amit mondok 68-as, ha gondolod lefotózom, és felrakom a naplómba!
265. S.Sandra (válaszként erre: 264. - Pemete)
2008. okt. 9. 11:39
köszi, megnézem őket!
264. pemete
2008. okt. 9. 11:28
Eszembe jutott még egy! A ruháspiac előtt a Selyem utca 1 aljában van még egy turi, ahol babaruhák is vannak. Legalábbis a múltkor voltak nagyon jópofák!
263. pemete
2008. okt. 8. 21:49
Meg van egy a budain is az intersparral majdnem szemben!
262. pemete
2008. okt. 8. 21:47
Én az interspar magasságában levő turiba szoktam járni, ami ott a pingvin oldalában van! Ott szoktak lenni tök jó rucik, de ki kell fogni azért ott is.
2008. okt. 8. 21:35

jaj, zárjuk már le ezt a témát...


valaki inkább abban segíthetne, hogy hol van olyan turkáló Fehérváron, ahol minőségi angol baba-, és gyerekruhákat lehet kapni?

Mártírok utat dicsérték, én voltam bálabontás után, de elég gyenge volt a felhozatal...

260. pemete (válaszként erre: 258. - 1397c45af7)
2008. okt. 8. 21:12

Nem húztam fel magam, nincs semmi gond.

Csak annyit írtam, hogy ha kicsit odafigyelnél, hogy mibe próbálsz belekötni előtte tájékozódj, és akkor nem fogsz hülyeségeket írni:)

2008. okt. 8. 21:01
szerintem egy kicsit túlzásba estetek pemete támadását illetően! Nem akarok beleszólni, de szerintem tényleg csak a véleményét mondta el. Mindegy. Nekem is volt már olyan, hogy egyetnemértés lett abból, amit írtam. Előfordul. egyébként a férjemnek is ugyanaz a véleménye, mint pemetének. Nekünk ezért sincs. A haverja kislányának csúnyán begyulladt. Mi nem szeretnénk egyelőre
258. 1397c45af7 (válaszként erre: 255. - Pemete)
2008. okt. 8. 16:47
Miért húztad fel magad???Én is csak elmondtam a véleményem,mert ez a fórum arra való....:-DDD
257. pemete
2008. okt. 8. 11:28
Na azért ne essünk túlzásokba! A védőoltásnak van haszna:) Nem kell mindjárt támadásba lendülni! A témát lezártuk, ki így gondolja, ki úgy!
256. rekag (válaszként erre: 247. - Pemete)
2008. okt. 8. 10:29
ennyi erővel az oltásokat se adasd be a picinek, hiszen ott is szurkálnak egy védtelen kisbabát.
255. pemete
2008. okt. 8. 09:08

Ne aggódj, az a kedves kis kutyus nagyon vigyáz a gyerekre, és semmi fertőzést nem tud tőle elkapni! Én legalább biztos lehetek majd benne, hogyha elengedem a gyerekemet sétálgatni, akkor nem fogja egyetlen ferdehajlamú sem megtalálni, mert a kutya megvédi! Ja, a kutya iskoláztatva van egyébként, és nagyon jólelkű. Ha utánaolvastál volna, mielőtt kötözködni próbálsz mindenáron, akkor tudnád, hogy ezt a fajtát különösen ajánlják gyerek mellé, mert nagyon szereti a gyerekeket, és nagyon jól kijön velük:)

Ennyi, és nem több. Ne haragudj, de nincs kedvem vitatkozni veled tovább, meg energiám sem.

Nektek legyen fülbevalótok, nekünk meg van kutyánk, aztán kész.

254. 1397c45af7 (válaszként erre: 242. - Pemete)
2008. okt. 8. 08:27
Bocs,ne haragudj,hogy idepofátlankodok,de az "kedves kis kutyus" szerintem nagyobb veszélyt jelent a gyerekre,mint egy fülbevaló!
253. zoárd (válaszként erre: 247. - Pemete)
2008. okt. 7. 14:55
Erről az a véleményem,hogy pont ezért kell profihoz menni!Aki ért hozzá,ezzel foglalkozik,plusz még a babák nyelvén is ért.
252. zoárd (válaszként erre: 242. - Pemete)
2008. okt. 7. 14:53
Nekem a kislány rá se bagózik,hogy van valami a fülében :) Nem lehet kitépni,meg se tudná fogni,olyan pici.Ebben a korban még vékony a fülcimpa,később vastagabb,és így fájdalmasabb a lövés.Plusz meg van az esélye,ha nagyobb,hogy az egyik fülét belövik,nagyon fáj neki,a másikat már meg se engedi.Akkor lőttek az egésznek :) Egy ovist lefogni szerintem lehetetlen.Nem kötözködni akarok,de az én véleményem ez.Ízlések és pofonok!:D
251. zoárd (válaszként erre: 241. - S.Sandra)
2008. okt. 7. 14:46
Mi is túlestünk rajta,ma reggel :)))Tegnap felhívtam,délelőtti időpont után érdeklődve.Mivel dolgozik,reggel 8-ra kellett volna mennem hozzá. Maroshegyről Öreghegyre nem értem volna oda a csúcsforgalomban.Így Ő jött el.Hát nem bántam :))Ziát nem igazán viselte meg,előtte-utána jókedvű volt.De biztos fájt neki,mert fájdalmasan sírt belövéskor.Utána fél perc se kellett,és megint minden rendben volt,de szerintem azért,mert reggel volt,és kipihent.A védőnéni tényleg nagyon aranyos,mi kiszállással 5000-et fizettünk.Pirosas-bordós a kő,amit választottunk.Mutatta,Ti milyet kértetek,arany szívecske,benne egy kis kő.Az is nagyon szép!A védőnéni szerint a csajszi már túlkoros :)Általában max. fél éves korig meg szokták csinálni,és ő is azt ajánlja.Nekem a húgom felnőtt,illetve majdnem felnőtt volt,mikor a Liszt F. utcában csináltatta.Hát...Utána sokáig szenvedett a gyulladással és a többivel.Azért ajánlják kisbaba korban,mert akkor nem piszkálják még önkéntelenül sem,így nem fertőződik el,nem gyullad be.Szerintem is ez egy olyan dolog,amin jobb minél előbb átesni.
250. pemete (válaszként erre: 249. - S.Sandra)
2008. okt. 7. 08:22
Szerintem nem, de mindegy:D
249. S.Sandra (válaszként erre: 248. - Pemete)
2008. okt. 7. 08:21
maradjunk abban, hogy a stílus mindenesetre hagy maga után kívánnivalót..
248. pemete (válaszként erre: 245. - S.Sandra)
2008. okt. 7. 08:19
Már ne is haragudj meg de nem vontalak kérdőre, és nem kötözködöm, csak véleményt nyilvánítok! Tudod ez egy fórum, ahol erre lehetőség van:)
247. pemete
2008. okt. 7. 08:17

Akkor majd ha ovis lesz kap fülbevalót! De addig nem rémísztgetem szerencsétlent! Teljesen felesleges dolog szerintem. Ez a nagymamáink korában volt még divatban, de manapság már...

Én kifejezetten hülyeségnek tartom! El is mesélek egy sztorit, hogy miért!

A kislányommal a szokásos havi súlymérésre, meg vizsgálatra vártunk a gyerekorvosnál, de még csak a védőnő volt ott. Bejött egy anyuka a pár napos!!! kislányával, és hozott egy fülbevalót, hogy segítsen már betenni a védőnő, mert őnem tudja. Bent voltak legalább fél órát, és közben az a szegény picibaba végig torkaszakadtából üvöltött, aztán megjött apuka, aki szintén bement és neki sikerült becsatolni a fülbevalót! Szerncsétlen csöppségnek mire kijöttek, akkora volt a fülcimpája, mint egy jólmegtermett dió, csupa vörös volt, és a lyukból szivárgott a vér! Nem bírtam ki hogy ne jegyezzem meg félhangosan, hogy gratulálok! Hát ezért én nem rakatok a gyerekem fülébe semmit, meg nekem egyébként sem tetszik, mert a fülbevaló nem egy picibabának való.

246. S.Sandra (válaszként erre: 243. - Drnéni)
2008. okt. 7. 08:16

Hát az én kislámyomnak tuti fájt, ez nem megijedős sírás volt...

De sztem már el is felejtette és nagyon nőcis lett a fülijével!:)

245. S.Sandra (válaszként erre: 242. - Pemete)
2008. okt. 7. 08:15

azért hogy tudjál kötözködni! basszus nem is hiszem el, hogy szinte kérdőre von egy idegen....


amúgy meg 5 perc után már semmi baja nem volt és egyszer sem nyúlt azóta hozzá.

244. drnéni (válaszként erre: 242. - Pemete)
2008. okt. 7. 08:10
Nem tépi ki, hozzá se nyúlt soha. Ez egy női rituálé. Mondjuk egy férfikollégám kislányát úgy csempészte ki a felesége meg a húga a tudta nélkül fület lyukasztatni, annyira nem akarta. Szerintem jobb ezt elintézni, mielőtt túl sokat kéne rá készülni (az oviban már úgyis akar majd).
243. drnéni
2008. okt. 7. 08:08
Szerintem nem fáj nekik, csak megijednek. Az én kislányom utána 2 perccel már el is felejtette. Inkább az volt ijesztő neki, hogy lefogtuk. Keki sdajnos 2x is meg kellettt csináltatni, mert először olyan csúnya lett, hogy ki kellett venni, aztán 2 nap alatt benőtt. (Elsőre a Liszt F. u-ban csináltattuk.)
242. pemete
2008. okt. 7. 08:00

ÉN csak azt nem értem, hogy miért kínozzátok a gyerekeiteket ilyen fülbelövéssel! Minek egy ilyen pici babának fülbevaló? Hogy ki tudja tépni?

Az enyémnek majd csak akkor lesz, ha ő azt mondja, hogy anyu fülbevalót szeretnék. Akkor elmegyünk, és megcsináltatjuk, de nem kínoztatom meg kisbabaként, a hülye fülbevaló miatt!

241. S.Sandra (válaszként erre: 230. - Zoárd)
2008. okt. 7. 07:57

Szóval túlestünk rajta!:)

Igazából azt kell mondjam, hogy ezen tényleg jobb (lett volna) előbb túlesni, már Arminát is elég nehéz volt lefogni. Amúgy az Apja ölében ült végig, de a néni már a filctollas bejelöléssel is megszenvedett, hát még a lövéssel! Sírni nagyon sírt, úgyhogy tuti fájt neki, aztán gyors megnyugtatás, és jött a másik fül...


Amúgy a néni tényleg nagyon aranyos, nyugodt szívvel ajánlom! Mi 3500 Ft-ot fizettünk.

240. orsi26. (válaszként erre: 237. - Kiss Éva)
2008. okt. 6. 17:51
én jun.2-án szültem,1 hetet töltöttem a kórházban,ha bármit szeretnél tudni,nyugodtan kérdezhetsz

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook