Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Szabadúszó leszek (itt bármiről beszélhetsz) fórum

Szabadúszó leszek (itt bármiről beszélhetsz) (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 ... ❯❯
233. Katinkaboszi (válaszként erre: 229. - 4510537174)
2014. júl. 13. 15:49

Hát ez a baj, nem igazán olvasnak az emberek.:(

A családunk imád olvasni, a fiunknak több könyve van, mint nekünk, mert nálunk a muszáj, megállította a vásárlást.

Nem volt hova tenni az egyik,

és nem volt rá keret, a másik :)


Én viszont ezekben az amerikai filmekben, lehet gazdag család, akkor sem látok könyvet, még mutatóban sem.

Talán olyanokban, ahol emigrált családok vannak, élnek.

Az európai filmekben viszont ott vannak a könyvek, mert ez természetes nálunk, hogy a tévé és a rádió mellett, még könyv is van a szobában.

Ez azért tanítja is a fiatalságot, hogy nem csak dísznek vannak :D


Szerintem a haverok is tudna időt szakítani magának, ahogy mi fiatalon mindig a szellőztetés alatt fogtuk a könyvet a kezünkbe, legalább arra a fél órára, ha nem volt máskor időnk rá :D


Igény lenne rá, pénz nincs :(

232. Katinkaboszi (válaszként erre: 225. - 4510537174)
2014. júl. 13. 15:44

Ez is olyan, mint minden más.

Kinek mire van igénye.

Na és a szerencse sem utolsó dolog, mert vagy mellé áll az illetőnek és fut a szekere, vagy sem.

Nekem még ennyi idős koromban is lenne kedvem tovább menni, talán tényleg a csúcsra, de van pár dolog, ami miatt meggondoltam és nem megyek.

Viszont ez sem rossz érzés, hogy rajtam is múlik, nem csak toporgok valahol :)

Lehet nagyképűnek hangzott, de ezt gondolom :D

231. Katinkaboszi (válaszként erre: 223. - Pipi57)
2014. júl. 13. 15:39

Mikor lesz az utolsó négy meccs?

Ezeket még megnézzük, de már a többit nem, kizárt, hogy bosszantsam magam a rossz focin.

230. fokhagyma (válaszként erre: 229. - 4510537174)
2014. júl. 13. 11:44

"Van még erre igény?"

Szerencsére van, csak sajnos egyre kevesebb, de azért még ne temessük a könyveket! Nálunk a családban még mindig a könyv a legnagyobb ajándék kicsiknek és nagyoknak egyaránt. Tudom, a legtöbb helyen nem így van.

Amit írtál, azzal egyébként teljesen egyetértek, és csak reménykedek, hogy nem lehet olyan könnyen megölni a könyveket.

229. 4510537174 (válaszként erre: 227. - Fokhagyma)
2014. júl. 13. 11:34

Kívánságod parancs.


Könyvdömping


Soha ennyi könyv nem jelent meg M-on, mint napjainkban.

Soha annyi eladhatatlan könyv sem.

A könyv raktárakban hegyekben a könyvek.

1oo- 2oo forintért árulják a nemrég kiadott több ezer forintos könyveket. Igy sem viszik.


A nagy magyar klasszikusoknak Jókai és társainak annyi. A stílusuk a mai emberek számára nem is nagyon érthetők, érdektelenek.

Szomorú dolgok ezek.

Megfigyeltem : a nők kezében látok könyveket amikor utaznak a villamoson, buszon. Férfiak kezében legfeljebb bulvárlap vagy sportújság van.

A tévé, internet megölte a könyvkiadást.Nemrég jártam egy igen jómodú haveromnál. Gyönyörű a könyvszekrényük, tele könyvekkel. Már örültem volna, de valamit kiszúrtam : a könyvek pedánsan szín szerint sorakoztak a polcokon. Mondtam az illetőnek : fogadom, hogy egyet sem olvastál, a könyvek csak lakásberendezési dekorációk.

Jót nevetett : Eltaláltad.Kinek van ideje,türelme ehhez.

Akinek mondjuk igénye van az olvasásra.

Van még erre igény?

228. fokhagyma (válaszként erre: 225. - 4510537174)
2014. júl. 13. 11:06
Most látom a csúcsról írt gondolataidat. Töprengenem kellene rajta, hogy válaszoljak, de remélem, jönnek a többiek, és írnak. Kiváncsian várom.
2014. júl. 13. 11:04
Gyuri! Említetted az olvasást tegnap. Talán lehetne majd egy ilyen téma is. Ki mit olvas, esetleg még ajánlhatnánk is egymásnak könyveket. Ez csak egy felvetés, nem erőltetem, ha nem megy.
226. fokhagyma (válaszként erre: 224. - 4510537174)
2014. júl. 13. 11:02
Tudom, nem szereted a németeket, de az ő csapatukban éppen az ellenkezője történt, mint amit a brazilokról írsz. Nem értek sokat a focihoz, de azt hiszem, nagyon jól felépített csapat. Kiváncsi vagyok a mai meccsre. Különösebben nem szurkolok egyiknek sem, de remélem, jó játék lesz.
2014. júl. 13. 10:57

Csúcson kell abbahagyni !


De mi a csúcs ?

Mindenkinél más.

Nem mindenki jut fel a csúcsra.

Az érvényesüléshez nem elég a tudás, a szerencse is sokat nyom a latba, meg az össze köttetés stb.

Egy orvosnál a csúcs, ha főorvos, kórház igazgató lesz

Egy mérnöknél, ha főmérnök

Egy esztergályosnál, ha művezető később gyárigazgató lesz.

Színésznél, ha eljátszhatja Ádámot és Bánk Bán,t Egy színésznőnél, ha megkapja Éva, Júlia vagy Nóra főszerepét. Na meg a díjak...

Egy hajléktalan már az is csúcs, ha egy olcsó albérletet ki tud fizetni.

Egy munkanélkülinek, ha biztos álláshoz jut.

Relatív dolog a csúcs.

A lejtőn nem lehet megállni. A csúcsnál nem lehet továbbjutni.

Ezt a bölcs mondást, melyik filozófus mondta ? Én.


Kiváncsi lennék a fórumozók meddig jutottak el a csúcsra vezető úton ?

2014. júl. 13. 10:15

Mai kommentárom :

A brazil kapitány nem mond le.

A Brazil válogatott hazai pályán az utóbbi két meccsén tíz gólt kapott.

Ahogy futballberekeben mondani szokták : ez még gombócból is sok. Az ötször világbajnok csúnyán leégett a negyedik hely ellenére ( amihez kezdetben bírói segítséget is kaptak ) a vb leggyengébb csapatának bizonyult. Ilyenkor felmerül a szakmai munka csődje is.

Magyarországon az egész lelátó népe üvöltötte volna a kapitánynak, az edzőnek " Takarodj"

Biztos, hogy Scolarit mind a 2oo millió brazil a pokolba kívánja, de a brazilok szövetségi kapitánya nem mondott le.

Megvárja, míg kirúgják.

Majd megmagyarázza a kudarcot.

" Nem tehettem semmit, nem én futballoztam."

Ám, hogy a fiúk így fociztak, mindenképpen az ő érdeme, produktuma.

Azt tartják : a csúcson kell abbahagyni.

Most erről szó nincs

De sokkal inkább a mélységben kell bedobni azta bizonyos kesztyűt.

223. Pipi57 (válaszként erre: 205. - 4510537174)
2014. júl. 13. 08:33

Igazad volt Gyuri,ennek a meccsnek sok értelme nem volt,de nem volt rossz meccs.

Viszont a brazilok tovább gyüjtötték a bekapott gólokat .

Két mérkőzésük után 10:1 az ellenfél javára, azért nem semmi:)

Ma meg remélem európai győzelem sszületik.

Szép lenne.Hajrá Németország!

222. Katinkaboszi (válaszként erre: 220. - Pipi57)
2014. júl. 12. 22:10

Hát erre :D


Igazán sajnálom, hogy már csak múlt időben beszélsz róla.

221. Katinkaboszi (válaszként erre: 219. - Unom)
2014. júl. 12. 22:07

Látod, ez is, ízlések és pofonok, azaz neked nem tetszik, túl egyenszagú, míg én szerettem benne a sok színt, fazont, olyan egyéniséget adott, számomra egy minden második férfin látható, póló, ugyanazzal a mintával, gyűrötten, pacuhán, valahogy nem tud lázba hozni, ahogy régen sem.

Még egy ing, mosva, vasalva, és hozzá egy kötött felső, igen mutatós.


A nőknél a kosztüm az praktikus, főleg, ha legalább 3 darabból áll.

Itt minden nap mást vehetsz fel és mégsem vagy unalmas :D De elegáns :D

220. Pipi57 (válaszként erre: 218. - Katinkaboszi)
2014. júl. 12. 21:54

Erre szokták mondani hogy ízlések és pofonok....

De szerintem minden csak megszokás kérdése,.

Na meg ízlés dolga.Nekem a szolid elegancia tetszik.

Én is hasonlóan voltam a férjemmel, mint Te ha bárhová mentünk együtt mindig elegánsan felöltözött nyilván segítettem neki, hogy mihez mit vegyen fel,de volt ízlése..Ráadásul nagyon jó képű és jó vágásu volt:(

219. unom (válaszként erre: 217. - Katinkaboszi)
2014. júl. 12. 21:49

Nem csak fekete öltönyt láttam, nem tudom, miből gondolod ezt. Az öltöny hétköznapra a fantáziátlan pasik egenruhája szerintem.

Sokkal jobban tetszik az egyéni öltözködés, ami elárul valamit az illetőről, nem csak azt, ki a szabója. Ugyanúgy, ahogy a nőknél is a kosztüm munkaruha, vannak munkakörök ahol kötelező. Ki akar a mindennapok munkaruhában járni?

218. Katinkaboszi (válaszként erre: 210. - Fokhagyma)
2014. júl. 12. 21:46

Igen, még édesapám és a barátai, mivel irodában dolgoztak, abban jártak és nem zavarta őket :D

Volt egyébként mindenféle anyagból, fazonból, széles, keskeny fazonú, nekem tetszenek, nah :D

217. Katinkaboszi (válaszként erre: 209. - Unom)
2014. júl. 12. 21:44

Azért mert csak fekete öltönyt és fehér inget látsz, de közben van annyi szép színű, formájú és anyagú öltöny, a férfiaknak is szép ruháik lennének, ha hordanák őket.:)


Öltönyben is lehet egyénisége valakinek, ne hidd, hogy csak egyenöltönyök vannak :D

Láttál már egyáltalán igazi, szép, mutatós öltönyt, mondjuk fazon nélkülit?

Hát van az olyan csodás, hogy még a nők is megfordulnak az ilyen után :D

216. Katinkaboszi (válaszként erre: 208. - 4510537174)
2014. júl. 12. 21:41

Hűséget igen, de vakságot senki nem fogad :)


Én imádom, amikor a férjemmel megyünk valahova és kiöltözik a kedvemért, mert tudja, hogy imádom, amilyen jól néz ki ekkor.:)

Nem kell nekem nyakkendő, mondjuk attól függ hova megyünk, de olyan szép, annyira kellemes látványnak is :D


Nem tudom, talán azért szeretem, mert édesapám és a barátai mind öltönyben jártak, csak a nyaralás alatt engedtek rajta.


Nah, azt a fajta öltözködést nem szeretném a férjemen, szerencsére ő is szeret szépen kinézni :D

Annak idején édesanyámék hoztak neki Olaszországból egy farmer öltönyt, hát annyira jól nézett ki benne, imádtam ránézni is :D

215. fokhagyma (válaszként erre: 214. - Pipi57)
2014. júl. 12. 21:30
Tettem fel az adatlapomra egy jól öltözött urat. Tudja valaki, hogy ki ő?
214. Pipi57
2014. júl. 12. 21:23
Egyébként öltöny nélkül is lehet jól öltözött valaki,Na meg azért a z ápoltság sem utolsó szempont.
213. Pipi57 (válaszként erre: 212. - Fokhagyma)
2014. júl. 12. 21:18
Szerintem nem kell neki annyi idő,mert olyan hamar változik a divat trend.
212. fokhagyma (válaszként erre: 211. - 3db3c63933)
2014. júl. 12. 21:10
Azért még ma is vannak olyan munkahelyek, ahol kötelező az öltöny. Tudom, hogy általánosságban ez már nem jön vissza, de lehet, hogy majd 200 év múlva megint. Sose lehet tudni. A divat forgandó, mint a szerencse.
211. 3db3c63933 (válaszként erre: 210. - Fokhagyma)
2014. júl. 12. 21:00
Az az idő már nem jön vissza. Egyébként öltöny nélkül is fel lehet ízlésesen öltözni. Meg manapság furcsán is mutatnának a fiúk öltönyben az utcán, a sok hiányos öltözetű lány mellett. Némelyik lány már iskolába is úgy megy, mint egy utcanő.
210. fokhagyma (válaszként erre: 204. - Katinkaboszi)
2014. júl. 12. 20:57
Nem is olyan túlságosan régen még mennyire természetes volt az öltöny a férfiaknak, sőt a fiatal fiúknak is. Az 50-es, 60-as években készült filmeken is jól lehet látni. Nem tudom, mennyire volt kényelmes a férfiaknak, de hogy elegáns volt, az biztos.
209. unom (válaszként erre: 204. - Katinkaboszi)
2014. júl. 12. 20:56
Nekem nem jönnek be az öltönyös pasik, olyanok, mintha egyenruhában lennének, semmi egyéniség. Bizonyos helyeken ez munkaruha, arra is való. A magánéletben jobb, ha az öltözködésen is látszik az egyénisége, ízlése az embernek.
208. 4510537174 (válaszként erre: 204. - Katinkaboszi)
2014. júl. 12. 20:54

Úgy látom körülötted akad valamilyen fiú, aki a kedvenced.

A fiatal férfiakon, akik jó formájuk, elmegy minden.

Megfigyeltem, az öregurak öltöznek a legpocsékabbul. Rövíd nadrág, kinyúlt poló, sarú és sildes sapka. Kabaré !

207. fokhagyma (válaszként erre: 205. - 4510537174)
2014. júl. 12. 20:54
Azt a hét egyet már nem lehet feledtetni semmivel. Szinte hihetetlen, hogy megtörtént.
206. fokhagyma (válaszként erre: 201. - 4510537174)
2014. júl. 12. 20:53

Leninről jut eszembe, hogy állítólag megtörtént úgy a rendszerváltozás (változtatás?) elött valamivel, hogy egy Lenin szoborra ezt írta fel valaki:

Mosolyogj csak Iljics, nem tart ez örökké,

150 év alatt sem váltunk törökké.

205. 4510537174 (válaszként erre: 199. - Pipi57)
2014. júl. 12. 20:50

Ennek a mérkőzésnek semmi értelme.

Az utókor csak a világbajnokokat tartja nyilván.


Ha netán győznek a brazilok, a közönségük soha el nem felejti nekik a csúfos vereséget.

204. Katinkaboszi (válaszként erre: 194. - 4510537174)
2014. júl. 12. 20:49

Azok a férfiak akik nem öltöznek jól, pedig kellene, azoknak a társuknak nincs rá igénye, vagy nem érdekli őket, mit vesz fel a párjuk.

Aki gyerekkortól jól öltözik, az felnőttként is fog, mert ezt szokta meg.

A fiúk mindig gyorsan és könnyen koszolják össze magukat, ezért aztán nem sok gondot fordítanak az öltözködésükre, a család is úgy van vele, ráadok egy jó ruhát, fél óra múlva már tiszta kosz.

Míg a kislányokat első perctől kezdve nőiesen öltöztetnek, látszik a ruhájukon örökké.:)

Ritkán tudnak a szülők egy fiúra, kamasz korban különösen, egy normális ruhát rákényszeríteni, mert nem szokta meg, nem szereti, nem érzi jól magát benne.

Ahhoz, hogy szeressen egy férfi öltözni, ígényének is kell hozzá lenni.

Hiába van valakinek pénze, ha nem szeret öltözni.

Pedig a fiúk és a felnőtt férfiak is, olyan szépek tudnak lenni, ha kirittyentik magukat :D

Öröm nézni őket, a sok megszokott nadrág-ing-pulóver összeállítás után :)

❮❮ ... 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook