Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Szabadúszó leszek (itt bármiről beszélhetsz) fórum

Szabadúszó leszek (itt bármiről beszélhetsz) (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 ... ❯❯
293. unom (válaszként erre: 292. - 7e137d638c)
2014. júl. 14. 15:48

Tényleg azt hiszed, pár hozzászólás alapján megismersz? Ki is a nagyképű?

Nagyon mellélőttél, ezt még gyakorolnod kell, hajrá. Előbb-utóbb rendes troll lesz belőled, ha igyekszel.

Elhiszem, hogy rosszul esett az, hogy nem sikerült a műveltségedet fitogtatni, próbálkozz mással, hátha van, amiben jó vagy. Sok sikert.

292. 7e137d638c (válaszként erre: 291. - Unom)
2014. júl. 14. 15:43

Igazad van!

Nem Madách, Shakespeare!

De a lényeg az idézeten van, volt, annak a mondanivalója, amit szerettem volna figyelmedbe ajánlani!

Süt belőled a hidegség, a negativitás, az élet-untság, a "minden úgy rossz, ahogy van"!

Ilyen élet-szemlélet mellett soha sem lesz egy békés-boldog-harmonikus életed.

Túl sokra értékeled magad, túlságosan lenézel magad körül mindenkit. Ezért próbáltam meg, hogy mutassak neked egy másfajta élet-szemléletet, mert így nem csoda, hogy szinte "fáj neked az élet!"


Ismerkedni? Ha azt akarnék akkor sem ilyen savanyú szőlővel tenném, vagy próbálkoznék. Meg ráadásul nő létemre biztosan nem nővel kezdenék! :)))

291. unom (válaszként erre: 288. - 7e137d638c)
2014. júl. 14. 15:32

Örülök a bemutatkozásodnak, jól jellemez téged. A fórumban eddig nem volt személyeskedés, üdvözöllek, mint az első trollt.

Ha nem tudod mi az, Madách művei után kikeresheted a Google-ban.

Miért fontos, hogy nő vagyok-e? Ismerkedni akarsz? Nincs esélyed, van párom, keress mást.

2014. júl. 14. 15:32
Mire visszajön Nomen, kivesézzük előlről-hátra a szinkron és egyéb fordítási dolgokat :D
289. Katinkaboszi (válaszként erre: 287. - Unom)
2014. júl. 14. 15:31

Ördög tudja, nem olyan könnyű lefordítani és a színész szájába tenni azokat a szavakat, amelyek kiejtése msként hangzik magyarul és a saját nyelvén.

Lehetne azt fordítani, csak éppen nem működne szinkronként, csak fordítják.

Akkor meg inkább a felírat.

288. 7e137d638c (válaszként erre: 287. - Unom)
2014. júl. 14. 15:28

Nem biztos, hogy jó nick-nevet választottál magadnak! Talán a "savanyú" jobb lett volna!


Neked semmi sem jó, semmi sem az igazi, mindenki csak sületlenséget beszél, és kár is bármit mondani, az csak hülyeség, egyedül csak az az igaz, az a valós, a valódi, amit te annak nevezel.

Csak sajnálni tudlak!


Ráadásul, ha igaz, hogy nő vagy, ahogy az adatlapodon írod, még inkább csak sajnálni tudlak! Valóban unalmas, egyhangú, szomorú életed lehet!

Bocsi, de a fórum címe szerint itt bármiről lehet beszélni, és nekem most éppen ez a vélemény kívánkozott ki belőlem.

Egyébként mint új Hoxa-tag, szeretettel üdvözöllek, érezd jól magad közöttünk!

287. unom (válaszként erre: 286. - Katinkaboszi)
2014. júl. 14. 15:15

Kétlem, hogy a magyar szinkron lenne a legjobb, ha mégis, akkor nagy a baj.

Sok filmnél rosszul fordítanak, más karaktert ad a szereplőnek a szinkronszínész, mint az eredeti, ezzel kiherélik a filmet.

A barátaid lehet, a megszokás miatt érezték így, ismert filmeknél először nekem is fura volt, mást vártam.

286. Katinkaboszi (válaszként erre: 285. - Unom)
2014. júl. 14. 15:10

Ez jó, pedig a magyar szinkron messze a legjobb :)

Sőt ismerősök között nem egy van, aki mesélte, hogy mikor kint éltek külföldön és azt a filmet nézték, amit itthon már láttak, teljesen kiborultak, mennyire gagyi szövege van és milyen jó a magyar fordítás.

Azk a sorozatok, szerintem nehéz ilyen gyorsan, ennyit lefordítani, még akkor is, ha előre dolgoznak, hónapokkal.

Egyébként a fiam is ezt szokta csinálni, ha gyakorolni akar, mert már megint nincs itt a barátja, akivel angolul beszélgettek, hogy ki ne essenek a mindennapokból. :)

Igaz ő nagyfilmet néz ilyen formában :D

285. unom (válaszként erre: 284. - Katinkaboszi)
2014. júl. 14. 14:54
Egyre kevesebb filmet nézek szinkronnak, az eredeti sokszor sokkal jobb. Van olyan sorozat amit szinkronnal képtelen voltam végignézni, eredeti nyelven az egyik kedvencem lett.
284. Katinkaboszi (válaszként erre: 283. - Unom)
2014. júl. 14. 14:50
Ez leginkább a versekre érvényes, a prózát már inkább át lehet tenni más nyelvre, de még néha az is változik, főként a szavak ejtése miatt ha filmeket szinkronizálnak :D
283. unom (válaszként erre: 282. - Katinkaboszi)
2014. júl. 14. 14:48
Igazad van, a műfordítás szerintem is egy új művet hoz létre. Azt megítélni, melyik a jobb nehéz, hiszen egy más kultúra nyelvére ültette át a művet a fordító.
282. Katinkaboszi (válaszként erre: 274. - 7e137d638c)
2014. júl. 14. 14:46

Nah, teljesen más téma, de a félreírásodról jutott eszmbe.

Valamelyik nap verset olvastam, már nem tudom kiét, nem magyar költő, de magyarra volt fordítva.


Már régebben is eszembe jutott, mi van ezzel az egésszel, hiszen a fordító, nem szó szerinti fordítást ad, mert az értelmetlen lenne.

Lefordítja és a saját szájíze szerint ír egy MÁSIk verset.


Nem gondoljátok?

281. vacsa (válaszként erre: 265. - 4510537174)
2014. júl. 14. 14:44

" Mai ideálok a Kojak frizurások, sok tetoválással, orrban, fülben piercinggel.

Számításba jöhetnek még a modern fodrászat agyament frizuráját hordó pasijai. Nagyon fontos még, a napszeműveg amit télen-nyáron a fejtetőn kell viselni. "


Tényleg??? Honnap gondolod?

280. unom (válaszként erre: 276. - 4510537174)
2014. júl. 14. 14:42

De, léteznek, épp te is írtál az előbb ilyet. Amiket mondogatva az ember azt hiszi, okosat mondott, pedig több a hang, mint a jel.

Tudom, mit jelent az instant, köszi, azért használtam.

279. Katinkaboszi (válaszként erre: 275. - Unom)
2014. júl. 14. 14:42

Nem szokásom ilyeneket olvasni, már az elején rájöttem, hogy csak szeméttel van tele, hát nem is vettem meg.

A Nők Lapját még nagymamám rendelte, aztán anyukám, de már engem sem tud lekötni, ami fontos, és érdekel, megtalálom a neten.

278. unom (válaszként erre: 274. - 7e137d638c)
2014. júl. 14. 14:41

Madách? :D

Szeretem house-t, miért választanék mást? Ráadásul igaza is van.

Persze, minden relatív, ezért nem hiszek annak amit bárki önmagáról mond.

Tényleg ennyire nem érted, mit írtam, vagy csak szórakozol?

277. Katinkaboszi (válaszként erre: 269. - 4510537174)
2014. júl. 14. 14:41

De annak meg mi értelme, hogy akár 2-3, mert annál több nickneve nem lehet senkinek, bejövöget, minden alkalommal mást mond és nem keveri össze?

Ugyan már :D

Én például azért nem a nevemmel jöttem ide, mert nem tudtam, hogy mi a szokás, a végén pedig már sokan így ismertek meg, maradt ez :D


De, nagyon jól lehet tudni, főleg akik egy faluban élnek, hogy kiről van szó :)

276. 4510537174 (válaszként erre: 272. - Unom)
2014. júl. 14. 14:39

Örülök, hogy most ellentmondhatok neked.

Instant bölcsességeket nem csodálom, hogy nem szereted.

Ilyenek nem léteznek.

Az instant szó elsősorban gyorsan oldódó kávéra, kakaóra vonatkozik.

275. unom (válaszként erre: 273. - Katinkaboszi)
2014. júl. 14. 14:37

A bulvárral nem érdemes foglalkozni, egy bizonyos szint alatt felesleges a reakció. Akinek a Bor, Blikk és hasonlók számítanak annak már mindegy kb.

Sajnos terjed a bulvár. Régen a Nők Lapja jó újság volt, értelmes cikkekkel, ma kritikán aluli, a netes portálnak pedig sikerült alulmúlnia.

A bulvár célja az, hogy beszéljenek róla, a negatív reklám is reklám jelszóval. Ne tegyük meg nekik ezt a szívességet.

274. 7e137d638c (válaszként erre: 270. - Unom)
2014. júl. 14. 14:36

Ember! Mit vársz egy ilyen közösségi oldaltól???

House: mindenki hazudik!


Válassz mást:

Madách: Szentivánéji álom:

"Színház az egész világ, és szinész benne minden férfi és nő!"

Ha így nézed a világot, az embereket, rögtön színesebb, rögtön érdekesebb, elnézni azt, hogy éppen milyen szerepet játszik a párod, a szomszédod, a boltos néni, vagy akivel itt éppen fórumozol....


Ki látja magát butának, rondának, rosszindulatúnak? Senki, még te sem!!!

Aki buta, az is találkozik olyannal, aki még őnála is butább, tehát joggal gondolhatja, mondhatja magáról, hogy ő okos.

Aki ronda, találkozik még nálánál is rondábbal, tehát ő még szépnek is mondhatja magát.

Rosszindulatú... hát persze, amikor az a másik pedig ezt + azt mondja, teszi, stb. stb. ami már valóban túlmegy mindenen, ahhoz képest ő a ma született bárány... minden, minden csak viszonyítás kérdése, attól függ, hogy melyik oldalról nézzük a dolgokat!!!


Te most éppen az "unom" álarc mögött, melyik embercsoportba sorolod magadat?????

273. Katinkaboszi (válaszként erre: 257. - Unom)
2014. júl. 14. 14:33

Azért azok, ha akarják, és bántja őket a hátuk mögötti kibeszélés, megvédik magukat.

Viszont a Nemzet Nagyasszonya már nem tudja megvédeni magát, helyette azoknak kell, akik az Ő életével foglalkoznak, jó értelemben véve.

272. unom (válaszként erre: 271. - 4510537174)
2014. júl. 14. 14:26

Nem szeretem az instant bölcsességeket, frázisokat, a Coelho idezetek posztolgatása után automatikusan tiltok bárkit.

Nem ismerlek, arról mondok véleményt amit írsz, nem rólad. Lehetsz akár egy 14 éves kiscsaj is, ez nem befolyásol az írásod értékelésében.

Nem keverem a netet az élettel, bár van pár barátom akiket neten ismertem meg. De barátság csak személyes találkozás után lett, addig max. szimpátia.

271. 4510537174 (válaszként erre: 270. - Unom)
2014. júl. 14. 14:23

Ebben is egyetértünk.

Azért jól esne, ha rehabilitálnál.


Egy hülye megsértődik, ha lehülyézik.

Egy okos ember könnyen mondja magáról, de hülye is vagyok.


Bölcsességek, idézetek.

Sokan szeretnek idéznek bölcsektől, klasszikusoktól.


Pedig egy átlagos ember is tud bölcseket mondani.

Lásd a fenti okoskodásom.

Ha ezt Cicero mondta volna bólogatnátok, de igaza van. Mivel csak én írtam, mondjátok, de nagyképű ez a pasas.

270. unom (válaszként erre: 269. - 4510537174)
2014. júl. 14. 14:15
A neten bárki bármit írhat, főleg magáról. Az többet mond ahogy és amit a fórumokon ír. House-t idézve: mindenki hazudik. Ha magáról beszél ez még inkább így van. Még ha igazat is akar írni önmagával szemben erősen elfogult, ez természetes. Ki látja magát butának, rondának, rosszindulatúnak? Senki, pedig vannak ilyen emberek.
269. 4510537174 (válaszként erre: 268. - Unom)
2014. júl. 14. 14:12

A fórum más tészta. Itt mindenki Anonymus Ritka, aki az adatlapján ír valamit magáról. Ebben kivétel vagyok. amiket leírtam magamról, az elég sok mindent elmond. Ritka, aki fotót tesz fel magáról. Sokszor aki nőnek vallja magát, kételkedem, hogy valóban az -e ? Vagy fordítva.

Itt bárki kiteregetheti nyugodtan a magánügyét, senki nem tudja kitől ered. A lebukás veszélye a minimummal egyenlő. Rólad sem tudok semmit, csak azt érzem rosszkedvű vagy. Szeretném, ha ebben a fórumban kedvedet lelnéd.

268. unom (válaszként erre: 267. - 4510537174)
2014. júl. 14. 14:04
Ha témától függetlenül írsz az monologizálás, zavaró. Nincs naplóm, lusta vagyok naponta írni, a magánügyeimet meg nem szokásom kiteregetni :)
267. 4510537174 (válaszként erre: 266. - Unom)
2014. júl. 14. 14:03

Sajnálom, hogy ezt tapasztalod. Igyekszem mindenre reagálni, ahol úgy érzem szólnom kell.

Sok mindennel egyetértek, amit irtok.

Vicces lenne, ha mindig bólogatnék.

Ha nem értek egyet valamivel azt közlöm.

Egyébként a napl írás távol áll tőlem.

Napló beírást alkalmasint szoktam elkövetni.

Ha lenne egy naplód, neked is beírnám kedvenc idézetemet : Négy szócskát üzenek csupán : Egyet szeress, de igazán !

266. unom (válaszként erre: 265. - 4510537174)
2014. júl. 14. 13:56

Ha felvetsz egy témát a kérdésekre már nem reagálsz. Vajon miért? Nincs több mondanivalód páe sornál, vagy nem akarod megosztani a véleményedet?

Lehet, egy napló inkább neked való műfaj lenne, mint a fórum.

Ideálok: ma több szubkultúra él egymás mellett, az ideálokat tekintve is. Mindenki megtalálhatja a neki tetszőt. Szerencsére nem vagyunk egyformák, az ízlésünk is különböző. Aki azt hiszi minden nőnek ugyanaz az 1-2 típus jön be nem sok nőt látott 3 méternél közelebbről, inkább a médiából igyekszik tájékozódni.

2014. júl. 14. 13:49

Nőideálok régen és most


Könnyű a filmsztároknak.

Őket tudatosan megcsinálják.

Minden kornak megvolt a férfi ideálja.

A némafilmek korában egy bizonyos Rudolf Valentino.

Némafilmben játszott először Jávor Pál is, aki később a nők bálványa lett.

A Jávor bajuszért, a mosolyáért, összehúzott szemmel való nézéséért a lányok rózsaszín hálószobájukban róla álmodoztak.

Mai szemmel nézve, Jávor fürdőtrikós fotói elárulták,elég rossz alakja volt a nők első számú szívrablójának.

Az amerikai fogpaszta reklám mosolyú filmsztárok

Clark Gable és társai ma kissé giccsesnek tűnnek.

A legendás Tarzan, Johhny Weissmüller, aki 1oo méteres gyorsúszásban olimpiát nyert. Világcsúcsával, ma a női ifjúságiak között is lemaradna.

Mai ideálok a Kojak frizurások, sok tetoválással, orrban, fülben piercinggel.

Számításba jöhetnek még a modern fodrászat agyament frizuráját hordó pasijai. Nagyon fontos még, a napszeműveg amit télen-nyáron a fejtetőn kell viselni.

A szerelmi vallomások is lerövidültek. Míg régen hetek kellettek, miga fiatalok megfogtákegymás kezét,a csók még később.

Napjaink udvarlása : - Kis csávó, birlak.Jössz?

- Megdumáltuk !

264. Pipi57 (válaszként erre: 263. - Fokhagyma)
2014. júl. 14. 13:26

Én gondoltam,.Neked is biztos bejönnek az ilyen sármos pasik,mint nekem:)

Nekem a favorit egyébként Kevin Costner:)

❮❮ ... 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook