Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Speedfitness tapasztalatok fórum

Speedfitness tapasztalatok (beszélgetős fórum)


❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
636. Pulcsii (válaszként erre: 630. - Shadow80)
2013. okt. 10. 19:59

Bocs, hogy belekötök, de mivel bőven van tapasztalatom a negatív és a pozitív tapasztalatairól, és a központi speedfitness iroda összes képzésén részt vettem, ezért muszáj reagálnom.


Az, hogy heti kettő az ajánlott, az rendben, de csak akkor, ha SEMMIT nem csinálsz mellette, különben kezdj előre köszönni a vesekárosodásodnak. A harmadik alkalmat kb. most azonnal felejtsd el, és ez a kettő is csak magyarországon terjedt el, kint osztrákoknál és németeknél (ahonnan eredetileg származik a miha bodytec) a valóban szakképzett edzők nem engednek heti egy alkalomnál többet, és nem is kell több. Itthon sajnos a stúdiók 99%-a az alapján választ alkalmazottat ahogy kinéz, és ahogy mosolyog, nem a szaktudás alapján. A speedfitness (és minden hasonló utánzat) többszörösére emeli meg a kreatinin szintet a testedben, mint bármely más sport, és ennek egy normál mezei konditermi edzés után is minimum 24 óra az ideje, hogy visszaálljon a normál szintre. A speedfitness olyan mértékben emeli meg, amire nem elég 24 óra, és ha tartósan fenn áll a megemelkedett kreatinin szint, akkor bizony kőkemény vesekárosodásnak lehetsz kisgazdája. Szóval egy edzés után PIHENÉS, és ha kettőt akarsz járni, akkoris mondjuk hétfőn és pénteken, de akkor is csak úgy hogy a közte lévő napokon nem kezdesz el konditermezni, mert akkor ismét adtál egy pofont a vesédnek.

Szóval csak ésszel:)

635. zelma74
2013. szept. 29. 09:27

Sziasztok!

Valaki tud nekem az xbodyról valamilyen személyes tapasztalatot írni? Mennyire látványos? A narancsbőr is csőkken tőle?

köszi

634. andy731 (válaszként erre: 633. - Shadow80)
2013. szept. 23. 04:47
Nagyon szépen köszönöm, hogy válazoltál. Ki fogom próbálni.
633. Shadow80 (válaszként erre: 632. - Andy731)
2013. szept. 22. 20:55
Szia Andy!Igen lehet persze...a gép eredetileg gyógyászati,illetve az űrhajósok edzésére lett kifejlesztve.Nincs korhoz kötve,és ebbe az edzés fajtában pont az a jó hogy nem terheli meg az inakat,izületeket.Ha felmész a Speedfitness főoldalára ott megtalálod a Soroksári studió telefonszámát,mert itt egyenesben nem lehet reklámozni,de amúgy a Nyír utcában található az újlakó telep mellett..Nem néznek ki egyáltalán,a személyiedző pont ez a dolga hogy meghallgasson és megbeszéljétek mit szeretnél,és hogy ő segítsen,és az edzés alatt csak 2en vannak a studióban,és senki más....Van persze,akár 180cm magas 130kg al is mehet,mert lesz rá....az aláöltözetről annyit kell tudni hogy minmum 90% pamutnak kell lenni,az alsó része majd térdig,illetve a felső majd könyökig érjen,és testhezálló legyen,ne laza,mert a lényeg hogy a rád adott kiegészítők felvegyék az alakodat,mielőtt odamész telefonálj és egyeztess le időpontot az edzővel...Ebben az a jó hogy akkor is fogy az ember tőle ha semmit nem csinálsz,statikus alapú mozdulatokat kell csinálni,de ha nem bírod akkor nem kell,csak lefekszel,ülsz és relaxálsz,és adnak neked diétát is ha szeretnéd...vannak olyan dolgok mint pl az epilepszia,szívritmusszabályzó,hasfali sérv,és még 1-2 kizáró tényező,de ezt már a telefonban is elmondják neked ha rákérdezel....lehet vele fogyni,zsírt égetni....izmot építeni,feszesíteni...és csajoknál nagyon hatásosan kezeli a narancsbőrt....és még sos sok jó tulajdonsága van a gépnek...dehogy haragszom :) én ajánlottam fel itt a közönségnek :)
632. andy731 (válaszként erre: 619. - Shadow80)
2013. szept. 22. 16:29

Shadow80, mi a véleményed? Lehet ezzel a mozgásformával indítani az életmódváltást? Nem vagyok fiatal, 30 kg túlsúlyom van, az izületeim pedig semmiféle komolyabb megerőltetést nem bírnak, mivel lipödémám van, ami az izületek nem megfelelő felépítésével is együtt jár. Soroksáron hová jársz? Nem nézik ki onnan az egyáltalán nem testépítő alkatú embereket?

Van egyáltalán ilyen nagy méretű ruha? Milyen felszerelés szükséges? Oda merjek menni? Nem megerőltető a szívnek és a keringési rendszernek? Tényleg le lehet vele fogyni?

Ne haragudj a sok kérdés miatt. Köszönöm szépen a válaszod

631. andy731 (válaszként erre: 619. - Shadow80)
2013. szept. 22. 16:29

Shadow80, mi a véleményed? Lehet ezzel a mozgásformával indítani az életmódváltást? Nem vagyok fiatal, 30 kg túlsúlyom van, az izületeim pedig semmiféle komolyabb megerőltetést nem bírnak, mivel lipödémám van, ami az izületek nem megfelelő felépítésével is együtt jár. Soroksáron hová jársz? Nem nézik ki onnan az egyáltalán nem testépítő alkatú embereket?

Van egyált

630. Shadow80 (válaszként erre: 629. - Butterfly13)
2013. szept. 22. 15:14
Szia!Általában heti 2x ajánlott,de lehet 3x is...ha pedig van másmilyen mozgás is amit rendszeresen csinálsz,akkor lehet elég a heti 1 is...de a 2 az átlag,és van olyan aki ezt még kiegészíti másmilyen mozgással is,igen van több is,de 2 féle program az amit általában használnak,a cellulitot szokták kardió mozgásra alkalmazni....semmi baj,ezért írtam hogy kérdezzetek,ha tudok válaszolok :)
629. butterfly13 (válaszként erre: 627. - Shadow80)
2013. szept. 18. 13:44
Annyiban még tudnál segíteni, hogy hetente hányszor érdemes eljárni a hatékony eredmény érdekében?Ha a fogyni szeretnék (zsírpárnáktól megszabadulni) akkor inkább a cellulit programot kellene választani?Mert úgy tudom, hogy több programja is van a gépnek.Vagy nem jól tudom?!Elnézést az értetlenkedésért :)
628. butterfly13 (válaszként erre: 627. - Shadow80)
2013. szept. 18. 13:31
Köszönöm a válaszodat :)
627. Shadow80 (válaszként erre: 626. - Butterfly13)
2013. szept. 18. 10:56
Szia!Bár én nem vagyok hölgy,de sokat tudok a témáról...és alkalmas rá,szülés után ha volt szoptatás,kb 3-5 hónappal később elkezdhető.....jó zsírégetésre,cellulitra,izom építésre...tehát jól lehet vele formálni az alakot,és mindez mellett feszesíti a bőrt...:)
2013. szept. 16. 16:54
Sziasztok.Tapasztaltabb hölgyektől kérdezném, hogy,a speedfitness alkalmas-e a terhesség utáni plussz kilók leadására,főleg hasi tájékon.Ha nem akkor mit ajánlanátok?Köszönöm előre is a válaszokat.Szeretném magam formába hozni.14 hónapja szültem :) és van kb:8-10 kg feleslegem sajnos.
2013. szept. 10. 11:11
Én szerintem arról a helyről van szó ami a blahán van,csak azzal az a probléma hogy nem SPEEDFITNESS,és nem Myha Bodytec es gép,tehát nem SPEEDFITNESS studió által üzemeltetett gép!!!Csak 1 hasonló ems technologiás/amit az összes gyáró erről koppintott/
624. drakos (válaszként erre: 623. - Teó25)
2013. szept. 9. 14:08
Kedves Teó. El tudnád kérlek küldeni a konkrét linket rájuk? Tényleg nagyon jó az ár, kipróbálnám őket. Köszi!
623. Teó25 (válaszként erre: 616. - Bocika89)
2013. szept. 3. 15:06
Bp. belvárosban 10 alkalmas bérlet 17.500 ft. Verhetetlen ár szerintem. Én már a 2. 10 alkalmasat nyúzom, és bejön :)
2013. júl. 23. 22:50
Soroksáron is csak 30e a 10 alkalmas bérlet :)
621. Irány (válaszként erre: 620. - Zsu555)
2013. júl. 14. 17:42
Mit lehet még tudni a vecsési teremről?
620. Zsu555
2013. júl. 8. 23:06
Sziasztok. Vecsésen van egy nagyon jó terem ügyes edzővel. A tíz alkalmas bérlet csak 30000 Ft.
619. Shadow80 (válaszként erre: 617. - Andibaby22)
2013. jún. 12. 17:23

Rossz helyre mentél sajnos!

Spedfitnessnél is lehet kardiozni,az első kardio általában 7 perc,és a többi megmaradt perc pedig a normál edzés...bőven elég a 7perc,de lehet emelni ha már volt 1-2 alkalom,és bírja az ember :)

2013. máj. 25. 21:41

Sziasztok!

Én ma voltam először speedfitness-en,Nyíregyházán. Nagyon kedvesek,segítőkészek voltak. Én azért választottam ezt az edzésfprmát,mert 2 csípőműtéten vagyok túl,és az 1 órás kondiermi edzés megerőltető.Ez viszont az izüleiemet kíméli,nem kell ugrabugrálni stb...

Lemértek,vettem egy 20 alkalmas bérletet.

Mellette diétázom. 30 kiló túlsúllyal rendelkezem,de 3 hónap alatt legalább 10-et muszáj leadni,mert szeptemberben lesz az esküvőm,és jól akarok kinézni a menyasszonyi ruhába :)

2013. máj. 22. 20:47

sziasztok!

Én voltam már 3 helyen speed-en,ebböl egy helyen pocsék volt az edző.

Speed mellett szerintem kell menni kardióra is ha valaki formálodni,fogyni akar valaki.

nekem a legjobban az amplifitness jött be.kardióra nem kell járni mellette,és 5 alkalom utan már nagyon latszott a változás.ugyhogy én erre szavazok.

2013. máj. 19. 02:26

Sziasztok!

Szeretnék kérni egy konkrét helyet Budapesten ahol a gép is jo és az edzők is jók, és azert az sem hatrany hogyha olcso :) ha nem itt akkor legyszi privat uzenetben irjon aki tud! Nagy segitseg lenne, koszii

615. Shadow80 (válaszként erre: 614. - Gm74)
2013. ápr. 22. 21:19
Szia.Ok.Jók az értékeid,csak kicsit hülyén fejeztem ki magam :)..has-99 láb és fenék 69 :) ...az a baj hogy pont azért nem tudok már nagyon emelni,mert már nagyon kevés zsír van rajtam,és az izomról lepattan az impulzus...heti 2szer edzem magam,volt hogy 3x de akkor előjött a túledzettség....
614. Gm74 (válaszként erre: 613. - Shadow80)
2013. ápr. 19. 14:04

Szia,


Nem, nem iszok fehérjét. Nem véletlenül. Nem rosszak az értékek? Hát Te férfi vagy én meg nő. Az alapunk majdnem ugyanaz... a mellünk más, nekem van, Neked nincs:) Hasamon olyan 60 környéke, a fenekem és a lábam is.

Szóval rajtad sok a zsír,ezért bírod olyan magason?:)

613. Shadow80 (válaszként erre: 610. - Gm74)
2013. ápr. 18. 21:02
Szia!A speedfitness jó izomépítésre,zsírégetésre és rhabilitációra is....a te esetedben inkább javasolnám a kardió típusu edzéseket ami inkább zsírégető és nem izomfejlesztő.....nem tudom iszol e fehérje shake-t mert az is segit fejlődni az izmok fejlődésében,ha igen akkor inkább hagyd el....azt tudnod kell az értékekről hogy nem rosszak amúgy,de minél több az izom és kevesebb a zsír úgy nehezebben bírod,mer a zsír elnyeri a rezgéseket,én kicsit több mint 2 éve csinálom de már nagyon régóta kb 1 szinten nyomom,hozzáteszem hogy mazohista vagyok,alapom 99,és ezen belül a hasam és mellem van 99e n/maxon/ a többi 53-69 ig mozog...
612. Shadow80 (válaszként erre: 609. - Babla)
2013. ápr. 18. 20:56
Szia!Mind 2 helyen rosszul csinálták,illetve az elsőnél az volt a próbléma hogy ezt a heti 3x os edzésnél szokták alkalmazni,2 normál,és 1 kardió edzés.....a 2. helyen pedig abszolut rosszul csinálták,mert nem ilyen 1 edzés,maximum csak akkor fordul ilyen elő ha rehabilitácioról van szó,de akkor is vannak apró mozgások,és ha nagyon idős a vendég,és vigyázni kell a csontokra,és ízületekre....Én soroksárra járok,ott nem voltak még ilyen panaszok :)
611. Shadow80 (válaszként erre: 607. - 40f26c89e8)
2013. ápr. 18. 20:27
Szia! igen el lehet,én is így kezdtem,előtte semmi sport múlttal és bőven felesleggel.Csak 1 jó edző kell hozzá :)Nem árt azért 1 kis diéta,amit ajánlanék neked,neten keress rá úgy hogy Tündüs diétája,2hét alatt kb 5 kg le tud menni,és a lényeg hogy könnyen előállítható,olcsó,és minden van benne a zöldségtől a gyümölcsig..amit nem lehet az a cukor,zsír és alkohol....a speedfitness nagy előnye hogy nem terheli az ízűleteket és hamar végez az ember,nem kell órákat teremben tölteni :) én a dél pesti részre járok,soroksárra.
610. Gm74
2013. ápr. 18. 19:31

Sziasztok,


A fórum kedvéért regisztráltam. Olvastam a tapasztalatokat. Én már másfél éve járok rendszeresen Speedfitnessre (97-es alapon csináltam ma, a lábak, fenék és has 50-55%, a többi alacsonyabb). Nagyon látványos az eredmény. Bár sok plusz kiló nem volt rajtam, mert mindig sportoltam. 162 cm és 53-54 kiló vagyok, 2 lányom van és 38 éves vagyok.

A kérdésem a következő lenne: ti észrevetettek olyat, hogy erősödtök az edzéstől? Úgy értem, hogy mindenetek vastagodik? Én ezt látom, mindenem nagyon izmos, hát, fenék, comb, kar. Most azt találtam ki, hogy módosítok az edzésterven. Eddig minden héten 1x speed és 1 Ishape-re jártam, és ezt fogom változtatni úgy, hogy csak 2 hetente 1 x járok speedre és 3x Ishapre.(Az Ishape a Power Plate hasonlít, de számomra sokkal keményebbek az edzések, még a speednél is)

Kiváncsi vagyok, hogy kinek van hasonló tapasztalat?


M.

609. Babla
2013. ápr. 18. 10:59
Szeretnék segítséget kérni egy szakmabelitől - jártam egy szalonba edzeni, ahol futás volt az első részben, a másodikban különféle gyakorlatok. Elfáradtam a végére és kellően leizzadtam. Elmentem egy másik szalonba, ahol azt mondta az edző, hogy a mozgás teljesen felesleges, sőt balesetveszélyes! Így 20 percen keresztül álltam és úgy jöttek az impulzusok? Mi az igazság?!Hogy kell kinéznie egy "igazi" speedfitness edzésnek?
608. jvc83
2013. ápr. 18. 10:42

Szia!


Nyugottan megpróbálhatod, van próba edzésre is lehetőség és ott úgy is elmondanak mindent én voltam edzésen és ezelött én sem sportoltam semmit hát azt hittem hogy meghalok olyan izomlázam volt másnap meg harmad nap leülni egyáltalán nem tudtam de megéri kipróbálni hidd el!

607. 40f26c89e8 (válaszként erre: 597. - Shadow80)
2013. ápr. 16. 18:04
Szia!Speedfitness-t el lehet kezdeni a nulláról?De úgy durván nulláról,magyarul a fotelből?Eddig semmit nem mozogtam és kb.olyan is az állóképességem és az izmaim is olyan állapotban vannak.Kb.20-25kg.súlyfeleslegem van.Érdemes előbb valami gyengébbel kezdeni(pld.sétálás,kocogás vagy akármi) és utána a speedfitness vagy rögtön bele lehet vágni?
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook