Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Sopronban terhesgondozás és nőgyógyászat fórum

Sopronban terhesgondozás és nőgyógyászat (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 ... ❯❯
2010. Rebi80 (válaszként erre: 2008. - Szandi30)
2010. szept. 1. 08:04
Nálam is!!!:S
2009. szandi30
2010. szept. 1. 07:58
csajok!A férjeitek hogy bírták(bírják)az éjszakai keléseket a babákhoz??
2008. szandi30 (válaszként erre: 2004. - F4804d75d9)
2010. szept. 1. 07:57
ne is mondd!!Van ám PARA!!!!
2007. szandi30 (válaszként erre: 2003. - Xlnt)
2010. szept. 1. 07:56
uhhh....nekem a 3,5 kilós bőven elég lenne!!!párom normál súllyal született,én viszont óriásbébi(4 kilós)voltam!
2006. f4804d75d9 (válaszként erre: 2005. - Xlnt)
2010. szept. 1. 07:28

muszáj,bár Julcsi csak fél órája kelt.. :) de a mosógép,a konyha,meg stb.mind rám várt,kacsingatva,hogy ugyanmár kezdjek neki :D

huh,én kivagyok ám,ha nem alszom 7-8 órát legalább egyben :D igaz, néha egy-egy Julcsi-puki hangja megtöri az éjszaka csendjét,de ez a legkevesebb :D

Borzasztó az idő,nem is tudom hogy bírják a picurok...

Ööö,Niki,nem volt a férjednél 4 kis építészpalánta a napokban? (ismerőseim)Fagyasztással hogy haladsz?

2005. xlnt
2010. szept. 1. 06:55
látom vannak még itt korán kelők... :) Máté tegnap egész nap nyűglődött, este nagy nehezen elaludt 9-kor, és csak 5-kor ébredt. Szopi után persze vissza is aludt. Csak én nem... :( Úgy látszik, a szervezetem már nem tud mit kezdeni 7 óra alvással egyben... :D ja, mert én 10 körül fekszem általában - pont emiatt, hogy ki tudja, mikor kelünk.
2004. f4804d75d9 (válaszként erre: 2001. - Szandi30)
2010. szept. 1. 05:54

a pocakodból ítélve tényleg olyan 3 kg körüli :D

Lányok,már szeptember van! Mindjárt mentek szülni :) tök jó!!

2003. xlnt
2010. aug. 31. 21:03
37 hetesen nekem 3400-re tippelték... aztán 39 hetesen+4 naposan megszületett 4120-al... :D
2002. Tundchen
2010. aug. 31. 17:51
2,5 - 3 kiló biztos... :)
2001. szandi30
2010. aug. 31. 12:23
Sziasztok,ma voltam NST-n,minden rendben,babó ügyes volt:-) Pénteken is megyek,meg az utolsó uh-ra is.Már kíváncsi vagyok,11 hete voltam utoljára!!!mekkora lehet...?
2010. aug. 30. 19:29

Tündi köszi az infot :)

Niki,én megyek gesztenyézni :) tavaly is voltunk,ismerünk egy tök jó helyet,csak munka van vele,az igaz...meg utána takarítás :D


Az oldalakat még nem volt időm megnézni,majd megnézem,most is épphogy jutottam gép elé,egy csomó dolgom van,úgy tűnik kicsit pörgősebb lett errefelé az élet... nagyon meg kell szervezni mit hogy merre meddig..vááá,nembaj,majd belejövök :D

1999. hajini
2010. aug. 30. 17:14
Mili mindent előbb eszik legalább 1 hónappal. semmi baja:9
1998. Tundchen (válaszként erre: 1997. - Xlnt)
2010. aug. 30. 17:05

Pont mellette lakunk. Néha vannak jó akciók, sokszor veszek magamnak gyümit itt.

Kb olyasmi, mint a piac, sokan hoznak be gyümiket termelők, nem tudom, hogy ezek permetezettek-e, vagy meg tudják-e ezt mondani... megkérdem valamelyik nap majd, aztán infózok! Később úgysem lehet kivédeni az ilyesmit, de amíg ilyen kicsi Gergő, örülnék, ha valami vegyszermenteset kapna. Lehet, a babakaják sem azok, de azért elhiszem, hogy ellenőrzött minőség, stb.

1997. xlnt
2010. aug. 30. 15:43
Tündi mondtad, hogyy ti a MAGOSZ bolt környékén laktok - ott nem lenne érdemes gyümit venni?
1996. Tundchen
2010. aug. 30. 14:44
Ez jó oldal, lementem! Szerencsétlen szilva, valamikor 7-8 hós korra írják a bevezetést, valamikor meg 6 hónapos korra... mindegy, Gergő szereti! :) 5 hónaposan is bírja... :D
1995. xlnt
2010. aug. 30. 14:41

Utána néztem - úgy tűnik, a szilva héját le kell húzni, alma-körtének nem feltétlen:


[link]

1994. Tundchen (válaszként erre: 1991. - Hajini)
2010. aug. 30. 11:52
Köszi! :)
1993. Tundchen (válaszként erre: 1988. - F4804d75d9)
2010. aug. 30. 11:52

Az elején úgy 3-4 kiskanállal adtam neki.

Most meg úgy csinálom, hogy szopi után megeszi egyik nap a kb 1/3ét, másik nap a másik 1/4ét, utolsó nap meg a maradékot a Sinlac péppel keverve... :) Na? 48 óráig lehet nyitva a babakaja, maximálisan felhasználom. :D

Sinlac-tól amúgy nagyon szorulása lett, így csak 3 naponta kapja, most ok... sütőtöktől szépet kakilt! :D


Szilvát ugye bébikaját adtam eddig, de ha beérik a kertben, lehet, felezve-magozva rakom csak el, aztán meglátom, mit csinálok vele... a héját mindig le kell szedni babának?

1992. xlnt
2010. aug. 30. 10:55

Köszi Hajni - sztem majd elmegyek egyet megnézek. Mondta az oktató, hogy lehet.


Ettől a gesztenyézéstől már én is parázok... lehetne inkább barackfánk a francba... :) dehát ez volt itt.

1991. hajini
2010. aug. 30. 10:10

Babauszi: én sose adok alá pelust, kapuváron nem kell. az elején mindig bemelegítés van, aztán a fix feladatok.+csúszda, karikán úszás...


Tündi: gratula a fogacskához

1990. szandi30 (válaszként erre: 1989. - Xlnt)
2010. aug. 30. 09:49
húú..ez a gesztenyézés ez egy "szemét" egy munka!!megfőzni,pucolni,lehet,aza szőrös héj alatti rész rendesen le sem jön...én láttam amikor anyósom csinálta...
1989. xlnt
2010. aug. 30. 09:27

Almát én is majd otthonról szerválok... Körte, szilva anyóséktól jön talán. Tündi a szilvát hogy adtad neki? nem tudom, milyen formában rakjam el és most pont van egy kevés itthon? meghámozom-pürésítem...? A piaccal nekem is ugyanez a gondom, a Spar, meg ehhez hasonlókról meg már ne is beszéljünk... :(


Barackot viszont kéne venni... :(


Nekünk van egy szelíd gesztenye fánk itt az udvarban - ugye Gesztenyés körút... :) és a férjem gesztenye-szüretet tervez. :) Annyi szívás van egy ilyen fával (a virága potyog, aztán a bökős termése, aztán a levele ugye - egész évben lehet alatta takarítani) - hogy már lehetne vmi haszna is. De attól tartok, hogy elmegy vele majd egy napunk aztán alig lesz belőle vmi... majd meglátjuk... :)

fagyasztásról itt:

[link]

én püréhez rakom majd el. Itt a környéken sok a fa, ha vki akar még kínlódni vele. :)

2010. aug. 30. 05:49

Niki,csak összeturmixoltam egy részét,másikat meg villával nyomkodtam össze,had nyammogjon kicsit,ne készítsek el mindent teljesen neki,had erősödjön.

Tegnap is sűrűn evett,de nem volt vészes :)

Tündi,mennyi evett Gergő? 1-2 kiskanálnyit ezekből a gyümikből?

Gesztenyét hogyan fagyasztasz le Niki?

én megyek kunyizni anyósomhoz meg a dédihez,meg anyumékhoz :D biztos össze tudom szedni a répa ilyesmi adagokat.

ha lenne kertünk akkor én is mind megtermelném,kapnátok ti is :) na majd később :)

1987. Tundchen
2010. aug. 29. 19:54

Gergő eddig evett: alma, körte, szilva, sütőtök. Eddig minden ízlett neki. :)

Én répát főztem eddig csak fagyasztásra, amit a barinőmtől kaptam, akivel együtt szültem és ő abszolút vegyszermentesen tartotta a kertben. Megfőztem, botmixerrel pürésítettem és az Avent-es poharakba fagyasztottam le, ha már anyatej nem került bele... :)

Nálunk majd lesz a kertben szilva, meg körte, de még nincs. Nem nagyon merek venni Spar-ban, piacon gyümit Gergőnek, mert az előbbi lenyomozhatatlan, az utóbbinál meg simán azt mondják, hogy vegyszermentes, csak hogy vedd meg...


Eddig üveges kajákat adtam csak Gergőnek, pár kanállal eszik egy nap csak. Az Univer-ben nincs hozzáadott cukor. Döbbenet, hogy már a gyümi pürékben is tesznek, nagyon sok gyártó, erre érdemes figyelni.

1986. Tundchen (válaszként erre: 1978. - Xlnt)
2010. aug. 29. 19:50
Niki, ne égjen a fejed a rágóka miatt, majd meglesz, ha találkozunk legközelebb, nem sürgős, tényleg! :)
1985. xlnt
2010. aug. 29. 18:59

[link]


6 hónapos kortól adható

alma, őszibarack, meggy, gesztenye

burgonya, sárgarépa, sütőtök, cékla

gabona-pelyhek, rizs, búza, zab, kukorica


7 hónapos kortól adható

banán, körte, narancs, citrom

paradicsom, cukkini, saláta (főzeléknek elkészítve), brokkoli,

fehérrépa, pasztinák, zeller, spárga, tök, uborka (sütve vagy főzve),

passzírozott zöldborsó (héj nélkül), tökfélék

hús: csirke, pulyka

étolaj : 1 kávés- kanál / 1 dl főzelék petrezselyem, zellerlevél, kapor, metélőhagyma


8 hónapos kortól adható

kenyérhéj, kifli

szilva, ringló, sárgabarack, görögdinnye, sárgadinnye, cseresznye

zöldborsó, karalábé, kelkáposzta, karfiol, csicsóka,

vörös- és fokhagyma (sütve vagy főzve), spenót,

sóska, lencse, sárgaborsó, felesborsó, bab

hús: marha, sertéshús, hal, csirkemáj legfeljebb heti 1 alkalommal

Ha a családban nem fordult elő allergiás megbetegedés: kefír,

natúr joghurt, túró, sajt, kis mennyiségben, főzelék vagy gyümölcs kiegészítéseként

árpa, rozspehely

bazsalikom, kakukkfű, borsikafű, borsmenta, szurokfű, citromfű, lestyán

gyümölcsteák

1984. xlnt
2010. aug. 29. 18:49

és akkor csak összeturmixoltad és kész?


Én a fagyon fél évnél tovább nem tartanám, szval, ami nálunk játszik az a 6-7-8-9 hónapos kaja. Van egy könyvem: a Kismama babakonyhája, abban azt írják, hogy:

6 hónapos: alma, őszibarack, meggy - burgonya, sárgarépa, sütőtök, cékla, gesztenye;

7 hónapos: banán, körte - cukkini, brokkoli, fehérrépa, zeller, tök;

8-9 hónapos: szilva, ringló, sárgabarack, cseresznye - zöldborsó, karalábé, kelkáposzta, karfiol;


Ebből amit szeretnék (és még van rá lehetőségem talán): őszi-sárgabarack, gesztenye, körte, szilva... tök... mittomén... :) szted Bogi? kicsit meg vagyok lőve, de ma próbáltam neten művelődni előbb. :)

2010. aug. 29. 15:51

termelőtől vettük a barackot,Dani 10 kg-t hozott.. :)

ilyen 2 dl-s műanyagpoharakban fagyasztottam le,meg vajas dobozban :) de ez az olcsó verzió,érdemes jégkockatartóban is lefagyasztani azt mondják.én majd "vágom" a fagyasztott barackot :D

miket fogsz fagyasztani?

sárgabarit meg őszit fagyasztottam meg meggyet.mit érdemes még szerinted?

egyéni tanrendet kérek,elvétve járok majd órára,ha minden jól megy :)csak nem olyan kemény,mint az elte :D

1982. szandi30 (válaszként erre: 1977. - Tundchen)
2010. aug. 29. 15:50
gratula a fogacskához:-))!
1981. xlnt
2010. aug. 29. 14:07

Én mennék már vmerre, de csütörtökig esőt mond... :( és aznap kapunk oltást, úh passz.


Bogi és hogy fogsz suliba járni? mikor? ez az a csecsemőgondozó, amit mondtál?

❮❮ ... 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook