Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Sopronban terhesgondozás és nőgyógyászat fórum

Sopronban terhesgondozás és nőgyógyászat (beszélgetős fórum)


30. xlnt
2009. okt. 28. 09:30
De, nov. 5.-én 10-re megyek a Peitl-hez! :) Az időpont egyébként számít vmit, vagy úgyis órákat kell várni? Remélem, Kispapa is el tud szabadulni! Nagyon várom már! :) Hajni fantasztikusak a képek! :) Tundchen ti már tudjátok a nemét?
29. hajini
2009. okt. 27. 21:03
sziasztok! mindig bemehet az apuka, és képet is adnak, csak szólni kell. ma voltunk 4D-n, tettem fel képeket a naplómba. tök király volt. jövő kedden megint megyünk
28. Tundchen (válaszként erre: 27. - Xlnt)
2009. okt. 27. 15:31

Én is jövő csütörtökön megyek uh-ra, csak nem délelőtt jössz a Peitl-hez? :)

Kispapa bemehet, képet adnak, csak szólni kell, hogy szeretnél. Ja és szerencsére az már nem hüvelyi, hanem hasi és fenomenális élmény...

27. xlnt
2009. okt. 27. 13:34
Jövő csütörtökön esedékes az UH - és mindenképp kérek akkor képet! :) Hajni gratulálok a babádhoz. A 12. heti UH már hasi ugye, és nem hüvelyi? Kispapa nem jöhet be esetleg, nem tudjátok? :)A rosszul-levőkkel együtt érzek - én 6 hete küzdök vele. Minden nem kívánatos szagra kilövöm magam a wc-re, de abban reménykedem, hogy pár héten belül most már elmúlik. (mondjátok, hogy elmúlik) :)
26. hajini (válaszként erre: 19. - Xlnt)
2009. okt. 26. 14:09
én minden uh-on kértem és kaptam is képet:) kérjél!!!
25. hajini (válaszként erre: 24. - 1a7db11ff0)
2009. okt. 26. 14:07
Milán lesz a baba neve, mert az AC Milan focicsapatnak drukkolok:) mi az ovi mellett laktunk, apu a suliba tanított, fizikát, kémiát + technikát.a dolgozik a Hidas a kórházban is? úgy tudtam, csak a Várfal utcában rendel. remélem, nektek is nemsokára teljesül a szívetek vágya...
24. 1a7db11ff0 (válaszként erre: 23. - Hajini)
2009. okt. 22. 11:25

szia.

merre laktál széplakon én már 98 ota itt vagyok én vagyok a fodrász Anett,csak igy szoktak hivni itt.

szilveszter szerintem is elég fura hogy ugy mondjam.

köszi a segitséget de a férjemmel megbeszéltük maradok a HIDAS dokinál mert ő tudja a kicsi körülött történt dolgokat stb..

meg elég korrekt,csak ezek után nehéz ujra abban a korházban megbizni ahol aés ami miatt a kisfiam meghalt.

neked sok sikert és kitartást a januári szüléshez,remélem irsz ha meg van a baba irod hogy kisfiu ,hogy fogják hivni??

szia Aentt

23. hajini (válaszként erre: 22. - 1a7db11ff0)
2009. okt. 21. 10:15

én fertőszetnmiklósi vagyok, de 7 évig laktam széplakon is:) szörnyű tragédia, ami a babáddal történt, én is nagyon félek, h ne legyen semmi baj még januárig. Én személy szerint a többi dokit nem ismerem, így nyilatkozni se akarok róla. az tuti, h a szilveszterhez nem mennék, mikor kórházba voltam, a szobatársaimmal nagyon-nagyon bunkó volt!

én elevitet szedtem a terhességem előtt 3 hónapig, mire sikerült a baba. Erős kissrácnak tűnik, ha kibírta az első 4 hónap hányattatásait velem, remélem a nehezén már túl vagyok. senkinek nem kívánom azokat a napokat. most kezdem élvezni a terhességet.

szívből kívánom neked, h jól döntsél, és minden rendben legyen...

22. 1a7db11ff0 (válaszként erre: 21. - Hajini)
2009. okt. 20. 14:22

Szia.

én is voltam a Peitl Szilárdnál de ha olvastad az elözményeimet akkor tudod hogy meghalt a kisfiam a 29 héten született és 34 óráskorában angyalka lett.mikor én visszamentem hozzá magán rendelésbe és kérdeztem töle hogy mikortol lehet ujra babát vállalni mondta 6honap pihi és utána,de kérdeztem mi van ha becuzsik azt mondta ne csusszon be,jo pofa volt de nem kerek,de nem ez a lényeg az elözményeim miatt nagyon fél tölem és szinte retteg ha megyek hozzá.jo doki ő is mert engem ő engedett haza az 5dik napon mert már nem birta elviselni a szenvedésem a korházban azt mondta hogy nekem otthon a helyem a gyerekekkel mert nekem csak ők a vigaszaim,dönteni én sem tudok hogy januárban ha ujra babát vállalunk akkor kihez menjek mert az elsö 2 gyermekem a Berkesnél szültem és nekem ő is tökéletesen jo volt sőt profi,de a Peitl is jo mert nekem meg a felesége a házi orvosom,fertőszéplakon.ugy hogy ha belegondolok akkor ő is jo lenne mert két orvo tudna rám egyszerre figyelni,és a Peitlnek felszerelt magánja van sarródon jo nem olyan mint akorház de jo,igen a Csécsei felkarolta őt,és nagyon dicséri a császáromnálő is benn volt.de a hidas is nagyon jo ember,szoval a lecke fel van adva,és jo lenne minél elöbb elmennem egy dokihoz hogy megvizsgáljon mert januárban szeretnénk ujra babát és elötte jo lenne valamit szednem.szoval 3 doki van aki közül választanom kell,de hidas doki már ő is átélte ezt a tragédiát mint én és tudja hogy minn megyek keresztűl és hogy mit érzek hiszen ő a 4éves gyermekét vesztette el.

nekem is adhatnátok tippet hogy kit válasszak mind 3 doki emberségből és törödésből csillagos 5-ős nálam.

várom a segitségeket.

txe hova valosi vagy??

21. hajini
2009. okt. 20. 14:09
sziasztok! én most vagyok a 26. hétben, és most már nagyon jól érzem magam! sajnos az egész nyarat végighánytam, be is fektettek, de túléltem:) én Peitl Szilárdhoz járok, nagyon rendes, jó fej és alapos is. nekem a Csécsei doktor ajánlotta, aki sopronban az osztályvezető. ( a felesége a munkatársam). az ultrahangokon mindig minden elmondott, kérés nélkül kaptam képeket is. jövő kedden megyünk hozzá 4D-re. már alig várom.
20. Tundchen (válaszként erre: 19. - Xlnt)
2009. okt. 16. 11:52

Igen, lehet kérni képet, ezt én sem tudtam, csak az uh végén kérdeztem meg és kinyomtattak egy képet, ami épp még a monitoron volt, szóval nem a legjobb... szólj az elején, hogy ha megoldható, nyomjanak egy képet ki, biztos figyelnek majd rá. Puha papíros kép, nem kerül nekik szerintem semmibe... :)

A szülésről még nincsen infóm... :) Azt hiszem, bárkit fel lehet kérni, de nem tudom, ez hogy megy. Meg mennyiért... majd figyelek a terhesgondozás várójában, miket hallok! :D

19. xlnt (válaszként erre: 18. - Tundchen)
2009. okt. 16. 11:48
Én is a Peitl dokihoz kezdtem járni még a nyáron, de az utolsó nőgyógyászati vizsgálaton pont szabin volt - a Hidas helyettesítette, és így jött a váltás. (Bár konkrétan azóta még nem is jutottam el hozzá...) Kérdezek még akkor, ha nem gond. :) A 12 hetes UH-n lehet kérni képet? :) A szülésre fel lehet kérni bármelyik orvost, vagy kerülsz akihez kerülsz? (bár ez még Neked is messze van, de hátha utána jártál.) :)
18. Tundchen (válaszként erre: 17. - Xlnt)
2009. okt. 16. 11:31

Én 17 hetes + 3 napos vagyok most pontosan... főleg azért segítek szívesen, mert nekem sem mondott senki semmit és szenvedtem is eleget, mire kiderítettem a félinformációkból, hogy mit kell csinálni, hová menni, stb.

Amúgy a Peitl dokihoz járok... :)

Csütörtökön én 3kor végeztem az uh-val, átmentem a terhesgondozóba és péntekre még tudtam menni, bár sokan voltak. Nem időpont van, csak mondják, hogy gyere másnap, 9től van vérvétel és ki kell várni a sort. Másfél órát ültem ott... :)

17. xlnt (válaszként erre: 16. - Tundchen)
2009. okt. 16. 11:23
Köszönöm a gyors választ! :) De jó, hogy végre vki elmondja, mit hogyan (a kórházról ugyanez nem mondható el). 12+4 napos leszek, csütörtök reggel 10re megyek UH-ra a Peitl doktorhoz. Hát remélem, kapok időpontot a pénteki vérvételre. Te hány hetes vagy és kihez jársz?
16. Tundchen (válaszként erre: 15. - Xlnt)
2009. okt. 16. 10:29

Szia! A terhesgondozáson sosem vizsgálgatnak, csak ha panaszod van. Az önköltséges down szűrést én is megcsináltattam. Ha végzel a 12 hetes uh-n, rögtön utána át kell menni a terhesgondozóba, akkor adnak csekket, meg időpontot, hogy mikor tudsz vérvételre menni (szerdán és pénteken délelőtt van vérvétel, ugyanott a terhesgondozóban). Kell hozzá az uh eredménye is.

Amúgy én is ezért aggódtam, mert 12 + 4 nap, vagy valahogy így voltam és ha nem kaptam volna másnapra időpontot, kicsúsztam volna én is.

15. xlnt (válaszként erre: 14. - Tundchen)
2009. okt. 16. 09:45
De, kaptam 3 hétre ultrahang időpontot, 6 hétre terhesgondozós időpontot (afp). Ami megint azért érdekes, mert szóltam, hogy szeretném az önköltséges down-szűrést. Mondták, hogy az UH után menjek le, és megbeszéljük. Viszont akkor 12 hetes+4 napos leszek, és a vérvizsgálatot - a tájékoztató szerint - a 12. hét+6 napig lenne érdemes elvégezni?! Lehet, hogy csak túlaggódom az egészet... Téged se vizsgáltak meg az első terhesgondozáson?
14. Tundchen (válaszként erre: 13. - Xlnt)
2009. okt. 16. 07:35
Szia! Nem is adott időpontot a 12 hetes ultrahangra? Kellett volna, én legalábbis az első terhesgondozós látogatáson kaptam időpontot uh-ra is, meg afp vizsgálatra is.
13. xlnt
2009. okt. 15. 16:40

Nagyon köszönöm a választ és borzasztóan sajnálom, ami a kisfiaddal történt!

Közben a védőnőmtől megtudtam, hogy szerdán 10-12:00ig van a terhesgondozóban a Hidas doktor (a honlapon helytelenül van fenn - én is ott néztem). Tegnap voltam először (9 hetesek vagyunk), de 1,5 óra várakozás után pont a Rada doktor jött helyettesíteni. (állítólag vmi nagy műtét volt) Borzasztóan unszimpatikus egy ember! Úgy töltötte ki a KisKönyvem, mintha megvizsgált volna!? Közben csak aláírta a beutalóimat, aztán viszlát 6 hét múlva!

Még egyszer nagyon köszönöm a választ - első baba lesz, így nincsenek tapasztalataim orvosválasztásban. Még egyszer fogadd részvétem!

2009. okt. 12. 16:01

azt elfelejtettem mondani hogy engem a DR HIDAS GÁBOR császározott meg és vizsgált meg mielött császárra itélt.a vizsgálatai kemények de mégis gyengédek is egyben,tudja mit akar és öszinte,lehet vele beszélni mindenről,nem aza a fajta doki mint a rada aki csak a pénz az ember meg csak egy a sok közül,HIDAS DOKTOR jo ember és lelkiismeretes,következő gyermekem is nála szülöm majd de erre még várnom kell fél évet.

a KISFIAMMAL TÖRTÉNETET ELOLVAHATOD AZ angyalok szülei vagyunk.hu-n A TÖRTÉNETEK oldalon VALENTIN ANYGALKA TÖRTÉNETE alatt.

ez az oldal ANGYAL ANYUKÁKNAK VAN FENN TARTVA MINT AMILYEN ÉN IS VAGYOK MÁR SAJNA.PUSZI ANETT/KA

11. 1a7db11ff0 (válaszként erre: 9. - Xlnt)
2009. okt. 12. 15:56

Szia,

igen én tudom és nagyon ajánlom neked nagyon jo orvos,sajna egy tragédia kellett erre hogy rámutasson.kisfiammal a dr rada gáborhoz jártam f.szentmiklosra de nem figyelt rám és ennek következtében a 29.héten megszületett kisfiam 1530 gr-mal és 38 cm-vel de 34 órás korában elvesztettük meghalt 2009 07 28.án Valentin.ugy volt a radánál szülök de ő hála istennek nem volt odabenn mert szabin volt,császárral szültem ő nekem a 3gyerekem.DR HIDAS GÁBOR nálam emberiségből csillagos 5-öst érdemel mert amikor megtudta mi történt azonnal a segitségemre sietett és tartotta bennem a lelket,átérezte minn megyek keresztül hiszen neki is meghalt a 4 éves kislánya(rendelleneséggel született).akármikor szükségem volt egy pár jo szora ő mindig mellettem volt a férjemen kivül.egyszer mikor behivtam hogy beszélni szeretnék vele ő pont ment volna a szokásos körútjukra a dokikkal a betegeket megnézni és én szoltam neki hogy beszélni szeretnék vele minden kérlelés nélkül jött és 1 és fél órán keresztül beszélgetett velem.nagyon jo ember.

a DR HIDAS GÁBOR rendel FERTŐSZENTMIKLOSON az egészség háznál ahol az orvosi rendelö is van.szerdánként van ott munka után .sajna a korházban nem tudom mikor van de 26.án megyek viszérkütétre mert nemvolt elég hogy a kisfiam meghalt kaptam a bal lábamra két helyen felületes trombozist is.és akkor keresem meg majd őt és megkérem nézzen meg meg irja le mikor rendel a korházban,ha kell a telefonszáma irj priviben és visszairom neked.

gratulálok a babádhoz,nagyon vigyázz magadra.

szia anett/ka

2009. okt. 5. 14:32
Szerintem neki nincs terhesgondozása, legalábbis nekem nem rémlik a neve... a sopronkorhaz.hu-n fenn van, hogy kinek mikor van...
9. xlnt
2009. okt. 2. 15:06
Nem tudja vki, hogy dr. Hidas Gábor vállal e terhesgondozást, vagy van e magánrendelése?
2009. szept. 24. 15:57
Szia,leírtam mindent privátban :) De kösz az infót,viszek majd könyvet :D
2009. szept. 24. 12:44

Leírtam privátban. :)

A sima nődokinál mindegy szerintem, kihez mész, hüvelyi ultrahanggal megnézik a babát, ha már dobog a szíve, adnak egy papírt, azzal kell majd terhesgondozásra menni, illetve a védőnőhöz.

Mikor tervezel dokihoz menni? Mindjárt leírom priviben a telefonszámot, ahol be tudsz jelentkezni a sima nődokis vizsgálatra... ott kell időpont, bár úgy is van, hogy még egy órát ültem így is ott, de ha nincs időpont, nem állnak szóba az emberrel...

6. f4804d75d9 (válaszként erre: 5. - Tundchen)
2009. szept. 24. 11:37

nem,most megyek először nődokihoz,hogy megállapítsa a babaságot :)

ki az a doki amúgy akit ajánlott a barátnőd(írhatod privátban is,ha nem akarod leírni ide a nevét)?

Elvileg én még csak az 5-6.héten vagyok :)

2009. szept. 24. 10:41

Most vagyok a 15ik héten... igazából eddig bárhányszor voltam terhesgondozáson, vagy ultrahangon, mindig más doki volt, mert akit "választottam", azt helyettesítette valaki éppen... úgyhogy azt a dokit csak egyszer láttam és akkor éppen elég barátságtalan is volt, szóval gondolkodom, hogy valaki mást keresek. De még én sem tudom, kit...

Voltál már nődokinál először? Aki megállapította a terhességet? Először a sima nőgyógyászatra kell bejelentkezni... lehet, nem kellene rögtön látatlanban dokit választanod, menj el inkább többhöz is, aztán utána... nekem is a barinőm ajánlotta ezt a dokit, neki bevállt, nekem meg eddig nem nagyon.

4. f4804d75d9 (válaszként erre: 3. - Tundchen)
2009. szept. 24. 09:48
Hogy pl. kihez jársz terhesgondozásra :)Van egy csomó orvos itt,de dönteni nehéz,mert nemrég költöztünk ide. Hányadik héten tartasz? :)
2009. szept. 23. 14:21
Milyen konkrét kérdésed lenne? Pár héttel már előtted járok, képben vagyok már pár dologban, az elején totál kaotikus volt az egész, hogy mikor kihez kell menni, stb...
2009. szept. 23. 14:19
Szia! Igazából nehéz ajánlani... nekem egy barinőm ajánlott dokit, eddig csak egyszer láttam, akkor elég barátságtalan volt, minden terhesgondozáson más helyettesítette, amikor mentem, úgyhogy szerintem én is váltok. Talán több dokihoz érdemes elmenni és úgy választani, mert ami valakinek jó, nem biztos, hogy másnak is...
2009. szept. 20. 14:30

Sziasztok!


Szeretnék érdeklődni,hogy aki soproni,mit tud a kórházi nőgyógyászatról és terhesgondozásról? Kit ajánlanátok? Tapasztalatok?

Előre is köszi :)

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook