Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Segítsetek Helga lányom hisztijét megszüntetnem!Én már mindent bevetettem!Mit csinálok rosszul? fórum

Segítsetek Helga lányom hisztijét megszüntetnem!Én már mindent bevetettem!Mit csinálok rosszul? (tudásbázis kérdés)


93. judit0625 (válaszként erre: 84. - F9a0a36712)
2008. szept. 22. 13:40
Nem tudom, hogy csinálod, de én annak is örülök, hogy a fiam addig egyhelybe áll, amig pisil...
92. judit0625 (válaszként erre: 88. - Pingumaci)
2008. szept. 22. 13:38

Szia te éjjeli bagoly! Mond, hogy csinálod, hogy az egésznapi "Helgázás" után még éjjel hoxázol? Én alig várom, hogy este 10 legyen...Akkortájt szokott elaludni a fiam, bedőlök az ágyba, és már húzom is a lóbőrt.Minden tiszteletem a tiéd:))Egyébként a fiam is csapkodja a mikrót, ma még csak 2X sikerült neki.

De hol van még az este...Pedig ma egész jó napunk volt eddig. Néhány napja új mániánk van. Mégpedig a főzőcskézés. Ez azt jelenti, hogy kistányér, kiskanál - persze egyszerre több- és abba kavargatja amit adok neki. Ez lehet keksz, mazsola, ropi, kiflicafatok vagy bármi. Csak arra kell vigyáznom, hogy ne kerüljön innivaló közelébe, mert azt is beleönti.Ma például a kindergyüjteményét főzte meg. A sütőt most nem használta, mert abba én sütöttem :))Szerencsére tudja, ha meleg nem szabad hozzányúlni.

Egyébként a fiam már a csillár egyik búráját is leverte úgy 1,5 hónapja. Épp az udvarra készültünk, de neki még fel kellett dobni a labdát a szoba közepén... Hát meglett az eredménye.Azóta is mutogatja, ha labda kerül a kezébe.

A nyáron meg kipisilt az erkélyről...Mert az udvaron mindig meg szoktuk "locsolni" a fát, vagy a füvet. A ház előtt is van fa. Igaz, hogy vagy tiz méterrel arrébb a Tiszaparton, de mivel magasabb, mint a ház, ő úgy gondolta, az is elég közel van. Hozzá kell tennem: a 6. emeleten lakunk, alattunk sétány van...Még jó, hogy épp nem járt arra senki.

Én is megnéztem az adatlapodat, gyönyörű kislányotok van. Épp arra gondoltam lehet, hogy minden szőke hajú, kék szemű gyerek ilyen rosszcsont? Mert a mi gyerekeink biztosan.....

Na megyek, mert mindjárt jön a nagylányom. Remélem irsz egy beszámolót a mai napotokról. puszika

91. a9e1c02a7b (válaszként erre: 90. - Pingumaci)
2008. szept. 22. 12:19
Mi sem igazán tudunk mit csinálni itthon, az én négyévesem is csak kint szeret. Nem baj neki, ha esik az eső, bármilyen rossz idő van, menne kifelé. Csak hát az öcsikéjét nem akarom kivinni olyankor, meg nekem sincs kedvem játszótérre menni hosszabb időre. Sajna nekünk még udvarunk sincs.
2008. szept. 22. 01:10

Ja igen...nincs játék ötlet????


73.hozzászólás

Valaki tud ügyes kis játékokat 2, 5éves kislánynak?Amit így rossz időben lehet bent játszani a szobába?Kérlek írjatok. Egy nap alatt végig játszva az összes játékát megunta hamar mindegyiket.A bunker sem érdekes már :(

89. pingumaci (válaszként erre: 81. - Gallinaccia73)
2008. szept. 22. 01:07

Hát erre nekem nagyon durva storym van,de elmesélem.

A Mi lányunk is csak egyszer esett ki az etetőszékből,akkor épp az nap nem tudtam utána kapni :( A Férjem annyira megijedt,hogy kivitte az etetőszéket és azóta sem láttam :(

Most vallotta be,hogy - Bocsi Drágám,de annyira elborult az agyam akkor,hogy kivittem és szétvágtam a baltával.Az Én Lányomnak ne essen semmi baja még egyszer címszóval,adott neki. :(

Mi lesz,ha a suliba fogják bántani,nem tudom,előre félek hihi

Na igen innen a hirtelen lobbanékonyság!Vajon kire hasonlíthat ez a kis törpe klón? :D

88. pingumaci (válaszként erre: 75. - Judit0625)
2008. szept. 22. 00:59

Kitartást akkor neked is,nagy türelmet kívánok :)

Most nekem is ezt csinálja-Hamm,Anya..

Mit akarsz enni?Majd kinyitom és -Ezt sem,azt sem.Majd felveszem az ölembe,azt se tudja,hova és mit vizsgáljon meg,de végül mindig egy kell neki :)

Bárhová dughatom,hogy ne lássa megkeresi,vagy hisztizik érte.-Anya,hamm..Búú. :D

Megint,most ettél egy dobozzal...Jó Én,nem bánom.(legalább eszik)

A Búú,az a tejföl,mert a dobozán ott van rajta.De van mikor nincs és a joghurt a Búú,elfogadja :D

Volt mikor semmit nem volt hajlandó enni csak a Camping sajtot.Úgy kellett a szalámit és a kenyeret elbújtatni alatta..Néha kiköpte,nem jött be :( krumplira,húsra raktam,hogy egyen mást is.

Van ilyen másnál is???


Jújj ez nagyon durva,hogy már sütni is tud?!Nekem eddig csak a mikróhoz tolja a széket és csavargatja,becsapja.Vagy szól,hogy-Anya,hamm..oda.Na kezet mosni azt Nekem is tud,sajna pipi nélkül :)

Sőt,szappan mániás.Van úgy igaz,az új szokása szerint a vajba dörzsöli össze a kezét,mintha szappan volna.. ÁÁÁÁ Kenyérről is leszedi...

Néztem az adatlapod-Kis zsivány fiú,látszik a szemén :D De nagyon szépek a szemei és a mosolya.Huncutak :D

És,ha kitartasz,hogy-Addig nincs más játék,míg ezt 9ssze nem szeded...?Mi történik akkor?Volt már ilyen?Hát,ha Én is rátok gondolnék,ahányszor hisztis lenne Helgi,akkor folyton csuklanál :DDD

Kitartást Neked is.Köszi,hogy írtál.

87. pingumaci (válaszként erre: 80. - F9a0a36712)
2008. szept. 22. 00:37
:DDD
86. pingumaci (válaszként erre: 81. - Gallinaccia73)
2008. szept. 22. 00:33

Nálunk ritkán van alkalmazva és akkor is nagyon indokolt esetben,mert nem mindig működik.Volt mikor szembe öntöttem,erre Ő nevetve- Bég (széles angyali vigyorral)Bég= Még

De volt mikor meghőkölt tőle és megtorpant kb: 6mp-ig,majd futott ki nevetve a konyhából,mintha fogócskáznánk...Hihiii,közbe meg szipogta fel a vizet :( Én meg ott maradtam lefagyva,a földön az az napi ebéddel,talán volt a hajamban is.. :(

Akkor nem volt vicces,mert tehetetlennek éreztem magam :( Azóta nem is erőltetem,ha nem éhes nem csinálok belőle nagy balhét.

Mert borogatott,dobálta a kanalat,vagy épp amit elért,rázta a fejét-Nyeem.Tolta el.Én meg,- De kóstold meg,finom,Anya neked csinálta :D

Nagyon gáz,így vissza gondolva.Most már :


Nem kell,oké,akkor mehetsz pápá!Majd leemelem a székről,és mehet.Általában az a vége,hogy mikor leszállítom a székről neki bekapcsol a fordított reflexei :) Már csak azért is!-Hamm,Anya,hamm...!Vagy másik verzió,elszalad a szobájába,de akkor bizti nem is volt éhes,nem...?! :D Tehát nem fogok agyvérzést kapni,nem igaz?Ti,hogy etetitek a babátok?Van olyan,hogy rángat,hogy Te se egyél,mert neki most nem kell,hanem,húzz a szobájába,hogy menjél vele tornyot építeni?Olyankor mit csináltok?

Nálunk amúgy az is maraton a kajcsizás,ha nem írtam még...

Pörög a székben,fel-le áll,megfordul leül,bekap egy falatot.Nem tud ott sem 2percet végig ülve enni :( Volt mikor leszíjaztam az autós ülésbe.Vihart,hurikánt látatok már,na Ő akkorra erővel tiltakozott,nem is evett úgy :(

Erre a pszichológusnő- Hát mért nem etetem a hintába???Az Ő húga még télen,esőben is a kinti hintába evett csak jól,Anyu jól megoldotta.Leleményes volt és találékony,kreatív.

Szerintetek is találékonyságnak hívják ezt???

Húúú,hát nem írom le ide,mit gondoltam tágra nyílt szemekkel.. :(

Megjegyzem,ha valaki magára ismer,annak bocsi,és becsülöm az önfeláldó képességét,és,hogy mit meg nem tesz a Világbékéért...Végül is,mindenki másként csinálja :DDD

Te,hogy csinálod,írd meg,oké..


Köszi a sok biztató levelet nektek,örömmel válaszolok is mindegyikre ígérem!

85. Grácia (válaszként erre: 81. - Gallinaccia73)
2008. szept. 21. 21:48
Vizet nálunk is szereti úgyhogy nem jön be mint "fenyítő eszköz" :(((
84. f9a0a36712 (válaszként erre: 82. - Judit0625)
2008. szept. 21. 19:17
Nálunk télen bejön,na de nyárom....... "kérsz viz"!!:-)) Akkor meg pancsolna még. Nálunk a sarokba állítás a hatásos.
83. judit0625 (válaszként erre: 80. - F9a0a36712)
2008. szept. 21. 18:45
Ja, ja :))))))))))))))))))
82. judit0625 (válaszként erre: 81. - Gallinaccia73)
2008. szept. 21. 18:44
Igen én is próbálkoztam ezzel.Nálunk nem jött be, mert a fiam azt is utálja, ha vizes a ruhája... Ezért már nem csak "alapból" hisztizett, hanem azért is, hogy vizes lett...
81. gallinaccia73 (válaszként erre: 4. - Pingumaci)
2008. szept. 21. 18:05
az én fiam is hisztis volt.az etetőszékből többször majdnem kiesett,annyira vagdalta magát...egészen addig amíg 1x nyakon nem öntöttem 1 pohár hideg vízzel.utána nem volt hiszti,csak a poharat kellett neki megmutatnom....
80. f9a0a36712 (válaszként erre: 79. - Judit0625)
2008. szept. 21. 17:33
Az orromat is tiszticccsa!:-DDD
79. judit0625 (válaszként erre: 78. - F9a0a36712)
2008. szept. 21. 17:05
De legalább a családba nincs gond az orrdugulással:)))
2008. szept. 21. 15:10
Az enyém akkor hajlandó orrot szívni, ha előtte mi is. ......frankó érzés..... viszont..... "Tisztább, szárazabb érzés!".....FFÚÚJJ!:-DDD
77. Grácia (válaszként erre: 76. - F9a0a36712)
2008. szept. 21. 15:07
Enyém is, de ez a történet után úgy gondolom egy angyal :))
76. f9a0a36712 (válaszként erre: 75. - Judit0625)
2008. szept. 21. 15:06
Az enyém most nagyon aranyos!!! ......épp alszik!:-D
2008. szept. 21. 14:54
Szia. Végigolvastam a történetet, és akár csak magam irtam volna. Az én Péterem januárba lesz 3, de egy törpe átok. Ugyanolyan, mint a lányod. Egyszer nem birok vele, máskor meg elolvadok tőle, olyan cuki is tud lenni. Ilyenkor megdicsérem, de legközelebb egyáltalán nem biztos, hogy ugyanazt a dolgot megcsinálja. A pisiléssel nincs gondunk, mi már régen leszoktunk. Ha valamit nem akar egyszeűen közli, h "nye,nye". Ha valamiért rászólok, nem hagyom hogy valamit csináljon egyszerűen az első kezeügyébe kerülő tárgyat földhöz vágja, majd még az összes többit is amit éppen elér.Van, hogy kér valamilyen játékot. Mondom neki, hogy jó, de ellőbb pakoljuk össze azt, mivel eddig játszoottál. Na ekkor kitör a balhé:"nye,nye, anya, anya" Mármint,hogy anya pakolja össze. És már ordit is, potyognak a könnyei. A harapásról már leszokott, de sokáig nálunk is gond volt. Mostanába a legujabb, h nyakig mászik a hűtőbe. Ha kérdezem, h mit keres, mondja, h hamit, de maga se tudja,hog mi kellene, csak jó nyitogatni. Már a nagy fagyasztószekrényt is kinyitja!!!!!Ha észreveszem - és ugyan miért ne venném, mikor a fél szemem folyton rajta van- tiszta erőből becsapja. Ugyanezt bármelyik ajtóval megteszi.Ha a konyhába vagyunk, és főzök rendszeresen elzárja a gázt, vagy éppen begyújtja a sütőt. A sütőm villanyos, de már tudja, h mindkét gombot hogyan kell csavarni ahhoz, h melegedjen is. A multkor majdnem megsütötte az épitőkockáit. Szépen beletette egy kistányérba, be a sütőbe, begyújt, hadd süljön. Épp a fűrdőbe voltam, mire észrevettem, már igencsak langyos volt a sütő!!!!Viszont mint mondtam egyedül pisil már a wc-be. Mivel fiú szépen felhajtja az ülőkét, gatya le, pisi, ülőke vissza, majd felmászik a tetejére és le is húzza. Közbe mondja, ha apa. Ami azt jelenti, h apa is igy pisil :))))Aztán irány a fürdő, mászik fel és kezet mos. Na megyek, épp most ébredt fel. Szóval ilyen az én fiam, és nem tudok vele mit kezdeni, de eddig azt hittem, hog csak az én gyerekem lehet ilyen. Valamilyen téren erőt is adsz nekem, legalább nem vagyok egyedül, és legközelebb,ha rossz napunk lesz, majd rád gondolok, hogy vajon a kis Helga most mit csinál. Puszika
2008. szept. 20. 12:04
Valaki tud ügyes kis játékokat 2,5éves kislánynak?Amit így rossz időben lehet bent játszani a szobába?Kérlek írjatok.Egy nap alatt megunt minden játékot otthon.A bunker sem érdekes már :(
73. pingumaci (válaszként erre: 72. - A9e1c02a7b)
2008. szept. 20. 12:01

Ettől Én is tartok,mert szeretnénk nagyon kistestvért Helgihez.Csak attól nagyon tartunk,hogy talán még rosszabb lesz a viselkedése,mert akaratlanul is kevesebb idő lesz rá.Féltékenységből verekedni fog és még nagyobb hisztiket csap majd,hogy rá figyeljünk :(

De az is lehet,hogy olyan kis segítőkész angyalka válik belőle,amit kétlek,de lehet ;) Az Én lányommal most voltunk kint még az esőben is szeret kint lenni,sőt ha tehetné egész nap kint lenne.Tudom nehéz harc lesz.De nagyon sok odafigyeléssel és türelemmel,következetességgel talán megoldható.Gondolok Én arra,hogy bevonom feladatokba,hogy vigye ki a pelusát,takarja be...


Játszottunk Helgivel játékosan.Kértem mondja utánam a számokat.Egy..-mondta egy :) Gyorsan összezárt kezeimet az arcomba temettem,mondtam kettő,három..erre mikor széttártam szemem előtt a kezem,hogy mért nem mondja,már nem is volt ott :D

Azt hitte bújócskázunk és elbújt :DDD

Megzabálom olyan mókás kis huncut.

72. a9e1c02a7b (válaszként erre: 71. - Pingumaci)
2008. szept. 18. 09:04
Most konkrét történet nem jut eszembe. Az én fiam akkoriban volt nagyon hisztis, amikor megszületett a kistestvére. Akkor mindig talált hisztiznivalót, semmi nem volt jó. Igaz, hogy a kicsi sokat aludt, nem tudtunk menni sehová szinte egész nap, pedig a nagyobbnak ugye kellett volna a szaladgálás, a játszótér (panelban lakunk, ugyanis). Úgyhogy sokat volt a nagyszülőknél, ők kertes házban laknak. De így meg kirekesztve érezhette magát a mi életünkből. Szóval, sehogy sem volt jó. Nem is nagyon tudtam kezelni a hisztijeit, egymást idegesítettük. Ő hisztizett, én ideges lettem, erre ő még jobban hisztizett, én még idegesebb lettem...stb. Úgyhogy ez egy ördögi kör volt, még szerencse, hogy a picúr nagyon nyugodt, jó baba. Mostmár egyéves a kicsi is, mostanra mondhatom, hogy a négyéves is lenyugodott viszonylag. Amúgy ő kisebb korában is sokkal-sokkal hisztisebb volt, mint a pici, soha nem lehetett lerakni babakorában sem. Egész nap tartogattam, ha elmenten wc-re, azt is végigüvöltötte. A kezemben aludt nappal, éjszaka ringatva aludt el. De ez biztos az én hibám, mert rászoktattam. Első gyerek, első unoka mindenhol, kicsit el lett kényeztetve, de alapvetően is izgágább a természete, mint pl. a kicsinek. A csillagjegye ikrek, ami tökéletesen illik is rá: két teljesen eltérő természet váltakozik. Egyszer mint egy kisangyal, máskor ördögfióka. Ez biztos minden gyerekre ráillik, de szerintem nála különösen éles vonal van a két szakasz között.
71. pingumaci (válaszként erre: 70. - A9e1c02a7b)
2008. szept. 17. 17:25

Hát ez-az,meg már jön a rossz idő is :(

Van mikor szól,de nem minden esetben.Sőt a kakikor egyáltalán nem,sajnos.Mi is örülőnk mindig neki,még a baba is tapsol olyankor.Talán vissza adom rá,majd csak eljön mikor megérik rá Ő is! :)

Szia,köszi,hogy írtál.Neked nincs hisztis történeted?

70. a9e1c02a7b (válaszként erre: 69. - Pingumaci)
2008. szept. 17. 08:00
Szia! A jutalmazás kérdéshez: Én nem jutalmaztam, de nagyon-nagyon kimutattuk, hogy mennyire örülünk neki, hogy ő ilyen ügyes, hogy bilibe pisilt, elmondtuk maminak, papinak, mindenkinek, hogy ő milyen ügyes gyerek és mennyire büszkék vagyunk rá. Persze, hogy ő is hallja. Ez nagyon bejött, nagyon büszke volt ő is magára és igyekezett legközelebb is ügyeskedni. Hát igen, ez jó kérdés, hogy ráadd-e a pelust út közben. Szerintem ha 10-ből 4-szer még bepisil, én ráadnám. Pisis lenne az autósülés, akkor ott átöltözni, neki sem túl jó a sok macera. De mondjad neki, hogy szójlon, ha kell annak ellnére, hogy rajta van a pelus.
2008. szept. 16. 22:53

A mai napom sem volt könnyű,azt kell,hogy mondjam.Mindenre azt mondta-Nyeem!Tolta el a papit,és mondta,hogy-Kész!!!Mikor meg leült a bilire,azonnal fel is pattant és közölte,hogy-Kész!Mikor már nem akart hintázni-Kész!Elég nyugis volt a napunk,addig a pontig míg el nem jött a délutáni pihi ideje.Nyeem,majd beindult a hátra vetem magam,sipítozok.-Én meg határozottan hirtelen mondtam neki,hogy-Kész,érted,Kész!!!Nincs hiszti,Kész!Oda menjél az ágyadba aludni!-még mutattam is a neki.

Erre Ő elviharzott mellettem somolyogva és vissza fordult,majd hozzám szaladt,átölelt,puszit adott,meg simogatott és integetett a kezével,és hangosan búcsúzott-Pá-Pá!Még maga után az ajtót is behajtotta.Azt se tudtam,hogy kanalazzam fel az álam a földről...De a meglepetésekből még mára tartogatott nekem,mert mikor felébredt,szaladt be a WC-be egyedül,minden szó nélkül és tolta le a nadrágját(itt segítettem neki,mert egyedül nem megy neki a bal kezecskéje miatt)és bele is pisilt a bilibe.Jutalmazni szerettem volna,de Ő nem szeret semmit olyan nagyon.Rudit,sütit,cukrot,rágót...egyiket sem.Ropit azt viszont nagyon szereti,de az nem lehet olyan nagy újdonság.Nem tudom mit kellene adni?Vagy lehet,hogy rossz is rászoktatni,mert akkor meg csak jutalom ellenében fog pisilni...Nem tudom.

Holnap viszont utazunk,és kimerülten jövünk vissza foglalkozásról.Elaludni nem tud,csak tombol a hisztitől..Iszonyat lesz,már most jár az agyam,mit kellene megint kitalálni..A múlthéten szerdán,pl: báboztam neki a babájával.Tetszett neki :DMost arra gondoltam,hogy viszek neki

papírt,mert rajzolni nagyon szeret.Remélem bejön..


Szerintetek,ha már leszokóban vagyunk a pelusról,akkor utazáskor se adjak rá az autóba már pelust?Mondjuk csak néha szól,hogy Anya pipi..Én viszem mindig magammal,mert körül belülre tudom,hogy mikor kell neki...Nem is mindig akar jönni,pisilni :(

És este adjak rá???Akkor viszont fel se kél,még ha van is neki pisi.Mostanában viszek magammal egy regiment ruhát a kocsiba.Szerintetek nem rossz a lelkének,hogy összepisili magát,és mindig öltöznie kell?Bár 5-ből 2* van így most már.De nem szidom le,nem vagyok mérges rá,de megjegyzem mindig neki,hogy-Lányom...hová kell pisilni?!Tudod,hogy hova pisil Gréta barátnőd is,meg ....Szóljál legközelebb,jó!Mondjuk most meg is van fázva,be is pisilt sokszor,10-ből 4*!

Hát ennyi!Várom a további üziket,hozzászólásokat!

Legyen mindenkinek szép napja :D

68. Dorka29 (válaszként erre: 66. - Pingumaci)
2008. szept. 16. 14:14

Ezt én is pont így csináltam.:)) Telefonom bánta, mert egy előzmény nélküli hiszti közben földhöz vágta..


Most meg már elszalad...:(( A héten beszereztem egy csomag nadrágpelust, és ha látom, hogy nem fog menni a simával, akkor ezt adom rá.

67. pingumaci (válaszként erre: 65. - Grácia)
2008. szept. 16. 09:46
:D
2008. szept. 16. 09:45
Régen úgy pelenkáztam,hogy olyan tárgyat adtam a kezébe,amivel nem játszhat egyébként,csak akkor vettem elő,ha pelenkázni akartam át a Helgát.Mint pl: a telefonom...
65. Grácia (válaszként erre: 64. - Pingumaci)
2008. szept. 16. 09:40
Ez jó ötlet :)
2008. szept. 16. 09:36

Sziasztok!Most épp úgy tudok ide leülni írni,hogy találtam egy nagyon jó elterelést gyermekem számára :D Igaz,hogy szétszedtem az egész lakást hozzá,de megérte.Nagyon élvezi.Székeket kiraktam az előszobába és csináltam belőle egy kis rövid alagút rendszert,majd ráterítettem takarókat.Bunkernek hívjuk :D Nagyon élvezi,most is hordja be a kedvenc játékait: baba,kocka..Közben meg erősödik a kis keze és csípője a mászástól :)

Nem mehetünk ki,mert esik az eső :( így kreatívnak kell lenni,nem igaz?!Mikor,hogy sikerül..

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook