Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Segítsetek Helga lányom hisztijét megszüntetnem!Én már mindent bevetettem!Mit csinálok rosszul? fórum

Segítsetek Helga lányom hisztijét megszüntetnem!Én már mindent bevetettem!Mit csinálok rosszul? (tudásbázis kérdés)


243. pingumaci (válaszként erre: 242. - Lilimia)
2008. dec. 9. 16:16

Hát ez nagyon jó volt!!! :DDD


Köszönöm együttérzésed,csak sajna már az Én türelmem is véges!Most ismét eljött az idő,hogy meg gondoltuk magunkat a gyerekvállalást illetően :(((

Nagyon félek,hogy a második gyermekem is ilyen hisztis lesz és kezelhetetlen!Vagy éppen Helga még rosszabb állapotba kerül! :(

Hát ez van...Vigyázz magadra,puszi!

242. lilimia (válaszként erre: 241. - Pingumaci)
2008. dec. 9. 06:36

Huhh hát nem semmi kis (tor)túrátok volt... Komolyan mondom én már rég összeszigszallagoztam volna mint Dórikát amikor bántotta a kishugát... Neked aztán platinából vannak az idegeid! Eddig is nagyon tiszteltelek, de hogy túlélted az utat méginkább!!!


Vidámítás képpen elmesélem én hogy jöttem rá hogy nincs is Mikulás :)

Kb 2 éves voltam, amikor 6-án korán reggel csendben kimásztam a kiságyamból, és végigosontam a folyosón a cipőkig. Apa a fürdőszobában volt, Anya pedig a konyhában. Amikor elértem a cipőket szomorúan konstatáltam hogy ide még nem ért el a Mikulás. Gondoltam visszamászok még az ágyba, biztos az a baj hogy túl korán ébredtem. Node amikor mentem visszafelé megláttam Apát a fürdőszobában, a piros pizsamájában, amint épp keni fel a borotvahabot. Lesokkoltam, hogy Apa most teszi fel a szakállt!!!!!!!!!! Nagy számonkérő stílusban megkérdeztem, hogy "Apa ha nem te vagy a Mikulás, akkor nincs is! De mivel te mérnök vagy te nem lehetsz Mikulás!!!" Na ekkor meg ő sokkolt be :D

Erre Anya is kijött a konyhából, aztán csak néztek egymásra Apával, hogy most mit mondjanak.... :D Végül elmondták hogy a Mikulás egy mese, de ne mondjam el senkinek, mert minél kevesebb gyerek hisz a Mikulásban, annál kevesebb meglepetést kapnak.

Én pedig a sok-sok gyerek érdekében egy szót sem szóltam róla senkinek :D


Engem igazából nem rázott meg a dolog, talán azért mert azt mondták hogy mese, és tudtam hogy a mese és a valóság két külön dolog.


Pár hónappal előtte napokon át néztem a kertből hazahozott nyuszit Húsvétkor, hogy mikor tojja a tojást, de nem tojt egyet sem, és akkor is közöltem a tényállást a szüleimmel :D

2008. dec. 9. 01:27

Sajna nem tanulva a korábbi egyetlen esetből,újra vonatra ültünk!A Férjem zenész és fellépése volt Szerencsen az Africaféban és oda kísértem el!De a kocsiba ilyenkor a cuccoktól nem férünk be,így vonat maradt..Ha említem,hogy készülök vonattal menni Helgával,sürgősen beszéljetek le róla :(((

2perc után elkezdte megunni,hogy néz ki az ablakba..előszedtem kajcsit,3perc és már elég is volt neki 2harapás :( Majd jött az,hogy nyíg,hogy Ő leszeretne szállni az ölemből..Átmászott a másik székre.Ott lecsúszott és rugdosni kezdett unalmába,közbe röhögött,incselkedve!Majd fel akart állni,de még időbe visszafogtam és lehúztam a cipőt róla..Elkezdett ugrálni és mászkálni,meg megfogni a másik néni haját és rávágott a fejére.Ekkor eldurrant az agyam..Leültettem,adtam neki ropit,eldobálta..Nyígott,és csúszott le az ülésről..Olyan ügyesen sikerült neki,hogy már a földön ült is,mezitláb.Mikor szóltam,hogy -Helga állj fel,jó!Erre Ő nevetve még le is feküdt.Vergődött a földön,de valahogy ráadtam a cipőt :( Majd levettem a babakocsit és beleakartam ültetni,erre Ő meg elszaladt!Mondanom sem kell,mindenki-De huncut lány!Kicsit el van kényeztetve..Másik oldal,mert biztos meg van engedve neki minden!ÁÁÁÁ Beültettem és kitoltam,kint nagyon nagy zaj volt,mert nem záródott az ajtó :( Helga kitört...felmászott a bicikli tartóra,majd beakadt a lába..frusztráltan elkezdett nyígni újra,de nem hagyta,hogy segítsek.Rá vágott a kezemre és mondta,hogy -Nyeeem!Kiszabadult..majd az volt neki jó,hogy az ablakot lehúzva kinézett és a kezét meg kitartotta :( Majd az ajtókat szerelte meg,lógott a kilincseken :( De addig is csendben volt..Hát..még felsorolni is sok,hogy mit álltam ki vele!De jött az áldás..késik a vonat amire át kell szállni 20percet :( na azt azt a 20percet senkinek nem kívánom!Tépte ki magát a babakocsiba,fel-le tologattam..Ő meg ki akart szállni,visított-Add ide..Anya..add ide..kérdezem Mit?Erre csak hisztizik és nyíg..ÁÁÁ Ettünk,ittunk,majd sikerült az egész vizet magára öntenie.Meg jött a vonat és egy tömegnyomor alakult ki!Rengetegen furakodtak..Én meg bénáztam a babakocsival,és a táskánkkal..Helgát is a nyakamba raktam..Jó,hogy nem segített senki,csak mikor már sikerült megoldani.. :( kint maradtunk,nem is lett volna hely..Helga ráült az egyik gyerek táskájára..majd nyitogatta az ajtót!ha valaki nyitva hagyta,akkor Ő ment intézkedni egyből..Úgy becsapta,hogy beleremegett az egész vonat szerintem :( Nem tudom felsorolni,olyan sokk ért..Ingerült voltam és üvölteni tudtam volna,annyira visszatartottam a dühömet,mások előtt :( Szegény Férjem míg haza értünk nem is mert szólni,mert úgy fel voltam zaklatva :( Másnap is rosszul kelt és nem aludt,tegnap!Egész nap csak azt hallani,hogy semmi nem jó neki és csak nyavalyog!Atinak be is tette a kaput :( Szinte egyszerre mondtuk,hogy-Na nem lesz Tesó! :((( Így,hogy mikor ennyire ki bírja készíteni az embert.Már azt vettük észre,hogy egymásnak ugraszt minket :( Ingerlékenyek lettünk mi is és semmi nem segített nála :(( Ati kiborulva kiabált,Én meg tehetetlenségemben sírtam!De semmi nem működött most:elterelés,nyugodt higgadt viselkedés és szépen elmagyaráztam-erre jól képen vágott4Belém harapot,meg megdobott kockákkal!Enni meg úgy eszik,mint egy kucu! :( Vajba megmosta a kezét és mire vissza fordultam,hogy tölt9ttem neki vizet..addigra már a joghurt is az asztalon landolt kiöntve és abba rajzolt és kente szét az asztalon..ÁÁÁÁ,kenyér az asztal alatt szétmorzsálva :((( Hát..még tudnám írni..!Remélem jól ébred :)

Jön segíteni egy nagyon kedves Támogató szolgálattól egy asszonyka és itt lesz Helgával 2h-át.Pihenni nem tudok,mert kicsit lemaradtam tegnap a házimunkával és főznöm is kell!


Remélem nálatok jobban alakulnak a dolgok?!

Meséljetek írjatok Nekem!



lilimia


Nagyon cukik voltak a kutyusok és meglepő módon élveztük a kígyók simogatását is!Köszönjük egy élmény volt!Örülök,hogy végre Ádámot is megismertük,nagyon szimpatikus fiatal ember!Helgát el is bűvölte :DDD

Majd még írok privit,ok?4Ha van kedved írj Te is?Jobban vagy már?Vagy fáj még a hátad?


Jó éjszakát Minden Bagolynak!!! és

Jó reggelt a korán kelőknek! :DDD

2008. dec. 9. 00:46

Sziasztok!Csalódott vagyok mert nincsenek történetek :((( Hát nem jártak még nálatok a Mikulás bácsik?Ó,bocsánat,hogy többes számba beszélek,mert most Nekünk volt olyan szerencsénk,hogy összefutottunk elég sok Mikulással :D Helga meg volt olyan okos és az összes csokit meg babát,hordta oda megmutatni a Mikulásnak..Erre Ő zavarában csak annyit mondot vicesen,hogy biztos a tesvérem volt :DDD A puttonyból mindent kipakolt:kuki,telefon...!Végtére is,ez egy modern Miki volt már.. :) Mikor vissza akarta tenni,Helga nem hagyta..végül kiderült,hogy miben mesterkedik,-Ő akart belemászni a puttonyba :D Szerintem ez onnan jutott az eszébe,hogy Apa ha haza jön a nagy málhával a hátán,mindig kipakol és beleteszi Helgit és úgy szaladgálnak.Helga meg csak kiabál Neki,hogy-Bég!Kérdezte Tőle a Mikulás,hogy -Fogsz még hisztizni,mert Lapföldre elhallatszik...? :D Erre Helga-Iden!Kész voltam..és tényleg,nem is hagyja abba,sőt..! :(((

Remélem Nektek is lesz Mikulás történetek?Hogy reagáltak a gyermekek?Milyen meglepit találtatok ki Nekik?


Az is érdekel, hogy mikor kell elmondani, hogy nincs is Mikulás Bácsi?Mit szólnak ehhez mikor megtudják??????Várom a sztorikat, ok?!


Puszi, Jók legyetek és türelmesek! :)

239. lilimia (válaszként erre: 238. - Judit0625)
2008. dec. 8. 12:40

Próbálkozz :D

Esetleg a férfiparfüm még rádobhat egy lapáttal :D

Legfeljebb ha nem jön be, röhögtök egy jót, és meglesz a farsangi jelmeze Petinek :D:D:D

238. judit0625 (válaszként erre: 237. - Lilimia)
2008. dec. 7. 20:51

Szia! Örülök, hogy vagy!!!!

Erre van egy történetem.

egy tanárom mesélte, hogy felöltözött mikulásnak a barátai gyerekének....A kisfiú nyitott neki ajtót...

Amikor meglátta,csak annyit mondott,hogy "szia Ati"

Biztos nem bukott le.... Ezek után én hogyan álcázzam magam??!!

237. lilimia (válaszként erre: 236. - Judit0625)
2008. dec. 7. 20:46

Álcázd be magad :D

Paróka, napszemüveg, nagy kalap, ballon kabát :D És bónuszként egy lufi a kezedbe :D

2008. dec. 7. 20:42

Sziasztok.Puszi mindenkinek.

Külön neked Lilimia!!! Szóval nálunk úgymond eseménytelenül telnek a napok. Illetve mi most jutottunk el oda, hogy Peti előtt semmit sem lehet mondani, mert mindent ismétel.... Nekem nagyon tetszik, mert eddig az volt a bajom, hogy nem beszél. De most már nagyon figyelni,hogy az ember mit mond.....

Mi most gyakoroljuk az "anya nélküliséget". Az én fiam annyira anyás,hogy már az is eredmény, hogy a mamájára tudom hagyni.De még mindig csak akkor, ha nem látja,hogy éppen elmegyek. Akkor nincs baj.De úgy nem lehet ha ő is látja............Ha "meglógok",akkor nincs semmi baj.Pedig már én is elkezdtem munkát keresni........... Hát nem tudom mi lesz........

2008. dec. 3. 14:30
Majd firkálok, mert nálunk is van gyerekfejlemény, csak most hulla fáradt vagyok.......
2008. dec. 3. 14:29
Jól eltűntem, bocsi! Kaptam munkát, egy hónapig dolgoztam, mint a güzü, de decemberre nem sokminden van. Hostess vagy mi a szent szösz voltam, ezek meg mind alkalmi munkák. Ez most egy hónapig tartott, remélem akad valami itt-ott a kanyarban.
233. lilimia (válaszként erre: 232. - Pingumaci)
2008. dec. 3. 00:19
Kihagytad a tyutyusokat :)
2008. dec. 3. 00:12

Sziasztok!Hát..zajlik Nálunk is az élet!Bár már közel sem olyan vészes MOST!Már nem él velünk a befogadott rokon srác,így valahogy vissza állt a nyugodt Családi béke!Én sem vagyok olyan ingerlékeny,mert nincs ami frusztráljon!Helga is ezért kiegyensúlyozottabb lett az utóbbi időben!Bár vannak még próbálkozásai...,de egyszer úgy is betöröm ezt a kis "vadlovat"!!! :DDD

Most újra járunk pszichológushoz és Ő határozottan állítja,hogy Helga hiperaktív kis Csajszi és Anyuka,Apuka jobb,ha felköti a nadrágot! :( Bár most nem jellemző dolgokat csinál,mert most betegek vagyunk,sajnos!Minket is elért ez a vírusos valami..Bár csak a torka fáj egyenlőre :( Bújik belém,pedig mindig,ha puszilgattam el tolt magától..Most meg csak feküdt a párnán és csak résnyire volt kinyitva a kicsi szeme.Nagyon bágyadt volt és folyton álmos,nem vett és inni sem akart,amitől nagyon féltem,hogy kiszárad! :(((

Sokat hányt és lázas is volt,szegénykém!Hajnal 4h-ig próbáltam folyamatosan lehúzni a lázát: hűtő fürdővel,Nurofent kombináltam kúppal!De nem használt :( Majd kihívtam az ügyeletes dokit,aki adott egy injekciót.Még kevert bele neki görcsoldót is,mert féltünk,hogy a nagyon magas láztól esetleg nehogy rohama legyen újra!!!Hiszen már több,mint egy éve nem volt és nem is hiányzik!!!Remélem ki is növi,szépen el is felejthetjük :D Mikor megkapta az injekciót Kb:10perc múlva olyan jól lett,csak magyarázott,alig bírtuk lelőni,hogy ,de pihenjél,mert még nincs reggel..Ő meg alig beszél pár szót,de azt mind elmondta hirtelen-Baba nincs,Papó nincs,Nanana nincs..Oda,Tá-tá,Apa...majd kiszaladt az ágyból..Anya brr...Hinta..!Gyeje...Ó,-gondoltam,na szép...megtalálta újra a fordulatszámot! :DDD

De pont az járt az eszembe inkább legyen ilyen kis huncut madár újra,mint ilyen kis bágyadtka...

Végül vissza tettem az ágyba,mire mondtam volna,hogy -Jó éjszakát,addigra már szuszogva el is aludt rögtön!Nagyon huncut,akaratos..

Most a gyógyszer bevétellel akaszt ki,mert inkább föl ingerli magát,de úgy,hogy addig,míg végül felöklendezte vissza az egészet és azt a kicsi vacsit amit elnyammogott este!Attól félek,hogy így az epis gyógyszere is kijött,mert azt meg előtte adtam be neki :( Zinnat a szuszpenziós gyógyszer neve-amúgy tényleg iszonyatos!Most mit csináljak..nem tudom rábírni,hogy bevegye..Nem iszik csak vizet,tejet..Szörp,tea..kilőve..Semmibe sem issza meg..Az erőszaknak pedig hányás lett a vége :(((

Pedig csúnyán köhög és be is van rekedve,de úgy veszem észre,hogy nagyon tetszik neki... :(


Nekünk,a Férjemmel pedig eljött az idő,hogy lassan eldöntsük legyen-e kis Tesója a kicsi Helgunak!Most lesz az utolsó egészségügyim és az erős hormon gyógyszert is abba hagytam...Talán ez az utolsó lehetőség,hogy gyermekem legyen,mert azt jósolják,hogy ki kell venni a méhemet.Olyan súlyossá vált a vérzés zavarom :( Hát..ennyi röviden összefoglalva!Most a Férjem is szeretne,hát..lehet,hogy bele vágunk :DDDD


Kívánok mindenkinek jó egészséget és türelmet a babázáshoz!!!!Én el se tudom képzelni,hogy milyen őrületes cirkuszok lesznek itt,két gyerek közt..Főleg,ha Helga hisztizni fog és féltékeny lesz...De bízom benne,hogy addigra már sokat okosodik és beszélni is megtanul már...Elég agresszív,így félek,hogy bántani fogja,vagy csipkedi majd...Hiszen egy befogadott rokon hatása mit váltott ki nála...(Verte a fejét a földbe,hemperget a földön,hátravetette magát,sipítozott és nem lehetett csitítani.Jött indulatból mérgesen rám csapott,vagy belém harapott,ha nem tetszett neki valami)

Így egy kicsit hezitálunk,de abba bízunk,hogy jót fog tenni neki egy Tesó..Meg látja,hogy nem csak Ő van egyedül a Földön!Majd sokat fog segíteni,megkérem dolgokra és talán így fontosnak érezheti magát!!!Sziasztok,Jó éjszakát Nektek!

Jól bírom azért..tegnap 04h-ig..ma meg már lassan megint annyi az idő...

Holnap meg jön a Mikulás Bácsi Helgához :DDD

Majd mesélek...Remélem Nektek is lesz Mikulás történetek?Hogy reagáltak a gyermekek?Milyen meglepit találtatok ki Nekik?


Az is érdekel,hogy mikor kell elmondani,hogy nincs is Mikulás Bácsi?Mit szólnak ehhez mikor megtudják??????Várom a sztorikat,ok?!


Puszi,Jók legyetek és türelmesek! :)

2008. nov. 29. 16:03

Szia mindenkinek! Teljesen el voltan veszve, mert az én édes drága kreativ fiam kb 2 perc alatt benyelt a gépbe 3 Trójai virust, amit csak ujratelepitéssel lehet irtani.... tehát most sikerült újratelepiteni a gépet. Kérdés, hogy meddig. Egyébként Ágicával beszéltük még régen, hogy a fiunk, Petike nem beszél.Na ez szerencsére mára megváltozott.. Most, mint egy kis papagáj, minden utolsó szavamat utánozza. De az egyetlen összefüggő "mondat" még csak az volt,hogy "Addi buta". Ez azt jelenti, hogy Andi buta, vagyis a nővére... Jól kezdi a gyerek!!!:))))))Mert a nagylányunk valami nem szép szót mondott, és most már vigyázni kell, hogy mit mondunk... Pedig nem jellemző nálunk a káromkodás!!!!! A legeslegdurvább az "anyád p..csája" De már erre is mondja, hogy p...csa....A hisztije átalakult! Most ott tartunk, hogy már tudom azzal fegyelmezni, hogy akkor anya elmegy... Azért még nem mindig válik be, mert néha még mondja, hogy "szia". És csinálja tovább a kis dolgait. Viszont egyértelműen javuló tendenciát mutat azóta, mióta elkezdett beszélni. Minden szó mostmár tetszik neki, amit ki tud mondani.Egyébként nekem sincs semmi segitségem, mert az én párom is sokat dolgozik, és főleg most még rosszabb, mert Petike már mondja, hogy "apuci, apuka".... Eddig csak simán apa volt... Egyre jobban hiányzik neki. De most is egész hétvégén munkája van. De ő mindig mondja, hogy igy a jó, mert ha nem lenne, akkor pénz sincs. És sajnos igaza van. Sajnos nem abba a kategóriába tartozunk, aki munka nélkül is pénzhez jut... Na mindegy...Nem ez a lényeg!!! Remélem, hogy Helgi és Bogyóka is jól van!!!!4

Puszi nektek

230. pingumaci (válaszként erre: 227. - Zebracsikó)
2008. okt. 27. 23:29

Szia!Jártunk úszni nagyon élvezte is.Remélem most újra indul majd a csoport.Annyi volt vele a gond,hogy hamar kifárasztotta a víz és ami utána jött vihar,az sem volt semmi.Elszaladt csupaszon a folyosón,vagy hemperget a kövön,a kimerültségtől!!! :( Mindig vittem inni,rágcsát,szendvicset,játékot,hogy tudjam felöltöztetni,szárazra törölni...Akkor alig tudtam beszíjazni az autóba,mert ütötte magát,olyan fáradt,álmos volt és ezáltal ingerlékeny.Visított majdnem míg haza értünk,majd végül bealudt :(

De volt mikor ritka eset,hogy már a vállamon aludt,úgy hoztam ki :D

Már nagyon kész van az idegem,és most vettem észre,hogy nem csak az enyém,hanem a Férjemé is :(

Sokat dolgozik,Én megértem,hogy nem erre vágyik...

Valami megoldás kell,de olyan kilátástalan vagyok :( De holnap hívok még fel pár embert,és talán alakul valami...

Sziasztok!Kitartást mindenkinek!!!

229. f9a0a36712 (válaszként erre: 226. - Pingumaci)
2008. okt. 27. 18:31
Anyám hétvégén leszídott, hogy mit akarom fegyelmezni a gyereket, mert úgysem érti még, hogy mit miért kell tennie. Mondom, ez igaz, de könyörgöm, van egy kontroll, amit nem lehet túllépnie. Most lehet agyonütni!!!! .....egy kiskutya sem tudja, miért kell leülnie, aztán mégis megtanulja..... Na, nekem néha így kell tanítgatnom ezt a gazembert!:-D És szokott állni a büntiben is, meg néha csattog a feneke is. Ha itthon visszadumál nekem, akkor a jövő héten a boltban fog, ha meg rendesen beszélni fog, bele sem merek gondolni.....
228. bb630e4e9d (válaszként erre: 226. - Pingumaci)
2008. okt. 27. 17:41
Ez tényleg szörnyű. Én szorítok nektek. Sajnos mást nem tudok.
227. zebracsikó (válaszként erre: 226. - Pingumaci)
2008. okt. 27. 17:28

nem ajánlották az úszást?

valami miatt ez jutott most eszembe, persze lehet, hogy nem megvalósítható az alapbetegsége miatt.

a víz teljesen más közeg, sok hiperaktív gyereknek segít a koncentrálásban, a figyelem fókuszálásában.

2008. okt. 27. 17:05

Sziasztok!Csak valami gyors vacsit akartam itt keresni,de vissza olvastam a leírtakat...Sajna nem változik semmi,sőt..Egy hiszti alkalmával,ami megint olyan mértékűre sikeredett a Lányomnál,hogy ember még nem látott olyat :( Nem értettük mi a probléma,mert játszottunk vele és csak elvágódott és csak visított,hemperget a földön..érthetetlenül néztünk egymásra.Mikor már sokadszorra kérdeztük tőle,hogy,de mi a baj,mondd el Helga???Mit szeretnél?De Ő elkezdte bele verni a fejét a padlóba..Én elsírtam magam,mert tehetetlenül álltam a dolgok előtt..Erre a Férjem összeszedte a holmiját és felült a motorra és elhajtott..Csak annyit mondott,hogy ez így nem lesz jó!Nagyon mérges lettem,feszült és ingerlékeny..Mindenre gondoltam,hogy -Mert,hogy csinálhatja ezt a legnagyobb szar közepén itt hagy :( Elgondolkoztam amiket mondott,hogy -Ő mikor haza jön mindig ez a hiszti fogadja,nap,mint nap..alig van időnk egymásra,még beszélgetni is,mert Helga teljes embert igényel.Nagy a mozgás igénye,és igényli az inger gazdag környezettet.Most ott tartunk,hogy megbeszéltük,hogy keresünk egy természetgyógyászt és Helgát kivizsgáltassuk,és valamilyen gyógynövényes szert bevettünk!Ami természetesen használható az epilepsziás gyógyszere mellett és nem zavarja meg az alap betegség fejlődését sem :)

A nagy kétségbeesésünkben eszembe jutott egy Család terapeuta is aki esetleg segítene szembesíteni minket,hogy beteg gyermeknél,mit és hogyan kell kezelni bizonyos dolgokat!!!

Ami a legnagyobb gond,hogy ilyen szakembert nem nagyon ismerünk.A probléma nagy,mert Helga egyre rosszabb és valamit biztos rosszul csinálunk nála,mert kezelhetetlen :( Már mondták sokan,hogy ne okoljuk magunkat,mert ezt a viselkedést nála a betegsége és az epilepsziás gyógyszerek váltanak ki nála ilyen gondokat :( Én már nem tudom,de tennem kell valamit,mert szét hullik a Családom,vagy az idegrendszerre :(

Én úgy érzem,hogy mindent megtettem eddig is a gyermekem fejlődése érdekében,és most ebben látom a megoldást.A Neurológus szerint,ha nem most akkor később kellesz neki gyógyszert szednie,de amit Ő ajánlott,arról Én hallani sem akartam ilyen kicsi korban.Most is csak kizárólag természetes készítményre gondolunk,más nem jöhet szóban.Most telefonálgatok,ismerőseim körében,remélek és bízok.De feladni soha nem adom fel!!!Szorítsatok,kérlek... :(

225. zebracsikó (válaszként erre: 210. - Pingumaci)
2008. okt. 22. 17:30

kb. 3 éves koromig voltam rettenetesen hisztis.

Érdekes, mert állítólag az ember nem emlékszik vissza ezekre az időkre.

Nekem is csak ez az egy emlékem van meg, élénken.

Szerintem gyereke válogatja, hogy lelkileg mi mennyire viseli meg. Nekem semmi bajom nem lett belőle.

224. e792523100 (válaszként erre: 221. - Pingumaci)
2008. okt. 22. 14:39

Igen, tudni kell szétválasztani a fontos,és nem fontos dolgokat.

Teljesen természetes ,hogy a hiszti, az állandó több decibeles kiabálás ,a monotonitás felemészti a tartalékokat.

Tudom,másnál meglátni a gondot és tudni a "tutit" :-) sokkal könnyebb! Először is nyugi!!Nem kell a gyereknek tökéletes anya, egyiknek sem. Elég jó anyukára van szüksége.

Továbbmegyek, akkor sincs tragédia, ha kimarad a meleg ebéd, vagy nincs kivasalva az összes kisruha. Sokkal fontosabb, hogy hogy érzitek magatokat!

Az Én fiam miket csinált?

Hát ő is alakitott , de nekem sem volt az elején segítség ,csak a férjem.

Mi kénytelenek voltunk kialakitani egyfajta rendet azért, hogy tudjak töltödni. De más ám egy 6 éves,mert vele sokkal könnyebb már minden.

Én berendezkedtem a hajnali futásra,mert az nekem létszükséglet hogy meglegyen .

Feltölt és levezeti az energiámat is.

Amugy a maximalizmust tudom milyen ,bennem is megvan, de már javuló tendenciát mutatok:) Rájöttem sokkal élhetőbb az élet úgy ha nem görcsölök mindig ezen.

Ma már simán ott hagyom a vasalatlant másnapra.

223. pingumaci (válaszként erre: 216. - Supin)
2008. okt. 22. 14:37

Hát..jobban örülnék,ha nem volna hobby számára a tombolás itthon,az Én idegrendszeremen :)

Vagy,ha az udvaron,játszótéren kirohangálná magából,a felesleges feszültséget,energiát:D

De bízom benne,hogy ez csak egy ideglenes korszak nála..és mondjuk kinövi.

222. pingumaci (válaszként erre: 220. - Judit0625)
2008. okt. 22. 14:32

Ó..látom..csak szétszeditek a lakást :DDD

Nagyon szép lesz az otthonotok.A konyha bútor is tetszik :D Férjed csinálja,vagy szakember?Ügyik vagytok..Hogy viseli a Fiad,a nagy átalakítást?Hát..végül is,csak az Ő szobájába lehetett volna,meg az előszoba,nem volt veszélynek kitéve...Meg a szomszédban van a bolt 5perc alatt megjártam.De tanulságos volt számomra is az tuti,tehát nem lesz több ilyen :D

221. pingumaci (válaszként erre: 218. - E792523100)
2008. okt. 22. 14:25

Teljes mértékben igazad van!Át kell értékelni a dolgainkat..Mik a fontosak számunkra.Nekem a gyermekem,a Családom!De most,hogy kibuktam idegileg kicsit,be kellett látni Nekem is,és Férjemnek is,hogy nem jó ez így!Mostanában törekszem arra is,hogy ne legyek olyan önfeláldozó,szolgalelkű,robot.Nálam ez igen nehéz,mert maximalista vagyok,és törekszem arra,hogy mindig minden rendben legyen...De lejjebb kell adni,mert többet ér egy gyermek mosolya mindennél!

Soha nem jártam el,nem kapcsolódtam ki,és még fogyózom is,ami szintén nem egyszerű :(

Helgával szórakozom,mert Férjem sokat dolgozik,sajnos.Nincs ismerős aki segíthet,így elég nehéz is volna megoldanom,de rajta vagyok..

Hiszen most is kikapcsolódom köztetek,valamilyen formában,már ez is add egy kis töltődést!

Köszönöm,hogy mélyen együtt tudsz érezni a dolgokkal és sokat számít a figyelmességed és,hogy megosztottad velem,velünk tapasztalatod.Remélem vissza nézel időnként még és írsz a Fiadról is pár szót!Miket csinált,amitől Te is bosszankodtál..?

Ez jó..,hogy olyanok,mint a pasik :DDD

Szia Minden jót Neked is!

2008. okt. 22. 14:09
Hát amit irtál, kiakadtam rajta!!!! Tényleg nem"hülyék" a gyerekek!!! Mondjuk nagy bátorság kellett hozzá, hogy egyedül hagyd a lakásba!!!! Én magamból indulok ki!!! Az én cuki fiam annyi idő alatt is hajmeresztő dolgokat csinál, ameddig én csak -már bocsi de- pisilek!!!!Mióta nem beszéltünk azóta velünk végül semmi extrém dolog nem történt, vagy nem annyira kirivó eset, hogy most eszembe jusson.
219. pingumaci (válaszként erre: 217. - Judit0625)
2008. okt. 22. 14:09

Szia!Hát vannak gondok,de már kezdek újra éledni :D


De már túl vagyunk ezen a vizsgálaton,az a lényeg.Felmérték kislányom állapotát-Hát javult mondták.A korához képest 5-7hónappal van lemaradva az egészséges átlag gyerekekhez képest :(

További fejlesztések javasoltak,és a szobatisztaságot kellene szorgalmazni...Így az oviba sem mehet ezért.Nem is bánom,mert Ő még olyan kis esetlen a többiekhez képest.Saját lábába elesik betegségéből kifolyólag :(

Bezzeg másra,annál fogékonyabb...


Pedig írtam sokat,hogy mik történtek mostanában.Gördíts vissza,és ámulhatsz,mert zajlik az élet Nálunk :DDD A Lányom alakít mindig valamit,nem lehet lazítani,egy percig sem..

Nálatok mi van?Ha van időd,írj pár sort,akár Privibe is.Minden jót Neked is!További szép napokat :D

218. e792523100 (válaszként erre: 215. - Pingumaci)
2008. okt. 22. 14:09

Látod?

Egy gyerek mindig jó radar,és a viselkedésük tükör.

Nekem fiam van,6 éves,nálunk nem volt hiszti,noha az akarata bitang erős.

De Én is erős vagyok:)

De ha érzi azt hogy Te a napi tervet illetően megingathattalan vagy, de ebben van "B" terv is akkor neki is van választása ,és ettől még a terv sem borul.

Tudod ez olyan mint a pasik...

Azt hiszik ők írányitanak ,közben meg nmem is:D

De a lényeg a Te lényed. És ha higgadt vagy,és nem nélkülözi a társaságod,sokat játszotok együtt,akkor nem fog sokáig tartani ez a kizsákmányoló hiszti.

Neked van időd magadra? Tudsz töltödni? Néha elmész nélküle is? Jársz felnőtt társaságba?

Hidd el ezek fontos dolgok.

Boldog anyuka,boldog gyereket nevel:)

Azt gondolom ha ezek a dolgok foglakoztatnak ennyire mélyen akkor csak jó anyuka lehetsz:)

Te hogy látod ezt?

2008. okt. 22. 13:56
Szia drága Pingumaci!!! Úgy eltüntél, hogy azt gondoltam, meghalt ez a fórum.....
216. supin (válaszként erre: 215. - Pingumaci)
2008. okt. 22. 13:56
Ez igaz! Ténleg tudnak viselkedni ha akarnak! De valahol azért ki kell magukat tombolni is.Legyünk őszinték!--ez még mindig jobb ha otthol csinálja mint sok ember előtt.
215. pingumaci (válaszként erre: 214. - E792523100)
2008. okt. 22. 13:48

Látod ez nem is rossz dolog,amit írsz :DDD

Mielőtt még elborult volna az agyam a múltkor,és magára hagytam szegény lányomat,egyedül a lakásba...Na akkor kellett volna Nekem is egy jó hideg zuhi a szemem közé!!!

Vissza mentem volna,és lehet röhögött volna és simogatva öltözött volna,hogy..-Jajj,szegény Anya :)


Most kigondoltam előre a napomat,volt B tervem is,és C-is,a biztonság kedvéért!És láss csodát..egy hiszti balhé nélkül,feltudtunk öltözni,néhány ügyes csalással a háttérben.Volt kedvenc sapi,volt meglepi bohóca felakasztva az autóba...nézhetett mesét,mind ezt,ha szépen öltözött.Ment minden,mint a karika csapás...

Egy balhét,nem tudtam kikerülni se,még a kedvenc sapi sem segített,a fésülködésnél..

Fájt neki,kicsit meghúztam,már hátra is vágta magát :(

Most voltunk a Képességet vizsgáló Bizottságnál,mondtam neki,hogy -Na itt Lányom bemutatkozhatsz,milyen hisztis szoktál lenni.Erre illedelmesen köszönt,visszapakolta a játékokat a helyére,hihetetlenül jó kislány volt..Bámulatos,hogy mikor milyen ing van rajta...


Vagy rajtunk??? :(

214. e792523100 (válaszként erre: 209. - Zebracsikó)
2008. okt. 21. 20:08

"a hirtelen hideg rendezi a légzést , a keringést is állítólag"



Te jószagú ég! :((

Lehet anyukádnak kellett volna a hideg zuhany...

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook