Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Segítsetek Helga lányom hisztijét megszüntetnem!Én már mindent bevetettem!Mit csinálok rosszul? fórum

Segítsetek Helga lányom hisztijét megszüntetnem!Én már mindent bevetettem!Mit csinálok rosszul? (tudásbázis kérdés)


213. f9a0a36712 (válaszként erre: 211. - Pingumaci)
2008. okt. 21. 19:26
Jó ötlet, a bölcsiben is hasonlóan kezdenek vagdosni. Legalábbis a szülőin ilyeneket mondtak.
212. f9a0a36712 (válaszként erre: 210. - Pingumaci)
2008. okt. 21. 19:24
Szerintem Bogyó ezeket a te lányodtól tanulja el!:-DD Hasonlókat művel ő is, csak most már menő a műsírás igazi könnyekkel.:-)
2008. okt. 20. 23:09

Ja..van egy nagyon jó ötlet,amit most tanultunk!!!

Remélem más Anyukáknak is segítek vele,ha leírom!

Ha bent kell maradni a gyermekkel,mert rossz az idő.3éves kortól már alkalmazható..

Vettem egy füzetet és szorgosan elkezdtem vagdosni kifelé a régi újságokból:

Best,Hot,Kiskegyed,Lidl,Tescos,Bútor katalógusból..a képeket: Házat,cicát,kutyát,lábat,kanapét,szemet,tejfölös képet,sajtos képet...Majd beleragasztottam és aláírtam nagy nyomtatott betűkkel,hogy mi az!Színes,érdekes,hasznos!!!Persze,meg fogom mutatni,hogy kell kivágni,meg ragasztani is,de ezt csak segítséggel fog még csak menni Nekünk egyenlőre.De tuti,hogy fogja élvezni és valószínűleg,hogy máskor is előfogja venni,hogy olvassunk :DDD

Ha meg nagyon be fog jönni,akkor még lehet utánam is fogja mondani :D

Ja..lehet beleragasztani a dokibácsinál kapott matricákat,nyalókából,rágóból levonót :D


Na..mit szóltok???Remélem Nektek is annyira tetszik,mint Nekem.És bízom benne,hogy Helgának is fog tetszeni...Hm!!!Írjátok meg a tapasztalatokat,ha nem jött be,hogy reagált rá???

Jó éjt Nektek!Minden jót és kitartást a kis gézengúzokhoz :DDD

210. pingumaci (válaszként erre: 209. - Zebracsikó)
2008. okt. 20. 22:54

Ruhástól,ez durva :DDD

Mennyi idős voltál???Kicsi,mint Helga?

Csak,mert ez a hideg vizes dolog nem j9tt be a lányomnál,még kért és nevetett.Félek olyan kis szélhámos,hogy ebből is az jönne le neki,hogy majd legközelebb fürdeni is ruhástól kell :D

De lehet,ha kihúzza a gyufát,akkor ki fogom próbálni!!!Majd megírom,akkor,bár remélem nem fog rá sor kerülni.

Lehetek Én akár mennyire is határozott vele,el szalad és kiröhög...Majd jönnek a zsarolások..azok most működnek.

Pl: Ha nem öltözöl,nem megyünk tá-tá.Majd elkezdek csinálni mást,mosogatok...Erre jön sírva-Anya..tá-tá.Hozza még a ruháját is,vagy a cipőjét,vagy az enyémet :D

De félek,hogy majd Ő is ezt fogja alkalmazni később rajtam,ha már fog beszélni(csak most szedi az igéket) :DDD

-Anya,ha nem megyünk tá-tá,akkor nem fogok este aludni!Jújj..ez fájt,de mi van,ha még is...

Én simán kinézem belőle,sőt...hihi

Jó éjszakát Neked,Nektek!Köszi,hogy írtál!

2008. okt. 20. 21:48

engem ruhástul rakott anyám a kádba, és arcomba a hidegzuhany.

a hirtelen hideg rendezi a légzést , a keringést is állítólag abban a felfokozott állapotban.

élénken él emlékeimben.

Nem zakkantam meg tőle.

208. f9a0a36712 (válaszként erre: 206. - Pingumaci)
2008. okt. 20. 19:48
Nem engedtem még mindig. Még folyik az orra. Addig nem megy, míg meg nem gyógyul teljesen.
2008. okt. 20. 19:48

Nagyon nagy a baj!Sajna Lányom nem,hogy abba hagyná,a hiszti parádékat,inkább folytatja :(

Most már újra veri a fejét a falba és a csempébe,vagy ahol épp leveti magát.Pisilni már csak dacból sem pisil a bilibe,csak ritkán. :(

Kevesebb a hiszti,de látványosabb,rosszabb.De nem ijedek meg azért sem,talán abba hagyja!Annál rosszabb,ha ugranék rögtön,szerintem...csak értetlenül állok és ámulok.Nem értem,mért jó ez így neki???

206. pingumaci (válaszként erre: 205. - F9a0a36712)
2008. okt. 20. 19:41
Jobbulást neki,Neked meg végtelen türelmet a kis beteghez!Bár remélem már meg is gyógyult azóta :D
2008. okt. 15. 16:22
Behalok! Kemény 2 nap után megint beteg a hapsi! Nem bírt kijönni a megfázásból és középfül gyulladása lett. 6 hét bölcsiből 4 itthon. Jó mi?:-( Voltunk fül -orr- gége dokibácsinál, kapott végre antibiotikumot. Már csak a jövő héten mehet. .....talán.....
204. a9e1c02a7b (válaszként erre: 203. - Pingumaci)
2008. okt. 13. 08:37
Úristen, szegény Te! Hogy megijedhettél. Nem semmi a kiscsaj! :)
2008. okt. 11. 00:30

ÓÓÓ,a nagy story lemaradt a végéről..Pedig már nagyon álmi vagyok,de a lányom most is akkorát alakított,hogy ezt el kell mesélnem!!!


A lányom szokás szerint kezdte a hisztit,és a huncutságait,közben meg kiröhögött!Nagyon felbosszantott,mondanom sem kell :(

A szatyorból az összes pótruháit kidobálta az előszoba közepére,épp mikor mentünk volna a boltba.Először határozottan-gyere és tedd vissza bele a ruhákat és mehetünk a boltba!!!Majd felkapott egy ruhát és azt hittem,hogy -Na..ez jó lesz...Erre nekem dobta és nevetve elrohant,mintha fogócskáznánk.Majd felkaptam a szatyrot a földről és szét nyitottam-Gyere ide nézd Anya is segít!Nekem szaladt,és rácsapott a szatyorra-Nyeem!_Ha nem pakolod vissza akkor nem jössz velem,megértetted?!de közben bekulcsoztam a fürdőt,a Wc-t,a szobákat.Biztonságossá tettem a terepet,úgy mondd!Majd felhúztam a cipőm és mondtam neki,hogy-Anya megy a boltba egyedül,Te nem jöhetsz,mert nem szedted össze a ruhákat :( Bekulcsoltam a bejárati ajtót,mert eléri a kilincseket,még utánam jön...

Gondoltam,ha most nem tanul ebből,akkor soha!!!Sajnáltam,már útközben nagyon rohantam,ideges voltam,aggódtam.A bolt tőlünk 1perc,és gyorsan be is vásároltam.Felpakolva jövök ki a boltból és egy ismerős hang csapta meg a fülem-Anya...Anya..tá-tá..

Azt hittem szörnyet halok,mikor megláttam a lányom a kapuba,kint állni az úttesttől 2lépésre :(( Elkezdtem szaladni felé-Ő meg meglátott és kacagva kiszaladt az útra és rohant felém!Nagy mázli volt,hogy nem volt kocsi a környéken se,és nem indult bele a nagy világba egyedül,Anyát keresni :((( Szorítottam magamhoz és nagyon remegtem és zokogtam,pusziltam!Hogy jöttél ki?Anya mellé zárta az ajtót?Nem szabad ilyet csinálni,elüt az autó!!!Még most is remeg kezem lábam,hogy írom :( Félelmetes még bele gondolni is,hogy milyen tragikus vége lehetett volna ennek a leckének!Azt hiszem,hogy ebből inkább Én tanultam,nem Ő végül :(((

Mi a rejtély oka???Hogy szabadult ki: Mrs.Copperfild?Majd holnap leírom,mert nagyon álmi lettem. :DDD

A lényeg,hogy a kicsi lányom kifigyelte,hogy honnan vesszük el a kulcsokat...Oda vitte a kisszékét,felállt kivette épp a Férjem pótkulcsát.Majd lábujjhegyre állva próbálkozott beillesztenie a zárba.Hát sikerült neki!!!

Mondtam,hogy nagyon leleményes és ügyes és nincs számára lehetetlen :DDD

De most valahogy sikerült neki felülmúlnia magát,az tuti!!!

Mi a tanulság szerintetek?

Soha többet nem hagyom otthon,mert nagyon megijedtem.Belehaltam volna ha elveszítem a lányom :(

Persze csak így próbálunk nevetni utólag az egészen,hogy-Mi esze van már,pedig beteg és még csak 3éves...De rám jön a sírás is,és a remegés,mi lett volna ha...

de vele volt az Őrangyala,az tuti!!!Köszönöm neki ez úton is :DDD

Nektek is,hogy velem vagytok jóban-rosszban!!!

Köszi a biztatást és a leveleket.Mindenkinek jó szerencsét,és kitartást :) Mert kell a szerencse is néha...

2008. okt. 10. 23:54

Sziasztok!Bocsi,hogy alig írok,de mostanában nagyon összejöttek nálunk a dolgok!Befogadtuk a Férjem Unokaöccsét 24éves!Azóta rám tört valamiféle maximalizmus,hogy még precízebben,minden rendben legyen...Ki is buktam rendesen,bár eddig sem voltam a toppon.A vizsgálaton minden rendben volt Helgivel.Egy hiszti nélkül megúsztuk az egész napot,mert mindenhol elég gyorsan bejutottunk.Sőt kaptunk most már közgyógyellátásra pelust is.360db-ot írtak ki egyszerre,azt se tudtam melyik szegletébe rejtsem el a lakásba :DDD

Bár jobb lenne,ha már nem kellene :( Lesz újra csini ortopéd cipőnk,hogy jobban fejlődjön a kis lába.Remélem segít is neki majd.

A neurológián ismét ráírták a papírjára,hogy-Nagymértékben hipermotilis!!!Kérdezték is,hogy kérek-e gyógyszert rá,vagy kezelhető-e még?!Mert be is mutatkozott,menet közben mérték a fej térfogatát...stb.Nem állt volna meg egy percre sem :DDD

A Genetikán szó szerint elküldtek,mert azt mondták,hogy sajnos asszonyom túl kell esnie azon a bizonyos kellemetlen egészségügyi műtéten,és ha negatív akkor jelentkezzem újra náluk.Kicsit el keseredtem,de végül is logikus!

Hát ennyi nagy vonalakba.Most meg már majd le csúszok a székről.

Jó éjt Nektek!Minden jót és kitartást a kis gézengúzokhoz :DDD

2008. okt. 9. 07:28
Lehetettlen 1 ygerek hisztijét kezelni.
200. judit0625 (válaszként erre: 199. - Judit0625)
2008. okt. 8. 20:48
Sőt!!! nem is ma, hanem tegnap!!!!!!!!!!!!!!!!
2008. okt. 8. 20:47
Pingumaci ma volt genetikán. Vajon mi van vele???
198. f9a0a36712 (válaszként erre: 197. - Judit0625)
2008. okt. 8. 19:47
Hát, egészen éjfélig az lehet. Majd szólok neki, hogy máskor ezt reggel tegye!:-DDDDD
2008. okt. 8. 19:41

Ma???? Dehát mindezt este 6-kor irtad?????

Habár hosszú még az éjszaka.........

2008. okt. 8. 18:05
Ma szerencsénk lesz!! Bogyókám kakiba lépett!:-DD
195. f9a0a36712 (válaszként erre: 194. - Judit0625)
2008. okt. 8. 15:56
Én kértem a gyógyszertárban csodaszert. Már kezdem megszokni hogy hét elején taknyos vagyok, hét végén meg köhögök. Hapsit az sem érdekli, ha lázas, akkor is pörög.:-) Nemrég keltettem fel, hátha alszik este.:-)
2008. okt. 8. 15:05
Na látod én erre irigykedtem volna még egy fél éve!!!! Most már mondhatom azt, hogy végülis beálltunk vmiféle "rendre" Attól függetlenül, hogy néha még fél11-kor tapsizunk! Reggel nem alszunk sokáig, délutáni alvást igényeljük. Habár van hogy fél órát. Na akkor gáz van már este 6 körül.De ez még számomra mindig jobb, mint ami 1 éves koráig volt. Az ember megtanulja a kevésbé jót is értékelni :-)))) Bogyóka javulgat már? És te?
193. f9a0a36712 (válaszként erre: 192. - F9a0a36712)
2008. okt. 8. 14:57
Ja, és ha nincs meg a 10 óra alvása éjszaka, tiszta zizi!:-)
192. f9a0a36712 (válaszként erre: 191. - Judit0625)
2008. okt. 8. 14:56

Nálunk ez úgy történt, hogy amikor elmúlt a hapsi hasfájós időszaka, onnantól kezdve 12 órákat aludt. Megjegyzem minden anyuka sírva könyörgött a receptért.:-) Csak egy bibi volt ezzel: 9-kor lefeküdt, majd 11 körül felkelt és a 12 óra alvást éjfél körül kezdte. Na, egyszer történt, hogy erőt vettünk magunkon, és nem mentünk be érte 11-kor, mikor felébredt. 1 órán keresztül sírt, aztán már csak fél órán keresztül, de kb 1 hét alatt megszokta, hogy nem kelünk fel. Beállt a 10-től 10-ig alvásra. Napközben aludt még 3X2 órát, arany életünk volt.:-DDD Ez így ment kb. 6 hónapos koráig, aztán átállt a napközbeni 2 alvásra.

Így, hogy nagyobbacska, eszméletlen nehéz volt rászoktatni arra, hogy 9-kor már aludjon, 7-kor meg kelljen. 2 napig magától felkel 7 körül, de 2 nap után már ne félj, 8-kor kel!:-) Arra nagyon hamar rájöttünk, hogy őt kelteni kell napközben másfél óra alvás után, mert este virittyolás lesz. Ő alapjáratban bagoly, későn feküdne későn kelne, de ez sajna nem megy.

191. judit0625 (válaszként erre: 190. - F9a0a36712)
2008. okt. 8. 14:06

Szia! Petike "kicsi" korába, 1 éves kora előtt a kiságyba aludt, de minden éjszaka min. 2X kelt fel. Enni... Hozzá kell tennem, hogy a fiam mindig jó evő volt. Lásd - már ekkor is - csirkecomb, sonka, mindegy csak husi legyen... Tehát nem azért kelt fel, mert éhes volt, és nem azért mert fájt a hasa, hanem azért "mert csak" Én addig egyetlen éjszakát sem aludtam végig... Persze reggel, sőt egész nap legyél fitt üde és kivánatos :-) A barátnőm csodálkozott is rajtam, hogy hogyan csinálom. A mai napig nem tudom, de tény, hogy rajtam senki nem látta azt, hogy kialavatlan lennék. Na de aztán megelégeltem és "bekeményitettem". Szeretnék végre aludni - Isten bocsássa meg bűnömet!- és magam mellé vettem a gyereket. Azóta alszunk, de mint irtam, kb fél 10-től max 7-ig! Na akkor most lehet kedves hozzászólók tanácsokat adni, hogy hagyjam a gyereket sirni, meg minden egyéb..... meg pszichiáter aki a gyakorlatban még nem is ismeri a gyerekemet....:)))

Ennyi.... Biztos nem igy kellene csinálni, de csak akkor is attól vagyok hajlandó tanácsot elfogadni, aki hasonló cipőben jár!!!!!!

Mert a könyvből tanultakat nagyon könnyű ám "szajkózni"!!!!

190. f9a0a36712 (válaszként erre: 189. - Judit0625)
2008. okt. 7. 21:29
Nyugi, Bogyó is átsétál hajnalban.:-) Tegnap visszavittem az ágyába, mert sehogy nem volt jó nálunk, lesikította a fejem. Ő kb. másfél éves koráig tök egyedül aludt el a sötétben, késöbb kezdett ilyen lenni. Egy csomó anyukát megkérdeztem, hogy mi történhetett a gyerekkel, de végülis teljesen mindegy. Ha így akar aludni, hát aludjon.:-)
2008. okt. 7. 21:10

Az én fiam talán, ha kétszer elaludt még egyedül...

De én neveltem igy. Csak magamat hibáztathatom!!!

188. f9a0a36712 (válaszként erre: 187. - Judit0625)
2008. okt. 7. 20:47
Voltunk megint doktornéninél, mondta, hogy én is bölcsis vagyok. Beszedem a gyerekkel együtt az összes bacit. Délután még csak-csak elalszik kisebb hisztin át, de estére neki is kell valaki, aki ott van.
2008. okt. 7. 14:20
Szia Ágica! Tegnap utána eltüntem, mert az én fiam nélkülem nem alszik. Lehet, hogy pszichiáter véleményét kellene kérnem??!! :-))) Az én fiam még életében nem aludt 9-ig sem, nemhogy tovább!!!! Még akkor sem amikor esküvőn voltunk, és éjfélkor feküdt le!!!! Akkor is felkelt 8-kor. Bogyóka hogy van??
186. f9a0a36712 (válaszként erre: 185. - Judit0625)
2008. okt. 6. 21:37
Amíg hagytuk folynia dolgokat a maguk menetében, akkor 10-fél 11-kor ment aludni és fél 10-ig aludt. Délután max. másfél óra után felkeltettük.
2008. okt. 6. 20:55
Általában fél 10 körül alszik, de előfordul, hogy fél 11-kor még tapsol... Reggel viszont 7-nél tovább csak ritkán szundizik. Ma pl 6.20-kor kelt. Viszont általában fél 1 körül alszik délután. Olyankor szoktam ideülni :-))))
184. f9a0a36712 (válaszként erre: 183. - Judit0625)
2008. okt. 6. 20:46
Nemrég mi is ilyenkor még csak vacsoráztunk, de a bölcsi miatt mindjárt megy aludni.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook