Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Segítsetek Helga lányom hisztijét megszüntetnem!Én már mindent bevetettem!Mit csinálok rosszul? fórum

Segítsetek Helga lányom hisztijét megszüntetnem!Én már mindent bevetettem!Mit csinálok rosszul? (tudásbázis kérdés)


2008. okt. 6. 20:30

mi eppen most fogunk kuglofot vacsizni tejcsivel....

Fincsi saj't magam kuglofjat.

182. f9a0a36712 (válaszként erre: 181. - Judit0625)
2008. okt. 6. 20:23
Ne is mond! Most tömött be 3 fasírtot vacsorára kenyérrel!:-D
2008. okt. 6. 19:49

Sütsz neki egy fél bálnát és minden rendbe lesz!!:-)))

Most olvastam egy másik fórumon, hogy Bogyóka nagy húsevő!!!

180. f9a0a36712 (válaszként erre: 179. - Judit0625)
2008. okt. 6. 19:37
Ilyenkor az ember lánya azt szokta írni, hogy szívesen kölcsönadja 2 hétre. De egy más környezetben más emberekkel tök másként viselkedik egy ekkora gyerek. Én is csak szedegetem az állam, miket csinál a bölcsiben! Mindent megeszik? Rendet rak? Szótfogad??:-))
179. judit0625 (válaszként erre: 178. - F9a0a36712)
2008. okt. 6. 19:20
Ja ja!! Imádom az ilyet!!! Amikor megmagyarázza általánosságban mit hogyan tegyen a szülő!! Pedig ők hangsúlyozzák a legjobban, hogy minden gyerek más!! Próbálkozzon meg az én fiammal.Mindkettőt egyformán nevelem, mégis két különböző módon reagálnak a dolgokra!!! Ha valaki ezektől rossz anya, akkor bátran vállalom!!! És szerintem a többiek is. Puszika
2008. okt. 6. 17:18
4 rossz anya már van itt a kedves pszichológus szerint.:-D Engem nem képeztek 5 éven át gyerekpszichológiára, úgyhogy ez van, nem jól teljesítek.:-) Majd lehet, hogy egyszer beiratkozom, ha már semmi nem megy.:-)
2008. okt. 6. 15:34

Most olvastam, egy pszichiáter véleményét a hisztiről. Ide másolom.

1. A felnőtteknek mindenképpen tisztában kell lenniük azzal, hogy vannak olyan életkorok, amikor az úgynevezett „hiszti” a személyiségfejlődés része. Ez az időszak a gyereknél 2-3 éves korban és kamaszkorban következik be.


2. Fontos, hogy ha a gyermek földhöz vágja magát, hagyja a felnőtt. Ha ugyanis a kicsi azt látja, hogy a szülő nem megy bele a játszmába, abba fogja hagyni.


3. Legyen az anyuka és az apuka fellépése határozott. Jó tipp: ha a gyerek esetleg az utcán makacsolja meg magát, a szülő kapja a hóna alá, és menjen tovább vele.


4. Nem célravezető, ha ilyenkor a felnőtt filozofikus gondolatokkal próbálja csemetéjét jobb belátásra bírni. Beszéljen inkább a kicsihez határozottan, tőmondatokban.


5. A hideg vízzel és a testi fenyítéssel semmiképp ne próbálkozzon a szülő, mert nem tudni, hogy a gyerekben ez milyen nyomokat hagy. Elképzelhető, hogy az erőszakos módszer majd épp kamaszkorában ütközik ki. Továbbá azt sem szabad elfelejteni, hogy az erőszak erőszakot szülhet.

2008. okt. 6. 14:41
Nekem is van egy 19 hónapos fiam. Ő is hisztizett.Mivel minden gyereknek más a gyenge pontja, neked kell kitapasztalni mi az. Nekem három hónapig csinálta a hisztit és én határozottan rászoltam(14-18hónaposan). A védőnő segített ebben.A gyereknek azt kell megtanulnia hogy nem ő az úr, ha ez megvan akkor könnyebb lesz neked is. Mert tudom mien ha egy gyerek az akaratát akarja érvényesiteni. Sok sikert remélem segítettem.
175. f9a0a36712 (válaszként erre: 174. - Judit0625)
2008. okt. 6. 14:22
Na, én is ilyen voltam gyereknek, sőt, valamikor huszonéves koromra múlt el, hogy tavasszal és ősszel minden hónapban ne legyen valami felső légúti nyavalyám. Az mindenesetre tuti, hogy a távfűtés nem pont a legegészségesebb dolog a világon! Hol meleg van, mint az őrült (földszintiek vagyunk, alattunk mennek a fűtéscsövek), hol meg b.... fűteni! Pl. nem sikerül kiszámolni, hogy este 7-re érjen ide a meleg a csöveken, amikor fürödni mennének a srácok. Na 10-re ideér, akkor meg rövidgatyában lehetne futkosni. Pont éjszaka, amikor elég lenne kevesebb hőmérséklet.
2008. okt. 6. 14:18
Hát kivánom, hogy igaza legyen anyósodnak!!! Igazán nem akarlak lelombozni, de a lent emlitett barátnőm gyerekei a mai napig betegesek. Sokat köhögnek, fulladnak, pedig semmi szervi bajuk nincs. Már a kicsi is 5 éves lesz decemberben, a nagy meg most volt 8. Ők éjszakánként volt, hogy ülve aludtak, nyitott ablaknál, mert különben fuldokoltak. Pedig azt mondják, hogy az anyatejes gyereknek erős az immunrendszere. Hát ők az ellenpéldák. Habár azt szokták mondani, hogy kivétel erősiti a szabályt...
173. f9a0a36712 (válaszként erre: 172. - Judit0625)
2008. okt. 6. 14:13
Én immáron 4. hete kínlódom, Bogyó meg ismét. Azt gondoltam, hogy nem lesz egyszerű az eleje, de hogy ennyire! Most már a torkom nem akar kiszakadni, csak én is köhögök. 3 biliben párolog már a tengeri só, akkor talán nem akarok megfulladni. A tökmag meg újdonnan imádja a takaróját, és persze ahogy vízszintesbe kerül meg még be is takaródzik, persze, hogy fullad. Na, de ez sem tart örökké!:-) Anyósom bíztatott, hogy fél éven belül túl lesz az összes gyerekbetegségen, a továbbiakban meg majd kicsattan a egészségtől.:-)
2008. okt. 6. 14:06
Nem mondod!!! Szegényke!!! Jobbulást nektek!!!De egyébként ne csodálkozzunk rajta, amikor egyik percben befagy a hátsónk, a másikban meg elég egy póló.Szombaton a barátnőm, a gyerekeim keresztanyja épp ügyeletes volt /a gyerekügyeleten, mint asszisztens/ és ő is azt mondta, hogy már kezdéskor tele volt a rendelő takonykóros gyerekkel.Mi szerencsére két nap alatt túl voltunk rajta. Csak el ne kiabáljam, mint a múltkor :-))))
171. f9a0a36712 (válaszként erre: 170. - Judit0625)
2008. okt. 6. 14:00
Az enyém épp most próbálkozik az elalvással, már megint beteg.:-( Köhög és taknyos. Vagy mi fertőzzük ping-pongba egymást, vagy megint a bölcsiben szedte össze.
2008. okt. 6. 13:58
Hű de jó nekem!!!! A fiam aludt keményen 1 órát!! Jaj de soká lesz még este!! Ilyenkor este 6 körül majd elalszik, persze akkor nem hagyom. Mert ha hagynám, akkor kb éjfélig aludna.... Úgyhogy kinlódunk este 9-ig.
169. f9a0a36712 (válaszként erre: 168. - Judit0625)
2008. okt. 6. 13:48

Én ezeket az egyedi dolgokat a suliban tökéletesre fejlesztettem.:-) Vagy szétszabtam, vagy összevarrtam, vagy rávarrtam valamit a ruháimra, vagy a farmeromból varrtam táskát, stb... Volt egy elég vadóc korszakom a gimiben, a holmijaimat meg állandóan el akarták kunyerálni.:-) Tudnám, mi a fene tetszett abban, hogy úgy néztünk ki, mint a hajléktalanok?!:-DD

A szegésről még annyit, hogy amit 3 óra alatt kiszabok és megvarrok, azt egy napig szegem kézzel. A melegítő anyag pl. totál szöszölődik, ha duplán hajtom vissza, akkor meg nagyon vastag. Kötni nem tudok szépen, csak sima-fordítottat, tehát max. kockás meg csíkos minta megy, meg esetleg keverem a színeket.

168. judit0625 (válaszként erre: 167. - F9a0a36712)
2008. okt. 6. 13:41

Szióka! Nekem sincs interlock, de én elégedett vagyok a cikk-cakkommal.Pedig még egy ezer éves orosz táskavarrógépem van, de semmi pénzért nem adnám oda. (na jó azért lenne az a pénz:)))De nem vagy semmi, ha kézzel szegsz!!! Én gondolkodóba esnék, hogy hozzáfogjak-e. Egyébként én is szoktam úgy venni dolgokat, hogy jó az anyaga, majd lesz belőle valami. Vagy régebben vettem kötött pulcsikat is, amit láttam, hogy le lehet bontani, és csináltam belőle mást. Imádok kötni,de mostanában valahogy nem szoktam. Elfogytak a fonalaim.... Menni kéne turcsiba, de a fiammal nem lehet :((( Veled ellentétbe én a lánynak is szoktam venni farmert, mert kb. 500 ft-ból megvan, még a kinaiba is 5X annyiba kerül.

Meg a lányom is szereti, hogy nem jön vele szembe az utcán tucatszámra. Még annak idején általános iskolába mikor kérdezték tőle, hogy " de jó gatyád van, hol vettétek?"sose mondta, hogy túrtuk, mert akkor az már mindjárt nem lett volna olyan jó. A válasz nem tudom, anya vette Pesten. Ezzel a téma le volt zárva. Sok kis hülye sznobnak , ha nem tudta, hogy turcsis cucc, akkor nagyon tetszett. De ha tudták volna, akkor lenézik a gyereket....

167. f9a0a36712 (válaszként erre: 166. - Judit0625)
2008. okt. 5. 15:06

Én is szoktam ott vásárolni!:-) Nyáron vettem egy csomó blúzt, meg felsőttényleg potom áron. Nincs súlya, ezért tényleg valami 100 Ft-ra jön ki darabja. De pl. farmert nem veszek, nekem nem éri meg.

Szeptemberben akartam a hapsinak pulcsikat meg gatyákat vadászni, de totál felvásárolták, jóformán csak farmerok voltak.

Szoktam úgy is vásárolni, hogyha megtetszik valaminek az anyaga, abból szabok. Egy pulcsit hoztam el a Bogyónak így, anyagnak használtam.

Neked van interlock-od? Nekem kézzel kell szegnem, a cikkcakk csúnya és nem szeg eléggé.

166. judit0625 (válaszként erre: 165. - F9a0a36712)
2008. okt. 5. 14:16
Ez nálam már természetes... Ha valamit keresek, az biztos, hogy az utolsó helyen lesz, ahol keresném:))) Én viszont rászoktam a turkálóra, azóta kevesebbet varrok. Nem éri meg sokszor megvenni az anyagot. Jó helyen fillérekért lehet jó minőségű cuccokat szerezni. Olyat, amiről senki sem mondja meg, hogy a turiból van!!!
165. f9a0a36712 (válaszként erre: 164. - Judit0625)
2008. okt. 5. 14:01

Na, én a varrással annyira nem állokjól, csak magamnak meg Bogyónak varrok. Lassan szabásmintát kell lőnöm 92-s méretre. A gatya meg a pulcsi még megy, de a többi nem.

Most túrtam fel anyánmál 2 zsákot anyagért. Naná, hogy a második legalján volt a melegítő anyaga!:-)

164. judit0625 (válaszként erre: 163. - F9a0a36712)
2008. okt. 5. 13:47
jó neked!!!!!:)) Én egyáltalán nem fogok hozzá semmihez,inkább mondom neki, hogy majd apának mondd, vagy a nővérednek:))) Olyan bot kezem van ilyen tekintetben, hogy még én sem ismerem fel a rajzomat:(( Pedig, ha valaki mutat egy ruhát, hogy olyat szeretne, kapásból megcsinálom. (holott soha életemben nem tanultam varrni!)A rajztudományom leragadt a körnél és a kockánál....
2008. okt. 5. 10:26
Olyan büszke vagyok magamra!:-DD A gyerek felismeri, amit rajzolok neki!!:-D
162. judit0625 (válaszként erre: 159. - F9a0a36712)
2008. okt. 2. 18:26
Szia Ágica! Gondolom olvastad, vendégeim voltak. Remélem a gatyóka kész lett. Én még nem fogtam hozzá a pizsihez:(((Majd holnap, vagy azután....vagy csak majd:)))Egyébként ezek a mai cuccok igencsak el vannak szabva... Van nadrág aminek a hossza még bőven jó lenne, de a dereka olyan szűk, meg a feneke olyan kicsi..... Ezekkel meg nem is tudsz mit kezdeni. Vagy a pulcsi is olyan , hogy a derékhossza már kicsi, de az újja még mindig hosszú. Na megyek, puszi mindenkinek
161. judit0625 (válaszként erre: 160. - Pingumaci)
2008. okt. 2. 18:22

Sziasztok! Egy kicsit elhanyagoltam a hoxát, mert vendégeim voltak. De mostmár vagyok. Pingumaci remélem szerencsésen "túléltétek" a kontrollt. Ahogy olvastam az irásodat, épp az jutott eszembe, hogy a barátnőmnek annakidején kiszóltak, hogy nem zajongjon a gyerek. Igaz, hogy akkor már két órája "csak" az eredményre vártak. Mindezt a gyerekosztályon. Csak nem tudom, hogy az ilyen ember miért megy ilyen helyre dolgozni????!!! Na mindegy..... Remélem jól vagytok.A pelussal kapcsolatosan csak azt tudom mondani, hogy nálam mindkét gyerekem miután "leszokott" a pelenkáról, de még ha hosszabb útra mentünk és adtam rá, akkor sem pisilt bele.Volt is olyan, hogy az utcán miközben épp egy fát locsoltunk meg, néhány arrajáró furcsán nézett.Csak azt nem értettem, és nem értem most sem, hogy miért baj az, ha egy két éves gyerek lepisili a fát.

A genetikával kapcsolatban meg drukkolok.

Az én drága barátnőmnek meg mostmár biztos, hogy újra agydaganata van:((((((((Neki 16-án kell mennie, még mindig vizsgálják, talán gyógyszert kap, nem kell műteni.Bizakodunk:)))

Ennyit a rossz hirekről....

Na haladok, mert a fiam már nem nagyon bir magával. (Vagy inkább én nem birok vele:)))))

Holnap talizunk....

2008. okt. 1. 00:24

Sziasztok Csajok!Holnap,ó bocsi ma,nagyon fárasztó napom lesz,mert a lányom viszem kontroll vizsgálatra :( A múltkori élmény még bennem van.Egy órát tartottam a babakocsiba,eleinte,rágcsa,majd dobálni kezdte..Jött a bábozás,a kerekecske gombocska viccesen,míg nem mindent megunt :( Majd felállhatott a babakocsiba,majd kivettem,séta le-fel,majd beindult a szaladgálás..egy percig nem ültem...Közbe füleltem,hogy mikor hívnak már?!

Már a lányom kínjába szaladgált a hosszú folyosón, Én meg utána. Ismerkedett. Erre kiszólt, hogy-Ne hagyja Anyuka rohangálni a gyermeket, mert zavarja a rendelést :( Erre Én-Szíjazzam le, talán???Mire vissza-Hát Anyuka, ha itt nem tudja fegyelmezni, bizonyára otthon sem :(

Majd becsapta magára az ajtót. ÁÁÁ, azt hittem bemegyek és kiszedem az összes haját. Mikor van időpontunk, és még rá 2h-val is várakoztatnak, meg csitítanak :( Tehát fel vagyok szerelkezve most: toll-papír, játékok, szendvics hegyek, inni való, több váltás ruha. . .

Csak ezzel a pelus gonddal vagyok Én megáldva. . . Ha ráadom és rajta lesz sokáig, akkor tuti bele fog pisilni, ha meg nem akkor van meg nem szól úgy sem és bepisil, majd öltöztethetem :( Bár már most egyre jobban szól, de még nem az igazi!Ja. . és most jön a tél :((( Ötlet???Félek,ha ráadom akkor vissza szoktatom :( Mert itthon ügye nincs rajta és vannak még balesetek,mert elfelejt szólni :(

Ja.. Genetikára kaptam időpontot 7-e.Nagyon izgulok!Megyek aludni, sziasztok, mert holnapra kellesz az enerdzsi :DDD

159. f9a0a36712 (válaszként erre: 157. - Judit0625)
2008. szept. 29. 14:44
Én a gatyákkal azt szoktam csinálni, hogyha nincs alul passzé, varrok rá. Amikor szétszedek valami melegítőt, mindig elrakom lefejtve, ilyenkor jó jön. Bogyó leginkább hosszú, nem túl húsos gyerek, úgy szoktam neki ruhát varrni, hogy a lába hossza kb. 4 cm-rel hosszabb, mint amit a szabásminta ír, és úgy varrok rá passzét. Egy ideig lobog a lába szárán, de legalább 2 méretet is kibír a gatya. Most ilyen bélelt gatyát varrok, csak kantárosat.
158. judit0625 (válaszként erre: 156. - F9a0a36712)
2008. szept. 28. 15:50
Nálam ez is olyan nehezen indul, mint a fogyókúra :))))))
157. judit0625 (válaszként erre: 156. - F9a0a36712)
2008. szept. 28. 15:48
Ügyi vagy. Én is épp ma néztem, hogy Petinek van egy pizsije, ami széltében rám, is jó (na azért ez egy "kicsit" túlzás!) hosszában viszont kicsi. Kb. kétszer volt a gyereken, mert tavasszal vettem, nyáron viszont nálunk olyan meleg van, hogy még egy szál gatyába is leizzad az ember. Szóval most nézegettem, hogy át kellene variálni.Még ráadásul van is ilyen fehér anyagom, csak hozzá kéne fogni.Ez a legnehezebb:)) Utána már megy a dolog...
156. f9a0a36712 (válaszként erre: 155. - Judit0625)
2008. szept. 28. 15:42
Az enyémet ma kivittem anyámhoz. Az első útja a nyúlhoz vezetett, az meg csak menekült volna.:-D Én épp egy melegítőt szedek szék, ilyenekből szoktam neki varni kantáros gatyát meg pulcsit.
155. judit0625 (válaszként erre: 154. - F9a0a36712)
2008. szept. 28. 15:30
Reméljük igazad lesz. Na megyek, mert valaki nyöszörög.Borzalmasan rosszul szokott aludni, amikor beteg.:(( A fogyásod miatt én is irigyellek :)) Nekem se ártana egy huszast ledobni, de mindig csak halogatom. Tudod: majd holnaptól kezdek hozzá fogyózni....hihi De lassan már ideje lenne elkezdeni.Közbe a fiam mégiscsak visszaaludt,csak nyafizott egyet
2008. szept. 28. 15:17
Ez csak az elején van így. Meséltek nekünk is dolgokat, milyen makacsok tudnak lenni. Eddig csak a sóskát nem ette meg. (jelzem én sem tenném). Majd egy jó hónap múlva mindent szépen megeszik. Csak ki kell bírni, hogy ne egy fél disznóval érkezzünk a bölcsibe értük, mert akkor ahhoz szoknak hozzá.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook