Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Segítsetek Helga lányom hisztijét megszüntetnem!Én már mindent bevetettem!Mit csinálok rosszul? fórum

Segítsetek Helga lányom hisztijét megszüntetnem!Én már mindent bevetettem!Mit csinálok rosszul? (tudásbázis kérdés)


2008. szept. 26. 14:30
Szia Ágica! Szóval Bogyó is alszik...
122. f9a0a36712 (válaszként erre: 121. - Judit0625)
2008. szept. 26. 14:23
Biztos lehetsz benne, hogy a kettő között nincs összefüggés, ugyanis az enyém ezt-azt dumál, de csak a pelusba csinálja a mutatványt!:-D
121. judit0625 (válaszként erre: 120. - Pingumaci)
2008. szept. 26. 13:58

szia.Remélem jól vagytok!!!! Köszi a biztatást, tudom, hogy másnak sokkal nagyobb gondjai is vannak, de nekem ez a bajom. Állandóan kérdezik, hogy "nem beszél még a gyerek".? Ő szerencsére mindent elmagyaráz. Alig múlt 2 éves és már szobatiszta lett. Előre féltem, hogy mivel nem beszél, vajon mikor fog leszokni. De a kettő között úgy látszik nincs összefüggés.Külön mutatja a fütyijét ha pisilni, és külön a fenekét, ha kakilni kell neki. Szól mindenért, de nem akar beszélni. Ha olyan szót kérek tőle, amit egyébként már tud, de nem akarja mondani akkor közli, hogy "nye".És biztosan nem is mondja, már csak dacból sem. Vagy úgy csinál, mint aki süket.!!!

Remélem Helgi is jól van. Neked meg KITARTÁS!!!!!

120. pingumaci (válaszként erre: 106. - Judit0625)
2008. szept. 26. 13:31

Nekem azt mondták a Bizottság előtt,hogy 5éves korig nem vészes.De van egy ismerősöm akinek 3,5éves a kislánya semmit nem mondott,nem szólt,hogy éhes,szomjas,vagy WC-re kell mennie..Ők járnak logopédiára a kislány most még mindig csak halandzsázik baba nyelven,de már szobatiszta lett és szól is,vagy mutat a pohárra,ha inni kell neki.Vagy megkeresi a szekrényben a kis tálkáját és odaadja az Anyjának és mondja,hogy enni.Meg elég sok rövid szókat is utánozz a testvérei után is.Sokat fejlődött.Bár Ő iker kislány és koraszülött is,gondolom ez befolyásolta neki az állapotát.Amúgy fizikálisan semmi baj nincs nekik sem.Tehát ártani nem árt,ha játékosan foglalkozik vele egy szakember :)

Még nincs elkésve,ez tuti. :D

Megkaptam az erőt,köszike :DDD

119. f9a0a36712 (válaszként erre: 118. - Pingumaci)
2008. szept. 25. 21:17
Én tuti adnék magamnak egy határidőt. Ha addig nem, hát akkor egyedül fog rosszalkodni.:-)
118. pingumaci (válaszként erre: 116. - F9a0a36712)
2008. szept. 25. 21:11

Ez nagyon nagy kihívás,mármint egyszerre 14 :D

Most bizonytalan vagyok,vagy nem???

117. pingumaci (válaszként erre: 104. - Nyau82)
2008. szept. 25. 21:09

A pozitív gondolatok sokat segítenek,köszike!Ebben Én is nagyon szeretnék bízni :)

Talán az idő tényleg mindent megold...

116. f9a0a36712 (válaszként erre: 115. - Pingumaci)
2008. szept. 25. 21:04
Ha megnyugtat, én bevállalós vagyok.:-D Két hétördög az pont 14!:-D
115. pingumaci (válaszként erre: 109. - F9a0a36712)
2008. szept. 25. 21:02

Hát,Én csak arra lettem volna kíváncsi,hogy ha az Én helyemben lennétek,mennyire lennétek bátrak és bevállalósak?!Ezt amit írtál,ezt Én is tudom :(


Köszi a postát,remélem meg kapom.. :D

114. f9a0a36712 (válaszként erre: 113. - Judit0625)
2008. szept. 24. 20:07
Nálunk nutus van.:-) = gőzős, Thomas
113. judit0625 (válaszként erre: 112. - F9a0a36712)
2008. szept. 24. 19:54
Nálunk ez az egyetlen dolog, amire mindig vevő a gyerek. Kivülről tudja már a mesét, de attól függetlenül állandóan nézi. Hiába van ezeken kivül más rajzfilm is, csak ez kell neki. Meg spongyás zokni, póló, párna, táska, pohár, tányér....... Mindegy, hogy mi, csak "Tádás" legyen. Tádá= spongyabob
112. f9a0a36712 (válaszként erre: 111. - Judit0625)
2008. szept. 24. 15:56
Ideje lesz megvennem?:-D
111. judit0625 (válaszként erre: 110. - F9a0a36712)
2008. szept. 24. 15:44
Nálunk Spongyabob a menő :))))))))))))
2008. szept. 24. 15:22

Anyababa zsarolja apababát:

Ha nem viszed ki a szemetet, a nap további részében a Thomas a gőzmozdonyt fogom dúdolni meg fütyülni!!:-D

109. f9a0a36712 (válaszként erre: 103. - Pingumaci)
2008. szept. 24. 13:50

Én erre azt mondom, hogy tedd azt, amit ti akartok. A ti családotok, ti döntésetek, felelősségetek, és a ti örömötök is. Pár hónapon belül úgyis eldönti a sors, mi legyen. Előre soha nem lehet megmondani, mi fog történni. 50-50% a betegség is, benne van a pakliban az egészséges bébi és a beteg bébi is. Amíg nincs meg a tesó, addig lehet találgatni, hogy fog viselkedni Helga, de ezt már csak akkor fogjátok megtudni, ha van. Mutassatok be neki bébit, mit szólna hozzá? De aztán az sem biztos, hogy a saját tesójához ugyanúgy fordulni. A csajok szeretnek anyáskodni, lehet, ha kap valami "feladatot", szívesen lenne nővérke. Lehet, utálná.


Küldöm postán a kitartást!:-DD

108. f9a0a36712 (válaszként erre: 106. - Judit0625)
2008. szept. 24. 13:43
Nem beszél, és akkor mi van? Majd fog. Engem soha nem érdekelt más ilyen jellegű véleménye. Nem lehet minden gyerek mindenben az első, a legjobb, a legügyesebb, stb. Az enyém volt a legutolsó a gyerekseregben, aki fe tudott mászni a mászókára. Én is megkaptam a "Még nem tud felmászni?"-t. Mondtam nem, majd rájön, hogyan kell, én nem fogom a lábát meg a kezét pakolgatni, hogy tanítgassam, ha egyszer nem érdekli a mászóka. De nyugi, mára már felmászik.:-DD
107. a9e1c02a7b (válaszként erre: 103. - Pingumaci)
2008. szept. 24. 13:27
Kistestvérügyileg: Nekünk az első két hónap volt nagyon kemény, utána beállt a napi rutin és boldogultunk. Mostmár jól elvannak együtt, sokkal jobban, mint egyedül. Szerintem kell a testvér.
106. judit0625 (válaszként erre: 101. - F9a0a36712)
2008. szept. 24. 12:40

Köszi a biztatást Ágica! De mindenki el van képedve, hogy "még nem beszél a gyerek?" Én is úgy tudom, hogy végülis 3 éves korig nem baj, ha amúgy minden egyéb rendben van. De a lányom már 2 évesen szép kerek értelmes egész mondatokban beszélt. Peti is mindent elmagyaráz, de azt csak én értem. Nálunk például minden madár "pityi"Mindennek tudja a helyét, minden tud, hogy mire való, de ha mondom neki, hogy mondd, akkor közli, hogy "nye".A vizuális memóriája viszont félelmetes. A nővérével szokott számitógépezni.Rajta van a teveclubbon, meg van cicája, kutyája és simán megtalálja a bejelentkezési kódokat. Meglátja a könyvjelzőkbe a hoxát és mondja, hogy "anya,anya"

Azt ugye anya szokta használni. Már lassan jobban kezeli a gépet, mint az apja. Pedig nem ültetem a gép elé, mint sokan, hogy mindegy mit csinál, csak maradjon........

Már ismer egy csomó betűt, próbálja leirni, nézegeti mindenen, és mondja hogy "T" "P" "B" "K"...

DE NEM BESZÉL!!!!

2008. szept. 24. 12:27

Nagy, nagy nagy, nagyonnagy adag kitartást neked!!!!!!!!!!!!!!! Tudom, hogy nem vagyok a helyedbe,de én azt mondom, hogy egyenlőre a saját egészségedet helyezd előtérbe. Gyógyulj meg!!!!

Értem, hogy talán nem lehet több gyereketek, de inkább neveljétek fel Helgácskát egészségben, mint esetleg lesz még egy gyermek, de te nem leszel...

Borzalmasan hangzik igy leirva is!!!

Az én drága barátnőmnek agydaganata volt. Szerencsésen átvészelte, megműtötték még 10 éve. Azóta van két gyönyörű gyermeke. Erre most úgy néz ki, hogy megint találtak nála valamit. Pedig tünetmentes, és már azt mondták neki, hogy gyógyult. Nem tudom mi lesz........... Bizunk...együtt. De ő is a gyerekei miatt aggódik. Pedig neki a férje nem dolgozik külföldön, mindkét nagymama helyben van. Neked még ez is sokkal bonyolultabb. Én azt javaslom, hogy mindképpen a gyógyulásodra koncentrálj és Helgire.

Neki még nagyon sokáig szüksége lesz rád. Sok, sok, sok kitartást neked. Remélem a kapcsolat megmarad és beszámolsz magatokról továbbra is.Puszika

104. nyau82
2008. szept. 23. 23:43
huuh,nem is tudom mit írhatnék erre!sok erőt és kitartást kívánok neked!meglátod,hogy Helga ahogy nőni fog,úgy lesz egyre okosabb és kinövi a hisztizést.én azt mondom,hogy hajrá kistesó!!!:D
2008. szept. 23. 22:34

Eszméletlen jó sztorik,nagyon jót vidultam a történeteken.Köszi csajok,most kellett is,mert nagy fordulat fog alakulni az életemben :(


Sajnos beteg vagyok,már 2éve szenvedek,most is teljesen le vagyok gyengülve.Csak bekukkantottam hozzátok :D A lányomat is el kellett vinni a Nagyihoz,100km-re tőlünk.Akár milyen kis csitri,most az Apjával minden nap eljátsszuk a kis csíntevéseit.Hát mondhatom,jól magunkra is ismertünk :D Nagyon hiányzik és olyan csend van a lakásban :( Sajna úgy néz ki,hogy utolsó esélyünk van arra,hogy még legyen kis tesója Helgának :(

Azt mondták,hogy nagyon felborult a hormonháztartásom a szülésnél és azóta is szenvedek ezzel,mert a mensim,ha éppen meg jön,akkor nem akar abba maradni :( Már volt több egészségügyi egynapos műtétem,és szedek erős hormon gyógyszereket,de nem használ.3hónap múlva újra megismétlik,immár harmadszor.Kínomban ültem itt olyan későn akkor is,mert nagyon görcsöltem.Sajnos a sok kaparástól egyre kisebb esélyem lesz kihordanom egy újabb babát :( Végül mondta a doki,hogy,ha most nem vállaljuk,akkor valószínű,hogy már később nem lesz megoldott,mert el kellesz távolítani a méhemet :(

Nagyon sokat sírtam,de a párom mellettem áll.Tudom,hogy nincs anyagi hátterünk,se segítségünk,és ráadásul Helga is beteg!Majd kiderül,genetikai vizsgálaton,hogy a második babánk is örökölheti-e ezt a betegséget?!(Csecsemőkori féloldali(bal oldali)bénulást és az epilepsziát)Nagyon félek attól is,hogy Helga eléggé nehéz eset,mert már mindenki ismeri Őt itt,igaz??! :D Ha vissza olvastok akkor nem kell részleteznem.Tehát elég nagy feladat lesz,hogy mondjuk ne verje meg a tesót,aki bőg...

Tudom,hogy nagy falat lesz,de talán pont ettől fog minden megváltozni,ha lássa,hogy nem Ő van a középpontban.Hogy folyton segíteni kellesz majd ennek az új picinek.Hozni neki pelust,fürdetni..

Én bízom benne,hogy ez majd lefoglalja Őt is,nem fog unatkozni egy percet sem :D Nem lesz ideje hisztizni sem :D Bár az is lehet,hogy az új kis babának is lesz majd nyitva,hogy fórum,mert Helgi kitanítja,hogy kell földhöz vágnia magát.. :DDD

Hát most igazán kellesz kitartás majd.Kérem mindenki sürgősen adjon postára nekem egy jó nagy

adagot :DDD


Köszi,hogy írtatok és remélem még vissza néztek írogatni.Mert nem kell engem csak úgy azért eltemetni sem,ok.. :D

Mivel nagyon megerősödtem Helga mellett,mert nagyon nem volt könnyű vele.Pár hónaposan tanítani helyesen kúszni-felülni.Végül felegyenesedni volt a legnehezebb.A szekrény szélénél tanítani nap mint nap,hogy kell felállni helyesen.Egy kihívás az élet,de soha sem adtam fel :D Azért beszéltem egy személyben,mert sajna akkor a férjem Irakba volt éppen misszióba,mert katona.Mindent egyedül kellett csinálnom,még kaput,mosógépet is szereltem akkoriban,ja és nem volt gáz fűtés és fát kellett vágnom :( Neki is nagyon nehéz volt,mert nem lehetett velünk,mert a boldogulásunk volt akkor is a tét. :(

Sajnos most is már így ezt fontolgatja a Férjem megoldásként :(

Várom az őszinte reakciókat!!!Még,ha az is,hogy Te nem vállalnál így második babát!Írjatok,hogy milyen négyesben?Mi vár majd rám???Ne kíméljetek,ok...

Puszi mindenkinek,jó éjszakát kívánok!

102. f9a0a36712 (válaszként erre: 100. - Judit0625)
2008. szept. 23. 21:13
Látod, olvasni tud, csak nem mondja ki!:-D
101. f9a0a36712 (válaszként erre: 100. - Judit0625)
2008. szept. 23. 21:13

Semmit. Majd egyszer csak bepótolja. Ez nem verseny, ha van hangja, beszélni is fog.:-D

Az enyém sem tisztán beszél, a sok halandzsa között mond így értelmes, félértelmes dolgokat. szótár:

biba - virág

bibaba - minden, ami repül

tüszű - szőr

ninja - nínó

tasa - kacsa

A sok értelmes közötti részt meg halandzsával tölti ki a mondatokban.:-D

2008. szept. 23. 20:34

Látod nekem meg éppen az a gondom, hogy az én fiam meg nem beszél. Minden megmagyaráz a saját nyelvén, de azt csak én értem. Felismeri a leirt betűket -2,5 évesen-, de nem beszél csak a saját nyelvén.

Például ma is beszéltünk arról, hogy " p, mint paprika, piros, pulcsi... Nem jutott több eszembe. mondtam, hogy p,mint...... mire ő..... "üf.üf,"

Ez azt jelenti, hogy Patrik, a Spongyabob rajzfilmből....

Kész voltam. Tehát nem hülye a gyerekem......

De akkor mit csináljak hogy beszéljen?

99. f9a0a36712 (válaszként erre: 98. - Judit0625)
2008. szept. 23. 20:11

Tündér pofám most abban a korszakban van, amikor mindent megtanul, amit nem kéne, de azt nagyon gyorsan!

Mutogat veszettül a tévéreklámra, és kiabálja, hogy ügömba, ügomba!:-D (hüvelygomba)

Majd a vacsora közben adtam neki egy szalámit, mire közli, hogy "fúj, szar!":-D Nem mondom meg, kitől tanulta.....cssssst!:-)

2008. szept. 23. 19:52
Bogyó egy tündéri pofa!!!!!!!!!!! Most többet ne tudok irni,csak kiváncsi voltam, hogy ti mit irtatok!!!! De igérem még visszatérek.....
97. f9a0a36712 (válaszként erre: 92. - Judit0625)
2008. szept. 22. 14:01
Bogyó is szőke(szőkésvöröses) és kék szemű!:-DDD
96. f9a0a36712 (válaszként erre: 90. - Pingumaci)
2008. szept. 22. 13:53

Lehet megkövezni, nálunk következő a játék.:-DD Kipakol a szennyesből, fejrefordítja a ládát, rátámaszkodik, és mivel frankón csúszik a járólapon, így rohangászik röhögve fel-alá. Fél óráig garantáltan elvan.

Aztán: Van egy ninja-autó (szirénás), fél óráig elnyomkodja a "Hallo, központ jelentkezz! Ámokfútó az autópályán.......! Van egy ilyen diszkós verzióban is.:-DDD

Van 2 DVD, másfél óráig le lehet foglalni. Az egyik a Verdák, a másik a Jégkorszak 2.

Ő valahogy úgy van összerakva, hogy nem engedi, hogy játszunk vele, csak ha ő akarja. Kb. 5 percig lehet lefoglalni.

95. judit0625 (válaszként erre: 88. - Pingumaci)
2008. szept. 22. 13:46
Most gondolkodom, hogy minden hülyeséget leirtam, csak a kérdésedre nem válaszoltam. Én mindig próbálok következetes lenni, soha nem engedem neki, hogy addig másik játékot vegyen elő. Épp ezért van az, hogy néha 20 percbe is telik mire sikerül rábeszélnem, de akkor sem hagyom rá. Éppen elég rossz igyis, hátha még ráhagynám. Az evéssel kapcsolatosan meg csak annyit, hogy nálunk a lányomnak még a mai napig vannak ilyen - én úgy hivom - korszakai. Van, hogy heteken keresztül csak kakaóscsigát hajlandó a suliba vinni. De volt már kolbászos, sonkás, szalonnás.... korszakunk is. Most tükörtojásos korszakunk van. Én már beletörődtem ezalatt a 15 év alatt. Kicsi korától kezdte ő is. Mindegy, csak egyen, én is igy vagyok vele.Na puszika
94. f9a0a36712 (válaszként erre: 88. - Pingumaci)
2008. szept. 22. 13:43
Nyugi, mi túl vagyunk egy olyanon, amikor 2 hétig csak sült hús, pörkölt és virsli. Semmi más! Doktornéni azt mondja, hagyjam rá. Hagyjak kint az asztalon más kaját, úgyis megkostólja, ha akarja, amikor meg mi eszünk, ő is üljön az asztalnál egy ideig, ha eszik, ha nem. Rakjunk ki a kajánkból neki is, de ne erőltessük. Még mindig kevés dolgot eszik meg itthon, de legalább már van választék. Bezzeg a Bölcsiben!!! Tökfőzelék, borsófőzelék, leves.....

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook