Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Reprofit Brno fórum

Reprofit Brno (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 ... ❯❯
309. eci90
2019. máj. 30. 08:09

Sziasztok

Szia Kedves Szisz3!

Tőled szeretném kérdezni, hogy mennyire vagy megelégedve a Róbert Károlyos Fülöp dokival?

Mi Győriek vagyunk és a győri kális sikertelen lombik után júni10re vagyunk beírva vizsgálatra, és akkor kezdődne a protokoll is.

29éves vagyok, és nem találtak egyikünknél se semmi meddőségi okot, de 3éve próbálkozunk sikertelenül:(

Azt mondták a Róbertbe, hogy az fog vizsgálni, és a protokollt felírni aki épp ügyeletes lesz.

Ez így szokott menni?

Nekünk a Fülöp a többszöri konzultáción , vizsgálatokon nem mondott ilyet, azt reméltük, ha őt bízzuk meg, akkor ő is visz végig bennünket.

Ráadásul írod, hogy szabin lesz, akkor a leszívást, beültetést sem ő végezné?(mert akkor biztos nem megyünk)

köszi előre is szíves válaszod

Üdv:

Eszti

308. Szisz3 (válaszként erre: 307. - TAndi86)
2019. máj. 28. 20:13
Igen, egyetértek. Ettől félek én is...Remélem okosabb leszek, miután beszéltem ezekről a dokimmal.
307. TAndi86 (válaszként erre: 306. - Szisz3)
2019. máj. 28. 14:39
Én ezt nem hiszem, hogy ennyire selejtes lenne mindegyik. Egyetértek a Krizsa féle elmélettel, szerintem is van esélye bőven a 3 napos embrióknak. Én erről megkérdeztem Fülöp Vilmost, hogy igazából ami nálam van kromószóma eltérés (46,XX,inv(9)(p12q13)- vagyis 5% esély a vetélésre) az kb. minden második nőnek van, csak nem tud róla. És mondjuk adott 10 darab jó embrió, de csak 3 lesz blasztocita, abból se biztos, hogy mind alkalmasak lesznek PGS-re. És akkor ott állsz, hogy basszus, de nekem volt 10 jó embrióm... Fülöp szerint, igen, ez benne van a pakliban. Ja mondom köszi, az én testem, az én lelkem és az én pénztárcám, ahhoz túl sok mindent beleadunk, hogy ennyivel elintézzük...
306. Szisz3 (válaszként erre: 304. - TAndi86)
2019. máj. 28. 14:21

Igen, ne tudd meg, hogy én már mennyit agyaltam ezen. Nekem eddig 4 db 5 napos "gyönyörű" blasztocitát ültettek be sikertelenül. A többi 10 db 3 napos volt és meg sem próbálták beültetni őket. Kérdeztem az embriológust, hogy akik nem élik meg a lombikban az 5. napot, azok biztosan hibásak-e, biztos elhalnának-e az anyaméhben is, és azt mondta, hogy egyáltalán nem biztos, nem tudja, hogy mi lenne velük. Másoktól egy másik fórumban (40 év felett) azt hallottam, hogy van olyan, hogy az anyaméhben a kisebb hibákat kijavítja maga az embrió. Meg például Krizsa Ferenc, akit nagyon dicsérnek, nem javasolja 40 felett a pgs-t, azt mondja, hogy csak kiszúrás a nőkkel, mert egy sem fog átmenni a vizsgálaton, ez esetben pedig kidobják őket, míg ha visszaültették volna, lehet, hogy megmaradnak és egészségesek lettek volna. Na így legyen okos az ember!!!

Mondjuk azért az számomra is elég hihetetlen, hogy az összesen 14 embriónkból mindegyik beteg volt, míg 5 évvel ezelőtt egészséges babát hoztunk össze spontán.

5 év alatt minden petesejtem selejtessé vált volna????

305. wkatalin2 (válaszként erre: 304. - TAndi86)
2019. máj. 28. 13:01
Én is a PGS miatt reménykedem nagyon, majd beszámolok.
304. TAndi86 (válaszként erre: 302. - Szisz3)
2019. máj. 28. 12:19

Szisz, Wkatlin, tudjátok mit nem értek? Azt mondják, csak az 5 napos embrió a tuti, ugye PGS-re is csak azok alkalmasak. Viszont, mennyi olyan sztorit hallottunk, hogy 2 meg 3 napos embriókból születnek az egészséges babák. Nem véletlen, hogy 3 naposan is visszaültetik, mert egyes elméletek szerint az anyaméhben a legjobb nekik. Nos, nekem az első lombiknál, antagonista protokollal 12 leszívott petesejtből 12 érett lett, mégis csak 2 blasztocita maradt, hcg 2 alatt. 2. lombiknál, long protokollal 8 leszívott petesejtből 6 volt érett és mindegyik megtermékenyült, 3 naposan 4 ment a fagyasztóba, 2-t kaptam vissza, sajnos nem sikerült akkor se. A 3. beültetés FET volt, felébredtek, vagyis akkor annyira nem lehettek szar minőségűek, mégsem sikerült. El nem tudom képzelni, hogy min múlik, mert miután Fülöp Vilmos-aki aztán tényleg nagyon alapos- vizsgálati protokollját végigcsináltuk, nálam igazából semmi nem derült ki, a férjemnél meg amit eddig is tudtunk, hogy rossz a spermaképe, de ami még ennél is borzasztóbb, hogy magas a DNS fragmentáltság a 20% mozgó spermiumoknál.


Szóval annyi mindenen múlik, Fülöp szerint esetünkben a férfi oldalon, ugyanis hiába a megtermékenyülés, ha a nőnek egészséges a méhnyálkahártyája, a beteg embriót nem engedi beágyazódni, tehát van egy plusz szelektálás. Ez az egy "vigasztal" úgymond, hogy hátha tényleg ez az ok és a PGS gyógyír lesz erre...

303. Szisz3 (válaszként erre: 301. - Wkatalin2)
2019. máj. 28. 12:01
Nagyon várom, hogy halljam a brno-i eseményeket!!!! Szorítok nektek, írj majd!
302. Szisz3 (válaszként erre: 301. - Wkatalin2)
2019. máj. 28. 11:59

Nagyon köszönöm!!!!

Biztos vagyok benne, hogy nektek sikerülni fog, hisz még tényleg nagyon fiatal vagy, van időtök, ha véletlen az első nem is sikerülne (de fog!!!). Nekünk pont időnk nincs...

Ha egészségesek az embriókák, biztos megmaradnak, ne aggódj! Nekünk pont azt mondják, hogy azért nem maradnak meg, mert valószínűleg betegek, de persze csak találgatnak. Nem tartom valószínűnek, hogy az eddig 14 embriónk mind beteg volt. Ha tényleg, az meg elég gáz...

301. wkatalin2 (válaszként erre: 300. - Szisz3)
2019. máj. 28. 11:49

Igen ott is dolgozik, küldöm az asszisztense számát: ‭+36 30 630 1480‬.


Ez nagyszerű, hogy van már egy gyermeketek, reméljük nekünk is lehet egészséges csemeténk.

Én 28 éves leszek, nekem az eredmenyeim teljesen rendben vannak, viszont a férjemnek van egy genetikai rendellenessége -13/14 transzlokació- és emiatt kellett a PGS. Nagyon bízom benne, hogy sikerülni fog, bár nagyon sok történetet olvasok, nem tudom, hogy a beültetés után ténylegesen min múlik a siker.

300. Szisz3 (válaszként erre: 298. - Wkatalin2)
2019. máj. 28. 11:36
Megnéztem a honlapjukat, de nem találom rajta, biztosan ott is dolgozik, vagy hogy van ez?
299. Szisz3 (válaszként erre: 297. - Wkatalin2)
2019. máj. 28. 11:35

Köszönöm az együttérzést, tényleg jól esik.

Az a legfurább az egészben, hogy az égvilágon semmi elváltozás nincs, vagy legalábbis nem derült ki (még). A koromra fogják, 40 évesen kezdtem, két hét múlva 41 vagyok. DE van petesejtem(egyelőre), jól stimulálható vagyok, legutóbb 13-at szívtak le és 9 megtermékenyült, 3 ment el az 5. napig.

Nem mellesleg van egy 4,5 éves kislányunk, aki 35 éves koromban pikk-pakk megfogant spontán, kb. 5-6 hónap alatt. Ezért nem is gondoltuk, hogy bármi baj lehet.

Aztán 1,5 évvel ezelőtt spontán terhes lettem, de a 8 héten már nem volt szívhang, azt hittem megszakad az én szívem is. Fél éve lombikozunk, mert nagyon megy az idő, ez volt a 3. kísérlet.

Megkérdezhetem, hogy te hány éves vagy? Mert annyira jó, hogy két embriótok is egészséges, nagyon biztató, de te biztos fiatalabb vagy...

298. wkatalin2 (válaszként erre: 296. - Szisz3)
2019. máj. 28. 09:46
Tudtál korábbi időpontot kérni Dr. Fülöphöz?
297. wkatalin2 (válaszként erre: 296. - Szisz3)
2019. máj. 28. 09:45

Nagyon sajnálom. Nálatok mi konkrétan az elváltozás, ami miatt lombikoztok?

Megírok minden tapasztalatot Brnoról, biztosan nektek is lesz megoldás, csak ne keseredj el!!!

296. Szisz3
2019. máj. 28. 09:29

Szia!

Nekem úgy volt, ahogy mondtam, nem sikerült. Nagyon el vagyok keseredve, nem tudom mihez kezdjek most.

Neked nagyon drukkolok!

295. wkatalin2 (válaszként erre: 294. - Szisz3)
2019. máj. 27. 11:09
De akkor még pozitív is lehet a vérvétel, amíg az ellenkezőjét nem mondják ki, próbálj arra koncentrálni, hogy minden rendben van. Villa Medicinába próbálj meg időpontot kérni Fülöphöz, hátha ott előbb lesz hely. Nekem még két vizsgám van, így azokra tervezek tanulni a beültetés után.
294. Szisz3 (válaszként erre: 293. - Wkatalin2)
2019. máj. 27. 11:02

Szia!

Hú de jó nektek! Akkor holnap mentek ki? Drukkolok nagyon!

Hát én pont most értem haza a hcg vérvételről, azt mondták, hogy lehet, hogy csak holnap lesz eredmény. Szerintem nem sikerült, ezért rögtön kértem is időpontot Fülöphöz, hogy megbeszéljük a hogyan tovább-ot (így 3 sikertelen beülti után gondolom beszélni kellene vele, hogy mi lehet a gond vagy milyen további vizsgálatokat javasol, meg akarom kérdezni tőle a brno-i pgs-t is, hogy javasolja-e). Viszont majd elájultam, hogy a legközelebbi időpont július 3.!!!! Mert hogy szabira megy. Így megint veszítünk egy csomó időt...


Nem sokat mondott Fülöp a beültetés utáni dolgokról, annyit, hogy nem kell feküdni, de nem szabad emelni és hajolni, persze sportolni. Sok fehérjét kell enni, sokat inni. Mondtam neki, hogy 3 nap múlva mennék dolgozni, azt mondta, hogy nyugodtan (persze nem fizikai munkát végzek).

293. wkatalin2 (válaszként erre: 292. - Szisz3)
2019. máj. 27. 08:55

Szia!


Hogy vagy?

Nekünk szerdán lesz a beültetés, reméljük, minden jól alakul. Fülöp doktor a beültetéskor milyen tanácsokkal látott el az életvitelt, mindennapokat illetően?

292. Szisz3 (válaszként erre: 288. - Wkatalin2)
2019. máj. 23. 15:37

Szia!

Tudsz már valamit? Lesz beültetés? Mikor?

Nekem sajnos valószínűleg megint nem sikerült, ma csináltam tesztet (ET+10 nap) és full negatív, és olyan mindjárt megjön érzésem is van... :(

291. Szisz3 (válaszként erre: 290. - Wkatalin2)
2019. máj. 16. 19:59

Köszönöm a drukkot!

Igen, a Róbert Károlyban csinálta Fülöp doki, mert a fagyibabák a márciusi stimus ciklusból maradtak. Nagyon bízom bennük. Csak 27-én kell menni vérvételre sajnos, addig megőrülök. Az a baj, hogy össze-vissza hallok mindent a vizeletes tesztről, hogy mikortól érdemes csinálni, mert ráadásul még ovitrelle-t is kaptam, aminek először ki kell ürülnie.

Várom nagyon, hogy mi lesz veled, és drukkolok neked, majd én is beszámolok!!!

290. wkatalin2 (válaszként erre: 289. - Szisz3)
2019. máj. 15. 15:04

Nagyon szorítok, hogy minden rendben legyen. Mikor kell menni vérvételre?

Végül a Róbert kórházban csinálták a beültetést?

Mindenképpen írok a fejleményekről. :)

289. Szisz3 (válaszként erre: 288. - Wkatalin2)
2019. máj. 15. 13:30

Azaz holnapután? Izgalmas... Drukkolok, h minden rendben legyen, majd írd már meg légyszi!


Én hétfőn kaptam meg az utolsó két fagyibabát, most a szörnyű várakozás fázis van, de ha ez sem sikerül, akkor mi is szeretnénk Brno-ba menni. Ezért (is) érdeklődnék felőled a jövőben is, ha nem baj :).

288. wkatalin2 (válaszként erre: 287. - Szisz3)
2019. máj. 15. 11:24

Szia :)


Pénteken fogok menni uh-ra, és meglátjuk, hogy most milyen eredményeket fogok kapni. Ugye az előző ciklusban nem engedték a beültetést, reméljük most minden rendben lesz.

287. Szisz3 (válaszként erre: 279. - Wkatalin2)
2019. máj. 7. 22:02

Szia!

Mi újság veled azóta?

286. Szisz3 (válaszként erre: 271. - Fannikutya)
2019. máj. 6. 11:28

Szia!

Mi újság, megvolt a stimulálás, leszívás? Hogy ment?

285. SZILVICSEK (válaszként erre: 284. - 44a64b262f)
2019. ápr. 29. 09:08
Köszi Cica!
284. 44a64b262f (válaszként erre: 283. - SZILVICSEK)
2019. ápr. 26. 17:22
Szia, kérdezd meg a reprofitot is. Dönts a válaszok alapján, amúgy mindkettőt jónak fogják ajánlani, túl nagy különbség nincs szerintem.
2019. ápr. 26. 11:39
Sziasztok! A Reprogenesys-ben azt tanácsolták, hogy egy petefészekkel és az endometriózis újabb kialakulása elkerülése végett, inkább a donor petesejtes eljárást próbáljam meg.1 hónapja műtöttek és 2 sikertelen lombik után szeretnék nagyobb esélyekkel indulni. Látom dicséritek a Reprofitet is és arra lenne kíváncsi, hogy melyik cseh intézetet ajánljátok melegebb szívvel. Az árlistában látok különbséget. Sokat segítenétek, ha tapasztalataitokat megosztanátok! Köszi szépen:)
282. wkatalin2 (válaszként erre: 281. - Varrolany)
2019. ápr. 22. 16:41
Köszönöm a választ, már időközben kaptam részletes tájékoztatást.
281. Varrolany (válaszként erre: 279. - Wkatalin2)
2019. ápr. 22. 11:39

Az estrofem ösztrogén.

Az ilyen protokolt nem ismerem, nekem donoros volr.

280. Szisz3 (válaszként erre: 279. - Wkatalin2)
2019. ápr. 11. 21:42

Szia!

Nagyon örülök az egészséges embrióknak!!!

Most hányadik napon vagy? Fogalmam sincs mi ez a gyógyszer, még nem hallottam róla.

Mióta elkezdtük ezt az egész lombik cirkuszt, nekem 35-40 napra jön csak meg, míg előtte fix 28-30 napos ciklusaim voltak... Engem is eléggé feldúl ez a dolog, mármint hogy így megzavarodott minden...nem tudok segíteni sajna.

❮❮ ... 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 ... ❯❯

Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook