Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Reprofit Brno fórum

Reprofit Brno (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 ... ❯❯
399. Pompom
2019. okt. 26. 13:16

Sziasztok! Írok egy hosszabb összefoglalót azoknak, akik a Reprofitba készülnek a kapcsolatfelvételtől a leszívásig tartó időszakról. Nem vagyok szakértő, ezek a megélt tapasztalataim, amik másoknak irányt mutathatnak!


Miért a Reprofit? Mert öröklődő génhibám van, amit teljes genom szekvenálással fedeztek fel az Istenhegyi Géndiagnosztikai Klinikán. Ilyen bárkiben lehet, abban is, akinek már van egészséges gyereke (akit érdekel, nézzen utána:örökletes genetikai betegségek). Itthon csak a PGD nevű módszerrel dolgoznak még (mert a hazai törvények korlátozzák a genetikai vizsgálatok körét), ami csak egy konkrét-már ismert betegséget tud vizsgálni. Pedig mekkora üzlet van benne! Mi azt szerettük volna, hogy az én örökletesemet és az újonnan kialakuló eltéréseket is megvizsgálják (ezek pl. a Down vagy akármi más).Ennek az az indoka, hogy ha kiszűrnek egyet és lesz egy másik, akkor a történet vége sajnos nagyon hasonló (vetélés, abortusz, életen át tartó fájdalom). Akinek van genetikai eltérése, annál az újak is gyakoribbak! A cseheknél pedig több genetikai vizsgálati módszert használnak (pl. PGS), sőt nagyüzemben megy náluk a dolog. Csak Brnoban, ahol a Reprofit van, található még minimum 3 ilyen klinika és az országban szerte vannak még. Jók, meglátták benne az üzleti lehetőséget és csinálják! A fél világ gyerekért megy a csehekhez, a másik fele meg sörözni. Mi a netes kutatásunk után végül a Reprofit ( [link] mellett döntöttünk.


Kapcsolatfelvétel: van magyar nyelvű koordinátor (és minden más nyelvű is), felhívod őket és mondod, hogy magyar vagy, kapcsolják is az egyik magyar koordinátort. Vagy írhatsz e-mailt is magyarul ide: info@reprofit.cz Vagy kitölthetsz egy kapcsolatfelfételi űrlapot. A honlapon van magyar nyelvű változat is.


Ha megvan, hogy mit akarsz (már ismered a bajt és céltudatosan genetikai szűrést akarsz vagy donor sejtes beültetést), kérnek pár alap vizsgálatot. Ezek főleg a 3. ciklus napi női hormonok, meg TSH, meg spermiogram. Nálam mást nem kértek, DE én megcsináltattam mindenféle lombik előtt javasolt vizsgálatot a Synlabnál és magán szakorvosokkal megnézettem. (trombofília-trombózis, immun, pajzsmirigy, 21. napi, cukor+inzulin, PCO, endometriózis).


FONTOS: ha lombikra mész az pénzbe fog kerülni, akkor is ha az államilag támogatott (mert ugye az utazást, vitaminokat, stb. nem fizeti az állam). A magán pedig még több pénzbe! Ezt a pénzt pedig akkor add csak ki, ha megfelelően felkészültél, azaz előzetesen kivizsgáltattad magadat (ezt háziorvossal és tbsen NEM fogod tudni teljesen megoldani, tehát fizetősre is kell menned). Képzeld el, hogy hányan vágnak bele kivizsgálások nélkül és buknak el akár egymás után többször is, mert SENKI sem mondja nekik el, hogy még ezt vagy azt kivizsgáltathatnák! Összességében felkészületlenül belevágni annyit jelent mint időt és pénzt veszíteni!


Persze tudni kell, hogy hol a határ, mert a kivizsgálások száma végtelen! De minden eset más és más, van akinek kis korrigálás kell és van akinek sok! És van akinek nincs már esélye a babára! Sajnos. De a mai világban annyi lehetőség van, hogy nem szabad feladni az első kudarc után. Ki kell használni az internet adta végtelen információ áradatot és kutatni kell!


Ha minden előzetes vizsgálat megvan, akkor kitöltöd a honlapjukról elérhető űrlapot. Ide minden kell a vércsoporttól a hormon eredményeken át a spermiogram eredményig.


Ez alapján kapsz egy stimulációs protokollt (azaz, hogy mikor milyen hormont szúrsz), amit akkor kell elkezdeni, amikor mondják (nekem a 2. ciklusnapon kellet és rövid volt, azaz kb. 1 hetes). És kapsz cseh recepteket emailben. Ezt kiválthatod a náluk működő patikában. Küldesz ide egy angol nyelvű mailt: pharmacy@pharmawell.eu és elküldik postán. Vigyázat: a cseh receptek 3 hétig érvényesek. Vagy kiválthatod itthon is, ha van olyan nőgyógyászod, aki felírja magyar receptre őket. Figyelem: előfordulhat, hogy amit a csehek felírnak, az itthon hiánycikk vagy nincs. Ekkor egyeztetni kell a koordinátorral, hogy mi a helyettesítője! Nyilván csak a hatóanyag számít, nem a név! Amúgy ezek hűtendő gyógyszerek, vegyél hűtőhőmérőt és érdemes kis hűtőtáskával kiváltani őket. Időben váltsd ki, mert ha nincs, akkor minimum 1 nap vagy rossz esetben több is lehet a beszerzési idő.


Ja, a Reprofitnál NEM kell kimenni a leszívás előtt alap esetben! Minden elintéztek on-line! De lehet skype vagy telefonos konzultációt kérni és ha akarsz, akkor ki is utazhatsz személyes egyeztetésre, de ez szerintem felesleges! A koordinátorral mindent meg tudsz beszélni és annyit kérdezel a pénzedért amennyit akarsz! Nekünk Emese volt a koordinátorunk, kedves, türelmes, okos és segítőkész!


Ha eljön az idő elkezded a stimulációt egyedül, azaz Te vagy egy szeretted beadja az injekciókat a megadott időpontokban naponta! Ezen sokat agyaltam, hogy mikor lenne jó, s végül reggel adtam be az első fajtát és ahhoz igazítottuk a többit. Ezt tettem azért, hogy ha allergiás lennék rá, akkor reggel van a legjobb esélyem a kórházban.Este adtam a vérhigítót, mert enyhe trombózis hajlamom van (amit csak most, a lombikra felkészülés során tudtam meg), s ezt ugye a hormonok kiválthatják extrém ritka esetekben.


A tüszők érését hüvelyi UH-al monitorozzák. Ezt egy itthoni nőgyógyász segítségével meg tudod olani. Kb. a 7. és 10. napon van szükség UH-ra, ami hétvégére is esehet. Ekkor vagy előre hozzák vagy keresel valakit aki hétvégén megnéz. Erre előre készülj fel és legyen több terved. Nekem egyiket a nőgyógyászom csinálta a magánrendelőjében, a másikat pedig egy másik nőgyógyász a helyi kórházban szívességi alapon. Az UH-k legkésőbb délig kellenek, ezeket lelettel együtt kell küldeni e-mailben a koordinátornak. Ha a doki nem tud adni UH felvételt, akkor le kell jó minőségben fotózni és azt elküldeni!


Az UH-k alapján mondják meg a hormonok folytatásának menetét és az utolsó szuri időpotját. Ekkor megajdák a leszívás pontos időpontját, ez nekünk délelőtt volt. Ekkor foglaltunk szállást booking.com-on és intéztük az utasbiztosítást. Érdemes előre több szállást megnézni és akár le is foglalni figyelve az ingyenes visszamondási határidőre. De Brno közel 400 ezer fős város, rengeteg szállás van! A legközelebb az Integrity Panzió van (2 háznyira a klinikától), sokan dícsérik, de mi lemaradtunk róla. Cserébe egy olyan modern apartmant béreltünk az egyetem mellett, ahonnét az egész várost beláttuk és csak 10 percre volt kocsival a klinikától. Amazing Apartments a neve. Mellette van étkezési és bevásárlási lehetőség is!


Mi egyik nap utaztunk (vidékiek vagyunk és kb. 5-6-7 óra az út megállásoktól függően), másik nap volta leszívás, pihi és városnézés, harmadik nap jöttünk haza.


Kint van Tesco és más hasonló nagy boltok, ruha boltok és bankok, sok a jó étterem is. Szóval ha bármi itthon marad, akkor kint is meg lehet venni. Árak kb. azonosak az itthonival.


A klinika utcája a Hlinky, ahol ingyenes a parkolás, ezért szinte lehetetlen leparkolni. A klinika mellett 2 háznyira van az un. Office Paring parkolóház, ahol a helyi cégek dolgozói parkolnak. Ide is be lehet menni, mi is ezt tettük és nagy nehezen találtunk nem foglalt parkolót. 4 órás parkolásért fizettünk kb. 1800 forintot.


Amúgy Brno közlekedése irigylésre méltó (van busz, troli, villamos, ami szinte percenként jár), szóval ha a parkolás gond, akkor taxival vagy tömegközlekedéssel is meg lehet közelíteni a klinikát egy távolabbi szállástól.


A leszívás előtti éjféltől enni és inni nem lehet. A klinika az épület 3. emeletén van (van ott más is: belgyógyászat, patika-ahonnét a hormont meg lehet rendelni, nőgyógyászat, meg még pár dolog, amit nem értettünk). Reggel bementünk, beregisztráltunk, már minden adatunk amit a koordinátornak megadtunk a rendszerükben van. Mi tudunk angolul, DE ha valakinek nincs nyelvtudása, az kérheti a koordinátor segítségét. Ezt érdemes előre egyeztetni vele, mert ő ugyanúgy dolgozik aznap mikor megyünk, mint amikor épp velünk levelezik.


Az igazolványaink ellenőrzése után egy dokival beszélünk pár percet, ez már csak formalitás, a kitöltendő űrlapokat (amiben mindenhez hozzá járulunk és minden felelősséget magunkra veszünk) átnézi és bejelöli azt hogy pontosan nekünk milyen vizsgálatok kellenek. Itt kell nagyon figyelni, hogy a genetikai vizsgálatokat jól jelölje és a spermium vizsgálati módszereket is. Nem azért mert hülye, hanem azért mert ha valamit még szeretnénk, azt mondani kell! Mi telefonon egyeztettünk a koordinátorral és a genetikusukkal is, hogy milyen vizsgálatok kellenek nekünk, ha a meglévő génhiba öröklődését és az új eltéréseket is nézetni akaruk. Plusz mi nem elégedtünk meg a sima spermium injektálással (ICSI), mert MINŐSÉGI válogatást is szerettünk volna kérni (PICSI vagy MACS). Ugye azzal nem megyünk semmire, ha a pár kis petesejtem megtermékenyül hibás spermiumokkal és pikk-pakk kiesik a játékból.


Ez után vérnyomás mérés és szedett gyógyszer egyeztetés van. Aztán bekísérnek egy szobába, ahol át kell öltözni valami hosszú hálóingbe vagy ruhába/pólóba. Tehát papucsot, valami hosszút, meg fázósaknak köntöst, meg betétet kell vinni. Ja, meg kaját+vizet az ébredés utánra. Adnak egy fánkot, meg teát, de az nekem kevés volt. Innét bekísérnek a műtőbe, bekötik az altatót és leszívják a petesejteket (ha van a tüszőkben bármi). A leszívás alig 10-15 perc. A szobában ébredsz fel, ahol eddig a párod várt rád. Kicsit pihensz, közben bejönnek és elmondják hány petesejt lett és abból mennyi az érett. Ez után viszik el a párod sperma adásra (ha van mit megtermékenyíteni). Addig te pihensz. Ezek után elmondják hogy hol tudod figyelni az embriók fejlődését (my.reprofit.cz) egy saját, jelszóval védett felületen. Majd feljön érted egy pénzügyes és elkísér a fizetés helyére. Mi 2500 eurót fizettünk (protokoll, leszívás, megtermékenyítés, tenyésztés, és PGS előleg). Erre még kb. ennyi fog jönni az embriók számától függően. Aztán utadra bocsátanak. Mindenki kedves, de nagyon gyorsak, precízek és automatizáltak. Csak egy leszel a sok közül! De itt legalább emberhez méltó a modor és a környezet is.


Leszívás után lehet, hogy a következők egyike nálad is megjelenik: enyhe vérzés, pecsételés, fájdalom mozgás vagy pisilés hatására. Vehetsz be fájdalomcsillapítót, ha szükséges! Ha abnormálisnak érzel egy tünetet, akkor szólni kell nekik.


Ha az embriók elérik a 6 napos kort, akkor vesznek belőlük sejteket a genetikai vizsgálathoz és lefagyasztják őket. A genetikai vizsgálat kb. 1 hónap. Ennek az eredménye után mondják meg, hogy van-e mit beültetni és azt hogyan fogják megtenni (saját ciklusban vagy épített ciklusban). Ez még előttünk áll!


Hasznos progik: tripadvisor (szállások, éttermek, látnivalók értékeléssekkel és képekkel), booking (szállás foglalás), google translator (akár a telefon kameráját használva is lefordít bármilyen idegen nyelvű szöveget, pl. cseh feliratokat termékeken, parkolóban, stb.-elég csak a telefont a szöveg irányába tartani).


Végig pályán lehet menni Brnoig itthonról. Szlovák matricát a határon lehet venni, cseh matricát pedig szlovák benzinkutakon út közben. A csehek matricája még ragasztós és rendszám irogatós. Mi mindent kártyával fizettünk, a pályán és a klinikán illetve a boltokban is elfogadják. A wchez kell szlovákiában euro és a cseheknél korona.


Gondolatok:

A baba neked a legfontosabb, mindenki más csak segíthet és támogathat benne mert szeret vagy mert fizetsz neki!

A babát nem szabad mindenáron akarni, mint egy cipőt, ő egy önálló lélek, nem a tiéd, hanem "csak" hozzád tartozik! Ha gyereked van azért felelősséget kell vállalnod! Ez azt is jelenti, hogy ha fennáll a veszélye annak, hogy beteg lesz, akkor felelősséggel kell döntened a sorsáról születése előtt vagy után! A lombik csak a kezdet, utána jön az az időszak, ami a halálig tart!

398. 44a64b262f (válaszként erre: 397. - Pompom)
2019. okt. 22. 13:43
Igen szembe a klinikaval vegig van az út mellett parkoló. Eleg nagy.
397. Pompom (válaszként erre: 395. - 44a64b262f)
2019. okt. 22. 12:24
Köszönöm az infókat. Mi egy 10 percre lévő apartmannban szállunk meg, eléggé elfogytak a helyek a közelben, de kellemes szállást találtunk végül. Parkolót könnyű volt találni?
396. 44a64b262f (válaszként erre: 395. - 44a64b262f)
2019. okt. 21. 20:08
Még valami, haloing, papucs. Ébredés utan hoznak egy finom fánkot es egy kancsó teát.
395. 44a64b262f (válaszként erre: 394. - Pompom)
2019. okt. 21. 16:27

Szep számok! Szoritok!

Szállás a reprofit szomszedsagaban integrity panzió nagyon tiszta es jó áron. Parkolás az utcán szembe a panzioval. Autópálya matrica itthon az utolso mol kútnál Rajkanal forintert cseh matrica, szlovakia kozvetlenul a hataratlepesnel euroert szlovak matrica.

Kezelés: mindent mondani, mutatni fognak. Konnyen elboldogultunk angol nyelvtudas nelkul is. Ha esetleg a spermat vinni szeretnetek es nem ott intezni az intezmenyben előző estére at lehet menni tartalyert. Csak azt fogadjak el. Hirtelen mas nem jut eszembe. Ha valami még esetleg eszedbe jut kerdezz nyugodtan.

394. Pompom
2019. okt. 21. 15:35

Sziasztok! Ma kaptam a választ, hogy csütörtökön lesz a leszívásom a Reprofitban. A Gonapeptylt este kell beadnom kedden, 0,2 ml-t összesen. Clexanet még szerdán napközben beadhatom.

Úgy néz ki, hogy 10 db (4+6) tüszőm van.

Ha valakinek van jó tanácsa a leszíváshoz vagy bármihez, azt szívesen veszem (szállás, klinika, parkolás, kezelés, stb.)!

393. gerbera (válaszként erre: 392. - 40ba40a2fc)
2019. okt. 20. 19:52
Köszönöm!
392. 40ba40a2fc (válaszként erre: 391. - Gerbera)
2019. okt. 18. 20:44
Szia a klinika előtt ingyenesen lehet parkolni :)
391. gerbera
2019. okt. 18. 20:25

Sziasztok!

Aki már járt a Reprofitnél, autóval hol tudott parkolni?Hogy működik a parkolás Brno-ban?

390. Pompom (válaszként erre: 388. - Gerbera)
2019. okt. 14. 19:47
Szia! Igen. Írj bártran rám!
2019. okt. 14. 08:14

Sziasztok!


Tudnátok nekem segíteni?


Felvettük a kapcsolatot a klinikával és elvileg kezdhetünk is ha minden leletünk elküldtük.


Van esetleg olyan aki mostanában megy?


Illetve számomra nem teljesen egyértelmű, de ugyanúgy inszeminációt is csinálnak vagy kizárólag lombik?


Szívesen beszélgetnék bármivel aki oda jár, vagy most kezdi.

388. gerbera (válaszként erre: 384. - Pompom)
2019. okt. 13. 21:31
Szia!Mi is most kezdünk októberben. Tudunk beszélni privátban?
387. Pompom
2019. okt. 8. 18:31

Sziasztok! Tudom, hogy nem nagyon él ez a fórum, de az info, amit megosztok, lehet, hogy hasznos lesz az itt böngészőknek is!

Szóval:

Aki most készül a sitmulációs hormonokat megvenni az figyeljen oda az alábbiakra:

-a Gonal-F 900 NE jelenleg hiánycikk Magyarországon (450NE-s van), még van pár lejárós a nagykereknél, de annak már nem olyan a hatékonysága mint a frissebbeknek (és ugye minden százalék számít).

-a Decapeptyl 0,1 is hiánycikk itthon,

-a cseh receptek 2 hétig érvényesek, tehát ha egy kinti patikában váltanád ki, akkor erre figyelj (itthon ugye 3 hónapig érvényesek)

386. Pompom (válaszként erre: 385. - Lexyke)
2019. okt. 8. 18:29
Köszönöm! Megyek!
385. lexyke (válaszként erre: 384. - Pompom)
2019. okt. 3. 09:03
Szia, ez a forum nem nagyon él, gyere átt a petesejt donoros lombikba, a reprofitosok ott vannak.
384. Pompom
2019. okt. 2. 10:06

Sziasztok!


Októberben kezdem a lombikot, Reprofitos vagyok.


Mivel az UH-kat itthon fogom megcsináltani a 7. és 10. napon ezért olyan nőgyógyászokat keresek, akik hétvégén is dolgoznak (lehet, hogy pont akkorra esik majd).


Korábban már ajánlották a Róbert Kórházat, Dr. Vajda Miklóst, meg a Genium Med-et.


Ezeket számon is tartom, de nyilván időpontot majd akkor tudok kérni, ha már elindul a ciklusom, s lehet, hogy már nem lesz a fenti helyek egyikében sem szabad időpont.


Esetleg tud valaki még további javaslatokat adni? Somogy megyei lenne a legjobb!

Előre is köszönöm!

2019. jún. 25. 11:22

Sziasztok!


Méhkarcolást milyen időnként lehet csináltatni ?

382. Pompom (válaszként erre: 380. - Pompom)
2019. jún. 25. 11:13
Ja, az el is felejtettem leírni, hogy citogenetika semmit sem mutatott nálunk, az alapján egészségesek vagyunk! De a teljes genomszekvenálás igen! Szóval sokszor nem is a megfelelő vizsgálatokat csináltatjuk meg valamilyen hibás, nem elég alapos tanácsra.
381. TAndi86 (válaszként erre: 380. - Pompom)
2019. jún. 25. 11:02

Pontosan így van, ahogy leírtad. Amikor az ember még tapasztalatlan és vakon bízik az orvosában, akkor évek mehetnek el a "bénázásra".


Szerencsére nálunk ez csak 1,5 év volt, majd rátaláltam arra az orvosra, aki tetőtől talpig kivizsgált engem és a férjemet is.


Sok sikert nektek.

380. Pompom (válaszként erre: 379. - TAndi86)
2019. jún. 25. 10:42

Szia! Köszönöm a válaszod. Azt elfelejtettem leírni a hosszú monológomban, hogy nálam a hosszú éveken át tartó "bénázás" nem opció.


Azt látom, hogy itthon eleve több év eljutni a lombik vagy inszem programba (mert próbálkozzon a pár).


S ha nem megy, akkor menjen el egy meddőségi centrumba.


SŐT nem elterjedt a családtervezés sem, ami ugye a baba előtt lenne fontos és sok mindent előre meg tud mondani (pl. egyátalán érdemes-e próbálkozni és elvesztegeti sok-sok időt).


Ha valamiért nem jön a baba vagy beteg lesz és szeretnének még másikat, a sok-sok sikertelenség után keresnek újabb és újabb okokat csak a dokik.


Továbbá nem minden áron akarok valamilyen utódot (ez tudom fáj sokaknak, de van nekem is fájdalmas tapasztalatom), hanem felelős szülőként olyan babára vágyom, akinek nem kell szenvedni élete végéig, bármeddig is tartson az, csak azért mert én gyereket akartam.


Az én elvem a velünk történtek után az, hogy szeretnénk babá(ka)t, de úgy, hogy azok egészségesek legyenek. Mert nekem nincs jogom ahhoz, hogy világra kényszerítsek egy beteg testet. Márpedig az itthoni lombik célja a gyerek, nekem a célom az egészséges baba. Tudom a betegségek és a szenvedés szintje változó lehet, de sok beteg embert láttam már és ha őket megkérdezné valaki, hogy akarnak-e így élni....


Volt nálam is orvos, aki azt mondta, hogy oké, de 4 gyerekből csak egy lesz beteg. Ja az pont eggyel több abortusz vagy betegség, mint amit szeretnék még az életben. És mi van, ha egymás után csak beteg babák jönnének természetes úton? Nem csak őket kínoznám meg az ab során, hanem az én termékenységem is drasztikusan csökkenne és a végén mi lesz belőlem??


Ha végül nálam is teljes árú lesz a gyógyszer, az ciki, de természeseten bizonyos szintig se a költségek, se a távolság nem lehet ok a feladásra!


A Versysről én is sokat olvastam, de többen írták azt is, hogy

1. ők is külföldön teszteltetik a sejteket, pont a cseheknél-szóval akkor én inkább egyből oda megyek,

2. állítólag mindent megígérnek jó pénzért, de azt nem tudják mindig betartani.


Az NGS maga a laboratóriumi módszer, amivel a PGS-t csinálják.


Alapvetően a beültetés előtti genetikai vizsgálatokat hívják pre implantációs diagnosztikának/szűrésnek (az eltérő megnevezésekbe nem mennék bele, mert nincs értelme az mi esetünkben, hívják ahogy akarják, az eredménye számít).


Na ezeket a vizsgálatokat különböző laboratóriumi módszerekkel csinálják, amik folyton fejlődnek. Az első ilyen jellegű módszer a FISH volt, amit már azért tartanak elavultnak, mert nem tud annyi mindent mint az újabbak. Nem rosszabb, csak "idejét múlt" kicsit. Aztán van még a PCR, achg, stb.

Az NGS egy ezek közül, s ezzel csinálják pl. a NIFTY tesztet is úgy tudom vagy más genetikai szűrést felnőtteknél. Állítólag gyorsabb és ahogy pár tudományos cikkben olvastam, megbízhatóbb és szélesebb körét tudja nézni a rendellenességeknek.


Nyilván én sem vagyok orvos, se nem labor diagnosztikus, sőt nem is vagyok képes felfogni egy csomó dolgot, de az elmúlt pár hónapban arra rájöttem, hogy sok minden létezik, de azt senki sem fogja ajánlani nekem, ott az internet és keresni kell, meg kinyitni a pénztárcát.


Nyilván a Reprofitnál is vannak jobb felszereltségű helyek, de azokra nem jutok el vagy nem tudok róluk. Viszont most itt látom a megoldást a problémámra, arra, hogy egészséges (nem tökéletes!) babát szeretnék annak ellenére, hogy én magam természetes úton nem biztos hogy szerencsével járnék.


Tudom, hogy PGS-en átesett embriók sem maradnak meg mindíg, mert a fogantatás és a várnadósság a világ legtermészetesebb és legbonyolultabb dolga, azaz egy csoda és nem tudhatjuk, hogy egy egészségesnek ítélt embrió miért nem marad meg (stressz, vékony nyálkahártya, anyai betegség, stb.).

379. TAndi86 (válaszként erre: 378. - Pompom)
2019. jún. 25. 10:11

Szia!


Ugyanebben a cipőben járok, csak 3 sikertelen lombikkal a hátam mögött. Nálam szintén kromoszóma rendellenesség van, amire a BMC-s biológus legyintett, mondván, elenyésző százalékban áll fenn a probléma. Elmentem egy másik dokihoz, ő egyből Brnot javasolta a PGS miatt.



Sajnos én megjártam, pont olyan stimuláló gyógyszereket kaptam Brnotól (Pergoveris, Decapeptyl), amit a magánorvos nem tudott felírni támogatottan (max. 50%), így csak a gyógyszer kb. 300 ezer Ft.



Én Budapesten élek, itt van olyan magán központ (Genium med pl.) ahol hétvégén is végeznek ultrahang vizsgálatot.


A PGS elvileg minden betegségre szűr, jobb mint a PGD.



Az NGS módszerről még nem hallottam, engem is érdekelne.


Egyébként itthon a Versysben elérhető volt a PGS, amíg bizonyos "érdekek" meg nem szűntették, mondván illegális. (Ugyanaz a szerv adta ki az engedélyt, ami most visszavonta...-no comment) Vereczkey Attila küzd azért, hogy újból lehessen itthon ez a vizsgálat és akkor a magyar nők nem külföldre kényszerülnének vinni a pénzüket...

378. Pompom
2019. jún. 25. 09:54

Sziasztok! #pgs #reprofit #ngs #örökletes


Új vagyok a fórumon, de már vagy kétszer átolvastam a hozzászólásokat. Szeretném leírni a történetemet (röviden) és lenne pár kérdésem, amire nem találtam meg a válaszokat teljes mértékben. Örülnék, ha a sorstársak, a (sajnos) gyakorlottabbak tudnának válaszolni rájuk.


Ugyan férjemmel a gyerekvállalás előtt voltunk családtervezési konzultáción, de konkrét genetikai vizsgálaton nem, ezért későn derült ki számunkra (egy ab után, amit nem szeretnék részletezni), hogy én X kromoszóma deléciót hordozok. Ez azt jelenti, hogy a fiaim fele súlyos beteg lesz, ha pont úgy örökli a kromoszómámat és a lányaim fele is hordozó lehet.

Többekhez hasonlóan az Istenhegyi Géndiagnosztikai Centrumban vizsgáltak ki, náluk csináltattunk teljes szekvenálást a párommal, s ebből tudtuk meg, hogy én genetikai rendellenesség hordozója vagyok.


Amúgy mindketten 33 évesek vagyunk.


Ebben a centrumban PGD-t ajánlottak, ahol meg tudnák vizsgálni az embriókat célzottan az én örökletes bajomra.


Ezzel azonban több bajom is volt:


-a Centrum a Kaáli Intézettel és a Budapesti Meddőségi Centrummal áll kapcsolatban, csak ők tudnak az 5-6 napos blasztocitákból vizsgálatra sejteket kivenni, de ezekben az intézetekben még a fizetős várólista is elég hosszú


-a PGD-vel ők csak az én tőlem örökölhető rendellenességet vizsgálják (de az újonann kialakult kromoszóma rendellenességeket nem-pl. Down)


-így simán bele tudok esni egy olyan helyzetbe, hogy a babámról 13+ hetesen kiderül, hogy ugyan nem örökölt tőlem, de más komoly baja van, s ennek bárhogy is döntök, fájdalmas a vége.


Ezért elkezdtem kutatni és megtaláltam a cseheket, mint olyan sokan mások. Az Istenhegyi egyik nagyon lelkiismeretes kollégája említette, hogy ott olyan technika is engedélyezett, ami itthon nem, amivel az én bajomat és más, új rendellenességeket is szűrnek.


Így vettem fel a kapcsolatot a Reprofit Klinikával (konkrétan Emesével), akikkel e-mail útján sok-sok mindent már megbeszéltünk. Az IVF+PGS mellett döntöttünk. Most tartunk a spermiogram, hormon vizsgálat szintjén. Július elején jön a következő ciklusom a homonvizsgálathoz, így talán már augusztusban kezdhetem a hormonális stimulációt.


Van egy itthoni szülész-nőgyógyászom, aki vállalta a ciklus alatti UH-kat és a hormonokat is fel fogja írni. Van másik páciense is rajtam kívül, aki a csehekhez jár. (Vidékiek vagyunk, dokim is vidéki.)


Kérdéseim:


-akinek itthoni orvosok írták fel a hormonokat, azok támogatottan kapták-e (a teljes ár 1000-2000 EUR), azaz a magán doki fel tudja-e a írni támogatottra a gyógyszereket vagy sem (a TB támogatást nem ismerem részleteiben) úgy hogy nem veszek részt itthoni lombik programban?


-akiknek a ciklus alatti UH-k véletlenül hétvégére estek, azok mit csináltak? Emese ajánlotta, hogy menjünk el a klinikára, de azért a távolság miatt az lenne a végső lehetőség. A nőgyógyászom szerint el lehet térni egy-egy nappal ettől


-van-e itt olyan (úgy láttam igen), akinek az embrióit PGS-el vizsgálták a Reprofitosok örökletes betegség miatt, DE más, újonnan kialakuló rendellenességre is szűrtek?


-tényleg az NGS módszerrel (new generation sequencing) dolgoznak a PGS során és az tényleg ennyire jó?


Előre is köszönöm a válaszokat! Most elsőre ennyi jutott eszembe!

377. 2015fun
2019. jún. 19. 22:11
van itt olyan köztetek, akinek MACS-al 20-30 % közti spermium DNS fragmentációval, vagy MACS nélkül sikerült a lombik?
376. wkatalin2 (válaszként erre: 375. - Szisz3)
2019. jún. 14. 11:10
Mindenképpen be fogok számolni a fejleményekről, de most ez több időt fog igénybe venni, mivel itt a nyár, mindenki szabadságon van.
375. Szisz3 (válaszként erre: 374. - Wkatalin2)
2019. jún. 14. 11:05
Igen, ez a jó hozzáállás! Addig pedig pihenj és élvezd a nyarat! Remélem majd jelentkezel a következőnél!
374. wkatalin2 (válaszként erre: 373. - Szisz3)
2019. jún. 14. 10:59

Köszi a biztatást. Most nagyon nehéz, de jövő héttől már csak a következő alkalomra fogok koncentrálni, mert sikerülnie kell :)

Persze semmit nem mondtak, igazából szerintem az orvosok sem tudják, hogy mi lehet az oka, hogy nem tapadt meg.

Egyébként is éppen költöztünk, volt egy csomó vizsgám, szóval lehet, hogy az időzítéssel volt a baj....

373. Szisz3 (válaszként erre: 372. - Wkatalin2)
2019. jún. 14. 10:46

Basszus. Nagyon sajnálom. Nem értem, ha biztosan egészségesek voltak, miért nem tapadtak meg?!? Gondolom nem mondtak semmit erre...

Azért ebből én is levonok egy következtetést: az én összesen négy embrióm nem biztos, hogy azért nem tapadt meg, mert betegek voltak...


Nagyon sok erőt és kitartást kívánok neked, ne keseredj nagyon el, még fiatal vagy, BIZTOSAN sikerülni fog!!!!!

372. wkatalin2 (válaszként erre: 371. - Szisz3)
2019. jún. 14. 10:25

Szia!


Igen kiderült, és sajnos nem sikerült.....

371. Szisz3 (válaszként erre: 370. - Wkatalin2)
2019. jún. 14. 10:14

Szia!

Mi a helyzet? Gondolom már kiderült. Nagyon szorítottam neked, ugye sikerült????

2019. jún. 8. 10:21

Sziasztok!


Szeretném kérdezni, hogy sikerült-e esetleg közületek valakinek úgy a lombik, hogy az ET+10.napon a teszt negatív lett és a vérvétel mégis kimutatta a sikerességet?

❮❮ ... 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 ... ❯❯

Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook