Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Reprofit Brno fórum

Reprofit Brno (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 ... ❯❯
429. 40ba40a2fc (válaszként erre: 409. - Pompom)
2019. dec. 19. 20:04

Szia

Minden tisztelelem a kitartàsodèrt! Meg lesz az eredmènye meglátod!


Prágában keztünk anno a Gennet klinikân! Csúcs szuper tènyleg de Aztan Brnoban lett siker!

428. 44a64b262f (válaszként erre: 426. - Fannikutya)
2019. dec. 18. 05:52
Még nem, csak megirtam hogy nativ ciklusos ivfre szeretnék menni.
427. Hugi0903 (válaszként erre: 420. - Pompom)
2019. dec. 17. 23:49
Köszönöm.Engem csak a zona pellucida érdekelt,a többi vizsgálatom megvan.
426. Fannikutya (válaszként erre: 425. - 44a64b262f)
2019. dec. 17. 22:50
Mónika ír vissza mindig miutàn a dokival konzultált.Ez a menet.😊Én mindig vele levelezek.Akkor kezded a protokollt?
425. 44a64b262f (válaszként erre: 424. - Fannikutya)
2019. dec. 17. 21:51
Ő is tartja még a kapcsolatot a paciensekkel? Gondolom kell nehany nap míg válaszol, van időm. Január masodik feleben mennénk ha a doki is jónak látja.
424. Fannikutya (válaszként erre: 423. - 44a64b262f)
2019. dec. 17. 21:45
Igen ott van csak ma Bagócsi doktor szabin volt.Szerintem holnap kapsz választ.😊
2019. dec. 17. 20:27
Tudja valaki, hogy Soós Mónika ott van még a Reprofitnal? Nem ir mostanaban senki róla. Ma küldtem el a levelem és ba leleteket Bagocsi Doktor úrnak. Remelem hamar kapok választ.
422. 44a64b262f (válaszként erre: 420. - Pompom)
2019. dec. 17. 20:24
Én is azt csináltattam. Ezt érdemes.
421. TAndi86 (válaszként erre: 420. - Pompom)
2019. dec. 17. 12:15
Egyetértek!
420. Pompom (válaszként erre: 419. - Hugi0903)
2019. dec. 17. 11:45
A tapasztaltabbak a Synlab Infertilitás III-as panelt ajánlják. Én is azt csináltattam meg. Nyilván drágább, de lefed sok mindent. Csak egy javaslat...
419. Hugi0903 (válaszként erre: 418. - 44a64b262f)
2019. dec. 17. 09:00
Köszönöm.Utána olvastam,hogy ez a vizsgálat helyett jobban örülnek az ANA ElISA vizsgálatnak.Ez a synlabnál van panelba is,amibe több minden benne van(Infertilitás panel I.)-15.000Ft,de lehet külön is kérni,ANA ELISA+ENA szűrés 3.000Ft.
418. 44a64b262f (válaszként erre: 416. - Hugi0903)
2019. dec. 16. 07:16
Szia! Én megcsinaltattam ezt a labort, minden referencia értéken belül volt, de senki nem foglalkozott vele akihez voltam a lelettel. Nem tudom hogy van e jelentősége. Spontannal biztos ivfnel szerintem nincs.
417. Pompom (válaszként erre: 416. - Hugi0903)
2019. dec. 15. 22:04
Szia! Sajnos erre nem tudok válaszolni, mert nálunk ezzel nem kellett foglalkozni. A mi embrióink mesterséges közegben voltak, ott hasadtak meg vagy segítettek nekik (assisted hatching). De talán másik topikban a tapasztaltabbak tudnak segteni, itt: Lombikprogram 40 felett - nekünk is sikerülni fog! vagy Petesejtdonoros lombik
416. Hugi0903 (válaszként erre: 409. - Pompom)
2019. dec. 14. 21:48
Engem a zona pellucida érdekelne.A Synlab-nál van ilyen vizsgálat:Petefészek elleni antitestek.Ezt írja:A petefészek autoantitestek a petesejt burka(zona pellucida),sárgatest(corpus luteum)és szteroid hormontermelő(theca interna)sejtjei ellen irányulnak.Mindhárom antitest indirekt immun-fluoreszcenciával vizsgálható.Petesejt érési zavarban,infertilitásban,sikertelen IVF-nél,menstruációs zavarban,habituális abortusban.Érdemes ezt a vizsgálatot elvégeztetni,kiderül ebből,hogy a zona pellucida,meghasad-e?
415. 27e1112a7b (válaszként erre: 414. - Fannikutya)
2019. dec. 14. 21:12
Köszönöm szépen a választ!😊
414. Fannikutya (válaszként erre: 413. - 27e1112a7b)
2019. dec. 14. 19:10
Egy hét alatt.Azt mondtàk ők jobban vizsgaljak mint itthon.Itthon szuper eredményünk volt,ott lesujtó.De jobb tudni mert így kértünk PGS-t.
2019. dec. 13. 18:50

Sziasztok lányok!


Akik a Reprofitnál csináltattátok a fragmentációs tesztet,mennyi idő alatt kaptátok meg az eredményt?

412. TAndi86 (válaszként erre: 411. - Pompom)
2019. dec. 12. 08:16
A mi esetünkben nálam van egy olyan genetikai eltérés, ami indokolta a pgs-t. Persze a BMC biológus szerint felesleges. A 9. kromoszómaszáron van átfordulás, ami 5 % esélyt jelent vetélésre. Mi inkább a férjem miatt kértük, mert a DNS fragmentáció nagyon magas, amivel nem tudnak mit kezdeni. Az egyik embrió teljesen tökéletes, beültetésre alkalmas, nincs megjegyzés, a másiknak pedig vmilyen endokrinológiai problémája volt, ezért őt nem ítélték jónak.
411. Pompom (válaszként erre: 410. - TAndi86)
2019. dec. 11. 21:24

Igen, babával lombikra járni még nehezebb. Ezért szeretnénk mi tartalékolni babákat addigra, ha lesz miből. A Ti PGS-etek eremény lapján akkor nem szerepelt a jó embirónál az a DNS minőségre vonatkozó szöveg amit említettem? Ez: Poor quality of investigated DNA, decreased chance of capturing mosaic aneuploidy.


Amúgy a lombiknál én is kötelezővé tenni a szülők és az embriók genetikai vizsgálatát is. Persze ezzel lehet sokan nem értenek egyet különböző megfontolásokból, de én a veszteség és a fájdalom és a szülői felelősség oldaláról nézve helyesnek látnám a bevezetését.

410. TAndi86 (válaszként erre: 409. - Pompom)
2019. dec. 11. 12:01

Ugyanezen mentünk keresztül a nyáron. Szerintem a PGS-nek is kötelezőnek kéne lenni. Mi ugyan a Reprogenesisben voltunk, elsődlegesen a MACS miatt. Minket többször figyelmezettek, hogy a MACS-hoz szükséges 10 millió spermium, csak akkor lehet megcsinálni és ajánlották a donort. Végül a mintaadás napján 7 millió lett, mégis meg tudták csinálni (?) a MACS-t. 27 leszívott petesejtből 13 volt érett, 10 termékenyült meg és a PGS-ig 2 jutott el és 1 lett teljesen egészséges. Ő még vár a FET-re.


Rettentő idegörlő ez az egész, becsülöm a kitartásotokat és sok sikert kívánok!


Ui.: Az is egy hős, aki több sikertelen lombik után végre kezében tarthatja a gyermekét és képes még tesóért is újrakezdeni ezt a procedúrát...

409. Pompom (válaszként erre: 399. - Pompom)
2019. dec. 11. 11:10

Mivel többen érdeklődtek, hogy mi történt velünk azóta, hogy petesejt leszíváson voltunk a Brno-i Reprofit Klinikán, ezért hosszas időhúzás, időhiány és töprengés után ezt is összefoglalom az érdeklődőknek.


Ott hagytam abba, hogy megtörtént a leszívás komplikációk nélkül. 10 petesejtet tudtak elszívni, ebből 8 termékenyült meg. A megtermékenyítéshez kértünk az ICSI mellé PICSI-t is és szerettünk volna MACS-ot is, de az épp nem volt elérhető a klinikán alapanyaghiány miatt. (Abba nem megyek bele, hogy a MACS által lehetett volna-e jobb eredményünk, mert olyan hogy "ha" nem létezik.)


ICSI=spermium befecskendezés a petesejtbe

PICSI=hialuron savas minőségi válogatása a spermiumoknak (jobb minőség jobban úszik ebben a közegben, így a jobbakat ki tudják válogatni)

MACS=mágneses minőségi válogatása a spermiumoknak (a károsodott és/vagy öreg spermiumokban van egy anyag, ami miatt "mágnes" segítségével kiválogathatók a rosszak a jó közül)


Akik lombikra mennek, azoknak ezt mind kötelezővé tenném! Így sokkal jobbak lehetnének az eredmények.


Az első 2500 EUR-s részletet még a leszívás után ki kellett fizetni, s az embirók mintavétele után pár nappal kaptuk meg a második 2475 EUR-s számlát, amit átutalással fizettünk. Azért ekkor, mert az embriók végleges száma ekkorra dőlt el.


A 8 embrióról 2 naponta kaptunk hírt. A leszívás után kap mindenki egy tájékoztatót, benne van egy internetes link ( [link] ahová egy kapott kód és mobil szám segítségével tud bejelentkezni és eredményeket nézni. A mi esetünkben 2 naponta délelőtt 11 órakor tettek fel új eredményeket.


A 8 embrióból végül 5 jutott el abba a stádiumba, hogy mintát lehessen belőlük venni a PGS genetikai vizsgálathoz. Ehhez nem elég megérniük az 5. vagy 6. napot, de az un. embriót körbevevő burok, a zona pellucida is meg kell hasadjon (hatching). Az embirókat minőségileg osztályozzák, erről a neten rengeteg táblázat van. Leegyszerűsítve HB és FHB minőségből tudnak mintát venni (hatched blastocyst és fully hatched blastocyst).


Mintavétel után a mintaadásra eljutott embirókat fagyasztják 1 évre (ez az árban benne van). Innét 3-4 hét mire eredménye lesz a PGS-nek. Nekünk ez pontosan 3 hét volt.


A vizsgálatot a Gennet Klinika végzi Prágában. (És igen, oda is lehet közvetlenül menni lombikra. De ez az én genetikámat nem befolyásolja.)


Sajnos 3 embrió hordozza az én örökletes betegségemet, 1 embrió egy új genetikai rendellenességet mutat és az 5. embiót ugyan beültetésre javasolták, de a nálunk már szokásos megjegyzés rovat nem volt üres. A vett mintában lévő DNS minősége nem jó ezért az eredmény kétséges-azaz lehet téves is. Csak egy újabb pofon az élettől.


Ez a DNS minőség dolog nem mindenkinél fordul elő, de van rá példa, úgymond viszonylag gyakori.


Az eredményeink elgondolkodtatóak:

-Egyrészt statiszikailag nem vagyunk túl jók. Ráadásul azt tudni kell minden genetikai betegséggel élőnek, hogy azoknál akiknél van valamilyen eltérés, ott az utódokban az újként kialakuló betegségekre is nagyobb a hajlam, mint másoknál. Ez nálunk is mutatja magát.


-Másrészt ha ezekkel az embriókkal sorban megfoganok, akkor sok-sok korai vetélésen (amiről még nem tudok, mert menzesznek nézem) vagy későbbi vetélésen/abortuszon esek át.


Az eredmények alapján úgy döntöttünk a férjemmel, hogy ismét belevágunk egy stimulációba. Miért?


-Mert az egy beültetésre javasolt embriónk minősége kétséges, s ha beteg lesz, akkor megint jön az az őrület, amire igazán nem vagyok többet kíváncsi. S ráadásul egy vetélés/abortusz esetén a beültetéstől számítva fél év múlva juthatnánk el egy újabb beültetésre legjobb esetben(beültetés-10. héten NIFTY-1 hét múlva eredmény-bajvan-abortusz/vetélés-fájdalom-3 hónap kimarad-stimuláció+PGS-beültetés). De nem mondunk le róla, továbbra is a hűtőben van! Amúgy lehet kiolvasztást kérni és újra mintát venni jó pénzért és kockáztatva azt, hogy nem bírja ki az embrió.


-Ha egészséges az embrió mégis, akkor remélhetőleg eljutok a szülésig és utána szoptatok ameddig lehet. Ha ez így lesz, akkor minimum 9 hónap+1-2 év múlva jutnánk el egy újabb stimulációig testvérek reményében. Addigra meg 35 éves lennék minimum és minden nappal, minden héttel és minden hónappal, minden évvel romlik az én petesejtjeim minősége, száma és a férjem spermáié is! Ráadásul a stimuláció hosszú távú hatásait előre nem tudjuk. Szóval pozitívan állva a dologhoz, szeretnénk előre eltárolni még pár beültetésre javasolt embriót, megállítva az időt számukra.


A fentiek alapján már tájékoztattuk is a klinikát, hogy újra mennénk és ezzel ők is egyetértettek (úgy vélem, nem csak a pénzünk miatt, hanem ők is látják az egy embriónk bizonytalanságát és azt hogy még a jó minőségű embrió sem marad meg mindíg).


A stimuláció után 3 ciklust kell kihagyni egy újabb stimulációig. Ebbe a belgyógyászom javaslatára nem számítom bele azt a vérzést, ami a leszívás után volt. A 4. rendes vérzésem majd március elején lesz.


Hormonjaim még maradtak, nem is járnak le addig. Ha a protokoll nem változik, akkor azok árának harmadát legalább megspórolom. Tavasszal biztos szebb lesz Csehország és benne Brno.


És hogy meddig lehet ezt folytatni? Ameddig van pénzünk és erőnk. Most a következő a határ és a cél. Az eredmények után újratervezünk.


May the spring bring fresh breeze to the air.-Talán a tavasz friss szellőt hozhat a levegőbe.

408. Pompom (válaszként erre: 406. - Gab1979)
2019. dec. 11. 10:17
Kedves Gab1979! Csak most tudtam összeszedni a gondolataimat és van időm arra, hogy leírjam a leszívás utáni időszak történéseit. Többen érdeklődtetek, ezért gondoltam, hogy lesz olyan, akiknek ez hasznos lehet. A siker faktorunk lehetne jobb is, de ez egy ilyen "biznisz".
407. Pompom (válaszként erre: 404. - Szisz3)
2019. dec. 11. 10:15
Kedves Szisz3! Végül 2500+2475 EUR-t fizettünk a klinikának a protokollért, a leszívásért, a tenyésztésért, a mintavételért és a fagyasztásért és a PGS-ért (a mintavételre 5 embrió jutott el). A részleteket egy másik hozzászólásban bővebben kifejtem az érdeklődőknek.
406. Gab1979
2019. nov. 26. 19:31

Szia Popmpom,


Hogy sikerült a Brnoi "kirándulás"? Remélem jól, várjuk ám izgatottan a beszámolót :)

405. Pompom (válaszként erre: 404. - Szisz3)
2019. okt. 29. 09:28

Igen, sok. Sajnos azok az dolgok, amik igazán fontosak sokba kerülnek (és ez nem csak pénzbeli ár lehet, hanem idő, fájdalom, stb. is).

Ha pedig évekigy gyűjtesz rá, akkor romlanak az esélyek. Érdemes esetleg megpróbálni először a kivizsgálásokat tb-re, ami nem megy azt magánból és az eredmények alapján, ha nincs komoly gond, akkor államiba menni (illetve a várólista miatt párhuzamosan csinálni a kivizsgálást és a lombik elkezdését). De ha genetikai hiba van akkor mérlegelni kell, hogy mi a jobb: a sorozatos vetélések/abortuszok/egy beteg gyermek vagy embrió vizsgálat vagy lemondani a babáról. Alternatívaként még lehet lépésenként is csinálni fizetősben-ahogy megvan rá a pénz: kivizsgálások, majd sperma fagyasztás, majd stimuláció és petessejt fagyasztás, majd in vitro fertilizáció és beültetés. Csak itt sok lehet a lemorzsolódás a sejtek tekintetében.


Csak azt nem szabad elfelejteni, hogy majd maga a babavárás és a baba is újabb költségekkel jár (és itt nem a drága és felesleges dolgokra gondolok, hanem a kötelező és ajánlott vizsgálatokra, fogadott orvosra, stb.)

404. Szisz3 (válaszként erre: 402. - Pompom)
2019. okt. 28. 19:14

Értem, köszi, akkor 6 hónapon belüli.

Ez az összeg azért rettentően sok...legalábbis nekünk.

403. Szisz3 (válaszként erre: 401. - Wkatalin2)
2019. okt. 28. 19:13

Köszi!

Régen írtál, mi újság veletek?

402. Pompom (válaszként erre: 400. - Szisz3)
2019. okt. 28. 08:27

Szia! Igen. Sima pdf scant kapsz a receptekről, de ezt eddig másoknak is elfogadták. Az érvényességük 3 hét! (Nálunk ugye 3 hónap.) Azt hogy hűtve küldik-e már nem tudom, mert én itthon váltottam ki. De szerintem megoldják, mert akik írták, hogy náluk vették meg (keress rá), azok nem panaszkodtak.

Én évekre visszamenőleg mindent elküldtem (pl. volt egy komolyabb betegségem 2015-ben, annak is elküldtem a záróját), de a spermiogramból friss kell.

Nekem konkrétan ezt írták:

"A mesterséges megtermékenyítés (IVF) várakozási idő nélkül elvégezhető. Amennyiben Ön az összes szükséges vizsgálati eredményt biztosítja orvosunknak (hormon profil a ciklus 2. vagy 3. napjáról: FSH, LH, E2, TSH, Prolactin és AMH, valamint a partnere spermiogramját – ezek a leletek nem lehetnek régebbiek, mint 6 hónap), abban az esetben a kezelést már a következő menstruációs ciklusban elkezdheti."


Az 5000 euró egy felkerekített szám, arra az esetre, ha minden petesejt megtermékenyül és az embriók is mindenen átmennek (statisztikailag lehetséges). Végül nem ennyi lesz, de ennyivel készültünk. Amúgy a hormon 200 000 Ft volt, most fizettünk 2500 EUR-t (ez 830 e Ft), havi 15 e Ft a vitaminom (GAL+Bonolact), illetve kb. 150 e Ft volt a kiutazás (szállás, kaja, benzin, matricák).

401. wkatalin2 (válaszként erre: 400. - Szisz3)
2019. okt. 27. 18:24

Szia :)


A PGS első embriónál 450 euró, minden további 350 euró.

400. Szisz3 (válaszként erre: 399. - Pompom)
2019. okt. 27. 17:51

Szia!

Nagyon köszönjük a részletes beszámolót, tényleg nagyon hasznos!

Kérdéseim: jól értem, hogy az e-recept alapján, ha megküldöm e-mail-ben, elküldik postán, hűtve a szurikat?

Mennyi időn belüli leleteket fogadnak el? Fél éven, egy éven belülik jók?

Jól értem, hogy kb. 5000 euro lesz mindösszesen? Ezt nagyon sokallom, ebből mennyi a PGS embriónként?

❮❮ ... 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 ... ❯❯

Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook