Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Preimplantációs Genetikai Diagnosztika (PGD) fórum

Preimplantációs Genetikai Diagnosztika (PGD) (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 ... ❯❯
1012. encike33 (válaszként erre: 1010. - Davider)
2016. ápr. 30. 08:55
A két stimu között eltelt fél év, és mivel használva volt már a szuri,ezért hiába volt hűtűbe tárolva, már nem használható fel.
2016. ápr. 27. 18:09

5. Hogyan kell a GONAL-f-et tárolni?

A gyógyszer gyermekektől elzárva tartandó!

A patron címkéjén, illetve a dobozon feltüntetett lejárati idő (Felhasználható) után ne alkalmazza ezt a gyógyszert. A lejárati idő az adott hónap utolsó napjára vonatkozik.

Hűtőszekrényben (2 °C - 8 °C) tárolandó. Nem fagyasztható!

A lejárati időn belül a készítmény legfeljebb 25 °C-on maximum 3 hónapig tárolható ismételt lehűtés nélkül, és ha nem használták fel, 3 hónap után ki kell dobni.

A fénytől való védelem érdekében az eredeti csomagolásban tárolandó.

Ne alkalmazza a GONAL-f-et, ha a bomlás látható jeleit észleli, a folyadék lebegő részecskéket tartalmaz vagy zavaros.

Kérjük, írja fel a GONAL-f előretöltött injekciós tollra az első injekció beadásának dátumát.

- Felbontás után a készítmény maximum 28 napig, legfeljebb 25 °C-on tárolható szobahőmérsékleten.

- Ne használja fel a 28 nap után az előretöltött injekciós tollban maradt gyógyszert. A kezelés befejeztével minden fel nem használt oldatot ki kell dobni.

1010. davider (válaszként erre: 1009. - Encike33)
2016. ápr. 26. 21:32
Ez érdekes ha az előzőbe felhasználod akkor lehet nincs elég hatóanyag....ezt nem is értem....ki a dokid hova jártok ?!
1009. encike33 (válaszként erre: 1008. - Davider)
2016. ápr. 26. 17:56
A doki azt mondta hogy azt már ne használjuk fel, mert nem biztos hogy van benne elég hatóanyag.
1008. davider (válaszként erre: 1006. - Encike33)
2016. ápr. 24. 20:53
Szerintem felhasználhato a szavatosságot nézd meg + ha megnyugtat beszélj a dokival de igrn ami megmaradt a kovetkezoben mindig felhasználtuk.;-)
1007. davider (válaszként erre: 992. - Kevike78)
2016. ápr. 24. 20:51

Természetesen ki kell fizetni.....a 3 napos embrioból is megmondják nekem 4 3 napos volt abbol 2-3 volt beteg 1-4 visszakaptam 5 naposan lassan 3 éves lesz.....

Fizettük az alap koltséget + embrionként 10000.....

1006. encike33
2016. ápr. 9. 17:46
Sziasztok. Nem ide tartozó kérdésem lenne. Vagyis lombikhoz de nem pgd most. Októberi stimunál használt gonal f előre töltött injekciós tollban ból maradt meg kb. 225 egységnyi. Hűtőben tároltam,tárolom. Szerintetek ezt fel lehet még használni az áprilisi stimunál? Vagy kérdezzek rá inkább a dokinál hétfőn. ?
1005. aniko8888 (válaszként erre: 1004. - Zsuszi)
2016. ápr. 8. 23:17
Nem fordítva van ?
1004. zsuszi
2016. ápr. 8. 19:42
Sziasztok! Nem mindegy hogy PGD vagy PGS!!!PGD van de ez nem vizsgál minden rendellenességre, csak talán arra speciálisan amit esetleg a szülőknél találtak. A PGS az jelenleg nem elérhető, csakis külföldön. A PGS az a vizsgálat aminél az 5. ik napon rá tudnak nagyon sok kromoszóma eltérésre keresni és vizsgálják ezt. Ez nagyon fontos mert egészséges szülőknél is sokszor előfordul beteg baba, és ezt ezzel lehetne kiszűrni.
1003. Leander79
2016. ápr. 8. 10:57

Sziasztok! Uj vagyok itt es az egesz lombik-pgd vonalon is. Mi a SOTE meddosegire jartunk, inszemmel sikerult teherbe esnem de a 12. Heti UH-on kiderult hogy beteg a baba, ezert megszakitottak a terhesseget. Ekkor kezdtunk utana jarni es kiderult hogy van egy x- hez kotott genetikai betegsegem. Mo-on nem jutottunk semmire, kikuldtek a veremet Hamburgba, ott talaltak meg a mutans gent. A SOTE-n azt mondtak nincs pgd,de menjunk a Kaaliba. Utkozben eljutottam Konya Martonhoz aki azt mondta hogy van. Kedden voltunk a Kaaliban es siman van pgd, az Istenhegyin csinalnak egy dns tesztet Varga Tunde a biologus, es utana kezdik a Kaaliban a lombikot.

Nekunk is 5. Napos vizsgalatot mondtak. Nem akarok kavarni, lehet hogy csak bizonyos betegsegeknel engedik. Nem akarom bo lere ereszteni, de szivesen irok ha valakit erdekel bovebben.

1002. encike33
2016. ápr. 6. 19:29
Én is úgy tudom hogy csinálják...
1001. Hatimii (válaszként erre: 1000. - Zsuszi)
2016. ápr. 5. 20:40
Akkor ezt már tényleg nem értem....a géndiagnosztikával beszéltem és ők mondták, h csinálják.
1000. zsuszi (válaszként erre: 999. - Hatimii)
2016. ápr. 5. 20:01
Szia!Sajnos nem jól tudod, még mindig be van tiltva Magyar o.-n. De külföldön be lehet vizsgáltatni. Amit érdemes bevizsgáltatni azok az 5 naposak szerintem és az orvosok szerint is fontos.
999. Hatimii
2016. ápr. 4. 13:36
Sziasztok! Jól tudom ugye, h most újra csinálják a PGD vizsgálatot?
998. zsuszi (válaszként erre: 997. - Kevike78)
2016. márc. 31. 21:11
jaj nagyon sajnálom!!Hát ilyenkor erőt kell gyűjteni és nem szabad feladni!!!!
2016. márc. 30. 21:25

Sajnos nem sikerült a lombik.

Ma voltam vv-en hcg 0,10 progeszteron 9.08 :(

996. matrami
2016. márc. 29. 15:22

Sziasztok! Én úgy tudom, hogy nem dolgozik most sehol Kónya doki,mikor beszéltem vele, elmondta, hogy mennyire sajnálja a pácienseit akiket úgymond cserben kellett hagynia és ő sem így tervezte ahogy alakult...

Én úgy tudtam akkor viszik talán el az embriókat az 5. napig mikor többen vannak, ha kevés akkor megpróbálják előbb megcsinálni, hogy maradjon visszaültethető, mivel az 5. napig sem jut el mind.De! Az új gyakorlat szerint 5.nap veszik a mintát, pont ezért, hogy a természet is intézi a dolgát és 5. nap sokkal biztosabban sikerül a mintavétel.

A pgd felfüggesztéséről én is úgy tudtam, hogy általánosságban függesztették fel és nem csak Kónya doki távozása miatt.

995. zsuszi (válaszként erre: 993. - Aniko8888)
2016. márc. 25. 17:33
Szerintem is elég furcsa ahogy most áll a helyzet az Istenhegyibe! Olyan zavaros nekem az egész!Pedig ezekkel nem lehet viccelni hogy 3. vagy 5. naposokat vizsgának be! Nem is értem...! :-(!
994. zsuszi (válaszként erre: 992. - Kevike78)
2016. márc. 25. 17:31
A 3. naposbol is kiderülnek dolgok, de ha az 5. naposbol vesznek mintát ezek nagyobb biztonsággal erősebbek és megmaradnak.A vizsgálatot elvégzik tehát ki kell fizetni mindenhol, ha jó ha nem jó. De fontosak ezek a vizsgálatok ha indokolt!!! Nem válaszolt senki tehát nem tudjuk hol dolgozik most Kónya doktor?!
993. aniko8888 (válaszként erre: 991. - Encike33)
2016. márc. 24. 22:46

Elég furán zajlanak az események az Istenhegyi klinikán.

Magát a PGD eljárást függesztették fel, függetlenül intézménytől és orvostól.

2016. márc. 24. 12:32
Abban az esetben is ki kell fizetni a teljes összeget ha nem sikerül a vizsgálat? Mert akkor nem éri meg a pgd főleg a 3.napos abból semmi nem derül ki ezek szerint vagy nem jól látom????
2016. márc. 24. 10:54
Sziasztok. Az Istenhegyin azért szünetelt a pgd mert Kónya M. elhagyta az intézetet,és nem volt aki csinálja a pgd t helyette. Nekem ezt mondta a dokink a kaáliba. De májusig rendeződik a helyzet,és csinálják újra. Mi április közepén indulunk újra neki a pgd s lombiknak. Az utolsó alkalomnál mi is úgy jártunk,hogy az lett megbeszélve hogy elviszik 5.napig őket és úgy lesz mintavétel,pgd. De mint utólag kiderült 3.nap megcsinálták a biopsziát,csak nem sikerült jól levenni a mintát,és nem tudták a pgdt megcsinálni. A lefagyasztott 3 napos embrióinkat felengedtették és próbálták volna 5 naposig elvinni hogy újra mintát vehessenek,de nem élték meg az 5 napot. Én itt picit berágtam rájuk,mert nem így volt megbeszélve,és mi végig abba a tudatba voltunk hogy 5 naposan vették le a mintát,de utólag kiderült hogy nem így történt. Nem tudom most mi lesz, de egyre jobban csalódok az ottani hozzáálláshoz... Matrami örülök hogy jól vagytok :)
990. zsuszi (válaszként erre: 987. - Matrami)
2016. márc. 23. 19:36
Szia!Én nem ismerem Kónya doktort de sok jót hallottam róla, most hol dolgozik? Legalább hallanánk valami pozitiv dolgot az Istenhegyivel kapcsolatba az új orvosokkal az új rendszerrel!!
989. matrami (válaszként erre: 988. - Aniko8888)
2016. márc. 23. 15:06
Igen, novemberben volt a második lombikunk és pgd vizsgálat, decemberben sikeres beülti. Hallottam olyan híreket, hogy ott nem csak a pgd-t csinálták hanem olyan kromoszóma vizsgálatokat is, hogy akkor én csak lányt vagy fiút akarok kéréseknek is eleget tettek jó pénzért...lehet ez bukott ki. Gondolom a ciris sem véletlenül zárt be anno, a vezetés szerintem pénzéhesebb, mint amennyire etikus. Persze lehet a fele se igaz, de simán el tudom képzelni, minden pletykának van vmi alapja. Azt én sem értem, hogy most hogyan csinálhatják az istenhegyiben, bár ott nekem eleve azt mondták, hogy nem betiltották hanem fel van függesztve az eljárás, lehet már változtak a dolgok vagy valahol kaptak rá engedélyt vhol nem, nem tudom.
988. aniko8888 (válaszként erre: 987. - Matrami)
2016. márc. 23. 13:03
Miért a Versys hibája ? Amennyiben betiltották, akkor az Istenhegyi hogyan végezheti ? Tavaly novemberben volt PGD vizsgálatod ?
987. matrami
2016. márc. 23. 10:10
Sziasztok! Olvasom milyen nagy a fejetlenség a pgd körül...én sem értem mi történik, még a tv-ben is hallottam, hogy betiltották, egyszerűen fel nem fogom, hogy miért, de szerintem a versys hibája, azok alapján amiket hallottam, bár ez a saját véleményem...viszont hallottam azt is, hogy az istenhegyin újra csinálják, beszéltem Kónya dokival, nekünk még ő vizsgálta novemberben, nem árulta el miért nem dolgozik már ott, de a méhlepény biopsziás vizsgálatunkra ő is Vizsy Nórát ajánlotta, szóval biztos nagyon jó biológus.Szerintem technikai hiba előfordulhat, pláne 3naposaknál, ugye még sokkal kevesebb sejtből állnak , mint az 5naposak, így gondolom a biopsziát is nehezebb elvégezni. Azt nem értem miért nem 5naposakat küldött át a kaáli, általában már mindenhol azt szoktak, pont azért amit írt valaki, addig végbe megy a természetes szelekció is, csak az életképesebb embrik maradnak meg és a biopsziát is könnyebben tudják szerintem megcsinálni. Nagyon drukkolok mindenkinek és én is azt szeretném ha rendeződne a helyzet,mert még szeretnénk majd igénybe venni az orvostudománynak ezt a csodás újítását. Gyűlölöm már a magyar kormányt, szüljünk gyereket, egy gyerek nem gyerek, de a lehetőséget elveszik...
986. zsuszi (válaszként erre: 984. - Aniko8888)
2016. márc. 20. 11:13
De gondolom időt nem tudtak mondani :-(!Ha a fellebezés még most zajlik, húúú az hosszú idő mire rendeződnek a dolgok! Sajna nekünk is fontos a bevizsgálás, eddig amit bevizsgáltattunk nem voltak jók!!Ez nagyon szomorú
985. zsuszi
2016. márc. 20. 11:10
Kevesen ismerik ezt a helyet szerintem, pedig jó lenne hallani mások tapasztalatait. Nektek van valami hír már vagy még korai? Kiváncsi vagyok és drukkolok nektek!Én azt hallottam az 5 naposok bevizsgálása azért jobb mert addigra még a természetes szelektálodás is megtörténik, ami még 3 naposan nem látszik!Nektek így maradt még amit lefagyasztottak?Drukkolok kevike78
984. aniko8888 (válaszként erre: 983. - Kevike78)
2016. márc. 18. 12:40

Sziasztok !

Ma voltam hycosy vizsgálaton és ultrahangon. Rákérdeztem megint, de ugyanaz volt a válasz, hogy még nincs PGD vizsgálat náluk. Fellebbeznek a döntés ellen.

983. kevike78 (válaszként erre: 982. - Zsuszi)
2016. márc. 18. 11:26

3 naposat vizsgáltak nekünk , lehet hogy az is volt a gond hogy pont hosszú hétvégére esett a vizsgálat.


Én is kíváncsi lennék még a többiek tapasztalatára. Elég kevesen járunk itt.

❮❮ ... 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook