Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Preimplantációs Genetikai Diagnosztika (PGD) fórum

Preimplantációs Genetikai Diagnosztika (PGD) (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 ... ❯❯
1042. Emma8012 (válaszként erre: 1041. - Adelus)
2016. nov. 22. 18:24

Szia,


Még csak most készülünk a beültetésre. Egy ismerősöm ajánlotta őket. Az interneten találtam meg a honlapjukat és ott jelentkeztem hozzájuk. Kérték a régi vizsgálatokat és kértek újakat. Eddig nagyon megvagyok velük elégedve nagyon kedvesek és nem pénzlehúzóak minden le van írva az árlistájukba. Néz utánuk a neten.

1041. Adelus (válaszként erre: 1040. - Emma8012)
2016. nov. 22. 17:44

Szia!

Hogy jutottál ki a klinikára?Nekünk is szükségünk lehet a PGD-re.Itthon nem is végzik el?

Ne haragudj,mindent szeretnék tudni!Sajnos nekünk a PGD-vel is kicsi esélyünk van......

Minden infót nagyon köszönök!

Sikerült teherbe esned és megtartani a babát?

1040. Emma8012
2016. nov. 22. 07:45

sziasztok,

Én is csak ajánlani tudom Csehbe a PGDt Reprofit a klinika neve. Van magyarul beszélő orvosuk.Nagyon rendesek a honlapjukon rajta van az árlistájuk. A PGD felül ha kell lipidet is betudnak adni. És ami a legjobb a PGD az 5.napon végzik nem a harmadikon.

1039. 2015fun (válaszként erre: 1038. - B20b1fabbf)
2016. okt. 31. 21:52
Köszönöm! Nagyon kedves Tőled!
1038. b20b1fabbf (válaszként erre: 1036. - 2015fun)
2016. okt. 30. 21:29
Szia! Eddig annyi, hogy felhívtuk őket, első konzultációra dec.8-ra kaptunk is időpontot, van egy doki, aki magyarul beszél,-ez tök jó mert a magyar leleteket elfogadják,-várólista amúgy nincs is szinte. Fel lehet tölteni a leleteket egy online felületre, amit elvileg megnéz a doki, valamit reagál rá,-ezt a részét még most tapasztaljuk mi is hogy működik, de eddig nagyon szimpatikusnak tűnik a rendszer. Ha megtudok többet írok még :)
1037. kevike78 (válaszként erre: 1033. - B20b1fabbf)
2016. okt. 26. 22:59

Nekünk is rossz tapasztalatunk van a pgd-vel kapcsolatban. ( korábban írtam itt róla)


11 embrióból 7 nincs sejtmag 3 értékelhetetlen volt 1? .

Igazából semmit nem tudtunk meg ebből a vizsgálatból.

Mivel az 5.napon is volt 2 szabályosan fejlődő embrió őket ugyan vissza ültették de nem is sikerült a lombik. Ráadásul ez volt az 5. tb-s lombikunk. Most megszüntették az 'akciós' lombikot is.

1036. 2015fun (válaszként erre: 1035. - B20b1fabbf)
2016. okt. 26. 14:28

Szia! Nagyon köszi az infot. Örülnék, ha a cseh PGD központtal kapcsolatos infokat megosztanád velünk ha tudod.

Igen én is várom mások véleményét is a témával kapcsolatban.

1035. b20b1fabbf (válaszként erre: 1034. - 2015fun)
2016. okt. 26. 10:15

Szia!


Ne haragudj, nem akartalak elbizonytalanítani, lehet másoknak jók a tapasztalataik az Istenhegyivel ill. hogy a PGD-jüknél több embrióra tudtak használható eredményt mondani, ez csak a mi példánk.

Kónya Márton végezte régebben a PGD-t ott, ő dolgozta ki a módszert, csak ő sajnos már a Czeizelben dolgozik biológusként, ahol még jelenleg engedélyezés alatt van a genetikai labor, ahol remélhetőleg újra ő fogja csinálni a PGD-t, legjobb esetben februárban, ez december közepére derül ki.

Mi vele személyesen konzultáltunk, abból éreztem hogy ő jobban érthet hozzá (ez továbbra is csak az én személyes véleményem),hogy pl. ő egy értékelhetetlen embriónál megcsinálta volna még egyszer a vizsgálatot, nem hagyta volna annyiban.


Ennek próbálunk utána járni, hogy lehet e választani, hogy hol csinálják a PGD-t, nekünk akkor nem nagyon volt választási lehetőség, mert nem is csináltak máshol Mo-n PGD-t, meg annyira zöldfülűek voltunk még a témában, hogy nem is nézelődtünk másfelé.


Csehországot nagyon dicsérte Kónya Márton, hogy míg Mo-n csinálnak évente 50 PGD-t, ott kb. 1500-at, olvasgattam fórumokat Cseh intézetekről, nagyon dicsérik, Amerikából, Angliából rengetegen járnak oda, állítólag Európában cseheknél a legjobb az IVF, mi ennek most próbálunk utánajárni.


Kíváncsi vagyok, másoknak mi a tapasztalata PGD-vel, írjátok majd meg kérlek! Köszi

1034. 2015fun (válaszként erre: 1033. - B20b1fabbf)
2016. okt. 24. 20:56
Szia! Köszi a segítséget! Akkor most tulajdonképp jó dolog a PGD vagy nem. Elbizonytalanodtam kicsit, mert az fix, hogyha vizsgálat nélkül van beültetés és prenatálisan kiszűrik, hogy valami nem OK, akkor a terhességmegszakítás elég megterhelő, viszont ha PGD-t csinálnak lehet, hogy meghal az embrio, aki valójában ha beültették volna akkor élne? Ti most hol tartotok, mikor mentek újabb stimulációra? Egyáltalán lehet választani, hogy melyik intézménybe csinálják a PGD-t vagy azt kötelező választani, akivel a meddőségi központnak van kapcsolata? Mit értesz az alatt, hogy Kónya dr. profin végezte az Istenhegyisek meg nem? köszi
1033. b20b1fabbf (válaszként erre: 1032. - 2015fun)
2016. okt. 23. 18:43

Szia! Nekünk is kiegyensúlyozott transzlokáció van, volt is PGD-nk az Istenhegyiben. 6 embrióból 2-re tudtak eredményt mondani, többi értékelhetetlen, vagy nincs sejtmag.


Zigóták fejlődését nem tudom mennyire befolyásolja, nekünk a 6ból sajnos csak 1 érte el a beültetésre alkalmas blasztocita állapotot.


Az Istenhegyiben már nem Kónya Márton végzi ezt a vizsgálatot, aki professzionálisan csinálta, ő a Czeizelben van biológusként, ott most folyik a genetikai labor engedélyeztetése, ha minden jól megy lehet már februárban Ő fogja ott csinálni a PGD-t.


Nem tudom másnak milyen arányban sikerült a PGD, én ezek után tuti hogy az Istenhegyibe nem megyek.


Állítólag Európában Brno-ban van a legprofibb IVF központ, Reprofit azt hiszem,- ahol évente 1500 PGD-t csinálnak, míg itthon kb. évente 50-et.


Prenatális szűrések: anyai vérből vettet nem szabad csináltatni, mert az transzlokációt nem mutat ki, csak méhlepény vagy magzatvíz, mert abból minden kiderül, és PGD mellett is úgy tudom kell.

1032. 2015fun
2016. okt. 23. 10:20
Sziasztok! Hasonlo cipőben járunk mi is.Kiegyensúlyozott transzlokáció miatt javasolt a pgd. Hamarosan kezdjük a stimulációt. Az Istenhegyin a 3 napos mintavételt javasolták, azzal a megjegyzéssel, hogy minimálisan csökkentheti a beavatkozás a visszaültetés esélyét.Ti mit tudtok erről? Ill. azt is kérdezném, hogy kinek mik a tapasztalatai a prenatális szűrésekről.Ha nem csináltatnánk PGD-t, akkor a prenatális génvizsgálaton vagy méhlepény biopszián is ki lehet szűrni a rendellenességeket 100%-ban. A pgd-nél nekünk azt mondták, hogy ott csak azt a kromoszóma párt nézik ami transzlokálódott az egyéb lehetséges genetikai rendellenességet nem, azt a prenatálison vizsgálják. Meg ha már pgd van, akkor is a tuti miatt az összes vizsgálatot meg kell csináltatni ha megmarad a terhesség.! Mi a véleményetek?
1031. e8904d6748 (válaszként erre: 1030. - Davider)
2016. okt. 20. 10:56

Szia! Köszi a sok infót...egyébként nem nagyon találtam róla a neten leírást(bővebbet).Igaz,hogy előtte állok,de túl vagyok 2sikertelen lombikon és nem akarok a következőbe belevágni addig,amíg minden vizsgálat,műtét nem lesz meg.(a kövi.tb-s lombik dec-ben lenne,de megyek).A tesómnak van egy kislánya ,aki Turner-szindrómás(volt genetikán),szerintem ez elég ok arra,hogy kérjük ezt a vizsgálatot.Viszont kariotipizáláson még nem voltunk,majd a műtét után lesz idő...várni kell utána 3hót.

Szóval köszi az infót!:)

1030. davider (válaszként erre: 1028. - E8904d6748)
2016. okt. 19. 21:22

Szia

Legfőképpen a PGD genetikai betegségeket szűr ki pl.:down kor ha nálad vagy a parodnal a 21 kromoszomabol valamelyik hibás.....igen ha jól tudom még ma is csak az Istenhegyiben csinálnak mindegyik lombik központ ofa küld egy -egy vérvétellel 15000/fő az Istenhegyiben megállapítják van -e bármi eltérés kariotipus meghatározás.Miutan leszivjak a petesejteket és megtermekenyitik 3. napon vesznek mintát belőlük ha minden ok 5. napon vagy a következő ciklusban ültetik vissza van egy alap ara ami 2013- ban 30000 Ft. volt plusz 10000/embrio ez a vizsgálat megmondja melyik embrió beteg így az nem.kerul beültetésre.....nekem 8 lombikom volt abbol 6 terhesség 4 elment,vagy 16 hét után elhalt 2 élve születés nálunk sajnos a 8. beültetés előtt derült ez ki azért írom sajnos,mert ha hamarabb kiderül talán nem kell annyi fájdalmat átélnünk....az utolsó lombik lett így PGD akkor nagyon még ma is gyerekcipőben jár ez a dolog csak azt olvastam,hogy 5-6 beültetésből lesz siker de nekünk már csak egy esélyünk volt....azért belevágtunk 4 embrió lett 1-4 egészséges 2-3 beteg ha egy egészséges és egy beteg van beultetve sajnos nagy valószínűséggel egyik sem tapad még avagy elmegy,elhal.....így mi az 1-4 kaptuk vissza abból elsőre sikeres volt nagyon nagyon szerencsésnek mondhatom magam,hogy van két csodaszep lombik kislányom;-)))

Sajnos nekem a terhességgel is gondok voltak de ez egy másik fejezet....nagyobbik lanyomnal nem tudjuk,hogy hordozó vagy sem kisebbiknel a PGD ellenére megcsináltattuk a magzatvíz mintavétel szintén Istenhegyiben akkor 60000 Ft. volt és abból kiderült,hogy egészséges DE hordozó tehát egyszer ha gyermeket vállal neki is PGD lombik kell....holnap után lesz 3 éves addig reméljük sokat fejlődik az orvostudomány;-)

1029. b20b1fabbf (válaszként erre: 1027. - Davider)
2016. okt. 18. 19:30
Akkor talán van remény :)
2016. okt. 18. 09:54

Sziasztok!

Most találtam a fórumra és nagyon érdekel.A tapasztalatokra lennék kíváncsi...hogy hogyan működik.

Köszönöm!

1027. davider
2016. okt. 17. 20:20

Szia:-)

4 embrió abból 2 beteg 2 egészséges

Első PGD lombik 2 baba lett visszarakva abból 1 egészséges kislány született;-)

2016. okt. 16. 19:21

Sziasztok!


Itt PGD-s fórumon új vagyok. Férjemnek van Y kromoszómához kötött kiegyensúlyozott transzlokációja, emiatt rossz a spermaképe is, nálunk csak az ICSI a megoldás. Az első ICSI- sikerült is, de sajnos 22-héten meg kellett szakítani a várandósságot.

Van valaki hasonló helyzetben?

Nálunk idén csinált az Istenhegyi PGD-t, 6 embrióból 3-nak lett eredménye, többi értékelhetetlen, kíváncsi lennék hogy mik a tapasztalatok, kinek mennyiből hány PGD lett eredményes?

1025. davider (válaszként erre: 1022. - Matrami)
2016. szept. 8. 21:05
Gratulálunk😉😉😉
1024. jennko (válaszként erre: 1022. - Matrami)
2016. szept. 6. 18:08
Gratulálok! :)))))
1023. kevike78 (válaszként erre: 1022. - Matrami)
2016. szept. 3. 17:30
Gratulálok! Még több ilyen jó híreket szeretnék olvasni! :-)
1022. matrami
2016. szept. 3. 09:41
Sziasztok! Megszületett a mi kis pgd-s drágaságunk, Zoé, lassan már 3hetes. Szeretnék mindenkinek erőt és reményt adni ezzel, nekünk is sikerülhet és nektek is sikerülni fog!
1021. Hatimii
2016. aug. 31. 23:09
Az Istenhegyi Géndiagnosztika csinál PGD-t, mi is erre készülünk. Az ár változott, most már 60.000 az alapdíj + embriónként 10.000,-
1020. davider (válaszként erre: 1018. - Babi1978)
2016. aug. 30. 22:01
HA csinálnak most Magyarországon akkor igen az a kérdés csinálják -e,mert felfüggesztették.....😞
1019. aniko8888
2016. aug. 23. 21:34
Sajnos semmi új info nincs a pgd-ről. :(
1018. Babi1978
2016. aug. 22. 15:37
Sziasztok! Az lenne a kérdésem, ha az előzményekben Down-os terhesség volt, akkor is megcsinálják a PGD-t?
1017. kevike78
2016. aug. 15. 13:25
Sziasztok! Volt mostanában valakinek PGD-s lombik??? Mi a helyzet most a pgd-vel kapcsolatban?
1016. matrami (válaszként erre: 1014. - Encike33)
2016. júl. 25. 12:59
Szia! Ne haragudj,nem léptem be már jó ideje. Még 4 hét van hátra :) szuper volt a várandósságom,semmi kellemetlen tünetem nem volt,most kezd nehéz lenni,vizesedek,zsibbadok,itt nyom,ott fáj,de nem panaszkodom,erre vágytam! Ti hol tartotok?? Nem szabad feladni,sikerülni fog!
1015. kismackó2006 (válaszként erre: 1003. - Leander79)
2016. jún. 1. 08:05

Szia!


Mi is hasonló cipőben járunk,fragilis x gyanú, június végén derül ki, hogy valóban hordozó vagyok-e. Utána pgd-lombik.... sokat olvastam róla, úgy látom, hogy Budapesten van a pgd-center, s drága is. Utána ha tb alapon akarok menni pl. a Kaáliba, akkor van várólista is. Kérdezném, hogy Mit tapasztaltál? Ti most hol tartok?

1014. encike33
2016. máj. 3. 14:59
Matrami hogy vagy/tok? Írj magadról pár sort :)
1013. davider (válaszként erre: 1012. - Encike33)
2016. ápr. 30. 13:10
Ja értem igen félév az sok....
❮❮ ... 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook