Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Preimplantációs Genetikai Diagnosztika (PGD) fórum

Preimplantációs Genetikai Diagnosztika (PGD) (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 ... ❯❯
952. davider (válaszként erre: 945. - Matrami)
2016. jan. 5. 21:27
Igen javasolta,vállaltuk nekem abszolut nem volt kellemetlen profik vannak ott ügyesek voltak....és így ki derült egészséges a babám csak hordozó....
2016. jan. 5. 09:12

Fél 10 körül értünk oda, akkor kezdték el előkészíteni a helyet, egy UH-os szoba volt, extrán felszerelve, tulképp genetikai UH gép. Kijöttek, hogy vért vehetnek-e, mert néznek mást is, ( antitest, vércsoport, anyai genetika stb )

Ahogy készültek elő, elkezdett verni a víz, mert megláttam a tűt kintről, meg azt a hatalmas köteg gézt...


Behívtak, UH-n nézte a babát egy doktornő, aki 20 percig ultrahangozta a törpét, többször ellenőrizte a méhlepényt. Aztán kaptam egy érzéstelenítést és jött a vizsgálat. Egy kb 10 centis katétert toltak be ( 5-6 cm mélyen), én a fejem fölötti UH-n láttam a tűt, ahogy veszi a mintát. Nem volt 3 perc az egész. Kellemetlen volt, de nem fájt. Fél óra fekvés alatt levették a vért, kitöltötték a papírunkat, megjött értünk a kocsi, és jöhettünk haza.


Ez volt anno a naplóbejegyzésem róla :D

950. 5c98b496b3 (válaszként erre: 949. - Matrami)
2016. jan. 5. 09:10

Noel nem PGD-s volt, SMA esetében nem csinálják otthon ( itt elvileg igen de 6-8000 font , így mi vállaltuk a kockázatot , mert max 9r9kbe fogadhattunk volna , de szerencsén volt hála a jó égnek )

Csináltak egy kombinált vértesztet is ugyanakkor, nekünk itt az ingyenes volt ( asszem a Nifty itteni változatát ) , de antitestet néztek, meg valami géneket, ezt már én sem tudom :)

949. matrami (válaszként erre: 948. - 5c98b496b3)
2016. jan. 5. 08:54

Szia! Köszi a választ! Gondolom semmi gond nem lett,gratulálok a kisfiadhoz!


Akkor ha jól értem ez egyértelmű,hogy pgd-sként ezen mondhatni kötelező átesni és mindenkinek ajánlják? Azt mondták még a brutál drága nifty teszt sem váltja ki,mert az is csak x számú eltérést tud vizsgálni,míg ez ugye minden rendellenességet megmutat.

948. 5c98b496b3 (válaszként erre: 945. - Matrami)
2016. jan. 5. 08:29

Semmi extra nem volt nekem :)


Végig UH-n nézték Noelt, elérzéstelenítették a pocakot, aztán csak egy nyomást lehetett érezni. Nekem nem fájt, kellemetlen volt picit, de ki lehetett bírni :)

Utána fél órát kellett feküdnöm, és jöhettünk haza. Aznap feküdtem, a köhögést megéreztem, de másnapra már semmi bajom nem volt :)


Az a lényeg, hogy el kell lazulni, így az izmok nem akadályozzák a szúrást.

947. aniko8888 (válaszként erre: 946. - Kevike78)
2016. jan. 5. 07:41
Nem értem, miért nem mondják meg az igazat, azaz azt, hogy az a Bizottság, aki korábban engedélyezte a PGD-t, most betiltotta. Én is úgy indultam a lombiknak, hogy akkor még lehetett alkalmazni és mire arra került volna a sor, már nem lehetett. Nekem egyenesen megmondta a doki.
946. kevike78 (válaszként erre: 944. - Matrami)
2016. jan. 4. 22:35
Köszönöm az infót. Végül délután csak visszahívtak és mondták hogy átszervezések miatt egyelőre felfüggesztették a pgd-t.Igazából beszéltem én velük még karácsony előtt, csak a kaáli-ban sem tudtak erről semmit és annyira elbizonytalanítottak ,hogy azt hittem én értettem félre valamit.
945. matrami
2016. jan. 4. 17:14
Nekem is lenne egy kérdésem azokhoz akiknek már született pgd-vel babája! A géndiagnosztikán és Kónya Márton is azt javasolta,hogy ilyen esetben ha pgd kellett,meg kell csinálni a méhlepény biopsziát.Ti vállaltátok ezt? Nagyon félek tőle,persze egy beteg babától jobban és szimpatikusabb mint a magzatvíz mintavétel,mert ugye 4héttel korábban történik. De akkor is para. Akinek volt megírná élményeit aki nem vállalta pedig hogy miért nem? Köszönöm!
944. matrami (válaszként erre: 943. - Kevike78)
2016. jan. 4. 17:09
Nem akarok senki helyett tényeket bizton állítani,de sajnos igen. Már dr Kónya Márton sincs a géndiagnosztikán,de persze az a tuti ha ők mondják ki! Én nem várnék a hívásra, zaklasd őket telefonon amíg választ nem kapsz. Nem értem ezt miért nem tudják megmondani,ez egy egyszerű igen vagy nem.
2016. jan. 4. 12:17
Sziasztok! Segítségre lenne szükségem. Sos!!! 100%ék hogy leállították a pgd-t??????????????? Már 2hete próbálok valakit elérni de nem kapok egyértelmű választ. Ma kellene megjonni a mensimnek és kezdenénk a stimut, de még a gonal-f injekciót se mertem kiváltani nem akarom feleslegesen. A kaalis dokimmal csak holnap tudok beszélni.Az Istenhegyiből reggel ota várom azt ígérték visszahivnak de semmi. Ha tudnám hogy most leállították nem aggodnam szét magam feleslegesen.
942. encike33 (válaszként erre: 941. - Matrami)
2015. dec. 29. 21:05
Szuper :)))) Jó lesz minden nyugi :))) Továbbra is izgulok érted ;) Köszi az infót a pgd vel kapcsolatban. Februárba megyünk majd Sajgó dokihoz, meglátjuk hogyan tovább.. és közben elindítom az örökbefogadásos dolgot is. Boldog új évet kívánok nektek :) A legboldogabbat ;)
941. matrami (válaszként erre: 940. - Encike33)
2015. dec. 29. 14:24
Szia Encike! A facebookos lombik csopiban vki azt írta,hogy neki azt mondták a géndiagnosztikán telefonáljon márciusban,addigra rendeződnek a dolgok talán,úgyhogy nem szabad feladni! És nem tudom,de ha sokan összefogunk...én bármit aláírok ezzel kapcsolatban. Köszönöm,jól vagyok,azért nem írtam,mert még nem tudom,merem elhinni,hogy sikerült a másodikra! Ez volt az egyetlen amit a Jézuskától kértünk :)3-án volt a beülti,egy babát kértünk vissza,hétfőn megyünk a 6hetes uh-ra! Nagyon aggódok,hogy minden rendben legyen! Azóta is tesztelek,hogy az a csík erősödik vagy halványodik,de már majd leugrik a tesztcsíkról :D
940. encike33 (válaszként erre: 935. - Matrami)
2015. dec. 26. 19:22
Hát ez szuper... :/ ìgy aztán lehet gyereke az embernek... De az jobb ha elvetél az ember vagy ne adj isten beteg gyereke lesz ... Mert nincs elővizsgálat :( ilyen egy elcseszett országot... Matrami. Hogy vagy? Neked volt már beültetès?
2015. dec. 20. 12:09

A Versys klinikán szervezik, hogy lefagyasztást követően Brnóba szállítják és ott meg lehet vizsgáltatni az embriókat. Persze a beültetés is ott van emiatt.


Zsuszi ! Megkérdezhetem a korod ? Nagyon sajnálom a baád, ez tényleg hatalmas lehetőség, amit elvettek tőlünk !

938. zsuszi
2015. dec. 20. 09:52
Sziasztok!Sajnálom hogy így tőlem kellett nektek is ezt a rossz hírt megtudnotok!Minket is sokkolt a hír!!!Szörnyű! :-(!
2015. dec. 20. 08:37
Szia ! Ezt hogy érted ? Lehet gyerek, csak később nézik, hogy minden rendben van-e.
936. jennko
2015. dec. 19. 22:00
Ez szörnyű hír! Mi van azokkal akiknek csak így lehet gyereke?!
935. matrami
2015. dec. 19. 09:02
Igen,mindenhol azt írják ahol kérdezgettem,hogy totál felfüggesztették mindenhol,olyat is írtak hogy emberkísérletnek minősítették.. :(
2015. dec. 18. 23:05
Sajnos nem végezhető a PGD vizsgálat, a bizottság, aki engedélyezte, visszavonta. Én is nagyon szerettem volna !
933. jennko
2015. dec. 18. 22:36
Nem lehet hogy csak decemberben szünetel mert nekem anno így esett volna a vizsgàlat ès elcsúsztattàk a lombikot januàrra.
932. matrami
2015. dec. 18. 10:08
Ja és még egy kérdés,Te mit hallittál miért tiltották le ezt a vizsgálatot?
931. matrami (válaszként erre: 929. - Zsuszi)
2015. dec. 18. 10:06

Basszus annyira kíváncsivá tettél,hogy felhívtam őket és tényleg szünetel!!!! De így még inkáb azt javaslom hogy menjetek el egy genetikai tanácsadásra dr. Kónya Mártonhoz,hogy adjon tanácsot!

Nagyon szurkolok,hogy legyen vmi megoldás!!!! Lennie kell!!! Ilyen nincs hogy pont azokat hagyják cserben akinek nem elég hogy a lombikkal is meg kell küzdeni de még más segítség is kéne :( ez tuti vmi kormány intézkedés. De közben meg szajkózzák hogy potyogtasd a gyerekeket! Nagyon szurkolok! Akkor nekem nagyon nagy szerencsém lehetett még,kb 4hete lett meg az eredmény.

930. matrami (válaszként erre: 929. - Zsuszi)
2015. dec. 18. 09:56
Szia! Szerintem azt nem vállalja az istenhegyi h felolvasztatott embrióból vegyenek mintát! Nekem pont tegnap mondta a dokim hogy egyre több embernek kell a pgd és a vidéki kaáli intézetek is a pestibe küldik a pácienseket,pedig onnan is fel tudnàk vinni a géndiagnosztikára a mintát. Ne haragudj hogy ezt mondom,de vmit félre érthettél! Egyébként is csinálnak a versysben is,az egyik ismerősömnek most volt ott,bár súlyosabb összegeket kérnek el...az istenhegyiben pedig van!! Nekem néhány hete volt a vizsgálat! Fagyasztottból nem vállalják szerintem,hisz akkor aznap meg kellene lennie az eredménynek,hogy aznap be is ültessék,tovább nem maradhatnak kint,de a vizsgálat több nap! És mi lenne a felolvasztott egészséges embriókkal akiket nem ültetnek vissza!? Vissza fagyasztani szerintem nem lehet. Igazából az orvosodat nem értem ezt hogy gondolta!? Vagy nem volt orvosi javaslat hogy pgd kell? Ki vagytok vizsgálva genetikailag? Mert azért is mondhatott ilyet a géndiagnosztika,mert saját kérésre ilyet tilos tudtommal elvégezni!! Javaslok egy konzultációt egy genetikussal!
929. zsuszi (válaszként erre: 927. - Matrami)
2015. dec. 17. 20:07
Szia!Köszönöm a választ, pontosan nekem már van az 5.-ik napig elvitt megtermékenyitett petesejt, így az 5.-ik napon lefagyasztották őket, mert azon a klinikán ahol voltunk már nem engedték a PGD! Nekünk feltétlenül be kell vizsgálni mert nyáron volt egy megszakított terhességem a 4,5 hónapban mert kiderült hogy beteg a baba. :-(!Így bevizsgálás nélkül nem bertem ujból bevállalni. Sajnos már az Istenhegyi klinikán is befejezték ezt a vizsgálatot, nekik sem engedik! Ma reggel hívtam őket. Így szerintem Magyarországon sehol sem végzik!De ha valaki tud valamit, megköszönöm az információt!
928. matrami (válaszként erre: 925. - Encike33)
2015. dec. 16. 21:14
Annyira sajnálom! :( és hogy tudjátok ezt elfogadni? Ismerős,barát sincs aki vállalná? Azért májusban még megpróbáljátok? Pgd nélkül? Gondolom otthon azért próbálkoztok...annyi csodáról hallottam már!
927. matrami (válaszként erre: 926. - Zsuszi)
2015. dec. 16. 21:12
Szia! Fagyasztottat nem tudnak vizsgálni...de biztos úgy gondoltad,hogy ötödik napi mintavétel és utána fagyasztják le őket amíg kész az eredmény. A budapesti kaáliban csinálnak,pontosabban az istenhegyi géndiagnosztikával karöltve.
926. zsuszi
2015. dec. 15. 21:34
Sziasztok! Tudnátok nekem segíteni hogy Magyar országon hol végeznek 5-ik napon lefagyasztott bébik bevizsgálását? PGd-t? Én úgy hallottam ezt a itthon betiltották? Válaszaitokat köszönöm
925. encike33 (válaszként erre: 922. - Matrami)
2015. dec. 10. 19:59
Szia. Örülök nektek ês drukk ezerrel. Remélem nagyon boldog karàcsonyotok lesz ;) mi májusra kaptunk tb s időpontot de sajna a dokink lemondott rólunk. Donor petesejt kellene de sajna nincs ilyen lehetőség a családban. Úgyhogy megpróbálhatjuk mégegyszer már a pgd t se erőlteti vagy spontán is próbálkozhatunk és ha összejön rábìzzuk a természetre hogy hogy alakul. Sajna mi így jártunk :(
924. matrami (válaszként erre: 923. - Davider)
2015. dec. 8. 09:22
Köszönöm!!!!!
923. davider (válaszként erre: 921. - Matrami)
2015. dec. 7. 21:13
Drukkolunk:-)
❮❮ ... 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook