Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Ahol a betegnek kell diagnosztizálni magát! fórum

Ahol a betegnek kell diagnosztizálni magát! (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Ahol a betegnek kell diagnosztizálni magát!

1 2 3 4 5
128. 3030329416 (válaszként erre: 127. - Mh07)
2010. máj. 22. 12:32

Kedves mh07!


Köszönöm az ötletet és a biztatást!


Szép napot!

127. mh07 (válaszként erre: 126. - 3030329416)
2010. máj. 22. 09:13

Szia steve79!


Igazán döbbenetes amit át kellett élned, többször is. Azért kívánom, hogy sikerüljön a baba projekt.


Nem vagyok benne biztos, hogy ez megoldást hoz a problémádra, de talán kaphatsz választ segítséget.

Pesten a Bolgárkerék utcában van Czeizel dr. genetikai tanácsadója(Genetikai és Családtervezési Tanácsadó Bp. XIV. , Bolgárkerék u. 3. info@czeizel.hu). Itt egy beszélgetést követően különböző szakorvosokhoz irányítanak, akik felderítik ill. orvosolják a problémákat.

126. 3030329416 (válaszként erre: 125. - 46f2f563a1)
2010. máj. 21. 13:36

Szia!


Köszi szépen.

Próbálkozunk ezerrel. ( amig még van mivel:-( )

Habár itt már az a mondás sem jöhet be hogy kicsi a bors de erős.

De természetesen bizakodom, hogy meg fog állni a heresorvadás, és nem lesz gond.

Az a legnagyobb gondom, hogy igazából tenni nem tudom mit lehetne ellene, ezért is küzdöttem le a szégyenérzetemet, és írtam, hátha valaki ad ötletet, vagy leírja hasonló irányú ismereteit történeteit vagy bármit.

Az orvos helyreállító műtétet nem javasolt, így maradtak az apróságok a cél érdekében.

Mindenféle hőmérséklet csökkentési módszert kipróbálok

Bő nadrág, már a herezacskómat is kezelésbe vettem, igaz ott egyenlőre több kárt okoztam mint hasznot, ha érted mire gondolok...

Több ötletem egyenlpre nincs...

2010. máj. 21. 13:14
stev79 azért drukolunk itt mindanyian,hogy a második baba is összejöjön !
124. eeab532645 (válaszként erre: 132. - Stev79)
2010. máj. 21. 11:11
Mivel nagyon rég itt is csak a pénzről szól a fáma nem szabad csodálkozni hogy nem a beteg érdeke az eső.Sajnos sok(k) a negatív példa.Tisztelet a kivételnek!
123. globus (válaszként erre: 122. - Sütimama)
2010. máj. 16. 22:32

Csak hogy egy konkrét példát mondjak, egy ismerősöm kardiológián főorvos mellett dolgozott, és rá se néztek, hiába panaszkodott.

Miután nyugdíjas lett, és kintről bejárós beteg lett, foglalkoztak vele. Kiderült, hogy hólyagrákja s azon keresztül mindenféle áttéte van már. Nemrég halt meg, talán fél évig élvezte a nyugdíját. Köztudott, hogy az orvosok átlagéletkora alacsonyabb, mint az összességében a nemzetünké, pedig általában véve is rövidebb ideig élünk, mint Európában élhetnénk.

Sztereotípiák nélkül is van gond az egészségügyben.

122. sütimama (válaszként erre: 121. - Globus)
2010. máj. 16. 22:22
Aki az eü.-bendolgozik és beteg lesz azt ellátják ott helyben és nem kel végig csinálnia az egész tortúrát. A kollégák kivizsgálják tetőtől talpig még akkor is ha nem indokolt.
121. globus (válaszként erre: 120. - 46f2f563a1)
2010. máj. 16. 22:07

"Addig nem érti senki mi fojik itt,még bele nem esik.Át nem megy az egészen."

Szerinted aki eü.-ben dolgozik, az még nem volt a beteg-oldalon? :))

2010. máj. 16. 22:01
Láttom sokan egyetértenek velem.Aki meg védeni akrja az egészségügyet,csak tegye.Addig nem érti senki mi fojik itt,még bele nem esik.Át nem megy az egészen.
2010. máj. 16. 20:02
Nekem sincs jó véleményem az eü.-ről.Pár évvel ezelőtt nagyon rosszul lettem.Hírtelen magas lázam lett(39 fokos ), elkezdtem hányni és iszonyuan fájt a fejem. Láz és fájdalomcsillapítoktól egyáltalán nem enyhült. Néhány óra múlva ( északa ) férjem kihívta az ügyeletet. Én mivel eü. iskolát végeztem, mondtam az ügyeletes dokinak hogy úgy érzem mint ha agyhártya gyulladásom lenne. Majdnem lehülyézett, aztán adott egy algopiryn injekciót és otthagyott hogy reggel menjek el a háziorvosomhoz.Reggelre már olyan rosszul voltam hogy lépni sem bírtam. A férjem elvitt a házi dokihoz, ott már alig voltam magamnál de nem vettek előre, hanem végig kellett várnom a soromat.Onnan elküldtek az ideggyógyászatra ahol szintén várni kellett mert késett az orvos.Mivel nem tudta eldönteni mi a bajom, elküldött CTG-re.Az nem mutatott ki semmit ezért agyhártya gyulladás gyanujával beutalt a kórházba. Hogy hogy vittek oda azt mert nem is tudom mert addigra nem voltam magamnál. Mire ott kivizsgáltak és megállapították hogy tényleg agyhártya gyulladásom van, addigra este lett. Elmesélésből tudom hogy az orvos felkészítette a családomat hogy nem bíztos hogy megérem a reggelt. Hát ennyire nem értenek az orvosok semmihez. Az életveszélyes helyzeteket sem ismerik fel.És még sorolhatnám tovább mert ez csak egy eset a sok közül ami velem történt.
118. globus (válaszként erre: 117. - Eeab532645)
2010. máj. 16. 17:17

Van olyan, hogy a beteg nem produkálja a nagykönyv összes tünetét, illetve képtelen adni pozitív leletet :D

Ha ilyen esetben kezelnek egy feltételezett diagnózissal, ugyanúgy sérti az önérzetet.

2010. máj. 16. 15:21

4 éve rosszul lettem hazafelé az autóban.

A bal oldalam elzsibbadt és nagyon szédültem.

Kórházban voltam 2 hetet.Emeri+ egy csomó vizsgálat után sem derült ki hogy mi a baj.

Minden leletem jó volt,azt mondták hogy szimulálok.

1 évig nem tudtam egyenesen menni(bal ra húzott a szédülés)Persze hogy autót sem vezetem és nem tudtam dolgozni(tetőfedő vagyok)

2 év után éreztem hogy már javul,már 4 éve volt és azóta tényleg jól vagyok

Itt tart az orvostudomány:a BÉKA SEGGE alatt van!!!!

116. Re87 (válaszként erre: 112. - Homokóra)
2010. máj. 16. 11:23
Igen is,hogy az orvosok is emberek!Sokszor fáradtak,sokszor rosszkedvűek,sokszor betegek és olykor el is szúrnak dolgokat.Én elhiszem Neked,hogy Te benne vagy a szakmában,és még azt is,hogy ismersz minden orvost az országban és azoknak minden ügyét.De hogy jössz Te ahhoz,hogy ennyi embert meghazudtolj és hülyének nézz???Itt mindenki hülye és mindenki hazudik,nem??!!Te vagy az egyetlen kivétel....hát persze....
2010. máj. 15. 23:58

Én egyszer úgy jártam, hogy elköltöztünk, és új orvoshoz kerültem.

Amikor mentem hozzá, megnézte, hogy miket szedek, és megkérdezte, hogy mit szeretnék szedni?

Hát én tudjam, hogy mit kell szednem?

Azt mondta, hogy azt ír ki, amit szedni szeretnék.

Hát mi vagyok én?

Gyógyszerész, vagy orvos, hogy én tudjam ezt?

114. Pocok:) (válaszként erre: 112. - Homokóra)
2010. máj. 15. 19:26

Igazad van...itthon minimális befizetés mellett maximális ellátást várnak az emberek...

Kicsit kimennének külföldre,fejvesztve jönnének vissza,de gondolom neked nem kell bemutatnom:)

113. homokóra (válaszként erre: 111. - Marduk)
2010. máj. 15. 19:25
Igen..és te megállapítottad, hogy 25 éve van folt a tüdődön..ejj már...tényleg megyek...a butaság határtalan.
112. homokóra (válaszként erre: 110. - Marduk)
2010. máj. 15. 19:23

El kell, hogy keserítselek....bizony benne vagyok..mégpedig 22 éve:)


Nos..én itt lezárom ezt a témát, mert érdemben nem születik értékelhető hozzászólás.


Viszlát, kedves megkeseredett "betegek"..

Barátkozzatok meg az egészségüggyel, jobban jártok. Mert ha nem lenne, nagy bajban lennénk.

111. marduk
2010. máj. 15. 19:20
Mert azóta fulladok és a drnő mondta nem a szívemnek köszönhető
110. marduk (válaszként erre: 105. - Monika0104)
2010. máj. 15. 19:19
Nem kell mindjárt orvosnak hinni azt aki védi az egü.Csak valakivel kell bántóan vitáznia,az orvosok nem,vagy az ott dolgozok nem itt tréningeznek vitában.
109. homokóra (válaszként erre: 108. - Marduk)
2010. máj. 15. 19:18

Nem mondtam, hogy te...azt írtam, hogy 25 éve HIBÁZTAK!


Egyébként ki állapította meg, hogy 25 éve van folt a tüdődön?

108. marduk
2010. máj. 15. 19:16
ÉN HIBÁZTAM? MINDEN ÉVBEN JÁRTAM TUDÓSZŰRŐRE.
2010. máj. 15. 19:08

Ha olyan rossz eü., ahogy te lefested, akkor hogy lehet,hogy ennyi vizsgálatot és műtétet túléltél?

S még egy doktorra is jutott a szeretetedből?


Természetes, hogy védjük a mundér becsületét.


Te mit dolgozol?

106. monika0104 (válaszként erre: 103. - Homokóra)
2010. máj. 15. 18:57
Azért mert megmondom a véleményem az egészségügyről még nem, kell le nézni az embert, de tudod ha én is ott dolgoznák én sem szidnám a munkahelyem.
105. monika0104 (válaszként erre: 102. - Homokóra)
2010. máj. 15. 18:55

tudod egyből gondoltam, hogy te valami egészségügyis vagy , mert foggal körömmel véded az egészségügyet, de tudod mit véd csak engem már ezek után nem érdekel.

Még egy valami nem mindenki lehet olyan okoskodó mint te.

104. homokóra (válaszként erre: 101. - Marduk)
2010. máj. 15. 18:51
Akkor talán 25 évvel ezelőtt hibáztak?
103. homokóra (válaszként erre: 97. - 9b10f3d7ff)
2010. máj. 15. 18:50
Igen...nem egy IQ bajnok, az már biztos.
102. homokóra (válaszként erre: 98. - Pocok:))
2010. máj. 15. 18:48

Sajnos nálunk sem különb a helyzet..de hangsúlyozom...nem mi tehetünk róla!


Mi is nagyon sok beteget ellátunk, amit nem finanszíroz a TB...emberségből, hivatásból, szakmaszeretetből.

101. marduk
2010. máj. 15. 18:43
Csak tudod már 25évvel előtte is meg volt a tüdőmön ez a folt amitől fulladtam és azt hittem a szívemtől, mi lett volna a előbb kezelnek?
100. Pocok:) (válaszként erre: 96. - Homokóra)
2010. máj. 15. 18:38
Vannak sajnos "okos öndiagnosztizáló "betegek,akik mindent jobban tudnak(csak azt nem értem ha jobban tudnak mindent minek mennek orvoshoz??)
99. marduk
2010. máj. 15. 18:38
Mert?Falun ügyeletes az ott rendelő orvos,de nem mindig és Én nem ott laktam hogy tudtam volna hogy ügy a doki, aki azt mondta hívjam az ügy orv,így neki kellet jönni, órák teltek el mire kijött,amikor nála voltam személyen, mondhatta volna hogy haldoklik az apám.Délelöt a kórházból haza hozták akkor miért nem vették észre hogy haldoklik?Telefonon is megmondhatták volna amikor érdeklődtem.
1 2 3 4 5

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook