Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Preimplantációs Genetikai Diagnosztika (PGD) fórum

Preimplantációs Genetikai Diagnosztika (PGD) (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ... ❯❯
1072. jakee84
2017. máj. 23. 10:10

Köszönöm szépen lányok.

Azért ez már bíztatóbb, mint amit tegnap a genetikus doktornő mondott.

Június 1-én megyünk a Kaáliba, megbeszéélni hogyan tovább.

1071. Hatimii (válaszként erre: 1068. - Jakee84)
2017. máj. 23. 00:39

Szia!


Igen, az Istenhegyi Géndiagnosztika csinálja a PGD-t kaáli intézeteknek. Nàlunk előtte ők is megnézték h a nálunk lévő kiegyensúlyozott transzlokációt tudják-e szűrni/ ki tudják-e mutatni és utána mehettünk a kaáliba. Árban annyi volt, amit írtak előttem is (60e+10e embriónként).

1070. Siker2017 (válaszként erre: 1068. - Jakee84)
2017. máj. 22. 23:55

Szia jakee!


A PGS amit nem csinálnak ma Mo-on, azaz a genetikai szűrés de amennyiben a szülönél adott genetikai eltérés kimutatható, akkor a PGD-t megcsinalják az embriónál, azt az adott eltérést vizsgálva.

Az Istenhegyi Géndiagnoszika végzi azoknak az intézeteknek amelyekkel kapcsolatban áll. Pl a Kaálik ilyenek.

A költségek kapcsán én is kb olyasmire emlékszem amit Adelus is írt.

Hívd fel szerintem az Istenhegyit és tudnak további infót adni illetve van genetikai konzultáció is.

1069. Adelus (válaszként erre: 1068. - Jakee84)
2017. máj. 22. 21:48

Szia!

Az Istenhegyi Géndiagnosztikai Centrumban van lehetőség PGD-re. Van egy 60E Ft-os alapdíj, illetve embriónként 10E Ft a vizsgálat. Ezt én tavaly novemberben tudtam meg, akkor jártunk ott.

1068. jakee84
2017. máj. 22. 14:09

Sziasztok!

Mi a helyzet ma itthon a pgd lombikkal?

Kiegyensulyozott transzlokaciom van, meg nem tudom melyik kromoszomanal.

Csinalnak ma pgd lombikot a gyori kaaliban?

A gyori genetikus doktorno szerint nem csinalnak Mo-n, habar a kaalis dokim mikor kiirta a vizsgalatot, az volt a benyomasom, h igen.

Ti hogy tudjatok?

1067. aniko8888 (válaszként erre: 1066. - Siker2017)
2017. máj. 15. 22:02
Legális a petesejt donorság akkor is, ha nem közeli hozzátartozó adja az EÜ tv. szerint, csak ilyenkor névtelenül lehet adomáyozni. Van ivarsejtbank is. Igen, a PGS jó lenne, de betiltották.
1066. Siker2017 (válaszként erre: 1065. - Aniko8888)
2017. máj. 15. 17:46
Szia Anikó! Igen, van, akinek erre van szüksége, megoldható. Nekünk mondjuk van mindkettőből van egyelőre saját, ugyhogy embrió is eddig mindig lett, utoljára még fagyasztásra is, de a vetélések alapján azt gondolom egyes esetekben (ha minden más kezelve van mint elvileg nálunk), az embriókat lenne erdemes szűrni ha már létezik erre technológia es csak az elvileg tenyleg jókat beültetni (persze így sem lehet minden rizikót kizárni). A sperma donor egyebkent egyszerűbb kerdes bar ott is olvasni erdekes dolgokat, lehetne jobb is a helyzet, viszont Mo-on petesejt donor csak adott feltételeknek rokon lehet és pl nekünk ilyen nem is lenne ha kellene sem. Persze olvastam olyat is, hogy lehet ezzel is trükközni ha valaki akar...
1065. aniko8888
2017. máj. 15. 17:10

Sziasztok !


Van itthon is donor petesejt és donor sperma.

1064. Siker2017 (válaszként erre: 1051. - 2015fun)
2017. máj. 15. 15:35
2015fun, bár régebben történt, sajnálom, hogy nem sikerült! :( Azóta próbálkoztatok PGS-el?
1063. Siker2017 (válaszként erre: 1061. - Mókuska85)
2017. máj. 15. 15:24
Mókuska85, Neked is PGD-A / PGS amit vegeztek? Vagy kariotipizálással kimutattak valamit amire konkrétan kell Nálatok a PGD? (Lehet hogy írtad is korábban csak nem olvastam vissza, akkor bocs.). Nálunk valószínű PGS segítene és az érdekelne ez hogy megy kint pl a Reprofitban és a Gennetben. Sok infót adott az is, amit eddig leírtál, köszi! :) Sajnálom hogy az előző alkalommal nem sikerült, de majd most! Megy a drukk!! :) Mikor kezdtek?
1062. Siker2017
2017. máj. 15. 15:16

Szisztok!


Új vagyok a fórumon, röviden a történetem, csak a legutóbbi éveket nézve: endometriózis, spontán méhen kívüli terhesség, petevezeték eltávolítás majd 2 sikertelen lombik (el sem indult semmi). Ezután újabb 2 ami vetéléssel végződött a 9. héten. A második épp most történt. A vetélések okát persze biztosan nem lehet tudni, de valószínűleg az "előrehaladott" korom (40) miatt a genetikai ok tűnik legvalószínűbbnek a dokik szerint. Ugyhogy a PGS / PGD-A lehetne megoldas, amit Mo-on nem lehet jelenleg.

2017. ápr. 26. 21:23

Van egy új hírem, nekünk ugye Brno-ból a prágai Gennet-be küldik (ha ott folytatjuk) az embriókat CGH-re.


Amit múltkor írtam, hogy teljes árat kellet fizetni, a Gennetben ez máshogy működik, ha nincs embrió transzer valamilyen okból, akkor nem kell kifizetni kb. 1000 Eur-t, ami azért jelentős összeg (minden más ugyanannyiba kerül, kivéve az utazás ami Brno-Prága kb. + 3 óra meg mondjuk + 1 tank üzemanyag, mi most nagyon gondolkozunk rajta hogy ott folytatjuk


Valakinél valami fejlemény?

2017. márc. 31. 13:09

Tapasztalat Brno Reprofittal:


februárban voltunk stimuláción, nagyon meg voltunk elégedve mindennel, nagyon kedvesek, tudom ajánlani, viszont van egy dolog amit érdemes előre tisztázni:

1950 EUR "sikeres" kezelés-


Nekünk lett 16 tüszőből 10 érett petesejt, 3 naposan 8 "db" A-B minőségű embrió, 5-ről 6. napra szétestek, 5. napon megálltak compact morula stádiumban.


A CGH-miatt nekünk blasztocystakra lett volna szükség,mert csak abból vesznek mintát ill. csak azt fagyasztják.


Nekünk ez történt, majd közölték hogy ez sikeres kezelésnek számít, mivel lett petesejt, megtermékenyültek. Teljes összeget kell fizetni, ami mindennel együtt 2400 EUR.


800 EUR lenne amúgy a sikertelen kezelés

nekünk ez egy saját petesejt + saját sperm.+ donor sperm.-os kezelés volt.


Ettől függetlenül május közepén kezdeni akarjuk náluk a második kezelést.


Nem negatívoskodni akartam, csak ezt úgy gondoltam jó ha tudjátok.


Szép napot és mielőbbi babásodást mindenkinek!!!

1059. Adelus (válaszként erre: 1058. - B20b1fabbf)
2016. dec. 28. 09:31
Na most látom,hogy nem írtam:nekünk petesejt donorra van szükségünk.Az egy kicsit több idő és több pénz is.Ami jelenleg még nem áll rendelkezésünkre :(.
1058. b20b1fabbf (válaszként erre: 1057. - Adelus)
2016. dec. 28. 09:13

Szia!


Nem, mi először közvetlenül a Reprofittal vettük fel a kapcsolatot, először angolul, és úgy derült ki hogy van magyarul beszélő dokijuk, meg elfogadnak sok magyar leletet.

A donort mi is kérdeztük, sokkal jobb a helyzet kint, 500-as állományból lehet most jelenleg választani, külső tulajdonságok alapján, nincs várólista, és árban is tűrhető (200 Eur a sperma donor).


Minden jót!

1057. Adelus (válaszként erre: 1056. - B20b1fabbf)
2016. dec. 27. 10:58

Szia!

Ha jól értelmezem,akkor a Róbert Károly magánklinikán keresztül vettétek fel a kapcsolatot a Bagócsi doktorral.Már volt egy lombikotok a Reprofitban?

Bennünk is egyre inkább megfogalmazódik,hogy megyünk Brno-ba,csak nem a PGD miatt,hanem azért,mert donorra van szükségünk.

De minden információ nagyon hasznos.

Nagyon sok erőt és kitartást kívánok nektek!

2016. dec. 27. 10:03

Sziasztok!


Mi december 9-én voltunk egy konzultáción (ami egyébként díjmentes) a Reprofitban, teljes mértékben csak dicsérni tudom őket, már a konzultációt megelőzően is hetekig e-maileztünk a magyarul beszélő orvossal (Dr. Bagócsi Tamás).


Nagyon sok dolog kiderült, és sok dolgot másképpen fognak csinálni a következő stimulációnál.


-férjemnek csináltak egy DNA fragmentációs vizsgálatot (ez sajnos nem lett jó, mert 50 %-ban rossz az eredménye, 30 felett már donort javasolnak-DE legalább tudjuk hogy mire számítsunk)


-AMH- az első lombiknál egy Synlabos eredményt vittem, az alapján ment a stimuláció, kis dózissal, mert az AMH alapján túlstimulálható voltam, Brno-ban újra megmérték,ill. ultrahangon nézték a petefészket is, az alapján "tök normális"-->115 NE gonal helyett 150 NE gonal, elsőre csak 6 petesejt volt, reméljük most több lesz


!!!!-MACS-kérdeztem Győrt, Magyarországon még ők sem csinálják, ill. senki más, ez a mágneses spermium szeparálás arra való, hogy kiválasztják a megtermékenyítéshez azokat a spermiumokat amiknek nem töredezett a DNS-e, így talán nagyobb eséllyel az egészséges spermiummal termékenyítik meg a petesejtet.


-5 napos embrióból veszik le a sejtet a PGD-hez, ami azért sokkal jobb állítólag, mert már az is egy természetes szelekció, hogy melyik embrió jut el az 5 napos korig, ill. akkorra mivel több sejtes, kevésbé sérülékeny az embrió.

Kb. 1 hónap a PGD eredménye (ez majdnem olyan hosszú mint egy amniocentézis, az is legalább 3 hét),ezért csak FET jöhet számításba.

A FET-re azt mondták, hogy náluk 99%-ban felébrednek az embriók, és ők ebben nagyon profik, valamilyen speciális technikát használnak


Az egész folyamat alatt első konzultációval együtt 3x kell kiutazni, mert a stimulációkor 2 uh-t a Róbert Károly Klinikán meg lehet csináltatni, velük már régen együttműködik ilyen formán Brno, így nem kell olyan sokat utazni.


*Kónya Mártontól érdeklődtem hogy mikor fogja a Czeizelben csinálni a PGD-t, sajnos még nem kapták meg az engedélyt, talán január végén.


Remélem tudtam Nektek segíteni, kitartás mindenkinek!

1055. Adelus (válaszként erre: 1054. - 2015fun)
2016. dec. 9. 18:56

Szia!

Én is sokat olvastam már a Reprofit-ról.

Most igyekszünk átgondolni minden lehetőséget.Nem tudom,hogy nálunk működne-e.A mi esetünkben több mint 10 embrióra lenne szükség(eddig petesejtből is csak 4-et,5-öt tudtam produkálni) ,hogy találjanak egy egészségeset.

Nem tudom még mi lesz.Remélem, megtaláljuk az utunkat!

Sok-sok erőt és kitartást kívánok én is nektek!

1054. 2015fun (válaszként erre: 1048. - Adelus)
2016. dec. 8. 21:43

Szia!

Köszönöm. Érdeklődtetek külföldön is. Van egy klinika (itt olvastam róla sokat) meg is néztem a honlapjukat. Reprofit a nevük Csehországban. Ott liberálisabb a szabályozás, lehet, hogy több genetikai vizsgálatot végeznek a sejteken mint itt Nálunk. Talán egy konzultációt megér. Mit gondolsz?

Kitartást!!!!!

1053. 2015fun (válaszként erre: 1052. - Davider)
2016. dec. 8. 15:11
Szia! Hát próbálok optimista lenni és előre nézni, de ezt most elég nehéz. Ki kell hagyni 3 hónapot. Próbálok érdeklődni a cseh klinikán, hátha ott van valami olyan lehetőség, ami professzionálisabb. Sokat olvasok a témában. Sok helyen 5 napos embriót javasolják PGD-re, Nekünk meg azt mondták, hogy a 3 napos az sokkal informatívabb és így egy cikluson belül meg is lehet oldani. Nem tudom...most nehéz
1052. davider (válaszként erre: 1051. - 2015fun)
2016. dec. 6. 20:20
Hogy vagy?!
1051. 2015fun (válaszként erre: 1049. - Davider)
2016. dec. 3. 08:38
Szia! Nekem is az volt hogy ráírták a papírra, hogy melyik egészséges és melyik nem. Azokat ültették vissza amik jók voltak és így sem maradtak meg. (sajnos) ezért nem tudom, hogy mitévő legyek mert lassan 42 évesen még egyszer 15 petesejt elég lehetetlennek tűnik. Márpedig azt látom, hogy sok sejt kell ahhoz, hogy legyen két egészséges. Arról nem is beszélve, hogy mi van akkor ha a transzlokációra renedben van a vizsgálat, csak a petesejt volt pl hibás. Erre meg PGS kell, amit itt nem csinálnak. :(
1050. davider (válaszként erre: 1046. - 2015fun)
2016. dec. 2. 22:22

Sajnálom.....:-((((

Most kicsit zuhany még sirj.....DE utána fel kell állni és tovább menni sikerülni fog.....

8 beultetésből 6 terhességem volt 2 elment,2 elhalt 14-16 hetesen missed,2 élve születés nehéz volt,kemeny volt DE sosem szabad feladni tudom ott ahol most te vagy nehéz....DE hinni,bizni kell!!!!❤

1049. davider (válaszként erre: 1045. - 2015fun)
2016. dec. 2. 22:15

Szia nekem nem volt sejt mag gond így volt a papíron

1 egészséges

2 génhibás

3 génhibás

4 egészség

Így kaptam vissza az 1-4-est sajnos ha beültették 1 egészséges,1beteg embriót sokszor a beteg embrió,vetelesnel visszi magaval az egeszsegeset is.....

31 éves voltam első PGD lombikunk volt.....

1048. Adelus (válaszként erre: 1047. - 2015fun)
2016. dec. 2. 21:52

Nagyon sajnálom :(!

Benned bíztam,hogy a PGD sikert hozhat,bár időközben kiderült,hogy nekünk sajnos az sem segít a kettős transzlokáció miatt(4 hibás kromoszómám van).Az egyessel sem egyszerű,ahogy az Istenhegyiben mondták.

Próbáljuk elfogadni/feldolgozni.

A donor jelenthet megoldást.

Sok erőt és kitartást kívánok nektek!

1047. 2015fun (válaszként erre: 1042. - Emma8012)
2016. dec. 2. 12:02
Hol tartotok? Mik a tapasztalataitok a klinikáról? Összességében nagyon drága? A gyógyszereket nem lehet itthon TB-re kiváltani? Ér valamit az EU biztosítási kártya? (gyanítom nem :()
1046. 2015fun
2016. dec. 2. 12:00
Sajnos nem sikerült a lombik.
1045. 2015fun (válaszként erre: 1044. - Davider)
2016. nov. 24. 08:39
Szia! Aranyos vagy köszönöm! Nekünk ez a második lombikunk, az elsőnél nem tudtunk a genetikai problémáról. Nagyon bízunk most a PGD-ben, bár nagyon sajnálom hogy ilyen sok embrióból csak 2 volt jó. Amúgy beszéltem az Istenhegyin a genetikussal, aki azt mondta, hogy azokról amiket nem tudtak bevizsgálni, mondván, hogy nincs sejtmag, esetleg le lehetne fagyasztani, hisz arról nem tudni, hogy milyenek. Viszont a zárómon meg az volt, hogy csak 2 volt jó a többi transzferre és fagyasztásra alkalmatlan. Szóval azért érzek valami kommunikációs hiányosságot. A biológusok Nekem nem is beszéltek arról a sejtmaghiányosról. Neked esetleg volt ilyen? Megkérdezhetem hány éves voltál mikor PGD lombikkal babátok született?
1044. davider (válaszként erre: 1043. - 2015fun)
2016. nov. 23. 20:47
Drukkolok;-)
1043. 2015fun
2016. nov. 23. 20:35
Sziasztok! Ma lett meg az Istenhegyin a PGD-s eredményünk 14-ből kettő lett jó, 2-nél nincs sejtmag vagyis nem tudtak róla infot mondani, a többinél konkrétan megírták, hogy kiegyensúlyozatlan a transzlokáció és leírták azt is, hogy melyik kromoszóma miatt. Ma 5,5, 6 naposan kaptam vissza a jónak ítélt embriókat. Most bizakodunk :)
❮❮ ... 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook