Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Álnegatív kombinált teszt eredmény mennyire gyakori, tehát hogy negatív kockázat mellett mégis genetikai rendellenessége van a babának? fórum

Álnegatív kombinált teszt eredmény mennyire gyakori, tehát hogy negatív kockázat mellett mégis genetikai rendellenessége van a babának? (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5 6 7 8
235. 20e21dddcb (válaszként erre: 234. - Epervirág)
2016. szept. 1. 11:24
Sziasztok én csak azt szeretném tudni,hogy aki szedett duphastont,annak nem befolyásolta a kombinált és az integrált tesztet?
2015. ápr. 7. 14:06
Sziasztok!Nekem még down-ra kijőtt 1:3- hoz.Megcsinálták a korion biopsziát.Most 16 hónapos kislány teljesen egészséges.
233. Derya (válaszként erre: 232. - Babazo)
2015. márc. 25. 17:19

hat meg jo hogy egeszseges. :-)

ennel egeszsegesebb mar nem nagyon lehetne... :-)

232. babazo
2015. márc. 22. 20:22

Hát tény, hogy mostanában elég sok hozzászólást elolvastam és bizony előfordult negatív kombinált teszt eredmény mellett Downos baba.


Nekem úgy tűnik, ha pozitív, tehát, magas vagy közepes a kockázat akkor nagyobb eséllyel nem Downos a baba, kb 20 álpozitívból lesz 1 valódi Downos. Viszont azt olvastam, hogy 20 Downos terhesnek kb 3-4 esetben lesz negatív, vagy úgy is írhatjuk, hogy alacsony kockázatú a kombi tesztje. Viszont megnéztem az istenhegyi klinika nekem a negatív eredményt tűntette fel a leletemen.


Derya: amikor te 3 éve voltál cvs-en azután egészséges babád született? Igazából olvasom, hogya méhlepényen átjut a lidokain de arról nem olvastam hogy mit okozhat.


Lidokain nem a fertőtlenítés alatt volt,hanem az első szúrással ami a bőr alá ment és egyből utána jött a méh átszúrása.

231. Derya (válaszként erre: 230. - Babazo)
2015. márc. 22. 09:40

nagy, kozepes es alacsony kockazatu besorolast hasznalnak tudtommal.


olzan nicnsen, hogy negativ vagy pozitiv kockazat, ez ertelmetlen. :-(


ezek a tesztek, beleertve a legujabb Nifty, Prena, stb teszteket is nem adnak biztos eredmenyt, van kozottuk teves. mind negaztiv, mind pozitiv ertelemben.


ott van a gond, hogy sok ember, mivel gozuk sincse a matematikarol, az alacsony kockazatot a negativ szo szinonimajakent ertelmezik, illetve magas kockazatot a pozitivval egyenertekunek ertelmezik, ami pedig eleg hatalmas tevedes.

bizonzitjak ezt a "negativ" kockazatu tesztek utan megszuletett Down-os babak.... :-(

230. babazo (válaszként erre: 229. - Virag32)
2015. márc. 14. 08:42
Hát ezt vitassad meg a genetikusokkal, biológusokkal, nőgyógyászokkal , akik kidolgozták ezeket a teszteket, hogy miért a negatív és a pozitív megjelölést használják, MERT az istenhegyi klinika és az angol Wolfson Betegségmegelőzési Intézet is a tesztet a DOwn , Edwards és Patau szindróma kockázatára negatív és pozitív megjelöléssel adja ki!
229. virag32
2015. márc. 13. 23:24
Nekem továbbra is érthetetlen az "álnegatív" szó ebben a szövegkörnyezetben. Ez nem álnegativitás vagy pozitivitás, hanem egy statisztikai szám! Egy az x-hez az esélye a beteg babának, nem eldöntetndő kérdés és válasz.
228. babazo
2015. márc. 13. 21:17

[link]


A kombináltnál nagyobb hatékonyságú az integrált (szekvenciális teszt, amit a 16. hét környékén végeznek), Ott még négy vérben található markert vizsgálnak, két orvos genetikus is mondta nekem, hogy ez sokkal megbízhatóbb mint a kombinált, és ha már az sem mutat kockázatot, akkor nagyon valószínű, hogy minden rendben.


Az uh nagyon függ attól, hogy milyen orvos végzi és milyen géppel! Az egyik terhességemnél egy nagyon fiatalka dr néni végezte a 12.heti uh-t, befejezte a vizsgálatot és feltűnt nem mért nyaki tarkóredőt ezért megkérdeztem, hogy azt mennyinek mérte. A válasz, hogy azt nem mérte meg. Akkor mondtam, hogy szeretném tudni, bénázott pár percig ,majd telefonált egy másik orvosnak, hogy jöjjön, aki jött, próbálkozott, majd legyintett egyet, hogy nem mérhető nyaki tarkóredő, olyan kicsi! Nos szerinted az ilyen orvosok milyen alaposan tudnak uh-zni?

Bár pénzbe kerül, érdemes, tapasztalt ultrahangos szakemberhez elmenni akár fizetős uhra is, bár ez is inkább egy jó alapos szűrés.

De ha találnak bármi eltérést, akkor már indokolt az AC.



1. ha elmész egy fizetős magánkórházba, megcsinálják neked a biopsziát vagy az AC-t, pl istenhegyi klinikán

2. ha elmész egy genetikai tanácsadásra és megmondod, hogy te ragaszkodnál egy ilyen vizsgálathoz, tuti megcsinálják, (nem fogja vállalni a genetikus a felelősséget, hogy nemet mondjon majd esetleg bepereljed őket, ha beteg a babád születik)


Azért lett rosszabb az eredményed mint 4 éve, mert a korod miatt már más szorzóval van jelen kockázat , nekem a magzatdiagnosztikai kp-ban volt 34 évesen kombináltam, akkor 1/8700 lett majd az integrált, 1/50 ezer a kockázat a Downra.


Milyen betegségű babával születtek az ismerőseid gyerekei? Gondolom nem mind Downos?

2015. márc. 13. 17:04

Sziasztok!

A héten érkezett meg a kombinált teszt eredménye, down kockázat 1:4300, edwards 1:50.000-hez.Ttudom, hogy ezek jó eredmények. 34 éves vagyok, második babámat várom, de nagyon zavar az a tény, hogy a környezetemben hasonló életkorú édesanyák közül hárman szültek az elmúlt másfél évben hasonló kockázatbecslés mellett, teljesen negatív genetikai UH eredményekkel beteg babát. Az első terhességi vizsgálat során (5 évvel ezelőtt) sokkal alacsonyabb kockázatot mutatott a kombinált tesztem.

Az orvosom genetikus egyben, azt mondta, hogy ezekkel az eredményekkel nem rohanna feltétlenül komolyabb vérvizsgálatra, de ha van rá fedezet a családi kasszában, akkor jó szívvel ajánlja. AC szóba sem jött ezekkel az értékekkel. Valahogy ott motoszkál bennem, hogy sajnos egyre több az álnegatív kombinált teszt eredmény :(

2015. márc. 11. 20:46

Helló mindenkinek. Aki eddig kételkedett hogy megcsináltassa-e a genetikai szúrást bármelyiket, annak csak annyit, hogy engem most hívott a genetikus hölgy hogy tökéletes az eredményem, én már akkor is tudtam de most még jobban erősödött bennem, jó döntés volt, hogy megcsináltattam, mert ez most tényleg egy olyan eredmény ami biztos.


Senki ne féljen tőle, bátran vágjatok bele.

225. Derya (válaszként erre: 224. - Zebracsikó)
2015. márc. 5. 11:16
ja, semmi gond. :-D
224. zebracsikó (válaszként erre: 219. - Derya)
2015. márc. 5. 11:12
bocsánat, nem Tőled akartam ezt megkérdezni, hanem Babazo-tól, csak félrenyomtam
223. Derya (válaszként erre: 222. - Aed6bafa83)
2015. márc. 5. 10:06

na, orulok, ugynazt mondta. ;-)


minden rendben lesz, ne aggodj, .-)

222. aed6bafa83 (válaszként erre: 220. - Derya)
2015. márc. 5. 09:58
Tegnap voltam a dokimnál, és mondtam, hogy még nem jött meg erre ő is azt mondta amit te, hogy valószínű azért nem hívnak mert minden rendben van, holnap lesz 3 hete hogy voltunk. Már csak egy hét mert jövő pénteken megyek kontrolra.
221. Derya (válaszként erre: 219. - Derya)
2015. márc. 5. 09:56

zebracsiko, a valaszom csak a Down-kor kockazatara vonatkozott, az EDWARDS es a PAtau-e masok, de azok az elettel sokkal jobban osszeegyeztethetetlenek, de biztsan tudod te ezt is. :-)

illetve az EDwardsos es a Pataus magzatok nagy tobbsege mar mehen belul elhal, ezert alacsonyabb a kockazatat is, illetve ha veletlenul meg is szuletnek, akkor is jellemzoen par napon belul, de legkesobb 1-2 even belul meghalnak. :-(

220. Derya (válaszként erre: 218. - Aed6bafa83)
2015. márc. 5. 09:52

az internet egy jo dolog, hiszen barmilyen informaciohoz barki hozzajuthat, csak a hamis informaciot a helyestol megkulonboztetni sok esetben nagyon vagy tul nehez...

meg egyebkent sem alkalmas minden ember ra, hogy elemzo munkat tudjon vegezni, hogy az adatokbol ki tudja valaogatni a megfelelo, korrekt adatokat....

megvan mar az eredmenyed?

219. Derya (válaszként erre: 216. - Zebracsikó)
2015. márc. 5. 09:50

a 213-ban azt kerdezted, hogy en honnantol szamolom.

en nem szamolom sehonnan, ismerheted a velemeynemet, meg te is tudod, hogy ez csak egy arany.

szoval az nem pozitiv es nem is negativ, most nem irnam le ujbol, hogy mit jelent, te is meg en is mar tobbszor leirtuk csak ebbena topicban is.

ha azt akartad kerdezni, hogy mikortol szamit a kombinalt teszt eredmenye pozitivnak, arra azt a valaszt lehet adni, hogy az eredmenyek alacsony, kozeoes vagy nagy kockazat terminusokkal definialtak, en csak a nagy kockazat szamat tudom fejbol, annal a hatar 1:250-hez.

2015. márc. 5. 09:34

Ebben a témában mindenkinek magának kell döntenie hogy mi az a kockázat amit bevállal. Én úgy gondolom és gondoltam, hogy bevállalom azt az 1%-os vetélési esélyt, mert legalább 99 %-os eredmény fogok kapni a lehetséges problémákról, és nem bántam meg, hogy belevágtam. Nagyon sok helyen sok mindent lehet olvasni, és kortól és egészségi állapottól függetlenül a Down kór bárkinél kialakulhat, igaz a kór előrehaladtával nagyobb az esély.

Van olyan ismerősöm akinél az uh-ra mutatott valamint de nem volt nagy gáz, a vérvizsgálat is kimutatott rendellenességet, ezért elküldték magzatvíz vizsgálatra ahol 2 hét után kiderült, hogy nagyon nagy a gond, de ekkor már 20 hetes kismama volt.

Az internet csodájában éppen az a próbléma, hogy ott próbálok/lunk utánna nézni dolgoknak és belekapaszkodni más tapasztalatában, de csakis rajtunk múlik, hogy hogy döntünk.

Érdekes képpen belinkelem a magyar közlönyben megjelent írást a Down kór vizsgálati eljárásáról 35. óldaltól lehet megtalálni. Remélem sikerült.

[link]

217. 3a5c305959 (válaszként erre: 216. - Zebracsikó)
2015. márc. 5. 09:15
Nalunk 1:250-hez ha jol emlekszem a hatar. De nem hasznaljak a pozitív-negativ szot direkt amiatt mert ez felrevezeto.
216. zebracsikó (válaszként erre: 215. - Derya)
2015. márc. 5. 08:16

milyen aránytól pozitív vagyí negatív egy pl. Down-teszt?


1:3200-hoz pl. az pozitív vagy negatív?

1:2500-hoz? stb...



szóval hol van az a határ?



Eleve -mint írtam- arányszámnál a pozitív/negatív kifejezés nem értelmezhető


Más egy chorionbiopszia vagy magzatvízvtel eredménye, ott tényleg vagy igen, vay nem -kiderül, beteg-e a baba.

215. Derya (válaszként erre: 213. - Zebracsikó)
2015. márc. 4. 22:33
bocsanat, ezt a kerdest nem ertem.
214. Derya (válaszként erre: 212. - Babazo)
2015. márc. 4. 22:32
az teljesen kizart, egy matematikus nem igy gondolkodik. :-)
213. zebracsikó (válaszként erre: 211. - Derya)
2015. márc. 4. 22:27
egyáltalán honnantól számolod a pozitív és negatív eredményt?
212. babazo
2015. márc. 4. 22:09
de tévedsz :)
211. Derya (válaszként erre: 210. - Babazo)
2015. márc. 4. 21:59

ja, azt irtad, hogy meg nem avgy 40. :-)


mindegy, de ennek azert szerintem tul nagy jelentoseget tulajdonitasz, hogy 37 vagy 40.

tokmindegy, mert 37 evesen is mar 1: 152-hoz.

az se sokkal kisebb szam.


szerintem ez hulyeseg, ne haragudj.... :-(


mindegy, ezt neked kell tudnod, de ugye nem tevedek, ha azt mondom, hogy nem matematikus a szakmad. :-)

210. babazo
2015. márc. 4. 21:20

[link]


Itt vannak az életkor szerinti kockázatok, negyven felett kezd hatványozottan emelkedni a kockázat, mondjuk tény és való, ha az életkorom szerint 1/28 vagy 1/38 lenne a veszélyeztetettségem, akkor én is tuti mennék, de én még viszonylag közel vagyok a 37-hez.

Meg szerintem negyvenen túl már a kombinált teszt is sok eséllyel pozitívba fog átmenni, mert az életkor egy nagyon nagy súllyal szerepel. Az istenhegyin mondták, hogy max az életkor húszszorosa lehet a nevező tehát pl ha az anya életkori kockázata 1/30 akkor a kombi teszt legjobb esetben is csak 1/600 lehet a legjobb eredmény, hát ami engem nem nyugtatna meg.

Viszont abban is van igazság amit a kombi teszten mondott az aszisztens, hogy azért ez nem egy felesleges vizsgálat, mert ha minden várandós 37 év feletti alapból elmenne invazív beavatkozásra, akkor jelentős mennyiségű egészséges magzat halna meg a vetélések miatt.

209. Derya (válaszként erre: 208. - Babazo)
2015. márc. 4. 18:12

hat ez a par ev nem jelentos kulonbseg a rizikot illetoen.... :-)

azert nem 60 vagyok... :-D

most szerinted olyan nagy a kulonbseg, hogy 1:28-hoz vagy 1:38-hoz a Down-kor eselye? :-)

208. babazo (válaszként erre: 205. - Derya)
2015. márc. 4. 17:58

persze, menjél ha te abban hiszel, és az nyugtat meg, kinek a pap, kinek a papné. :)

Ha nekem a következő uh-n minden rendben, akkor én most kihagyom az AC-t. De ha jól emlékszem te bőven elmúltál 40, tehát neked az alap kockázatod magasabb.

207. zebracsikó (válaszként erre: 203. - Babazo)
2015. márc. 4. 14:24
nem biztos, hogy van erre statisztikájuk....
206. zebracsikó (válaszként erre: 205. - Derya)
2015. márc. 4. 14:23

pontosan ugyanezt akartam én is beírni!


AZ arányszám egy becslés.


Eleve a "negatív, pozití, álnegatív, álpozitív" kifejezéseknek nincs is semmi értelmük!


AKármilyen arányszám annyit mutat, hogy milyen eséllyel lesz beteg a baba. Tehát azok közözz is van beteg baba. Éppen ezért nincs értelme az előbb említett 4 kifejezésnek.


Egy arányszámról nem lehet azt mondani, hogy az negatív vagy pozitív. AZ csak egy arányszám, ami a beteg baba lehetőségének matematikai mérője

1 2 3 4 5 6 7 8

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook