Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Paleolit életmód-avagy az étrend és a testi-lelki egészség kapcsolata fórum

Paleolit életmód-avagy az étrend és a testi-lelki egészség kapcsolata (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Paleolit életmód-avagy az étrend és a testi-lelki egészség kapcsolata

❮❮ ... 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ... ❯❯
491. BuksiCica (válaszként erre: 487. - Brucez)
2012. aug. 23. 17:37

Ez nem egy egyszerű kérdés.

Mert aki már akár csak paleószerű diétát csinál, a környezet már azért is hülyének nézi.

És ha jól megnézzük, olyan ember szinte nincs is ezen az alapon, aki elmondhatja, hogy PALEÓZIK.

Menyus ugye nem haragszol :D , ha megemlítem, mikor nemrég betoltál egy egész üveg nutellaszerűt, és nem az Alexandra félét. Bocsesz, csak ez jutott eszembe, meg talán valami jégkrém is rémlik.

Majdnem mindenki bűnözik valamit, kevés a tiszta paleós. Nem egy jó dolog, hogy a környezeted hülyének néz a paleószerű diétád miatt, ez az elnevezés , hogy "paleószerű" meg kiközösít a PALEÓSOK közül , akik tulajdonképpen alig vannak.

A jéghegy csúcsa PALEÓZIK.

Az más dolog, hogy az nem igaz, hogy "nekem ez jól esik, ezért nem árthat" (mint Tarának a tejecske).

490. ujlany (válaszként erre: 483. - C8ec504c40)
2012. aug. 23. 17:28

en csinaltam pizzaalapot tort lenmagbol.

Ha jol emlekszem, benne van a naplomban.

489. f3000dc5ef (válaszként erre: 487. - Brucez)
2012. aug. 23. 17:23
Jessszzzz :D
488. Brucez (válaszként erre: 483. - C8ec504c40)
2012. aug. 23. 17:16
Napraforgómag-lisztes eddig talán a leghasonlatosabb.
487. Brucez (válaszként erre: 479. - C8ec504c40)
2012. aug. 23. 17:14
De, szerintem értjük, de azt akkor sem paleo-nak hívják, ami tartalmaz túrót, még ha csak ünnepnapokon is :) Tök egyszerűen hívd inkább: "paleo szerű diéta"-nak :)
2012. aug. 23. 17:14

Senki nem mondta, hogy nem lehet kilógni itt-ott a keretekből, egyetértek Brucez-el. Csak akkor ne hívjuk paleonak :D

Napi jégkrém? és azért se mondok le a túróról?

Ha így kezdődik....mi lesz később?

Mert ha a hard után félévente beiktat egy kis bűnözést....az se jó, de nekem jobbnak tűnik, mint át sem állni rendesen.....

485. BuksiCica (válaszként erre: 482. - C8ec504c40)
2012. aug. 23. 16:57

Szerintem is mindenki azt tart be, amit jónak lát. Én pl. néha eszem krumplit, tejport, tejfölt, más hirtelen nem jut eszembe.(most a paprika paradicsomtól eltekintek)

Ezek nem paleók, tisztában vagyok vele.

Ha valaki nem fogyás miatt csinálja, hanem egészség miatt, na annak pont fontos lenne betartani a dolgokat.

Az hogy valami balzsamos a gyomrodnak, az még nem biztos, hogy nem is árt.

Egy finom meggyes vaníliás párna egy pohár hideg tejjel, vagy egy pohár sör nagyon bebalzsamozná a gyomromat, hát még az alkoholistáét egy feles.


Amúgy meg minél tovább csinálod a paleót, annál jobban fogsz figyelni a részletekre. Legalább is én így voltam vele.

A túró az tényleg nehéz dió. Nem lehet pótolni, és férjem nagy kedvence...

484. BuksiCica (válaszként erre: 483. - C8ec504c40)
2012. aug. 23. 16:49

Azt a paleós lisztet, amivel te kenyérsütőben kenyérhez hasonló kenyeret sütsz, még nem találták fel. Kész,passz!

Van egy rakás recept, de nekem igazából egyik sem jött be, azaz én mindent megeszek, de férjem, aki miatt igazából próbálkoztam, neki egyik sem tetszett.

Kenyérsütős recepteket találsz a paleovitalon, csak aztán ne engem szidj!

2012. aug. 23. 16:42

Tud valaki abban segíteni, hogy milyen magisztekből lehet pl. itthoni kenyérsütővel kenyeret készíteni? Már csak ezért sem fogyasztottam 2 hónapja túrót, mióta átálltam, mert még nem jöttem rá, hogy milyen is lenne egy igazán paleos kenyér. Egyébként remekül megvagyok kenyér nélkül is :)


A pizzatészta is érdekelne paleoban. Csinált már valamelyikőtök?

482. c8ec504c40 (válaszként erre: 481. - C8ec504c40)
2012. aug. 23. 16:38

Van egy ismerősöm, fél éve paleozik, remekül le is fogyott, de úgy, hogy a főbb szabályokat ugyan betartotta, de a jégrémről nem tudott lemondani, a mai napig eszi, szinte minden nap, mert annyira szereti :)


Szóval szerintem sem kell teljesen aszkétának lenni, mert az sem vezet jóra, a végén ebben is kiégnénk.

Nem beszélve arról, hogy nem mindenki a fogyás miatt vág bele ebbe az életmódba - szóval szerintem mindenki maga döntse el, hogy melyik ételt tartja meg és melyiket fogyasztja időnként ahhoz, hogy így is, úgy is, elérje a célját :)

2012. aug. 23. 16:36
Azért kérdezzünk meg néhány - régebb óta paleós paleóst - ők is szoktak "bűnözni" - mint ahogy Szendi is azt írja, aki esetleg tökéletesen őt követné, hogy időnként lehet :) azt mindenki maga dönti el, hogy mennyire, meg ráadásul maga érzi, hogy mi a jó a bendőjének és mi nem. Én pl. a tejről simán leszoktam, mert még a paleo előtt is éreztem, hogy nem tesz jót a belügyminisztériumomnak.
480. c8ec504c40 (válaszként erre: 476. - Mazsinka)
2012. aug. 23. 16:33
Nekünk is van egy kedvenc, kenyérre kenhető - és paleo ide paleo oda - de szerintem nagyon egészséges - Sandocan túró nevű - ételünk, amit még a gyerek is imád: házi majonézt készítek, amit fokhagymával ízesítek ízlés szerint, majd elkeverem 500 g túróval, sózom is. Isteni, főleg paradicsommal, paprikával. Reggelinek kitűnő. Hát, erről én sem mondok le, ennyi túró kell havonta! (bár azt írtam, hogy nem havonta, de már 2 hónapja nem ettem, úgy hogy most elhatároztam, hogy havonta igenis beiktatom!:)
479. c8ec504c40 (válaszként erre: 475. - Brucez)
2012. aug. 23. 16:30
Nem értitek. Én sem eszem ezeket minden nap, sőt, hetente sem, sőt, havonta sem. Csak ha nagyon, nagyon megkívánom.
478. Brucez (válaszként erre: 477. - 3d0696d927)
2012. aug. 23. 16:08
Semmi extra nincs vele, csak hő hatására (keményre főzve) oxidált koleszterin keletkezik benne. ezért eszek inkább 2 perces tojást vagy tükröt.
477. 3d0696d927 (válaszként erre: 468. - Brucez)
2012. aug. 23. 15:40
Hát, én le vagyok maradva! Hol olvastad, hogy valami gond van a tojással??
476. Mazsinka (válaszként erre: 475. - Brucez)
2012. aug. 23. 15:22
Ebbe nem fogok soha beletörődni. A túró az egyik kedvenc ételem. Nincs is finomabb egy házi készítésű tehéntúrónál. Istenem, és még helyettesíteni se lehet semmivel!
475. Brucez (válaszként erre: 474. - C8ec504c40)
2012. aug. 23. 15:16

Azért van egy keret, amiből ha kilóg a táplálkozás inkább low carb lesz mint paleo. Pl a kefir és a joghurt még egy-két irányzatban el is megy, csoki pláne, de túró?!? :)

ez kb olyan mint mikor egy zeneszámot megpróbálunk elhelyezni valamely zenei stílus kategóriában. :)

Biztos ennek is van valami elnevezése...

474. c8ec504c40 (válaszként erre: 473. - C8ec504c40)
2012. aug. 23. 14:39

Még ha a magunk javára is megy a dolog, akkor is nehéz az átállás, miután évtizedekig a nem paleós ételeket ettük, s ezt most nem panaszként írom.

Megint csak az én egészségem miatt sokmindenről lemondtam - kenyér, tészta, hüvelyesek, stb. - ha időnként megengedek magamnak egy-két nem ajánlott ételt (amiket nem érzek rossznak, sőt, amiktől úgy érzem, mintha balzsammal kenegetnék a hasamat, vagy a lelkemet:) az még nem a világ vége. Szerintem.

473. c8ec504c40 (válaszként erre: 472. - Mazsinka)
2012. aug. 23. 14:35
A kefírre, túróra, joghurtra és csokira érted? Tényleg, egyik sem az, ezért is csökkentettem minimálisra a fogyasztásukat :)
472. Mazsinka (válaszként erre: 469. - C8ec504c40)
2012. aug. 23. 14:21
Erre mondanák: ne haragudj, de ez nem paleo.
471. c8ec504c40 (válaszként erre: 468. - Brucez)
2012. aug. 23. 14:20

Így van - én pl. nem tartom ártalmasnak a tojás sárgáját. Nyilván, nem eszem minden nap.

Az tény, hogy nem szabad rágörcsölni semmire.

470. c8ec504c40 (válaszként erre: 464. - Ujlany)
2012. aug. 23. 14:17
Köszi. Én is így gondolom, de a lelkiismeretfurdalásnak néha nem lehet parancsolni :) viszont akkor többet edzek!
469. c8ec504c40 (válaszként erre: 463. - 3d0696d927)
2012. aug. 23. 14:15

De hát én sem akadtam ki és még csak ki sem ábrándultam, sőt, én örülök, ha beszélgethetek paleosokkal, hiszen még csak "egy hónapos" :) vagyok ezen a téren.


Azért is írtam, hogy mindenkinek más a szigorúság, én - magamra nézve - ezalatt azt értem, hogy a Szendi szerinti nem ajánlottakat többé-kevésbé hanyagolom - időnként eszek joghurtot, kefírt, túrót, csokit (ha már nagyon kívánom, ez általában menses előtt van).

A gyümölcslé pedig - igazi gyümiből facsarva pedig - az én meglátásom szerint paelós!

468. Brucez (válaszként erre: 464. - Ujlany)
2012. aug. 23. 13:53

Hát ha nem is tartunk be mindent, de én szeretem tudni a részleteket. Mint pl. a főtt tojás sárgája. Tudom hogy nem jó, eszem is, de azért érezhetően csökkentettem a gyerekeim és saját étrendemben is. Ugyanez vonatkozik a zabra, mézre és gyümölcslevekre is.

Szóval igen, szerintem is mindenke úgy tartsa be ahogy neki jó, de azért jó ha van egy igazodási pont.

467. f3000dc5ef (válaszként erre: 466. - 3d0696d927)
2012. aug. 23. 12:00
Meg nekem :)és hogy beszélsz??? XD
466. 3d0696d927 (válaszként erre: 465. - F3000dc5ef)
2012. aug. 23. 08:35
A lópimpilit! Csak nekem!!! :) :D
2012. aug. 23. 08:33
Na, ez az a helyzet amikor mindenkinek igaza van XDXDXD
464. ujlany (válaszként erre: 463. - 3d0696d927)
2012. aug. 23. 08:29

na, erre a kicsajszira hallgassatok, igaza van. :-)

En ugyanigy gondolom. A korlatokat magam allitom fel, es ha nekem belefer, belefer.

A pozitiv dolgokat kell nezni, azt, hogy egy ilyen valtassal mennyi mindenen is valtoztattok. Mar is sokat tesztek az egeszsegetekert.

Es nem lehet allandoan azon kattogni, hogy most megfelelek-e mindennek. Ha nem otthon eszel evente ketszer, mar akkor jo esellyel nem tudod tartani a szigoru paleot, mert neha azt sem tudod pontosan mi van abban az etelben amivel megkinalnak.

Ettol ne lennel szigoru paleos? Ugyan mar...


gyumolcslevel vagy anelkul, sok sikert.

463. 3d0696d927 (válaszként erre: 452. - C8ec504c40)
2012. aug. 23. 08:14

Én hiába kötöm magam időkhöz, ha valamit nem csinálok azonnal, az nem lesz! Így aztán nekem nagyon sok dolog nem lesz...


Most a hsz-ekből értem, hogy a gyümilé nem paleo, és a zöldséglé?


Amúgy azt gondolom, nem szabad, sőt tilos szigorkodni magunkkal! Ha valamivel jól érezzük magunkat, úgy értem, nemcsak finom, élvezetes, hanem lelkifurdalásunk sincs, akkor azt enni kell, paleo ide, vagy oda. Semmit nem vagyok hajlandó megvonni úgy magamtól, hogy megveszek érte, és mondjuk tudom, hogy nem kifejezetten káros (tej, gabona, ezeket SOHA). Nekem kegyetlen a paleóm az allergiák miatt, de idén vagy háromszor ettem fagyigombócot, és fogyasztok mézet is mert gebe vagyok, és hajdinát is. Nem azért, mert ezek paleók, csak azért, mert így döntöttem. Nincs lelkifurdalásom! :)


Ez nem egy vallás, és persze, nem kell kiakadni akkor sem (szerintem) ha valaki leírja, hogy az nem paleo. Ha nem-nem. Én meg eszem és pont.


Hozzáteszem, jól beválasztottatok, nincs talán ennél kekecebb és másik ilyen sok nézőpontú diéta.


Ám mindenkit szeretnék bíztatni, mert igazi eredményeket hoz az élet minden területén. Szóval megéri!

2012. aug. 23. 07:45
Velem is előfordul, hogy melléeszem, és nagy ritkán nem tartom be a szabályokat, de nem bizonygatom, hogy az paleos.Mindenki annyi gyümölcslevet iszik, amennyit akar.
❮❮ ... 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook