Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Paleolit életmód-avagy az étrend és a testi-lelki egészség kapcsolata fórum

Paleolit életmód-avagy az étrend és a testi-lelki egészség kapcsolata (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Paleolit életmód-avagy az étrend és a testi-lelki egészség kapcsolata

❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
581. BuksiCica (válaszként erre: 579. - Brucez)
2012. aug. 24. 16:30
Kb. nálam is hasonló a sorrend. Viszont szerinted a zabliszt használható ill. rizsliszt? Csak mert szó volt róla, hogy azokban is van hasonlóan ható dolog, mint a glutén. Sűrítésre szoktam ezeket korábban használni, és csak jobbak voltak, mint a gesztenyeliszt meg a kókusz.
580. Brucez
2012. aug. 24. 16:04
A sorrend már csak azért is izgalmas, mert van olyan elmélet, miszerint akár a fermentált tejtermékek fogyaszthatóak lennének alkalmanként, ha listában található többi veszélyforrás nem tenné tönkre az anyagcsere háztartásunkat...
579. Brucez (válaszként erre: 574. - Takter)
2012. aug. 24. 16:02

Ha még a félreevés ennyire téma :)


Félreevés és félreevés közt van különbség. Nutellában mi van? Cukor, meg talán egy kis tejpor. de a lisztes sütike az más kategória. A glutén a gladin miatt zéró toleranciás, mivel akár fél évig is keringhet a szervezetben.


Amihez én igazodok:

1. glutén tartalmu cuccok, soha

2. tejtermékek, (kivétel sajt és fermentált, erjeszett natur cuccok)

3. lektineket tartalmazók (hüvelyesek)

4. mindenféle tejtermék

5. magas GI és GL értékű ételek.

578. Mariann63 (válaszként erre: 574. - Takter)
2012. aug. 24. 16:01
Abszolút egyetértek.Amíg nem napi, heti szinten van melléevés, nem probléma.
577. Mariann63 (válaszként erre: 568. - BuksiCica)
2012. aug. 24. 15:59
Az álomról jut eszembe:régebben sokszor álmodtam, hogy megint szép sovány vagyok, és ébredéskor nagyon el voltam keseredve, hogy csak álom volt.Most már nem is álmodom ezt, és végre csökkent a súlyom is.De még hajtok a többi 14 kiló mínuszra.
576. Mariann63 (válaszként erre: 528. - Katykóca)
2012. aug. 24. 15:57
Február közepén teljesen átálltam egyik napról a másikra.Magas vérnyomás, kezdődő cukorbetegség, allergiák, hajhullás és nagyon erős vállfájás miatt kezdtem bele, és nagyon motívált a fogyás lehetősége is.A bajaim már majdnem teljesen a múlté,a vállam lehetne még jobb, de az is szuper már a régi állapotomhoz képest.A paleoval 14 kg-t fogytam azóta, tavaly szept. 1 óta meg 19 kg-t.
575. Mariann63 (válaszként erre: 545. - BuksiCica)
2012. aug. 24. 15:38
Szívemből szóltál.Ha a zuram csinálná egy kicsit is, ujjonganék örömömben.Pedig azt már elismerte tegnap, hogy sokkal jobban nézek ki, és egészségesebb is vagyok, amióta fél éve belevágtam a paleoba.Van fogalmam, mi lesz kb. 2 év paleo után.
574. takter (válaszként erre: 565. - F3000dc5ef)
2012. aug. 24. 15:29

Ne szégyelld szerintem!

Ha csak napi 2 táplálkozást veszünk alapul, az is 1 évben 730 evést jelent. Na bumm ebből egyszer nutella volt. Nem szentté akarunk válni, hanem egészségessé s nem hiszem hogy ez az egyszeri nem paleo evés ezt megakadályozná. A testnek nem tesz jót azt tudjuk, de emberből vagyunk néha bűnbe esünk. :)Ha nutellával vagy elvétve valami lisztes dologgal ami egyik sem palo akkor azzal. Lehet utána ragozni, hogy akkor az illető nem paleo. Én amúgy sem az elvek miatt tartom be, hanem magam miatt. Véleményem szerint nálunk ez amúgy is egy új életforma, nem rendelkezik több évtizedes tapasztalatokkal. Amiről pár éve úgy tudtuk, hogy még lehet, időközben kiderült mégsem. Mindenki más, mindenkinek a szervezete másképp reagál dolgokra, nem gondolnám, hogy minden engedett vagy épp tiltott dolog kőbe van vésve, pont azért mert változik, fejlődik minden a tudásunkkal együtt, tágul az eddig fel nem fedezett vagy elfeledett terület. S főleg nem kell szégyenkezni ha valaki elvétve visszanyúl a 40-50 éves régi megszokotthoz, még akkor is ha arról tudjuk, hogy rossz. Nekem ez a véleményem.

Ja és félreértés ne essék, senkit nem arra biztatok, hogy egyen valami ártalmasat. Csupán azt szerettem volna kifejezni ha néha mégis megtörténik akkor nem kell belőle nagy ügyet csinálni. Szerintem.

573. Mariann63 (válaszként erre: 520. - C8ec504c40)
2012. aug. 24. 15:20

Én azért igyekszem betartani a paleot, mert iszonyúan fájt a vállam évek óta.És úgy látom, hogy ha nem eszem mellé, klasszisokkal jobban érzem magam.Inkább elkészítem a paleos sütikémet néhanapján,de nem eszem nutellát, meg a többit.Mert utána vacakul vagyok, fáj a gyomrom, hányingerem van,és megint alig alszom a vállam miatt.Ennyit nem ér se a túró, se a fagyi.

Sokan írnak, akik maradéktalanul betartják, és soha nem esznek mellé.

572. ujlany (válaszként erre: 566. - F3000dc5ef)
2012. aug. 24. 15:15

hu, ez mar a remalom kategoria ;-)

maskor hivjal fel ilyenkor, en szivesen odamegyek es megeszem helyetted. :-)

571. Mariann63 (válaszként erre: 510. - C8ec504c40)
2012. aug. 24. 15:15
Régen egy üveg nutellát is meg tudtam enni együltömben, annyira kívántam, mégis sok ártalmas hatása volt.Nem hiszem, hogy azért, mert kívánok valamit, az jó is nekem.Azért kívánom, mert tele van ízfokozókkal, amiktől függővé válunk.Ez csak egy önmegnyugtatás, mit miért is bűnözünk.
570. Mariann63 (válaszként erre: 509. - 3d0696d927)
2012. aug. 24. 15:12
Olyan egyszerű betartani, pláne ha komoly gondjaid vannak.Mert 2-3 hét alatt ugrásszerű javulást tapasztalsz majd,de ha csak lassan állsz át, mindez nem következik be.Sokan abbahagyják emiatt, mert azt mondják, nincs is ennek értelme.
569. Mariann63 (válaszként erre: 504. - Spinneli)
2012. aug. 24. 15:09
Kérdezd meg Shilladort, hogy az elején hogy prüszköltem a paleo ellen.A mai napig szégyenlem a sok ostobaságot, amit felhoztam ellene.Aztán bekattantam, egyik napról a másikra belevágtam, és nem is fogom soha abbahagyni.Ha melléeszem, visszajönnek a betegségeim, ergo igyekszem betartani.Csak a hülye eszik megint hagyományosan, ha a paleoval számtalan baja elmúlik.(mielőtt bárki magára venné, magamról beszélek)
568. BuksiCica (válaszként erre: 566. - F3000dc5ef)
2012. aug. 24. 14:55

Lisztes dolgokkal gyakran vagyok úgy nem csak álmomban, hogy automatikusan nyúlok valamiért, és közben jövök rá, hogy ja bocs, ezt nekem nem lehet.

Ez biztos a tiltás miatt van, hogy erről álmodunk, mert pl. sajttal vagy tejtermékkel nem álmodom ezt, azt kevésbé gondolom károsnak, mint a glutént.


Egyébként az allergiám nem erősödött 20-a után, gyengén viszket a szemem, talán szemcsepp sem fog kelleni. (Az amúgy is a szememen át kifolyt a számba, és kellett egy kis idő, hogy rájöjjek, hogy a szemcsepp miatt van a keserű íz.)

Orrfújás és tüsszögés is minimális . Valami pozitívum.

567. f3000dc5ef (válaszként erre: 530. - Katykóca)
2012. aug. 24. 14:46

Helló, én egyik napról a másikra álltam át. Hard paleo az első öt hónapban.

Majd sajt. És most már néha nutella :D Na jó még csak egyszer volt :D

Motiváció: asztma, és vállfájás. A túlsúly elvesztése csak hab volt a tortán.

566. f3000dc5ef (válaszként erre: 526. - BuksiCica)
2012. aug. 24. 14:42
Hú, ma reggelre én is azt álmodtam, hogy volt kétféle süti...és én véletlenül a nem paleosat ettem :D és éreztem a lisztet a számban, és kétségbeesve mentem megkérdezni, hogy most mi van???
565. f3000dc5ef (válaszként erre: 508. - Brucez)
2012. aug. 24. 14:39
Hát szégyelltem magam a nutella miatt XDXD....hogy rossz példát mutattam szegény kezdő mezei paleosoknak :D
564. f3000dc5ef (válaszként erre: 507. - Brucez)
2012. aug. 24. 14:37
Értem. Jó kis családod van!!!
563. f3000dc5ef (válaszként erre: 506. - Spinneli)
2012. aug. 24. 14:37

aha....egyébként nekem azt volt a legkönnyebb elhagyni....de bizony mindenki más :)


Vágj bele, jó lesz az :)

562. Brucez (válaszként erre: 558. - C8ec504c40)
2012. aug. 24. 14:01
Igenis, értettem! :)
561. c8ec504c40 (válaszként erre: 560. - Shilladora)
2012. aug. 24. 12:44
Köszi szépen ez jó hír és nagy gratula, hogy ilyen ügyi voltál! :)
560. shilladora (válaszként erre: 559. - C8ec504c40)
2012. aug. 24. 11:56

nekem 11 körüli értékeim voltak, aztán Merforminnal próbálkozott a doki egyre nagyobb adagokat kellett szednem, de 8 alá nem sikerült lenyomni a cukromat napi 3 x 1500 mg tablettával sem. És állandó hasmenésem volt, kimozdulni se nagyon mertem itthonról, és a doki mondta, hogy hamarosan kimerül a hasnyálmirigy, el kell kezdeni az inzulinozást és jönnek a szövődmények, tönkremegy a máj, hályogos lesz a szem, vagy megvakul, érszűkület miatt lábcsonkolás (most látom a kórházban azt a rengeteg lábamputált cukros férfit), koszorúér elzáródás miatt agyvérzés, infarktus....

na ettől eléggé sikerült megijedni, és elkezdtem kutatni a neten, de egy barátnőm hívta fel a figyelmemet a paleora, hamarosan sikerült hozzájutnom a zöldkönyvhöz, akkor átálltam egyből.

Pár nap múlva már csökkentettem a Metformint, mert nem ment fel a cukrom a szénhidrátok nélkül. 2 hét múlva már nem vettem be semmit.

A vérvételekre minden 3 hónapban elmegyek, és gyönyörűen látszik minden értékemen, hogy óriási léptékben közelít a normál tartományhoz. a régi 15 megcsillagozott rossz érték helyett már csak 2 van, és azok is éppen a normál határán :D:D:D

de a cukor hosszú érték is jelenleg 5,4, minden gyógyszer nélkül is :D

a felesleges kilók is ballagtak lefelé :D amig ellen tudtam állni a dinnyének.

sok sikert apósodnak, és minden más érdeklődőnek :D

2012. aug. 24. 10:07

Lányok-fiúk "kigyógyult" már valaki a II-es típusú cukorbetegségből? Nem magam miatt, mert nekem nincs, de apósomnak igen.

Lehet, hogy tünetmentessé válna paleoval?

558. c8ec504c40 (válaszként erre: 556. - Brucez)
2012. aug. 24. 10:05

Semmilyet már, csak eszembe jutott, hogy Szendy írta, hogy néha lehetne.


A "balzsamozásról" meg: amennyit eszek, amilyen ritkán, nekem belefér :) punktum!

557. Brucez
2012. aug. 24. 09:28

Tyű de felpörgettétek ezt a topicot is :)


Kiegészítem magam, mert nem kellő figyelemmel fogalmaztam:


Mikor azt írtam hogy ünnepek alkalmával sem jó félreenni, akkor az a kép ugrott be, amikor megkérdezik a beteget: "Milyen időközönként fogyaszt alkoholt?" - "Ünnepeken"

Közben pedig egy 300 fős cénél ő a név és szülinapfelelős :)

Szóval évi 1-2 alkalmas "melléevés", pláne városi körülmények közt sajna nem kizárható... Persze itt nem tejfölös.túrós családi pizzára gondolok grillázzsal :)

556. Brucez (válaszként erre: 514. - C8ec504c40)
2012. aug. 24. 09:23
És te milyen sajtot fogyasztasz?
555. Brucez (válaszként erre: 511. - C8ec504c40)
2012. aug. 24. 09:22
De igen, mint pl. zab de írom is hogy nem jó :)
554. Brucez (válaszként erre: 510. - C8ec504c40)
2012. aug. 24. 09:21
Erre a "balzsamozásra" játszanak rá az élelmiszergyártók, illetve van ugye a mentális oldala is.
553. shilladora (válaszként erre: 536. - Ujlany)
2012. aug. 23. 22:23

akkor tuti nincs félnivalóm, mert hisz egyszer biztosan eljön, mert 80 évnél mindenképpen tovább tervezek élni :D

ebben már nincs semmi bizonytalanság :D:D:D

552. ujlany (válaszként erre: 550. - Shilladora)
2012. aug. 23. 22:20

en nem. :-)

Elosutom a tesztat es ugy.

❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook