Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Paleolit életmód-avagy az étrend és a testi-lelki egészség kapcsolata fórum

Paleolit életmód-avagy az étrend és a testi-lelki egészség kapcsolata (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Paleolit életmód-avagy az étrend és a testi-lelki egészség kapcsolata

❮❮ ... 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 ... ❯❯
2012. aug. 17. 20:29
Arra is rájöttem lányok, hogy ha többet eszek, mint kellene (mint pl. ma vacsira) akkor kevesebb kedvvel állok neki dolgoknak. Pl. ma nem lenne erőm visszamenni még egy tae-bo-ra, ha lenne, mert vacsinál kicsit elvetettem a sulykot. Nem ettem tiltottat, csak egy kicsit sok volt mennyiségre, mert mostanában nem ettem levest és másodikat egyszerre.
430. c8ec504c40 (válaszként erre: 428. - Kismazsi)
2012. aug. 17. 20:27
Azért én még tartok a menses előtti napoktól, mert mindig akkor volt erősebb bennem a sóvárgás az édesség után :) éppen ezért ott majd nem tagadom meg magamtól, amikor már érzem, hogy meg fog jönni és nagyon erősen kívánok édeset, fogok egy kicsit enni. Jobb, mintha egy egész táblával befalnék. Meg hiszek abban, hogy az étcsoki antioxidáns hatású.
429. kismazsi (válaszként erre: 426. - C8ec504c40)
2012. aug. 17. 19:19
A Zumba szuper, amíg volt nálunk csoport, én is jártam!!Nagyon jó mozgásforma, és stresszoldó, én is csak ajánlani tudom mindenkinek!!
428. kismazsi (válaszként erre: 424. - C8ec504c40)
2012. aug. 17. 19:17

Valóban le lehet szokni a csokiról!

Tegnap mi is kaptam egy Milka csokit, a legújabb, kekszes-krémes, és a lányom azt mondta isteni,sőt mennyország, ő már evett ilyet!

Este szépen elosztotta 3 fele(mert 3-an vagyunk), és az egy kocka után neki adtam , mert nekem ez nagyon édes volt, szinte émelygett a gyomrom tőle!

Szóval, megleszek a csokik nélkül azt gondolom!

427. c8ec504c40 (válaszként erre: 426. - C8ec504c40)
2012. aug. 17. 09:12
Talán már nem vagyok az étel rabja :)
426. c8ec504c40 (válaszként erre: 425. - 3d0696d927)
2012. aug. 17. 08:51

Pedig egyáltalán nincs kitartásom :) vagy legalábbis eddig nem volt. Nem tudom, hogy a paleos kajáktól, vagy mi változott, de sokkal jobban bírom a kísértéseket most.

Ma reggel meg akartam enni egy pizzaszeletet, szigorúan sonka-gomba feltéttel, kevés sajttal, mondjuk a tészta része nem paleos volt, de vékony. Hát, képzeljétek, normál méretű szelet, a felét sem bírtam, mert egyszerűen ezt sem kívántam (már), aminek persze örülök is, de nagyon meglepődtem :) magamon.

Inkább gyümit vettem ebédre is, újra nektarint és szilvát.

Tegnap meg zumba után visszamentem még tae-bo-ra is. Az első lightos, de nagyon élvezetes tánc, a második egy kemény edzés...

LÁNYOK, AKI MÉG NEM TETTE MEG, KEZDJEN EL ZUMBÁZNI, MERT ISTENI! FŐLEG NEKÜNK, DUCIKNAK, MERT EGY PÁR ÓRA ELTELTÉEL (AMIKOR MEGSZOKOD A CSOPORTOT ÉS ÓRÁRÓL-ÓRÁRA FELSZABADULTABB LESZEL) HATÁRTALAN ÖNBIZALMAT AD (MONDJUK ÉN VÉKONYAN SEM VOLTAM TELE ÖNBIZALOMMAL), DE MOST NAGYON JÓL ÉRZEM MAGAM A BŐRÖMBEN, PEDIG MÉG JÓCSKÁN LE KELL FOGYNOM. SZÓVAL, ÉN A ZUMBÁT LELKESEN TUDOM AJÁNLANI NEKTEK, HOGY MÉG ÉLVEZETESEBB LEGYEN EZ A PALEOS ÉLETMÓD!

425. 3d0696d927 (válaszként erre: 424. - C8ec504c40)
2012. aug. 17. 07:34
Nagyon erős vagy! Èn ha nem lennèk ràkènyszerítve, nem bírnàm ki! Azt hiszem...
424. c8ec504c40 (válaszként erre: 420. - Nissi)
2012. aug. 16. 09:41

Én ma reggel (3 hét óta, lassan már egy hónapja) jutottam el arra a szintre, hogy kaptam egy tábla csokit, de NEM ÉREZTEM AZT A BIZONYOS SÓVÁRGÁST, ami máskor rámtört, hogy befaljam az egészet. Sőt, egyáltalán nem vágytam rá, így félre is tettem kóstolás nélkül. Nekem mindig a csokiról volt a legnehezebb lemondanom, de úgy érzem, most sikerült!


A kenyérről, tésztáról, krumpliról, hüvelyesekről, tejtermékekről, rizsről - meglepő módon nem is volt olyan nehéz leállni (persze kiürítettem mind a spájzomat, mind a hűtőnket hozzá), most egész szellős:)


Tésztát, krumplit, hüvelyeseket egyáltalán nem fogyasztok már!

Teljes kiörlésű kenyeret, bár - tudom, hogy ugyanúgy van benne glutén - is csak nagyon-nagyon ritkán veszek már magamhoz - pl. egy hónapban 1x sült szalonnához, ill. amikor padlizsán-Sandocan- vagy avokado krémet készítek - de ez is nagyon ritkán van (mikor együtt a család).

A rizzsel úgy vagyok, hogy ha esetleg csinálok töltött káposztát (bevallom, eddig még nem csináltam:) vagy töltikét, esetleg rakottast, akkor lehet, hogy teszek bele kicsit, de egyébként nem tartok itthon már.

Tejtermékek: kefír, néha joghurt, néha túró.

Csoki: hetente, vagy havonta 1x, de akkor minőségit, amit még sosem ettem.

Ennyi, amit megtartok.

423. c8ec504c40 (válaszként erre: 418. - Kismazsi)
2012. aug. 16. 09:28
Igen, akkor keverem, de a fő, hogy ő sem fogyaszt krumplit :)
422. Brucez (válaszként erre: 408. - Nissi)
2012. aug. 16. 00:06

Jól mondod, nézd csak meg, ezeket a kutatásokat ki finaszirozta :) De pubmeden is rákereshetsz a témára.

De inkább mutass nekem olyan orvost, aki szerint egészséges a tejcukor, növekedési hormon, vagy a kazein.

Én pl. tök jól tűröm az arzénes vizet (felénk sajna az van), de ha nem muszáj, miért igyam?

421. 117b1693d0 (válaszként erre: 384. - Brucez)
2012. aug. 15. 22:20

Valami olyasmit ír, hogy bár az immunválasz minden esetben kimutatható, de mégsem mindenki reagál rá érzékenyen. Aztán, hogy milyen folyamatokat indít vagy nem indít be, pontosabban, hogy ez indítja-e be azokat a folyamatokat, amiket felhoznak, az nem egyértelmű. Bár, az általuk felvonultatott kutatásokból levezetik, hogy minden emiatt van.


Passz. Tény, hogy Európában meg lehet élni búza fogyasztás nélkül is.

420. Nissi (válaszként erre: 415. - C8ec504c40)
2012. aug. 15. 21:56
A testkontrollba lehet enni krumplit, meg rizst is csak azt is zöldséggel vagy salátával és nem hussal. En pont azért választottam ezt mert nem vagyok olyan erös jellem hogy annyi mindnröl lemondjak, meg nem is akarok. Olyat válsztottam amit tudom hogy be tudok tartani. Plusz én abban hiszek hogy minden élelmiszerben van valamilyen tápanyag amire a szervezetnek szüksége van. Tehát mindent eszek mértékkel. Csak arra figyelek mit mivel.
419. shilladora (válaszként erre: 413. - Nissi)
2012. aug. 15. 21:52

sokkal több sót eszem, mint régen, és a vérnyomásom 130/90 helyett 110/80.

nincs köze hozzá.


kiragadva:

Niels A. Graudal és munkatársai 1998-ban 112 vizsgálat összevont elemzését végezték el. A magasvérnyomású embereknél drasztikus sócsökkentésre a szisztolés vérnyomás átlagban 4, a diasztolés vérnyomás 2 higanymilliméterrel (Hgmm) csökkent. Egészséges személyeknél a szisztolés vérnyomás 1.2 Hgmm-el csökkent, a diasztolés pedig nem változott. A szerzők következtetése: a sófogyasztás csökkentésének minimális a hatása.

Hugh Tunstall-Pedoe és munkatársai a Skót Szív Vizsgálatban 10 000 embert követtek 7 éven át, és azt a számukra váratlan eredményt kapták, hogy a sófogyasztás mindennemű -így a szív és érrendszeri eredetű halálozással szemben is-, védőfaktornak bizonyult. Michael H Alderman 1998-ban közölte eredményeit, 21 000 ember sófogyasztását és halálozását vizsgálva egy öt éves időszakban. Azt a meglepő eredményt kapta, hogy minél kevesebb sót fogyasztott valaki, annál valószínűbben halt meg. Külön elemezte a szív és érrendszeri betegségekből származó halálozást, és itt is ugyanazt kapta: a csökkent sófogyasztás fokozza a szívhalál valószínűségét.


[link]

418. kismazsi (válaszként erre: 415. - C8ec504c40)
2012. aug. 15. 21:41
Nem! Alexandra a súlykontrollt csinálja! A testkontroll az megint más, az főleg az agykontroll megszállottjai vallják!! ...Bocs! De most már röhögök saját írásomon! ...agykontroll, súlykontroll, testkontroll...normálisak vagyunk???
417. Nissi (válaszként erre: 414. - C8ec504c40)
2012. aug. 15. 21:40

Igen, mindenki maga válssza ami neki megfelelö. Csak sokan itt ugy irnak mintha az emberiség nevében irnának. Hogy senkinek nem jó sem ez sem az azért mert neki nem jó.

Es ahogy olvastam mindenkinek van valami egészségügyi problémája. Amig egészségesek vagyunk nem foglalkozunk a táplálkozással. Aztán meg probáljuk helyrehozni ahogy tudjuk :) En is.

416. c8ec504c40 (válaszként erre: 413. - Nissi)
2012. aug. 15. 21:32
Az én orvosom meg azt mondta, hogy tilos elhagyni a sót, még akkor is, ha magas vérnyomása van az embernek, mert hiánya lesz a szervezetnek, főleg, ilyenkor, nyáron. Persze magas RR esetén csak módjával, nyilván nem kell agyonsózni semmit.
415. c8ec504c40 (válaszként erre: 407. - Kismazsi)
2012. aug. 15. 21:30
A testkontrollt nem Alexandra csinálja? Épp a napokban olvastam róla, hogy pl. ő sem fogyaszt krumplit, ami meglepett.
414. c8ec504c40 (válaszként erre: 405. - Nissi)
2012. aug. 15. 21:29

Tényleg nem jelenti azt, de szerintem akik paleosok, szabadon választották ezt az utat :)


Én a kenyérről, kenyérfélékről már csak azért is szívesen lemondtam, mert paleo ide, paleo oda, bizony jócskán lehet hízni tőle! Még akkor is, ha csak napi 1 kisebb teljeskiörlésűt eszek meg belőle. Ilyen az alkatom. Bezzeg az egyik rokon, éjszaka eszik mindig, óriás szelet kenyereket, jó vastagon megkenve, mégsem hízik soha....


A tejről meg már írtam, hogy amúgy sem esik jól, tehát szerintem ott már lehet, hogy kialakult a laktózintoleranciám.

Mint ahogy az inzulinrezisztenciám is, de hálisten cukorbeteg még nem vagyok, viszont a májusi vérképemben 6-os lett a cukrom, tehát a felső határon vagyok! Alig várom, hogy leteljen a fél év és újra megcsináltatom a vérképem. Nagyon kíváncsi vagyok, hogy alakul?

413. Nissi (válaszként erre: 380. - C8ec504c40)
2012. aug. 15. 21:24
Ja és az elöbb emlitett orvos kardiologus volt akihez vérnyomás problémával mentem. ö azt mondta hogy a sót el kell hagyni mert emeli a vérnyomást. Ezt sok helyen olvastam is. Tehát nekem nem jó a só, de akinek nincs probléma a vérnyomásával az nyugodtan egyen.
412. c8ec504c40 (válaszként erre: 386. - Shilladora)
2012. aug. 15. 21:22
Dinnyét szerintem nyugodtan ehetünk. Nagy része csak víz. Ma én is azt ettem reggelire és ebédre is, leves helyett. Vacsira meg 4 nektarint. Ennyi. S nem vagyok éhes.
411. globus (válaszként erre: 408. - Nissi)
2012. aug. 15. 21:22
Minden igaz, és annak az ellenkezője is. Éppen ettől szép az élet, van miből választani :)
410. c8ec504c40 (válaszként erre: 383. - 117b1693d0)
2012. aug. 15. 21:18
Okés, egy héten egyszer megengedem majd magamnak :) még jó, hogy soha nem voltam sütis, vagy palacsintás. Sőt, a lekvárokat sem szeretem. Érdekes, most csoki után sem sóvárgok, de azért amikor vásárolni megyek, nagyban elkerülöm a csokis pultot, hogy még a szememmel se essek kísértésbe.
409. kismazsi (válaszként erre: 405. - Nissi)
2012. aug. 15. 21:18
...és ebben nagyon egyet értek: mindenkinek a saját teste jelzései alapján kell élnie!!!
408. Nissi
2012. aug. 15. 21:17
Ezek csak cikkek. Ma már mindenki ir cikket mindenröl és minden ellenkezöjéröl. Pont pénteken mondta egy orvos hogy mit szabad enni és mit nem hogy már olvasott cikket arról hogy a tojás káros, hetente egyszer szabad csak enni mert emeli a koleszterin szintet majd arról hogy a tojás egészséges naponta lehet enni. Arról hogy a tej élet erö, egészség majd arról hogy a tej ártalmas. A vörös husok károsak majd a vörös husok egészségesek. Stb. Magát a tanulmányokat soha senki se látta, csak mindig hivatkoznak rá és meg kell nézni ki finanszirozta a tanulmányt. Az eredményt az is befolyásolja.
407. kismazsi (válaszként erre: 404. - Nissi)
2012. aug. 15. 21:17
A testkontroll nagyon sokban hasonlít a paleora...
406. shilladora (válaszként erre: 403. - Nissi)
2012. aug. 15. 20:59
405. Nissi (válaszként erre: 375. - 117b1693d0)
2012. aug. 15. 20:56
Mint ahogy van aki intoleráns a lactozra, vagy a buzára vagy a parlagfüre :). Az nem azt jelenti hogy mindenki hagyja abba a tejivást, kenyérevést és tavasszal nem menjen sehova. Mindenkinek a saját teste jelzései alapján kell élnie.
404. Nissi (válaszként erre: 373. - C8ec504c40)
2012. aug. 15. 20:46
Brigodás, én is hasonlót készitettem és tényleg nagyon finom. Csak én testkontrollos vagyok, nem paleos :) Ebböl is látszik hogy nincs uj a nap alatt:)
403. Nissi (válaszként erre: 362. - Brucez)
2012. aug. 15. 20:37

"Vannak a bizonyítottan káros élelmiszerek, amik ugyanúgy okoznak problémákat az emberek többségénél, csak a tünetek lehetnek gyengébbek.

Ilyenek a gabonafélék és a tejtermékek"

Ez egyáltalán nem igaz. Ki bizonyitotta? Az emberiség 90%-a fogyasztja ezeket a termékeket, napi rendszességgel éveken keresztül és egészséges. Természetesen mindenki lehet és sajnos lesz beteg de ezt nem lehet a tejre vagy a gabonára fogni minden esetben.

402. shilladora (válaszként erre: 401. - Mariann63)
2012. aug. 15. 20:35
jó is az, ha van az ember lányának egy házi jövendőmondója :D:D:D
❮❮ ... 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook