Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Paleolit életmód-avagy az étrend és a testi-lelki egészség kapcsolata fórum

Paleolit életmód-avagy az étrend és a testi-lelki egészség kapcsolata (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Paleolit életmód-avagy az étrend és a testi-lelki egészség kapcsolata

11. kismazsi (válaszként erre: 7. - Natus87)
2012. aug. 10. 10:18

Natus! Nagyon szép a 17 kilós fogyás, gratulálok! Nekem még 10 kell, de most egy ideje stagnálok! Egyébként Te eszel paleo kenyérfélét is, vagy teljesen kiiktattad az e féle étkeket!??

A fejfájásom nekem is megszünt, mióta így étkezem(kivéve amikor 1x vétkeztem-na akkor volt migrén rendesen!)

10. kismazsi (válaszként erre: 7. - Natus87)
2012. aug. 10. 10:09

Kedves Natus87!!

Igen sok emberben a segíteni akarás nagyon ott van!Ezt én is tapasztaltam, sőt saját magamon is! Amikor a boltban látom, hogy milyen sok mű dolgot megvesznek az emberek, és a piacon van akinek abszolút nincs a kosarában gyümi-zöldség,hát....szóval én is szívesen mondtam volna nekik, hogy ember,nézd már meg mit vásárolsz!!!!

De nincs jogom másokat bírálni, vagy "téríteni"!!

A családban, mikor valakinek elmondtam a véleményemet, erről az életmódról, azt mondta, hogy én mindig abban hiszek nagyon , amit épp csinálok!Nos, igen, ebben van valami, de innentől kezdve én azt mondtam, mindenki döntse el, kinek mi a jó, és találja meg a saját útját!!

9. Porcica (válaszként erre: 2. - Trinitas)
2012. aug. 10. 10:00

Egyetértek Trinitas! Nagyon jó a meglátás, és nagy igazságokat írsz!


Én azon a véleményen vagyok, hogy a kiegyensúlyozott táplákozás nem feltétlenül csak akkor jó, ha egy divatdiétát követ. Sokról kiderült már némi idő elteltével, hogy inkább káros az egészségre, mint hogy jót tenne magának vele az ember. Nem megjövendölni akartam a paleo diéta jövőjét, vagy bármelyik másikét. Inkább csak azt szeretném ebből kihozni, hogy a megfelelő hozzáállás talán az, ha csipegetünk ezekből a diétákból, és alkalmazzuk magunkra azon elemeit, amiről érezzük, hogy jobbá teszik a közérzetünket, és elősegítik egészségünket.

Én is így tettem mindig, most is így teszek. A legtöbb diétában találtam magamnak egy kis felcsippenteni valót. (Bár a paleo pont nem ezek közzé tarozik - de csak azért, mert az én egészségemnek a nagyobb mennyiségű húsevés hátrányos.)

2012. aug. 10. 09:58

Az ötleteket én is szívesen veszem, és szeretek kipróbálni sok új receptet, de főleg azokat, amik egészségesek! Az oldalt, amit javasoltál, ismerem, jegyzetelem a sok információt ezzel, s más oldallal kapcsolatban!

Azt gondolom én ezzel az életmóddal jól érzem magam, 7 hét alatt fogytam 5 kg, egyelőre nem jött elő az allergiám, és tele vagyok energiával!!

2012. aug. 10. 09:52

Talán csak azért erőszakosabbak,mert már tényleg tapasztalták,hogy mennyit segít,és szeretnének ezáltal másnak is segíteni.Vérmérséklettől függően. :)

Én is paleózom több mint 3 hónapja,és fogytam 17kilót,úgy,hogy sosem éhezek.Elmúlt a refluxom,és a fejfájásaim frontokkor.Én csak ajánlani tudom.De nem mindenáron. ;)

6. Trinitas (válaszként erre: 4. - Kismazsi)
2012. aug. 10. 09:45

egyet értek veled, én egyik életmódot sem vonom kétségbe (kivéve a számomra erkölcstelent, vagy elvetemültet.. azért pl a fényevőket nemtóm hova tenni :D)


Sőt, én is úgy tartom az egyenletes hízást most várandósan, hogy húst eszem zöldségekkel leginkább, a kenyeret messze kerülöm mert hizlal.. de én nem tartom egészségtelennek, sőt, a húst inkább.. de eszem alap esetben mindkettőt, csak a mértékre figyelek.. ugyanis szeretem a húst is meg a kenyeret is.


Szóval semmi bajom sem a vegákkal sem a paleosokkal, mert az a fontos, hogy mindenki megtalálja számára a megfelelőt.. de tényleg, egesek hajlamosak erőszakosan tukmálni a saját elképzelésüket a másikra pedig a kulcs az, hogy minden ember érezze jól magát a bőrében, a számára megfelelő életmódot válassza.


Tehát a nagy igazságra szerintem senki sem talált még rá, csak a személyes igazságára..

2012. aug. 10. 09:37

Egyébként van egy másik fórum is ezzel kapcsolatban: Paleolit táplálkozás.

Érdemes oda is bekukkantani, ott a tagok elég sok receptet megosztanak egymást közt!

4. kismazsi (válaszként erre: 2. - Trinitas)
2012. aug. 10. 09:35

Valamilyen szinten egyet kell, hogy értsek veled, hisz valóban, a követők (s itt nem csak ezt az életmódot folytatokra gondolok!), mindig a saját elvüket tartják a legbiztosabbnak! Az tény, hogy nagyon sok pozitív cikk olvasható azoktól az emberektől, akik így étkeznek! De, szerintem módszertől függően, ha valaki változtat a rossz étkezési szokásain, kicsit mozog, mindenképpen pozitív visszajelzést kap a szervezetétől!!És ez a fontos: rossz szokást felhagyni, s egészségesebben élni!!

És ezt úgy írom, hogy 7 hete én is paleózom, igaz nem fanatikusan, csak azt veszem át, ami nekem jó!!!

2012. aug. 10. 09:30

Mint minden más étrendnek-életmódnak, ennek is vannak fanatikus ill.kipróbáló, de kétkedő követői, na és persze olyanok is akik az egészet csak újabb reklámnak, hóbortnak tartják!!

Azt gondolom, mindenkinek magának kell megtalálnia a helyes utat, és azt, ami a szervezete számára megfelelő! Tény és való, ez a fajta életmód (azt gondolom, ezt csak életmódként felfogva érdemes csinálni!) az elején nem egyszerű, agyban is nagyon el kell fogadni az étrendbeli változást!!DE!!!És ez a lényeg!! Ha azt tapasztaljuk, hogy jobban érezzük magunkat, esetleges betegségeink nem kínoznak, elmúlnak vagy csak csökkennek, már megérte!! A fogyás, az meg egyéni dolog, van aki hízni szeretne, és azért az sem egy könnyű dolog, sőt!!!

Szóval lényeg a lényeg! Találja meg mindenki a számára legmegfelelőbb életmódot, s úgy éljen hogy azt a teste, szervezete meghálája!!

2012. aug. 10. 09:29

Bírom, hogy a bizonyos életmódok követőinek egy része totál meg van győződve arról, hogy egyedül az az egészséges táplálkozás, ahogy ő táplálkozik..


Szerintem meg mindenki táplálkozzon úgy ahogy jónak látja, persze emberséges kereteken belül. Senki nem lehet arról meggyőződve, hogy rátalált az igazságra, főleg, hogy annyiféle ember van. Honnan tudják biztosra ezek a rétegek, hogy márpedig az a jó ahogy ők látják?! Mert ezt olvasták? Vagy mert nekik ez vált be? Ez önmagában is nevetséges! Számukra lehet az a jó, én nem is vonom kétségbe, hogy aki paleozik vagy vega az rosszul csinálja.. hisz boldog tőle, kiegyensúlyozott.. de eleve aki életmódot vált, abban megfogalmazódik erre a vágy, sőt, sokszor az undor az adott étel felé amit kizár az étrendjéből.. és az nem kis előny.


De a személyes véleményem meg az, hogy nonszensznek találom még húsfogyasztóként is, hogy az embernek a hús az nagyon jó, a kenyér( a búza, ami a világ számtalan pontján egyenlő az élet jelképével) az meg egészségtelen.. Pedig elvileg a megnövekedett húsfogyasztástól savasodunk, és globális problémák is erre vezethetők vissza..


Meg a tehéntej, ami nélkül lehet nem lenne itt egy-két tehéntej ellenző, hisz annak idején sem volt minden nőnek teje, milliók maradtak életben valami állat tejének köszönhetően.


Nem kötekedni akartam, nem is gondolom, hogy bármi baj lenne azzal aki ezt az életmódot választja, vagy mást.. tegye, nagyon jó ha jól érzi magát tőle, ez a lényeg.. de ne gondolja, hogy ő megtalálta az igazságot mert az bizony odaát van és főleg ne erőltesse a környezetére.


Nem konkrétan a cikkre gondoltam, mert az nem volt ráerőszakolós, csak találkoztam pár elvetemülttel már aki vehemensen hirdeti az igéjét..

2012. aug. 10. 09:08
Cikkem arra hivatott, hogy ebben a rohanó világban is felhívja az emberek figyelmét a táplálkozás minőségének fontosságára. Írásom túlnyomó részben tudományos munkákon alapszik.
Olyan emberek művein, mint Loren Cordain (Amerikai tudós, aki a testmozgás és a táplálkozás élettani hatásainak kutatására specializálódott. Az utóbbi 2 évtizedet a paleolit táplálkozással kapcsolatos kutatásokkal töltötte.)
Rob Wolf (biokémikus, a világ vezető táplálkozástudományi szakembereinek egyike.)
Szendi Gábor (Magyarországon a paleolit táplálkozás nagykövete, programozó matematikus, forgatókönyvíró, dramaturg, pszichológus (ELTE), a Semmelweis Egyetem Magatartás-tudományi Intézetének volt tudományos munkatársa, klinikus, a paleolit táplálkozás szakértője.)

Ugrás a teljes írásra: Paleolit életmód-avagy az étrend és a testi-lelki egészség kapcsolata

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook