Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Pajzsmirigyműtét előtt állok; volt valakinek ilyen problémája mostanában? fórum

Pajzsmirigyműtét előtt állok; volt valakinek ilyen problémája mostanában? (tudásbázis kérdés)


16750. Gracielita
2014. máj. 23. 21:52

sziasztok. 19 éves lány vagyok, 168 centi. Tavaly májusban, pont egy éve vették ki a pajzsmirigyemet. Nem híztam edig egy dekát se, most meg hirtelen 52 helyett 56 lettem és nagyon kétségbeestem. Nem vagyok duci még, talán ez most pont jó súly, de lehet hogy nem fogok megállni? Annyit eszek mint egy bálna, de ez eddig sem volt másképp. Kezdjek rögtön diétázni vagy még várjak egy kicsit?

Mindenképp megfogok hízni pm nélkül? :S

16749. Tündik (válaszként erre: 16748. - Tündik)
2014. máj. 11. 16:15
Bocsi a neved nem írtam jól ,nem volt szándékos.
16748. Tündik (válaszként erre: 16732. - A0c1361e44)
2014. máj. 11. 16:12
Kedves Irizs azt mondtam nem válaszolok de leírom a két göböm méretét 26×14 ,a másik 14×17×20.Ez az ultrahang eredménye.
16747. 6897bca198 (válaszként erre: 16735. - Kolett1980)
2014. máj. 9. 19:41

Szia! Igaz nem mostanában volt műtétem. 3-4 hét után, mikor felemeltem (volna) a hangom, egyre vékonyodott, a gyerek azt mondta: anya ne kukorékolj. Fültől-fülig vágtak, 24 kapoccsal + varrattal fogták össze. Nem csak az államra csíptették fel a bőrt, hanem a mellemhez is, igen mélyen kellett belemászni. Később derült ki, hogy sajnos az egyik hangszálat megsértették. De amit ott találtak, meg ami kiszedtek, nem hibáztatom az orvosokat.

Öcséd nagyon találóan fogalmazott:o)

16746. kingik
2014. máj. 9. 19:08
És nem vagyok szomjas, nem azért iszom...lehet száraz a levegő itthon? Nem tudom sajnos mi ez...
16745. 654321
2014. máj. 9. 18:51

Sziasztok!

Sokat olvastam az utóbbi hetekben a fórumot és nagyon sok hasznos tanácsot kaptam Tőletek, ezért goondoltam, hogy hálából megosztom veletek a tapasztalataimat. Hétfőn műtött a Honvéd (régi MÁV) Kórházban, a Dózsa György úton, a Fül-Orr-Gégészeti Osztályon az osztályvezető főorvos, Dr. Hellferich Frigyes. Mindenkinek jó szívvel ajánlom a kórházat is, a dokit is, az egész osztályt, csupa jó tapasztalatom van. Az orvosok, a nővérek nagyon rendesek, a hely igazán tiszta és kulturált, 3-4 ágyas zuhanyzós, wc-s szobákkal.

Ha valaki gondban van, hogy hova, kihez menjen, jó szívvel ajánlom.

Köszönöm még egyszer a sok hasznos tanácsot, amit írtatok egymásnak!

16744. kingik
2014. máj. 9. 18:48

Sziasztok!


Nem olyan régen kezdődött - műtét után és talán a gyógyszer szedés körül/után ( 2 hete sem) -, hogy nagyon szárad a torkom körül. Hiába iszom sokat, mintha egy kortyot sem ittam volna. Ilyet tapasztalt valaki?

16743. kingik (válaszként erre: 16742. - Kolett1980)
2014. máj. 9. 18:12
Örülök, hogy túl vagy már Te is ezen! :)
16742. Kolett1980 (válaszként erre: 16737. - A0c1361e44)
2014. máj. 9. 14:00
Dehogy irritál! :) Engem nem! :) Szóvalj írj csak nyugodtan. :)
16741. kingik
2014. máj. 8. 21:38
Na épp ő nem paráztat senkit sem!
16740. kingik
2014. máj. 8. 21:35
kék irisz egy angyal! :-) Rengeteget segített nekem is! Köszönöm!
16739. gyöngy:) (válaszként erre: 16733. - Flóra07)
2014. máj. 8. 21:14

Irisz évek óta mindeninek készséggel segít!

Nem értem ezt a kirohanást.

16738. a0c1361e44 (válaszként erre: 16733. - Flóra07)
2014. máj. 8. 20:46
És még annyit, hogy a csúnya jeleidet tartsd meg magadnak. Én nem küldök neked ilyet, mert bár szerinted az én intelligenciámmal van gond, de szerintem meg a te agyaddal.
16737. a0c1361e44 (válaszként erre: 16735. - Kolett1980)
2014. máj. 8. 20:45

Örülök, hogy túl vagy a műtéten:)

Viszont szomorú, hogy a hangoddal gondok vannak.


De nem írok semmit, mert a jelenlétem irritál egyeseket.


Jobbulást!

16736. a0c1361e44 (válaszként erre: 16733. - Flóra07)
2014. máj. 8. 20:37

Te nem vagy normális!


Azt hiszem orvoshoz kellene fordulnod, mert nem sikerült túl jól a műtéted!


Szerintem sok embernek segítettem már itt.


De, ha még sem, akkor beszélgessen mindenki veled.

16735. Kolett1980 (válaszként erre: 16708. - -agi-)
2014. máj. 8. 12:54

Szia!

Nekem is olyan a hegem!!! Azt mondták ez normális. :) Először sokkal szebb volt, de pár nap elteltével bekeményedett és felduzzadt. Ahogy te is írtad, mintha egy kemény kukac lenne benne. :)


Ezúton jelentem mindenkinek, hogy túléltem a műtétet. :) Múlt hét szerdán volt. Sajnos az altatásból felébredve nem tutam önállóan levegőt venni, ezért intenzív osztályra kerültem és lélgeztetni kellett, de még aznap visszaállt a régi kerékvágásba.


Már itthon lábadozom, és úgy tervezem, hogy jövő héten megyek dolgozni.


Sajnos úgy tűnik, hogy a hangszálam sérült, ezért csak halkan és rekedten tudok beszélni, és olyan, mintha valami folyadék lenne a torkomban néha. Hörögnöm kell, de akkor sem lesz jobb. Ha nem javul a hangom, akkor kezelésekre kell majd járnom.


Amikor kicsit felemelném a hangom,akkor nagyon brutális, és ijesztő. Öcsém szerint mint a háromfejű pokol kutyájának.


Volt valaki hasonlóan?

16734. Tündik (válaszként erre: 16732. - A0c1361e44)
2014. máj. 8. 11:58
Kedves Irisz igen vágtak nyaki izmot. Az endokrinológus nem csodálkozott Te miért csodálkozol? A kibocsátóba is be van írva.Neked mivel ekkora volt bíztosan látszott a nyakadon (ki volt dudorodva).Nekem nem látszott semmi.Nem nyávogok csak leírtam az én esetemet hátha járt más is a csoportból így.Nem érdekel hogy hiszel Nekem vagy nem ez a Te bajod.Én ezzel befejeztem a hozzászolásokat .Üdvözlettel és jobbulást mindenkinek
16733. Flóra07 (válaszként erre: 16732. - A0c1361e44)
2014. máj. 8. 10:57

Sziasztok!


Azért írok, mert felháborító kék irisz (az írisz első betűje hosszú í egyébként) hozzáállása.


Hogy lehet olyat mondani valakinek, hogy: "Nem lehetett túl jó orvos"-a a másiknak?

Emlékszem, amikor te meséltél a tiedről, senkinek sem ajánlottad, mert úgy érezted, hogy nagyon elszúrt téged, akkor a tied sem lehetett túl jó, most meg büszkélkedsz, hogy a tied milyen nagy volt ("nem mm, hanem cm, látod a különbséget?") és izom vágás nélkül vették ki.


Tisztára, mint egy ovis: Bebeeee, az enyém ilyen nagy volt, mégsem vágták el a nyakizmomaaaaat!


Mit kell szörnyülködni, meg olyan szavakat használni más műtétjére, hogy: "ez lehetetlen! Ilyet nem csinálnak pm. műtétnél, Úr Isten, vagdostak, kaszabolás.". Ha ő úgy érzi, hogy jó volt az orvosa, és elégedett, és nem is csúnya a sebe, akkor miért kell ebben megingatni? Miért érezze rosszul magát, hogy csak neki vágták így a nyakát, azt, hogy elszúrták? Ha így vágta a dokija, biztos volt rá oka.


És miért kellene felraknia fotót? Hogy azon is csámcsoghass, és írhasd, hogy "Úr Isten"?


Szerintem jobb, ha inkább nem is szólsz hozzá. Különben is, úgy nem igazán tudsz hozzászólni, hogy ne rólad szóljon a hsz-ed.


Egyébként a magatartásod miatt már többször töröltek téged (jogosan), csak mindig visszakunyeráltad magad. Valahogy mindig kiütközik a valódi éned, akármit, és akármiről is írsz.

16732. a0c1361e44 (válaszként erre: 16731. - Tündik)
2014. máj. 7. 21:59

Elvileg mindenkinek így csinálják, az állunkra felkapcsozzák a nyakbőrt és alatta dolgoznak.


Azért nem értem az esetedet, mert szerintem az enyém rázósabb volt és még sokaknak itt.

2 göböd volt, ami pl. az én pajzsmirigyem negyede, tehát nem értem ezt a nagy kaszabolást! Ha az én 11 cm-es pm-em ki tudták venni izom vágás nélkül, akkor tiedet miért nem? Nem lehetett túl jó orvos! Bár fogalmam sincs, hogy vágtak e izmot...


Tehát az én teljes pajzsmirigyem 12x5,5x2,6 CM volt.

Látod a különbséget? Nem MM, hanem CM!!!! Ebből hagytak ben egy nagyon kicsit. Elvileg a pajzsmirgyemből 1 cm maradt meg kb.

Nekem mindkét cső a mellkasomból jött ki.


Mindenkinél más. Nekem pl. nem fájt semmim. Még a torkom sem, de beszélni nem tudtam, illetve nem kaptam levegőt. A közérzetem akkor lett jobb, amikor újra tudtam beszélni. Ez nekem 3 hónap volt. Ez idő után tudtam fizikailag rendbetenni magam. De ez is eltartott fél évig.

16731. Tündik (válaszként erre: 16729. - A0c1361e44)
2014. máj. 7. 19:56
Sajnos nem látnál semmit sem mert az államról felhúzták a bört, és alatta vágták hogy ne legyen csúnya.Majd összevarták felszívódo cérna vagy mivel ,tettek rá valamit ami levezette a savót(szintén felszívódo).Két cső lógott ki ,egy a mellkasból másika nyakamból.Nekem pont az istmusban volt a nagyobb göb, az pont középen van ,gondolom azért nem volt elég a kulcs csont fölötti vágás.A műtéti heg ott van.Ott 9 kapcsom volt.A nyakam ,fejem nagyon fájt .Nem tudtam aludni egy hétig.A fejem hátul is teljesen meg volt dagadva.Igen hátrafeszítik a fejet.A nővérke mondta hogy ne csodálkozzak ha fáj mert meg voltam fojtogatva elölről és hátulról is.Egs hónapba telt amire már nem fájt a fejem.A sebész nagyon jó de az esetem volt fura.Az elhelyezkedés.Nekem semmit nem lehetett látni hogy van ott valami.Csak a nyelésem volt nehéz. Végül a sebhelyem olyan mint másnak.Csak érezni lehet a másik vágás helyét ,látni nem.Hát még fáj idönként, meddig fog még?
16730. papaver13
2014. máj. 7. 12:49
Fúúú, nem túl bíztatóak ezek az esetek...
16729. a0c1361e44 (válaszként erre: 16723. - Tündik)
2014. máj. 6. 20:20

Nem teszel fel egy képet a nyakadról?


Nekem a pm-em volt nagy, amit kivettek az 11x5,5x2,5 CM! volt. Nekem is nyomott mindent, és le volt nőve a mellkasom alá. Göbök is voltak, de azokra nem emlékszem mekkorák.

Még mindig nem értem, hogy miért vagdostak így. Nekem sem kicsi a vágásom, mert fültől-fülig tart, de úgy vágták, mint amikor elvágják valakinek a nyakát, kicsivel a kulcs csontom felett.

Az első 3 hónap volt nehéz, az utolsó nagy menet a nyakfájásom volt hátul. Azt mondták, hogy a nyak hátrafeszítésétől lett. A műtét közben ugye hátrafeszítik vagy mit csinálnak...

Naponta 3 dokihoz mentem el 3 napon át. Háziorvos, ügyeletes doki és a kórházak. Mindenhol kaptam injekciót, de semmi nem használt. A 3. napon bevettem egy flector port és mintha elvágták volna, pedig végig injekciózták a tarkómtól kezdve a vállamig mindent, de ezek csak 1-2 órára voltak elegendőek.

Nekem a hangommal is lettek gondok.

16728. a0c1361e44 (válaszként erre: 16727. - Tündik)
2014. máj. 6. 20:11

Ha így vágtak, akkor ne izgulj! Ez biztos lassabban gyógyul, mint a mi néhány centis, szinte csak bőr vágásunk.

Nekem ez is elég hosszadalmas volt.

Nyugi! Pihenj sokat! Mozgasd finoman! Esetleg nem ajánlottak gyógytornát? Én erre rákérdeznék. A gyógytorna csodákat tud tenni:)

16727. Tündik (válaszként erre: 16726. - A0c1361e44)
2014. máj. 6. 19:21
Sajnos rá volt nőve a nyelőcsöre és azért .A doki jó mert a hangom nem lett rekedt , csak megkínoztak egy kicsit.Már nem fáj a nyelés ,szép lassan minden a régi lesz.Itt csinálták Pesten.
16726. a0c1361e44 (válaszként erre: 16725. - Tündik)
2014. máj. 5. 22:00

Úr Isten!

És hol csinálták ezt? Miért volt ilyenre szükség?

Ilyet még sosem hallottam. Nekem is benőtt a mellkasom alá, de azt a nyakamon keresztül kiszedték.

16725. Tündik
2014. máj. 4. 14:15

Hát pedig az államig voltam majdnem vágva, az állam

hegyén volt az utolsó öltés. Az endokrinológus is azt mondta nagyon ritkán vágnak igy.A sebész a göbök miatt már műtét előtt felvázolta az egész műtét menetét sajnos igy tudott műteni és még szerencsém volt hogy a mellkas alatt lévő göb nem érte el a mellhártyát.A jobb lebenyem vették ki a bal maradt.De a jobb oldalon minde össze volt nőve.Így jártam.

16724. a0c1361e44 (válaszként erre: 16723. - Tündik)
2014. máj. 4. 13:56

Átvágták a nyakizmaidat? Ez lehetetlen!

Ilyet nem csinálnak pm. műtétnél.

16723. Tündik
2014. máj. 4. 13:37
Pajzsmirigy műtétem volt feb.28-án. A nyakam vágták mindkét irányba igy a tartásával gondom volt műtét után.Nehezen tudtam felemelni és a párnán is könnyebb volt kézzel arrább tenni.A nyaki izmot vágták . Volt egy 3cm göb ami nyomta a nyelőcsövet és 2.5cm göb ami a mellkeas alatt volt.Szövettan jó leszámítva hogy limfóma beszürődés van.Gyógyszert nem kell szednem termel elég hormont ,de egy kicsit alul működik.Most jött el az idő hogy ujból dolgozni tudok ,ezt most érzem.Nem tudom Ti hogy voltatok műtét után de nekem borzasztóan fájt a fejem ,és még hátul is meg volt dagadva minden.Szeretném ha válaszolnátok Kit műtöttek még így és neki meddig volt gondja a nyak tarásával.
16722. kingik (válaszként erre: 16721. - Papaver13)
2014. máj. 3. 18:32

Minden rendben lesz!

A műtét utáni napok azért kellemetlenek, mert nehéz a nyelés. Olyan érzés, mint egy jó torok-vagy mandulagyulladás illetve a seb miatt az ágyban a fordulás sem a korábban megszokott. A hangom az már másnap is szuperált, egy ici-pici rekedtséget én hallok, mások nem. Mélyült az amúgy is mély hangom, talán ennyi a változás, de lehet ez is átmeneti állapot csak. Ja, még nem tudok kiabálni, erőtlenebb ha hangosabban akarok beszélni - ami a férjem szerint előny :-) A kórház utáni itthoni hét legelején még többnyire pihengettem, szédelegtem, talán azért is, mert a rengeteg hormon akkor ürült ki a szervezetemből, a hormongyógyszert meg még nem kezdtem el szedni vagy utána az még nem hatott. A mozgást, ténykedést nem vittem túlzásba, de mentünk bevásárolni és utána lepihentem újra. Ma már mindent megcsinálok de csak mindig annyit, amennyi jól esik és nem többet. Szerintem ez a gyógyulás titka. A sebem hamar gyógyul, szinte már csak egy csík látszik.

16721. papaver13 (válaszként erre: 16718. - Kingik)
2014. máj. 3. 08:36

Köszönöm a biztatást, nagyon remélem, hogy nálam is minden rendben lesz. Milyen a lábadozás? Mennyire leterhelő, vagy már ténykedsz rendesen? Hangod, hangszálaid rendben?


Júni 2-án megyek laborra, ha rendben lesz, előjegyeznek műtétre.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook