Weboldalunk cookie-kat használhat, hogy megjegyezze a belépési adatokat, egyedi beállításokat, továbbá statisztikai célokra és hogy a személyes érdeklődéshez igazítsa hirdetéseit. További információ
Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Pajzsmirigyműtét előtt állok; volt valakinek ilyen problémája mostanában? fórum

Pajzsmirigyműtét előtt állok; volt valakinek ilyen problémája mostanában? (tudásbázis kérdés)

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
júl. 6. 08:34

Sziasztok!!

Kedves Mindenki kérlek segítsetek nekem abban, hogy melyik orvost ajánljátok a műtétre, mert a doktorom azt mondta hogy nagyon nem mindegy kinek a keze alá kerülök.Esetleg a Szent Imrében tudtok valakit???

A Szent Lászlóban is úgy hallottam hogy van jó szakember kérlek segítsetek.

Köszönöm

19223. Böce (válaszként erre: 19222. - Balázs Krisztina)
jún. 25. 15:43

Kellett, igen, hogy megnézzék, rákos-e. Szerencsére nem volt az.

Hát, a göb nem annyira tudományos, a leletírásnak is meg van az ajánlott szakzsargonja :-)

19222. Balázs Krisztina (válaszként erre: 19221. - Böce)
jún. 25. 14:00
igen tudom hogy közel van és neked kellett szövettan???Viszont azt nem értem hogy nekem nem azt írják hogy göb ha nem terület...és ezt nem nagyon vágom.
19221. Böce (válaszként erre: 19220. - Balázs Krisztina)
jún. 25. 13:26

5-dike már itt van, egészen közel, másfél hét.

Én teljesen laikus vagyok, úgyhogy csak a dokinő tudja megmondani, hogy műthető vagy-e, én nem. Nem is mernék ilyesmit mondani.

Nekem volt műtétem, csaknem a teljes pajzsmirigyet kivették. Volt egy nagy hideg göb a bal oldali lebenyen, ami már a légcsövemet is kicsit elnyomta. A jobb oldali lebeny is nagyon göbös volt - bár ott inkább meleg göbök voltak - így azt is kikapta a sebész.

19220. Balázs Krisztina (válaszként erre: 19219. - Böce)
jún. 25. 12:17

szia!!

5-én megyek a dokinőhöz vissza.esetleg ha príviben átküldenéd az email címed akkor az ultrahangot is elküldeném neked.Annyi lenne a kérdésem még hogy müthető vagy igy???Lenne egy mellkisebbitő mutétem a Szent Imrébe de a dokinő azt mondta nem vagyok müthető egy honappal ezelött.

Neked volt mütéted?Miért? En jelenleg a Balázsovics Judithoz járok.

19219. Böce (válaszként erre: 19218. - Balázs Krisztina)
jún. 25. 12:06

A nyakgödör az a kulcscsontok közötti rész a nyakadnál.

Szóval meg van nagyobbodva. Hogy benne van-e a pakliban a rák, azt én nem tudom, a dokinőd majd megnézi a leletet és ha úgy látja, hogy az izotópos leleted indokolja, elküld citológiai vizsgálatra, az tudja megmondani, hogy vannak-e rákos sejtek.

Izotópost azért szoktak javasolni egyébként, hogy lássák, vannak-e göbök, ha igen, mekkorák és milyenek. A meleg göbök nem rákosodnak, a hidegek (nem működőek, azok kevesebb jódizotópot vesznek fel) hajlamosabbak esetleg rákosodni.

Az a kevés, amit írtál, szerintem nem utal rákra, de a teljes lelet érdekes. Mikor mész a dokinőhöz?

19218. Balázs Krisztina (válaszként erre: 19216. - Böce)
jún. 25. 11:34

Kedves Böce!!

Köszönöm a segítséget a nyakgödrög mit jelent??Benne van a pakliban a rák??Mert a dokinő azt mondta még mielött elmentem erre a vízsgáltar hogy mindenképpen minnél elöbb csináltassam meg aaz izotopos vízsgálatot.

Nyugodtan írhatsz mert nem vagyok felős fajta és min dig megusztam jóindulató daganatokkal:-)

19217. Böce (válaszként erre: 19214. - Tjutka)
jún. 25. 11:31
:D
19216. Böce (válaszként erre: 19215. - Balázs Krisztina)
jún. 25. 11:31

Szia!

Ugyan nem vagyok orvos, de kb. annyit jelent, hogy meg van nagyobbodva a pajzsmirigyed, a nyakgödörig. Bal oldalon a működés nem egyenletes, lehetnek "hideg", nem működő területek.

De hangsúlyozom, ez nem pontos megfogalmazás, kérdezd az orvosodat.

jún. 25. 10:54

sziasztok egy kis segítséget szeretnék kérni.Mit jelent a -minden írányban megnagyobodott jugulumszintjéig érő pm.vetület ábrázolodik.

-Bal oldalon a halmozás kissé csökkent, az aktíváláseloszlás inhomogén

Köszönöm a segítséget.

19214. tjutka (válaszként erre: 19211. - Böce)
jún. 16. 15:28
Szia Böce! Így igaz, sokszor a boltban megkérnek, hogy a felső polcról legyek oly kedves levenni a cuccot :)
jún. 14. 19:01
Azt elfelejtettem írni, hogy a vérkép TSH, FT3 és FT4 rendbe, Anti TPO antitest 155
jún. 14. 18:57

Sziasztok! Nem tudom jó helyen járok e, sok-sok évvel ezelőtt pm túltengésem volt, gyógyszerrel hamarosan rendbejöttem. Viszont lett egy göböm, amit folyamatosan szemmel tartanak. Járok vérvételre, pm UH-ra, izotóp vizsgáltra és 1x biopsziát is végeztek.

Ma voltam (2012-ben voltam korábban) izotópvizsgálaton, és elég érdekes lett az eredmény. Gyakorlatilag csak a forró terület (ahol a göb van) vette fel az izotópot, a többi pajzsmirigyszövet már alig ábrázolódik.

Volt valakinek ilyen? Mit jelent ez?

19211. Böce (válaszként erre: 19210. - Tjutka)
máj. 26. 16:16

Szuper, továbbra is jó egészséget!

181 cm? Na, akkor neked nem kell sámli a konyhaszekrény felső polcához:-)

19210. tjutka
máj. 22. 17:07
Szervusztok! Megvolt az 1 éves műtét utáni vizsgálatom. Minden rendben, TSH picit magasabb, de az endokrinológus dr.nő azt mondta, hogy a koromhoz ez pont megfelelő. :) A súlyom nem változik (ennek örülök azt hiszem a legjobban, hogy nézne ki egy 181 cm-es kövér öregasszony!)További gyógyulást mindenkinek.
19209. Amira33
máj. 11. 15:05
Köszönöm a segítségeteket!
19208. Anita_89 (válaszként erre: 19206. - Amira33)
máj. 11. 11:25

Szia Amira 33!

Engem Boér doktorúr műtött. Nekem is úgy volt, mint Helgának, meg volt beszélve előre az időpont. Nekem egy hónapot se kellett várni a műtétre, miután megbeszéltük, hogy műtétre lesz szükség. Nekem is egy göböm volt, így csak a jobb oldali pajzsmirigyemet kellett csak eltávolítani.

19207. nagyhelga (válaszként erre: 19206. - Amira33)
máj. 10. 20:21
Engem is ő műtött, de nekem adott időpontot és akkor műtött, nem hívtak előtte. De nagyon jó sebész, a legjobb kezekben vagy, hozzá járok kontrollra :)
19206. Amira33
máj. 10. 15:50

Sziasztok!

Olyan fórumozók segítségét szeretném kérni akiket a Boér műtött. Nekem csak egy göböm van és hangom alig, minden más jó, ezért nem számítok sürgős esetnek, de érdekelne, hogy mennyi idővel a műtét előtt hívnak fel, hogy menni kell?

19205. Anita_89
máj. 2. 10:48

Sziasztok!

Valaki próbálta itt a fórumon a Dermatix szilikon tapaszt? Ha igen, milyen hatása volt?

19204. Anita_89 (válaszként erre: 19203. - Libb)
máj. 2. 10:47

Szia Libb!

Milyen lett a citológia eredményed? Nekem nyugondtan írj priviben, ha van kérdésed.

19203. Libb
ápr. 25. 09:49
Én magán úton járok Endokrinológushoz, mert a normál megyei orvos semmit nem ért. Holnap kell visszamennem a citológiai eredménnyel a dokimhoz, vagyis akkor már többet tudok, de addig nagyon parázok. Ezért olvasgattam a Ti hozzászólásaitokat. Kíváncsi voltam mennyit kell várni a műtétre.
19202. Szviola (válaszként erre: 19201. - Libb)
ápr. 24. 21:02
Itt pedig 90%unknak pozitiv volt. Nem küldtek sebészhez? Endokrinológushoz?
19201. Libb
ápr. 24. 20:53

Sziasztok!

Még új vagyok itt nálatok. Olvasgattam a hozzászólásokat, véleményeket és tanácsokat. De sajnos (persze Nektek szerencsére) olyat nem találtam, akinek rosszindulatú lenne. Egy hónapja voltam uh vezérelt mintavételen és pozitív eredmény jött vissza. Mindkét oldali göbömben elváltozások vannak. Ebben az esetben mennyi időt kell várni a műtétre? Tud valaki valami segítséget, tanácsot adni? Rettenetesen parázok. Előre is köszi: Libb

19200. Anita_89 (válaszként erre: 19197. - Evelin 80)
ápr. 16. 13:18

Szia Evelin!

Téged is az Onkológián fognak műteni, vagy máshol?

19199. Anita_89 (válaszként erre: 19198. - Nagyhelga)
ápr. 16. 13:17

Szia nagyhelga!

Ezt jó hallani, örülök, hogy rendben vagy. :) Én fél év után most megyek majd jövőhét hétfőn utrahangra, majd vérvétel, mellkas röntgen, aztán vissza az orvoshoz. :)

19198. nagyhelga
ápr. 13. 20:46
Nektek még nem is írtam :) Voltam szerdán kontrollon, a tumormarkerem és a hormonszintem is jó, és ugyanennyi hormont kell szednem :)
19197. Evelin 80
ápr. 9. 21:56
Megvan az időpontom. 05.16. lesz a műtétem napja.🙄
19196. tjutka (válaszként erre: 19191. - Kőnig Claudia)
ápr. 4. 22:20
Szia Claudia! Szerencsére rendeződött minden, az enyhe alulműködést nem tudom, majd jövő héten megyek laborba. Május vége felé meg az 1 éves státusz vizsgálatra az endokrinológushoz. Örülök, hogy jól vagy.
19195. Szviola (válaszként erre: 19194. - Kőnig Claudia)
ápr. 4. 17:34

Szia!

Súly...

Nemtudom miért, most ugyan nekem a hormon változatlanul megy, de felszedtem 2 hét alatt 5 kgt!!

És a 2012s műtét óta plusz 36 kgnál vagyok. Tavaly fogytam, de megállt, és abba is maradt. Most értelem szerűen nincs mozgás, amugy járok heti 2 3 alkalommal, akkor kb nm hízok de nem is halaodk sehova... Borzalom ahogy kinézek.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Minden jog fenntartva © 2005-2018, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Sitemap | Facebook