Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Pajzsmirigyműtét előtt állok; volt valakinek ilyen problémája mostanában? fórum

Pajzsmirigyműtét előtt állok; volt valakinek ilyen problémája mostanában? (tudásbázis kérdés)


16780. ßeu$ (válaszként erre: 16779. - Gracielita)
2014. máj. 31. 13:32

Köszönöm Gracielita Neked is a biztatást! Elolvastam a műtétről szóló bejegyzésed.

Szerintem én is mindent meg fogok próbálni, hogy kapjak olyan gyógyszereket, amiktől nyugodtabb leszek, s amik minimálisra csökkentik a fájdalmaimat, ugyanis elég alacsony a fájdalomküszöböm...


Mindenképp fogok én is írni a tapasztalataimról ide, csak tartsak már ott!

16779. Gracielita
2014. máj. 31. 11:18

Na visszaolvastam, hogy mit írtam a műtétről. Az volt a legelső hozzászólásom a hoxán, szóval ha elakarod olvasni, rögtön ugorj a végére.

Nagyot mosolyogtam most magamon, hogy hogyan meséltem el az embereknek mi történt velem, és legnagyobb meglepetésemre nagy részére már nem is emlékeztem a dolognak. Meglátod, hogy veled is így lesz, úgyhogy ne aggódj túlságosan. Pozitívan kell felfogni mindent. Majd írd meg mi hogy volt, amikor kiengedtek. Sok erőt, kitartást, és türelmet kívánok a következő napokhoz tiszta szívből!

16778. Gracielita
2014. máj. 31. 11:08
Engem kétszer műtöttek. Mindkétszer három éjszakát töltöttem a kórházban. Az első éjszaka a műtét előtti volt, mivel messze lakok a kórháztól, így előtte való nap már befektettek. Az nagyon kemény, talán a legrosszabb az egészben... mikor tudod hogy mi következik mikor reggel felkelsz és már minden bajod van. Én alig tudtam aludni valamit. A műtét az olyan, hogy túl kell rajta esni. Ha az adatlapomon megnézed az interaktivitásomat megtalálod a hozzászólások között azt, amiben elmeséltem hogy velem mi hogy történt pontosan. A műtét napja elég kótyagos, de én annyira nem szenvedtem csak mikor felébredtem akkor nagyon fájt de kaptam rá fájdalomcsillapítót. Utána kutya bajom sem volt. A hangom nagyon rossz volt az első két napban, de szerencsére gyorsan helyrejött úgyhogy emiatt sem izgulj. Igazából sokkal egyszerűbb mint ahogy az ember számít rá. Csak túlesel rajta és onnantól megy mint a karikacsapás minden. Én is bevoltam ***, hogy mi lesz de végül nem szenvedés és kínlódás jut az eszembe róla. Inkább az, hogy unatkoztam meg féltem az eredménytől. Úgyhogy ne izgulj miatta, gyorsan túlesel rajta és megnyugszol. :) A többi macera meg, ami utána jön, az, hogy nem tudsz hajolni meg inni meg ilyenek... már fel se fogod venni, mert örülni fogsz, hogy végre otthon vagy. :D
16777. kingik (válaszként erre: 16776. - ßeu$)
2014. máj. 31. 10:07

Ez igaz :-)

3 nap az lesz szerintem neked is, biztonságosabb ha akkor engednek csak haza ha már minden a legnagyobb rendben van veled.

Drukkolok, semmi gond nem lesz!

16776. ßeu$
2014. máj. 31. 09:55

Én itthon mindig sportmelltartóban vagyok, nagyon remélem, hogy a kórházban is csak a műtét idejére kell nélkülöznöm... Végülis ha azt felvehetem, akkor nem számít, hogy felül kórházi felső van-e.


Nekem a dokim azt mondta, hogy 2 vagy 3 napot leszek a kórházban. Egyéb infót nem nagyon osztott meg velem még... gondolom majd hétfőn a többit.

16775. kingik (válaszként erre: 16774. - ßeu$)
2014. máj. 31. 09:40

Én abban a kórházi felsőben voltam 5 napig amit rám adtak a műtét előtt, még össze sem tudtam hátul kötni - mondjuk nem is érdekelt a dolog, az volt a legkisebb bajom, hogy miben vagyok :-)

4-ik nap vették ki a kapcsokat, akkor még nem igazán lehet kenegetni. A 10-ik naptól érhette víz úgy emlékszem és akkor is még igen finoman lehet csak kenni. Aztán majd masszírozni is kell. Nekem így volt orvosilag kiadva - másoknál biztosan más.

16774. ßeu$
2014. máj. 31. 09:35

Kispárnát én is viszek, azt többen emlegettétek.

Meg szívószálat, hogy könnyebben tudjak majd inni, amikor már lehet. Az elől gombolós pizsama is megvan, nedves törlőkendő. És persze könyv, hogy legyen mivel lekötnöm a figyelmem, ha várakozni kell.

Persze ha valami praktikus dolgot tudtok mondani, azt szívesen fogadom.


Aloe vera-val valaki kente a sebet? Olvastam, hogy az is jó a sebgyógyulásra és anyukámtól kaptam cserépben.

16773. kingik (válaszként erre: 16772. - ßeu$)
2014. máj. 31. 09:28
Nekem adtak, a nővérkék tekerik fel és szedik le amikor azt kell. Kispárnát vittem pluszban, az nagyon sokat segített.
16772. ßeu$
2014. máj. 31. 09:17

Kingik, Flóra07, 654321 - nagyon köszönöm a hasznos információkat! Tényleg sokat segítetek!

Most már van egy teljesebb képem a rám váró következő pár napról, hétről.

Remélhetőleg utólag én is azt fogom mondani, hogy túlizgultam az egészet.


Olyan kérdésem lenne még, hogy kompressziós harisnyát Ti vittetek? Dileannál olvastam, hogy ő vitt.

16771. 654321 (válaszként erre: 16768. - ßeu$)
2014. máj. 31. 08:53

Hát az autóvezetést felejtsd el, több okból is! Nem tudod még annyira oldalra fordítani a fejed, ha kell és az ember automatikusan abba az irányba kapja a fejét, ahonnan valamit hall, márpedig a hirtelen mozdulatok kerülendők. Arrról már nem is beszélve, ha véletlen koccannál! Reméljün nem lesz, de a pakliban benne van. Még nem lesz "stabil" a fejed, nyakad! És még fáradt leszel nagy eséllyel. Azért ez egy nagy műtét!

Engem 5-én (hétfőn lesz 4 hete), hogy műtöttek. Ez volt AZ 5. műtétem, még sosem hánytam, most igen. Adtak hányinger ellen injekciót, attól azonnal megszűnt. Igaziból az első nap volt csak nagyon rossz, miután magamhoz tértem, nem tudtam tartani a fejem, nehéz volt lefeküdni (először oldalra feküdj és utána fordulj hátra), és nagyon fájt a torkom. Hangom nem nagyon volt első nap (kora délután kerültem vissza a kórterembe), másnap reggel is még érdekes hangok jöttek ki, de utána már rendesen tudtam beszélni. Torkom fájt továbbra is, de csak a 2. este kértem fájdalomcsillapítót, többet már nem kellett.

A csővel mozogni, stb. macera, nekem hétfőtől csütörtökig volt bent, de sokaknak 24 óra után kiveszik.

Drukkolok neked, tényleg kevésbé szar, mint amennyire fél tőle az ember.

16770. a0c1361e44 (válaszként erre: 16733. - Flóra07)
2014. máj. 30. 20:42

Flóra!

Hol vagy? Miért nem segíted az újakat?

Belekötni tudsz másokba, de segjteni már nem.

16769. kingik (válaszként erre: 16764. - ßeu$)
2014. máj. 30. 20:31
Engem épp 6 hete műtöttek. Semmi gond nem lesz hidd el. Olyan érzés utána a nyelés, mint egy mandulagyulladás. A fejed tényleg csak lehajtva tudod tartani kb. két hétig de érthető, hiszen a seb húzódik még. Nekem még most is húzódik...a műtét utáni hetekben gyengécske leszel, pihenj amennyit csak tudsz. A hangommal már a műtét napján semmi gond nem volt és 2-3 hétre rá már dolgoztam is. Semmi gond nem lesz, az aneszteziológus tudja a dolgát, azt altatás után ha felébredsz - pihend ki az altatót - minden a legnagyobb rendben lesz. Kicsit a cső miatt nehezebb lesz a fordulás az ágyban az első éjszaka, de azt utána kiveszik és az sem hátráltat majd.
16768. ßeu$ (válaszként erre: 16766. - Eandi78)
2014. máj. 30. 11:15

Mivel kenegetted a sebet?

Ezek szerint tegyek le róla, hogy műtét után 5 nappal levezessek 160 km-t?

16767. ßeu$ (válaszként erre: 16765. - Szviola)
2014. máj. 30. 10:48
Most kicsit rosszul élem meg, de igyekszem a hétvégén összeszedni magam és arra gondolni, minden zökkenőmentesen fog menni, utána pedig mennyivel jobb lesz.
16766. eandi78 (válaszként erre: 16764. - ßeu$)
2014. máj. 30. 10:43

Hát, kinek hogy...

Nekem csak balon volt egy nagyobb göb. Gyorsan kiszedték, alig egy órás volt a műtét. Ébredéskor nagyon fájt, de adtak csillapítót, utána semmi gond nem volt. Beszélni tudtam. Nyelés olyan volt, mintha kicsit be lenne gyulladva a torkom. Tüsszentés és köhögés nem túl kellemes 1 hétig. Sebnek kellett egy kis idő és kenegetés mire teljesen eltűnt.

Talán a legrosszabb, hogy 1-2 hétig csak lehajtott fejjel tudsz közlekedni, de ezt is túl lehet élni.

2 héttel a műtét után már dolgoztam, de 1 hét se okozott volna gondot.

16765. Szviola (válaszként erre: 16764. - ßeu$)
2014. máj. 30. 10:36

Hát mintha magamat olvasnám, kb én is így voltam 2 éve pm műtét előtt, no de nem adhatunk neked semmi kézzel foghatót mindenkinek más és más, mivel emberek vagyunk. És persze attól is függ hogyan éled meg a dolgot.


Nekem semmi bajom nem volt, azt leszámítva h a tubustól tiszt afta lett a szám, mert ilyen tipus vagyok és kész. Más meg altatás után hányik, mert olyan tipus.


Semmi olyan nem volt amitől félni kell.

16764. ßeu$
2014. máj. 30. 08:58

Sziasztok!


Valamennyire sikerült az utóbbi pár napban visszaolvasnom Titeket.

Hétfőn lesz a pajzsmirigy műtétem, egy nagyobb hideggöb van a jobb oldalon, egy kisebb a bal oldalon. A nagyobb nyomja a légcsövemet, ezért kerül sor a műtétre.

Sosem altattak még és mandulakivételen kívül nem voltam még kórházban.

Nem tagadom, félek az egésztől, leginkább az altatás következményeitől.

Tudtok esetleg segíteni tapasztalatokkal, hogy mégis mire számítsak?

Ha felébredtem fogok tudni azért beszélni? Milyen jellegű fájdalmaim lehetnek? (nyaki, fej, mellkas?)

Köszönöm előre is a választ.

16763. Gracielita
2014. máj. 27. 20:04
19 vagyok de 6 éves koromtól alultermelt a pajzsmirigyem. tavaly rosszindulatú daganat miatt kivették. de régebben is mindig soványabb voltam ezért gondoltam hogy nem fog ez változni. remélem még egy darabig így marad.
16762. 654321 (válaszként erre: 16761. - Gracielita)
2014. máj. 27. 19:53
Nem tudom, hány éves vagy, de mázlista vagy, hogy eddig annyit ehettél, amennyit akartál! Azért drukkolok, hogy továbbra is így legyen.
16761. Gracielita
2014. máj. 27. 17:34
hát a tavalyi rövidgyatyák igencsak szűkösek, van amit ki kellet egyelni, d emondjuk már tavaly se voltak a legkényelmesebbek. éppen azt a picit híztam ami még belefér a nadrágba. :D most amúgy olyan 54-55 kilo között mozgok napközben. ez már jobb mint az 56, és annyira nem fogyóztam csak a szokásos 5 szelet kenyér helyett kettővel vagy hárommal beértem. :D jajj, pedig én imádok enni, és edig olyna szerencsés voltam hogy lehetett, most meg lehet, hogy többé nem tehetem. :(
16760. 654321 (válaszként erre: 16758. - Gracielita)
2014. máj. 27. 16:14

Elvileg igazad van. Az a biztos, ha megkérdezed a dokit. Amúgy a cuccaidon is érzed, hogy híztál, vagy csak a mérleg mutatja. Mert ahogy tapasztalom 2 kilo ide-oda simán lehet hízás nélkül is.

Majd írd meg, mit mondott a doki!

16759. Gracielita
2014. máj. 25. 22:40
mindenképpen felkeresem ezzel az orvosom minél hamarabb mert eddig még nem volt ilyen probléma.
16758. Gracielita
2014. máj. 25. 22:40
jaa hát én úgy tudom, hogy akkor hízok ha kevés a thyroxin... na most nekem 150-ről levették 125-re. utána roszsul éreztem magam ezért visszavettem a 150-et. de most meg egy hete hirtelen híztam több mint 2 kilot. ezért nem értem, hogy ők csökkenteni akarták volna, de én meg hízok, akkor nem növelni kéne?
16757. 654321 (válaszként erre: 16754. - Gracielita)
2014. máj. 25. 21:47
Csak azért tanácsoltuk neked a kaja-módosításokat, mert azt írtad, hogy annyit eszel, mint egy bálna:)
16756. 654321 (válaszként erre: 16755. - Gracielita)
2014. máj. 25. 21:46

Én nem értek ehhez, de ha hirtelen kezdtél hízni, és nemrég óta nem úgy szeded a gyógyszert, ahogy kéne, akkor nem lehet, hogy ez az oka a hízásnak???

Leveledből úgy tűnik, hogy két hónappal ezelőtti eredményeid miatt módosították a gyógyszer adagot.

Talán érdemes lenne beszélned a dokiddal és elmondani neki a problémádat.

16755. Gracielita
2014. máj. 25. 16:58
Kontrollra júniusra hívtak vissza, mikor voltam két hónapja csökkentették a gyógyszerem 150ről 125re de én nem csökkentettem le, még mindig 150et szedek, mert mikor lecsökkentettem rosszul voltam, így meg az értékeim épp csak egy-két tizeddel tértek el. Úgy vagyok vele inkább így legyen, mert így jól érzem magam, fitt is vagyok, és boldog is.
16754. Gracielita
2014. máj. 25. 16:56
naa ez jó hír. mármint az asszisztens. Az a helyzet, hogy én úgy érzem egészségesen élek. Tény, hogy sokat eszek, de például csak barnakenyeret, csak barnarizst,csokit hetente max egyszer de akkoris épp egy picit, a cukrot agavéval meg steviával helyettesítem. Nem tudom mit csinálok rosszul, de mostmár azért a kenyérből is kevesebbet fogok enni. Nem baj ez az 55 kilo csak több ne lenne.
16753. 654321 (válaszként erre: 16752. - 654321)
2014. máj. 24. 14:34
Ja, és a doki, aki műtött és az asszisztens, aki mindig átkötötte a műtéti sebet, tök vékony volt, pajzsmirigy nélkül!
16752. 654321 (válaszként erre: 16750. - Gracielita)
2014. máj. 24. 14:32

Ha a pajzsmirigy műtét miatt híztál volna, akkor szerintem előbb kezdődött volna, mint egy évvel a műtét után. Szerintem csak nőiesedsz! Változik az ember a korral,hiába vagy fiatal, nem biztos, hogy örökre annyit ehetsz, mint egy bálna. (irigyellek, én soha nem ettem annyit, amennyit akartam) Diétázni nem kell, max fogd vissza a cukor és szénhidrát fogyasztást. Ettől függetlenül, szerintem nem ártana egy kontroll vérvétel, ezt szokták javasolni műtét után bizonyos idővel.

Engem 5-én műtöttek, alig várom, hogy mehessek kontroll vérvételre, hogy kiderüljön, hogy a megmaradt pici pajzsmirigy rész átveszi-e a kivett nagy rész működését, vagyis, hogy ha netán kell gyógyszer, mielőbb kezdhessem enni, hogy ne hízzak.

Sokan írják, nekem is vannak ismerőseim, akik nem híztak a műtét után, pedig gyógyszert sem esznek, én is ebben reménykedem.

Én még műtét előtt mondtam az endokrinológusnak, hogy sokan meghíznak és nem akarok..... azt mondta, hogy ha kell gyógyszer és jól van beállítva a gyógyszeradag, akkor nem hízik az ember.

16751. Szviola (válaszként erre: 16750. - Gracielita)
2014. máj. 24. 11:27

Egyél kevesebbet, habár rajtam az se segített :) És kezdj el mozogni, én már heti 4x járok, az segít, legalább tovább nem megy!

Nem diéta, életmódváltás, kevesebb kenyér, liszt, cukor, csoki, és a társaik.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook