Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Teljes pajzsmirigy eltávolítás hatása a műtét előtti magas vérnyomásra fórum

Teljes pajzsmirigy eltávolítás hatása a műtét előtti magas vérnyomásra (beszélgetős fórum)

10. Csillagszem38 (válaszként erre: 8. - Katt2)
2023. ápr. 29. 09:12
Atyauristen!
9. Channa* (válaszként erre: 8. - Katt2)
2023. ápr. 28. 21:30

Nekem a Co-valsacor lett a jó.


Elsőre Tallitont írtak fel, de az összes mellékhatás jelentkezett rajtam.

"csökkent a fehérvérsejtszám, emelkedhet a májenzimszint, súlyos bőrreakciók, nehézlégzés, stb."


Ezért kaptam a másikat, ami viszont bevált.

Reggel 1 szem, és el is van felejtve;)


Ja, a tesómat szokta néhány orvos hülyíteni azzal, hogy elhagyhatja az inzulint hamarosan...

8. katt2 (válaszként erre: 7. - Channa*)
2023. ápr. 28. 21:20

Nekem a nagyon okos háziorvosom azt mondta, hogy életmódváltás és akkor a Letroxot is elhagyhatom... Na, erre befizetnék... nem kell mindent benyalni, bár ez nem is rád vonatkozik.

A vérnyomáscsökkentőkről csak annyit, hogy vannak három alkotórészes tabletták, pl: valongix, covercard plusz, stb. Ezek nagyon jók, nekem semmi nem használt, meg a páromnak sem, de ezek igen. Azóta stabil.

7. Channa* (válaszként erre: 6. - Isti72)
2023. ápr. 28. 12:45

Nem. Sajnos nem lehet elhagyni.

Azt mondják a dokik, hogy ha egyszer elkezdtük szedni, akkor az örökre szóló...

6. Isti72 (válaszként erre: 5. - Channa*)
2023. ápr. 28. 11:29

Köszönöm a választ!

Igen, majd megyek. Csak most, a jelen helyzettel kell kezdenem valamit. Három féle vérnyomás csökkentőt szedek. Az nagy változás lenne az életemben, hogy 35 év után el kellene hagyni a vérnyomáscsökkentőket. Lehet-e ilyen esettel találkozni a való életben?

Az lesz, hogy kísérletezgetek az adagokkal, közben méregetem a vérnyomásom.

2023. ápr. 28. 09:39

Hamarosan kellene menned műtét utáni kontrollra endokrinológushoz, ugye?


Akkor és ott mond el, hogy mi a meglátásod/tapasztalatod.


Addig a vérnyomáscsökkentőt ne hagyd el! Szedd tovább és vezess vérnyomásnaplót, hogy lásd, jól gondolod e.


A fejfájás és szédülés lehet mástól is!


Nekem a műtét után ingadozó lett a vérnyomásom. Sokáig próbálkoztam természetes cuccokkal, hogy ne kelljen szednem vérnyomáscsökkentőt (gyógynövényes kapszulákat, teákat ittam), de kb. 5 évvel a műtétem után beláttam, hogy ez nem megoldás, mert a frontok miatt volt, hogy 200 felett volt a vérnyomásom, egyébként meg 100 alatt.


Amikor elkezdtem szedni a gyógyszert, akkor pedig nyáron volt gondom, mert a melegben amúgy is alacsonyabb a vérnyomás, a gyógyszer még lejjebb vitte.

Azt javasolta az orvos, hogy nyáron inkább felezzem a tablettát, mint elhagyjam teljesen.


Nekem annak idején azt mondták, hogy a műtét után mindennel várjak minimum 6 hetet, mert ennyi idő kell legalább, hogy a szervezetem megszokja az új körülményeket, azaz hormonpótlástól kezdve mindent.


Igazuk lett, mert pl. a koleszterinszintem visszament a normál tartományba, pedig a műtét utáni vérvételen a felső referencia duplája volt a koleszterinem is és a trigliceridem is, és egyéb értékeim is rendeződtek a kontrollra...

4. Isti72 (válaszként erre: 3. - Panna.33)
2023. ápr. 28. 09:31
Köszönöm a válaszokat! Igen, L-Thyroxint és Citrokalciumot is kell szednem.
2023. ápr. 28. 08:48

Viszont most gondolom, kell hormonpótlásról gondoskodni.

Be fogják állítani mindenből a szükséges adagot.

2. Panna.33 (válaszként erre: 1. - Isti72)
2023. ápr. 28. 08:47
Beszélj a háziorvosoddal, hogy ez a gyanúd, hogy nem kell már vérnyomáscsökkentő, vagy nem akkora adag.
2023. ápr. 28. 08:02

Tisztelt Fórumtársak!

Olyan sorstársak tapasztalatait kérem, akiknek eltávolították a teljes pajzsmirigyét, és előtte magas vérnyomásra gyógyszereket szedtek.

Kellett változtatni a vérnyomáscsökkentő gyógyszereken, vagy azok adagolásán? Nekem 120/70 körülre csökkent alaphelyzetben, gyógyszerek nélkül a vérnyomásom, gyógyszerekkel túl alacsony, 107/60 körül alakul,fejfájással, szédüléssel.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook