Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Önmegvalósítás vagy szülés? fórum

Önmegvalósítás vagy szülés? (beszélgetős fórum)


114. bnedora (válaszként erre: 32. - Kutyaimádólány)
2012. jan. 17. 15:38
Önző lehetsz gyermek mellett is egy kicsit. De, ha te arra vársz, hogy mindent elérj az életben, akkor te soha sem fogsz szülni, ez tuti.
113. vica66
2012. jan. 17. 15:38

Tulajdonképpen meg tudom érteni azt, aki nem akar gyereket.

A gyereket ki kell hordani a hasunkban (bár én jól éreztem magam, de nem mindenki szerencsés), meg kell szülni, mindez esetleg elrontja az ember alakját, és még csak aztán jön a java. Éjjel-nappal nyivákol, folyton akar valamit, gyakorlatilag onnantól a wc-re se akkor mehet egy anya, ha akar, a párjával se akkor bújik össze, amikor akar, mert tuti, hogy akkor ébred fel a kölök. :-) Egy folytonos aggódás az egész élete onnantól. Amíg nem tud beszélni, azért, mert ki kell találni, mikor, mi baja, amikor meg tud beszélni, akkor meg öt percre se fogja be, szétpakol, felmászik, leesik, elesik, stb. Aztán munka után rohangálni a bölcsibe, oviba, suliba szülői értekezletre, égni, ha rossz fát tett a tűzre, stb. Mindezek mellett még "jó nőnek" is kéne maradni...

Ha van munka. Mert manapság "fekete pont" a gyerek a munkaerőpiacon, ritka szerencse, ha kisgyerekkel felvesznek egy nőt valahova. Anyagilag is húzós, mert sokba kerül még akkor is, ha semmi "extrát" nem vesz neki az ember, a gyerekholmik a legdrágábbak, és ahogy cseperedik az a pulya, egyre többe kerül - taníttatás, miegymás. Miért is ne költené inkább magára az ember azt a (nem kevés) pénzt? Nem megtérülő (legalábbis nem a hagyományos értelemben), hosszú távú befektetés ez pénzben, időben, energiában, és még csak nem is tudja az ember, hogy sikeresen nevelte-e azt a gyereket, mert a hibákra csak akkor derül fény, amikor már késő.

Szóval tiszta szívás...

112. michelle.r (válaszként erre: 106. - Bnedora)
2012. jan. 17. 15:37

Nekem nem azért vannak gyerekeim, hogy legyen aki öreg koromban gondoskodik rólam. Ha megteszi, az klassz, akkor jól csináltam addig a dolgomat. De ki nem tudnám ejteni a számom, hogy édes fiam, az a dolgod, hogy gondoskodj rólam. Ezt a terhet senkire nem lehet rátenni, azt önként lehet csak vállalni.


A második élet pedig szerintem akkor tud kezdődni a gyerekek kirepülése után, ha előtte is, közben is volt azért igény a saját életre. Mert ha addig csak arról szólt, hogy ki megy szülőire, ki hozza haza az oviból, ott aligha lesz beszédtéma, amikor újra ketten maradnak.

111. Bonti74 (válaszként erre: 107. - Kira88)
2012. jan. 17. 15:35
Én a gyerekek mellett szereztem a diplomáim, de sosem éreztem, hogy nem ők lennének az elsők. Szóval szerintem ügyesen össze lehet hangolni a gyereknevelést a "karriert"...És miért ne lehetne 40 évesen diplomát szerezni?
110. michelle.r (válaszként erre: 99. - Bnedora)
2012. jan. 17. 15:34

" Újabban azt olvasom, hogy valósítsd meg önmagad, szeresd önmagad, . . . önmagad. Egyszerűen egoisták lettek az emberek"


Miért önzőség, egoizmus az, hogy szeresd magad? Hogy a manóba tudnám szeretni a páromat, a gyerekemet, akárkimet, ha még magam sem tudom?

109. csgybzs (válaszként erre: 108. - Csgybzs)
2012. jan. 17. 15:34
Ezt nem feltétlenül a te hsz-edre, csak az első mondat.
108. csgybzs (válaszként erre: 106. - Bnedora)
2012. jan. 17. 15:33
Gondolom nem arra fog gondolni, hogy milyen kár, hogy nem szültem, most lenne egy 0-24-es ápoló(nőm). Annyira rossz, hogy mindenki így gondolja ezt. Jó esetben mire én lerobbannék a gyerekemnek is saját élete lenne, saját gyerekkel, családdal. Nem várnám el tőle soha, hogy adjon fel mindent és a legszebb korában engem istápolgasson.....
107. Kira88
2012. jan. 17. 15:33

A magam részéről: önmegvalósítás és család.

Mindennek megvan a maga ideje és helye az életben, nyilván nem 18 évesen kell szülni, mint ahogy nem 40 évesen kell diplomát/szakmát szerezni.

Édesanyámnak sikerült mindkettőt megvalósítania,és tudom, hogy nekem is fog.Mindig azt mondta, hogy a prioritás a legfontosabb: amíg nincs család, addig nyilván a karrier az első, és keményen kell dolgozni, de amint megszületik az gyermek, már minden csak utána következik.

106. bnedora (válaszként erre: 13. - Kutyaimádólány)
2012. jan. 17. 15:30

Tévedsz, akkor amikor kirepülnek a gyerekek, akkor kezdődik a második életünk. Ezért kellene minél fiatalabb korban gyermeket vállalni, hogy még fiatalon tudd élni az életed, másképpen.

A nővéremnek nincs gyermeke, nem lett, nem is tett érte semmit. Most már nyugdíjas, úgymond meg van mindene/meg lehetne mindene, de 2 éve hirtelen meghalt a férje, ott maradt egy hatalmas házban, kertben egyes egyedül. Ha bármit szeretne, mások segítségére szorul. És mi lesz vele akkor, ha lerobban?

105. csgybzs (válaszként erre: 97. - 1c92396beb)
2012. jan. 17. 15:30
Igen... én is pont ezt írom egy ideje...???
104. 1c92396beb (válaszként erre: 99. - Bnedora)
2012. jan. 17. 15:29

Teljesen egyetértek veled. A sogornőmön látom, hogy milyen önző lett. A 20 évei elején nem kellett a gyermek. Elvetette. Most már 36 éves, egy pasi sem felel meg neki, gyerek helyett előbb görényt babusgatott, amikor elpusztult vett magának törpe nyulat, és azt hívja gyerekének.

Amikor megvette azzal mutatta be apóséknak, hogy itt a legújabb unokájuk.

Ő nem is akar gyereket. Mi ezt elfogadtuk, de azt már kevésbé tudtuk elfogadni, hogy amikor megtudta, hogy gyereket várunk, teljesen kiakadt, hogy jön egy igazi unoka, és kiturja az ő szeme fényét a családból.

103. csgybzs (válaszként erre: 98. - Michelle.r)
2012. jan. 17. 15:28
Köszi a nagylelkű felajánlást, de nem élek vele :D :D Edd meg amit főztél :D :D
102. Bonti74
2012. jan. 17. 15:26

Én pont abban látom az önmegvalósítást, hogy gyermekeim vannak és anya lehetek.

Sokáig nem így gondoltam. Kb. 26 éves koromig nem akartam gyereket. Valahogy engem sem mozgatott meg. Aztán már mindent untam, a bulikat, a munkám, mindent... Rájöttem, hogy gyerek nélkül üres az életem. Egyszerűen már nem vagyok annyira érdekes magamnak. És lett egy, majd egy testvér és majd két éve egy harmadik lányom is!

Nem könnyű, de annál szebb. És azért önmegvalósítok továbbra is és közben is. Főiskolát majd egyetemet végeztem, kicsit dolgoztam is, pályát változtattam és még sorolhatnám. Sokszor irigylem, akik ki tudnak olvasni egy könyvet, el tudnak menni egy hosszú hétvégére wellnesbe. Azért én is wellnesezek, két hetente szaunázok, de tudjátok mit, rohanok 3 óra múlva haza, mert elég...ennyi pont elég is magamra.

101. eda2332104 (válaszként erre: 100. - Michelle.r)
2012. jan. 17. 15:25
Hehe. Ez jó.
100. michelle.r (válaszként erre: 97. - 1c92396beb)
2012. jan. 17. 15:22
Na igen, aki nagyon akart, amellett meg alanyi jogon baromi boldogok, ugye?
99. bnedora (válaszként erre: 1. - Kutyaimádólány)
2012. jan. 17. 15:22

Direkt nem olvastam el az eddigi hozzászólásokat, mert így a saját véleményemet szeretném, befolyásolás nélkül leírni.

Nem vagyok már "mai csirke", így amikor én fiatal voltam, az önmegvalósításon nem gondolkodtunk, nem is volt téma, legalábbis nem olyan értelemben, mint manapság. Célunk az volt, hogy elhagyjuk a családi otthont, saját családot alapítsunk. A gyermek vállalása egyértelmű volt, és csak sajnáltuk azokat, akik valamilyen oknál fogva nem tudtak gyermeket összehozni. És akár hiszitek, akár nem, boldogok voltunk. Manapság teljesen megfordult az életcél, vagy legalábbis igencsak eltolódott. Jó, az életkörülmények is nagyban megváltoztak, ez tény. Újabban azt olvasom, hogy valósítsd meg önmagad, szeresd önmagad, ...önmagad. Egyszerűen egoisták lettek az emberek, és a gyermek csak másodlagos cél (akinek nem inge....). Anno, fiatalon, 20 évesen szültük első gyermekünket, ez volt a természetes. Ma már igencsak 30 éves korra csúszott át ez a kérdés, és bizony ilyenkor már az ember másképpen gondolkodik. Érettebb, megfontoltabb lesz, és bizony már nem is olyan fontos az a gyermek, mert megszokta az életritmusát, és egy baba pedig ebből kizökkentené. Én igenis úgy látom, hogy sokan, mindegy milyen nemről van szó, inkább az önös érdekét teszi előtérbe.

98. michelle.r (válaszként erre: 94. - Csgybzs)
2012. jan. 17. 15:21

Minden esetre ha meggondolnád magad, szólj, adok kettőt :DDD

(csak hogy legyen, amiért engem vetnek máglyára :DDD

97. 1c92396beb (válaszként erre: 92. - Csgybzs)
2012. jan. 17. 15:20
Hát akkor ne is szüljél, mert nem lenne a gyerek boldog melletted.
96. 4c30444687 (válaszként erre: 76. - Vica66)
2012. jan. 17. 15:20
Ha az ember eljut arra a pontra, hogy önmagáért nem tartja érdemesnek, hogy éljen, akkor mindegy, hogy van-e gyereke vagy nincs, mert az élet szenvedés lesz.
2012. jan. 17. 15:19
Nálam is ez a helyzet. Hisz nálunk még szolgálati lakás is lenne, úgyhogy az sem akadály. Szimplán nem akarom.
94. csgybzs (válaszként erre: 93. - Michelle.r)
2012. jan. 17. 15:18

Nem akarom elárulni, mert a "van kalap azért, nincs kalap azért" tipikus esete lenne :)

Mondjuk úgy, hogy elég érett és stabil gondolkodású ahhoz, hogy tudjam a döntésem, vagyis inkább az életszemléletem kiforrott és végleges.


Az ilyen hsz-ekre tudok majd válaszolni, csak nehogy máglyára vessenek majd az ősanyák :)

93. michelle.r (válaszként erre: 92. - Csgybzs)
2012. jan. 17. 15:14

Ha nem titok, elárulod mennyi idős vagy?

Én tökéletesen egyetértek veled és el tudom fogadni, de tuti, hogy jönnek majd olyan hozzászólások, hogy majd eljön az idő, amikor elkezd ketyegni az óra, amikor majd rájössz, hogy mit ér az élet, ha nincs akinek tovább add, stb.stb :)

92. csgybzs (válaszként erre: 87. - Vica66)
2012. jan. 17. 15:12
Én vagyok az élő cáfolata ennek. Lenne lehetőségem arra, hogy felneveljek egy gyereket, de egyszerűen nem akarok. Soha semmilyen szinten nem mozgattak meg a gyerekek, és mivel eredendően fenntartásaim vannak a társadalommal és az emberekkel szemben, nem szaporítom a létszámot.
91. 4c30444687 (válaszként erre: 68. - 5e48d37001)
2012. jan. 17. 15:11
Nem gondolom álommunkának, de valakit a pozíció meg a pénz annyira motivál, hogy legyen kaja meg tető a feje felett, hogy hétvégente hajómodelleket rakosgasson össze.
2012. jan. 17. 15:07
Ha valakinek azért nincs gyereke, mert nem úgy alakultak a körülményei, azt nagyon sajnálom, mert egész életében hiányérzet fogja gyötörni. Viszont igenis lehet teljes életet élni ugyan úgy gyerekkel, mint gyerek nélkül.
89. michelle.r (válaszként erre: 73. - Snowgirl)
2012. jan. 17. 15:06
Azt mégis honnan tudod, hogy kinek milyen az élete gyerek nélkül?
88. csgybzs (válaszként erre: 86. - Michelle.r)
2012. jan. 17. 15:05
:D :D :D
87. vica66 (válaszként erre: 81. - Csgybzs)
2012. jan. 17. 15:05
Elfogadom az álláspontodat, de én eddig még csak olyannal találkoztam, akinek azért nem volt "igénye rá", mert nem voltak alkalmasak a körülmények, nem úgy alakult az élete. Mert azért biológialiag arra vagyunk programozva, hogy előbb, vagy utóbb, gyereket akarjunk.
86. michelle.r (válaszként erre: 71. - Csgybzs)
2012. jan. 17. 15:04
Besütött haj?????? vááááááááááááááááá :))))
85. snowgirl (válaszként erre: 74. - Csgybzs)
2012. jan. 17. 15:04
személyfügggő alatt azt értem, hogy mindenki másképp érzi, mikor jött el az ideje a gyerekvállalásnak vagy mikor nem aktuális. de utólag minden olyan ismerősöm, akinek lehetett volna gyereke, de nem vállalt megbánta. volt angoltanárom mondta, hogy lehet gyerek nélkül élni, de nem érdemes. persze nem akarok én aztán senki olyat lehurrogni, aki gyerek nélkül képzeli el az életét

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook