Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Önmegvalósítás vagy szülés? fórum

Önmegvalósítás vagy szülés? (beszélgetős fórum)


144. spinneli (válaszként erre: 140. - Kutyaimádólány)
2012. jan. 17. 16:08
Én pont itt a hoxán olvastam rengeteg pozitív példát arra, hogy nem kell megállítani a saját életünket azért mert megszületik a gyerek, persze bizonyos fontossági sorrend más lesz, és a gyerek kerül előre, de ez nem jelenti azt, hogy az anyukának/apukának onnantól remeteélet, és lelki tengődés jut.
2012. jan. 17. 16:06
Én akkor szürkültem el egyszer mikor egyik kollégámnál a gyerek nekiállt megrágni a film kollekció néhány darabját. Eredeti gyűjtői kiadás, nesze neked.
142. Kutyaimádólány (válaszként erre: 139. - Michelle.r)
2012. jan. 17. 16:05
Igen, mert egy anyától elvárják az önfeláldozást. Azt várja el a környezete, hogy mindig minden percben csak a gyerekeiért éljen, magával sose foglalkozzon, csak a gyerekeket helyezze előtérbe. Ha nem ezt teszi és elkezd mással is foglalkozni, netántalán saját magával, akkor rögtön rossz anyának titulálják.
141. spinneli (válaszként erre: 133. - Vica66)
2012. jan. 17. 16:05

Én is ilyenekre gondoltam.

:)

140. Kutyaimádólány (válaszként erre: 135. - 07b09d4f4c)
2012. jan. 17. 16:03
Szerintem nehéz a kettőt összeegyeztetni. Vagy még szülés előtt csinálsz karriert, utazgatsz és megteszel mindent, amire vágysz vagy majd akkor, ha a gyerekek kiröppentek a fészekből. Mert, ha egy anya miközben otthon várják a gyerekek rájön, hogy ő még egy csomó mindent nem tett meg az életben, amire vágyik és nekiáll ezeket megtenni, pl. utazgatni kezd vagy rászán minden héten egy napot arra, hogy csak magával foglalkozzon, akkor a környezete ráaggatja az önző vagy a lusta jelzőt. Ez van sajnos. A gyerek mellett nehéz önmegvalósítani. Szépen fogalmazva.
139. michelle.r (válaszként erre: 137. - Csgybzs)
2012. jan. 17. 16:02

Ó, dehogynem. Pl. egy hete is, amikor elindultunk fagyizni és azt hittem, több pénz van nálam. És mind a kettő kis kelyhet kapott, és még nekem is volt képem két gombócot enni, ahelyett, hogy inkább rájuk költöttem volna. Három embertől is megkaptam, ő inkább nem evett volna semmit, hogy nekik több jusson.

Én viszont azt gondolom, mindenük megvan, de tanulják meg, hogy ha valamiből kevés van, nem azt jelenti, hogy nekik mindent, másnak semmit, hanem azon kell megosztozni.

138. michelle.r (válaszként erre: 129. - Eda2332104)
2012. jan. 17. 15:57

Ne is mondd. A múltkor beszélgettem egy kedves idős nénivel, a gyerekei szerte az országban, ő tök egyedül, alig jön ki a nyugdíjából. De nem költözik be egy ilyen otthonba, mert az unokáknak kell a lakás, amiből elindulhatnak.

Komolyan ilyenkor forr a vérem, egyedül gründolta össze azt a lakást, ezért spórolt egész életében és még most is nyomorog, hogy valaki másnak legyen jó.

Persze nyilván én vagyok önző és egoista :/

137. csgybzs (válaszként erre: 134. - Michelle.r)
2012. jan. 17. 15:56
Tudom, erre már rájöttem én is. Mármint, hogy nem esel hasra. Nem szoktak Téged érzéketlen anyának titulálni?? :)
136. michelle.r (válaszként erre: 123. - Bonti74)
2012. jan. 17. 15:54
Szerintem meg nagyon jó volt olvasni. Én végig röhögtem. Tök igaz, humoros és végig ott van benne az, hogy azért jó, hogy vannak.
2012. jan. 17. 15:53

Ez olyan "nagy" szó, hogy önmegvalósítás....

Kinek mit takar?

Az egyik mindjárt kizárja a másikat?


bocsi, lehet, hogy lemaradtam és már kiveséztétek

134. michelle.r (válaszként erre: 122. - Csgybzs)
2012. jan. 17. 15:53
Vannak. De ettől nem esem hasra és nem érzem úgy, hogy most már végre érdemes élnem. Klassz hogy vannak, tényleg rengeteg öröm van bennük. De nem lett más minőségű az életünk. Kevesebbet alszom és nem akkor, amikor akarok, de nem kezdtük el az ő életüket élni.
133. vica66 (válaszként erre: 127. - Spinneli)
2012. jan. 17. 15:52

Jaj, hát nem mérlegeli ezeket az ember. Csak érzi, hogy szeretne gyereket, aztán meg csinálja automatikusan, amit kell. Ezért tényleg ne szüljön, aki nem érzi a késztetést magában, mert akkor nem bírja majd a "gyűrődést".

A pozitív oldalai? Miért, vannak? :-) (Csak tréfálok.)

Azok csak olyan mindennapi apróságok. Leginkább azt a példát szoktam megemlíteni, hogy megölel a gyerekem, és azt mondja: "szeretlek, anya"! Ugye, hogy "lila"?

132. Bonti74 (válaszként erre: 130. - Vica66)
2012. jan. 17. 15:50
Tényleg nem érzékeltem és bocs. Így már más a gyerek fekvése.
131. csgybzs (válaszként erre: 126. - Bonti74)
2012. jan. 17. 15:49

Ja igen, a másik oldal az, hogy látod ahogy felnő, átadod neki a gondolataidat, kimondja, hogy "anya".. megölel a kis kezecskéjével... rád hasonlít, ilyesmik....


Nem tudom, hogy a mérleg vajon merre billen...

130. vica66 (válaszként erre: 123. - Bonti74)
2012. jan. 17. 15:49

Kedves Bonti74, nem érzékelted az iróniát - vagy nem jól érzékeltettem. :-)

Már elkéstél a figyelmeztetéssel, két gyerekem is van, és rám jönnek a lánykori ruháim is (csak már nem veszem fel).

Épp az az érdekes, hogy az ember bevállal dolgokat mindezek ellenére is. S csak "lilaságokkal" tudnám kifejezni, hogy miért.

Néha jó lenne szabadnak lenni, igen. Néha azt gondolom, gyermek nélkül könnyebb lenne. De hogy ne legyenek, azt már nem tudnám elképzelni.

129. eda2332104 (válaszként erre: 106. - Bnedora)
2012. jan. 17. 15:48
Már megint az öregkori kedvesnővér kérdéskör. A gyerek nem azért van. Attól még ugyanúgy öregek otthonában végezheti bárki.
128. Bonti74
2012. jan. 17. 15:48
Ja és ő vajon honnan veszi ezeket, hallotta, olvasta??? Mert megélni nem élete meg, azért ebben megegyezhetünk nem?
127. spinneli (válaszként erre: 113. - Vica66)
2012. jan. 17. 15:48

Nekem ugyan nincs még gyerekem, de kötve hinném, hogy ezt a kérdést feltétlen csak ilyen sarkosan, és mérlegelve lehetne megközelíteni.


Persze nem is kell ezeket a szőnyeg alá söpörni, aki nem áll készen a gyermekvállalás eme "árnyoldalaira" az még ne vállaljon gyereket.

Viszont ha már feltétlen mérlegelünk, akkor le lehetne írni a gyermekvállalás pozitív oldalait, a környezetemet elnézve van neki az is.

:)

126. Bonti74 (válaszként erre: 125. - Csgybzs)
2012. jan. 17. 15:47
Én azt írtam, hogy ez az egyik oldal és van másik oldal is. Ez nem u.az, mint amit te írtál!
125. csgybzs (válaszként erre: 123. - Bonti74)
2012. jan. 17. 15:46

Dehogy áll távol. Ez az az írás, amit egy realista anya be mer vallani, kb. egy millióból egy...

Ugyanis minden anya megpróbálja elhitetni mindenkivel, hogy ez szuper dolog, tökéltesség, stb.....a mindennapokban meg szenved azoktól a dolgoktól amiket a csajszi leírt... telesírja a hoxát, hogy lóg a melle, félremegy a férje, falhoz csapná a gyereket olyan kimerült idegileg...


Ne legyünk már álszentek azért...

124. bnedora (válaszként erre: 35. - Ministry)
2012. jan. 17. 15:43
Nem tudom mennyi idős a férjed, de ha ő egy karakán férfi, akkor már 20 évesen nem engedte volna, hogy beleszóljon az anyja az életébe, legalábbis nem mindenben.
123. Bonti74 (válaszként erre: 113. - Vica66)
2012. jan. 17. 15:43

Jujj te tényleg ne akarj gyereket!

Ez rossz volt olvasni és elég távol áll a valóságtól...Mert van egy másik oldala is a témának, mint mindennek. Én imádtam terhes lenni! Még most is tök jó az alakom, pedig hármat szültem. Az az érzés mikor életet adsz egy babának, az semmihez nem fogható! És még sorolhatnám, de nem szeretek ömlengeni. Nem tudnám az életem a gyermekeim nélkül elképzelni, elég ennyi.

122. csgybzs (válaszként erre: 118. - Michelle.r)
2012. jan. 17. 15:42
Én ezt már régebben észrevettem, de aztán arra gondoltam biztos nem, hiszen Neked van gyereked :D :D :D
121. csgybzs (válaszként erre: 113. - Vica66)
2012. jan. 17. 15:41
Tökéletes írás!!! :)
120. bnedora (válaszként erre: 116. - Michelle.r)
2012. jan. 17. 15:41
Ő nem az a típus, hogy másokat elviseljen, így ez még fel sem merült benne.
119. Kira88 (válaszként erre: 111. - Bonti74)
2012. jan. 17. 15:41

Persze, hogy lehet, de nyilván nem az a dolgok ideális sorrendje:) így értettem.

Anyukám is később szerzett végzettséget/nyelvvizsgát, amikor már mindhárom gyereke megvolt, és nagyon büszke vagyok rá, hogy végigcsinálta.

Ugyanakkor mindig is hiányzott neki az, hogy nem huszonévesen tanulhatott, hogy a klasszikus "egyetemi évek" kimaradtak az életéből.


Én úgy akarok szülni, hogy nincs bennem az érzés,hogy bármit is kihagytam volna...

118. michelle.r (válaszként erre: 108. - Csgybzs)
2012. jan. 17. 15:41
Félelmetesen hasonlóak a gondolataid :)
117. vica66 (válaszként erre: 96. - 4c30444687)
2012. jan. 17. 15:40

Ezt hol olvastad?

Hogyan kell "önmagamért" élni? Ez olyan, mint a l'art pour l'art?

116. michelle.r (válaszként erre: 106. - Bnedora)
2012. jan. 17. 15:39
Gondolom, amíg önálló, ellátja magát, aztán még mindig megteheti, hogy eladja a házát és beköltözzön egy idősek otthonába. Szerte az országban vannak olyanok, ahol saját kis lakrészük van, igaz, 3-4 millió a beköltözéskor, utána pedig a nyugdíj 80%-a, viszont úgy él, mint egy elegáns panzióban.
2012. jan. 17. 15:39

Mi sok egyedülállóval voltunk, vagyunk körülvéve. Nagyon sok közöttük az idős. Anyósomék 9-n voltak testvérek, és ezek közül csak négy alapított családot, a többi nem.

Mindegyik nagyon jól elvolt, amíg nyugdíjba nem került. Élték az életüket.(Hozzáteszem, hogy mind férfiak, egy nő sem volt közöttük). Nyugdíjas korukban, pedig egyik sem tudott mit kezdeni magával. Sajnos mindegyik kivétel nélkül az alkohol rabja lett.

A

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook