Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Önmegvalósítás vagy szülés? fórum

Önmegvalósítás vagy szülés? (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11
24. Pen80 (válaszként erre: 13. - Kutyaimádólány)
2012. jan. 17. 09:47
Van ilyen, szerintem is.
23. 4c30444687 (válaszként erre: 12. - Michelle.r)
2012. jan. 17. 09:46
Nekem nem úgy tűnt, mintha le lett volna csücskösítve két lehetséges szegletre.
22. Ministry (válaszként erre: 19. - Kutyaimádólány)
2012. jan. 17. 09:46
Saját tapasztalat?
21. kinni (válaszként erre: 1. - Kutyaimádólány)
2012. jan. 17. 09:44
Szerintem nem zárja ki a kettő egymást. Gyerek mellett is lehet önmegvalósítani és akinek nincs gyekereke lehet sose tudja megvalósítani az álmait aztán bánhatja hogy nem szült. Az, hogy mi ad értelmet az életnek évről évre hónapról hónapra van amikor napról napra változik. Sokáig nem akartam gyereket aztán egyik napról a másikra igen, 2 gyönyörű gyermekem van. Mellettük tanulok, olvasok, és bár jóval kevesebb idő jut önmagamra bízom benne, hogy sikerül megvalósítani minden álmom.
20. 04be84614c (válaszként erre: 17. - Ad0b329974)
2012. jan. 17. 09:43
Igazából ebben a pár mondatban minden benne van: ez az első hozzászólás, amivel maximálisan egyet tudok érteni. Itt a pont!! :)
19. Kutyaimádólány (válaszként erre: 18. - Ministry)
2012. jan. 17. 09:42
Igen, pont erre gondoltam. Nem érzik, hogy bármi más értelmet adna életüknek, csak a gyerek. Akkor jön az, hogy a gyereknek igenis egyetemre kell mennie, hogy jól keressen később, hogy jobb élete legyen, mint az anyának. Tehát a gyereknek nem adja meg a választási lehetőséget, hanem ráerőszakolja a saját akaratát.
18. Ministry (válaszként erre: 13. - Kutyaimádólány)
2012. jan. 17. 09:39

Vagy azok, akiknek más téren teljesen tönkrement az életük, és egyetlen kiút a gyermekük.

Aztán felnőtt korban is ráakaszkodnak, mert rajtuk kívül nincs más értelme az életüknek.

Ezek azok a szülők, akik teljesen kisajátítják a gyereküket, és mindenkit elmarnak a közelükből.

17. ad0b329974 (válaszként erre: 1. - Kutyaimádólány)
2012. jan. 17. 09:38

szia..


de..nagyon sok nő nem meri felvállalni önmagát és csak kényszerből szül gyereket.viszont azokat a nőket sem szabad lebecsülni akiknek a család..az otthon melegének a biztosítása az életcélja,hiszen a nő ..az anya az ,aki a családot összetartja.

mindig az a fontos,hogy mi motiválja az embert arra,hogy válasszon karrier,család, vagy mind a kettő együtt.

a mai világban vannak nők ,akik egyszerűen nem tehetik meg,hogy hogy odahaza maradjanak nevelni a gyerekeket,mert nem engedhetik meg anyagilag,muszáj elmenni dolgozni.

szerintem biztosítani kellene,lehetővé kellene tenni azt,hogy az az anya,aki otthon szeretne maradni az megtehesse,


aki önszántából ,szabad akaratából mondja azt,hogy neki az életcélja a család az nem fogja megbánni és nem gondolja azt,hogy kimaradt valami az életéből..ezt csak az olyanok bánják meg és a későbbiek folyamán keseregnek rajta,akiknek voltak egyéb terveik csak nem volt elég bátorságuk azokat megvalósítani,kipróbálni önmagukat,hogy megállnák e egyéb téren is a helyüket.

16. csgybzs (válaszként erre: 11. - Pen80)
2012. jan. 17. 09:38
Például nem végezhetsz veszélyes munkavégzést, hobbit. Nem rendelkezhetsz az időddel csak a saját igényeidet nézve.
15. 04be84614c (válaszként erre: 10. - Pen80)
2012. jan. 17. 09:36

Akik azért nem szültek, mert a karrierjüket helyezte előtérbe-később rendszerint megbánják-lásd itt kis hazánkban pár énekesnő, akik 50 felé közelednek.

Mást sem hallani a szájukból, csak hogy : Megbántam...

14. Ministry (válaszként erre: 10. - Pen80)
2012. jan. 17. 09:36

Igen, mert a nőkbe azt tuszkolják bele, hogy választaniuk kell.

Ha egy anya nem marad otthon 3 évig a gyerekével, hanem előbb visszamegy dolgozni, mert kell a pénz, rögtön megbélyegezik, hogy milyen rossz anya :(

2012. jan. 17. 09:36
Ok, nálatok nem ez a helyzet. De azért vannak nők, akik üresnek és értelmetlennek érzik az életüket és ezért szülnek, mert azt remélik, hogy így lesz értelme élniük. Ezzel egyetértetek? Én úgy látom, hogy nagyon sok ilyen nő van. Nem tudom, hogy ez jó megoldás-e. Sok nő szerintem fel sem ismeri ezt a problémát, hogy nem a gyerekének kellene, hogy értelmet adjon az ő életének. Az ilyen nők azok, akik mikor felnő a gyerekük nehezen élik meg, mikor kirepülnek a gyerekek otthonról és rájönnek ismét, hogy ott vannak egyedül vagy esetleg házasságban, de nem tudnak mit kezdeni magukkal. Ekkor jön az, hogy próbálják ráerőltetni a gyerekükre, hogy vállaljanak már gyereket, mert ők már unokát akarnak. Azért, hogy ismét hasznosnak érezhessék magukat.
2012. jan. 17. 09:35

Szeretem ezeket az ex cathedra kijelentéseket :/.

Van két gyerekem, két diplomám. És bár szerinted lehetetlen, még fene mód elégedett is vagyok az életemmel. Egyszerűen boldog vagyok.

11. Pen80 (válaszként erre: 9. - Csgybzs)
2012. jan. 17. 09:35
Például?
10. Pen80 (válaszként erre: 5. - Ministry)
2012. jan. 17. 09:34

Az a gond szerintem, hogy az emberek nem tanulják meg hol a határ és mindenáron választani akarnak a két dolog között, holott egyik lehet szerves része a másiknak, vagy létezhetnek együtt is. Csak azt sulykolták a fejekbe, hogy választanod kell. Ez mondjuk arra jó, hogy "védekezzenek", akik nem akarnak gyereket, mert azt hiszik (és sokszor jól hiszik), hogy a társadalom mindenáron elvárja tőlük, hogy gyereket szüljenek. Csak ők nem akarnak. Viszont ezt önmagában nem fogadják el okként a többiek, ezért jó, hogy "az önmegvalósítás meg a karrier miatt" nem szülnek.

Szerintem.

9. csgybzs (válaszként erre: 4. - Pen80)
2012. jan. 17. 09:34
Szerintem nincs olyan, hogy később bármi mást lehet csinálni, mert a gyerek miatt nagyon sok minden kiesik, vagy nem úgy, nem olyan formában lehet csinálni...
2012. jan. 17. 09:32
Nem tudok maximálisan egyetérteni veled... Általában a legtöbb nő nem unalomból szül, hanem mert pont ez az élet értelme.Ja, és igen a gyermek nevelésében is ki lehet teljesedni, és önmegvalósítani is lehet-ha úgy neveled a gyermeked hogy arra büszke légy:) Szerintem
7. 4c30444687 (válaszként erre: 1. - Kutyaimádólány)
2012. jan. 17. 09:32
Valaki nem való másra, mint utódnemzésre. Akik a tehetetlenség elől menekülnek egy gyerek fedezékébe, azok nem szokták megbánni, mert ettől teljesednek ki.
6. Christineee (válaszként erre: 3. - Christineee)
2012. jan. 17. 09:31
Én személy szerint SOHA nem fogom megbánni a fiam megszületésést:-D
2012. jan. 17. 09:30

Én világ életemben önmegvalósításra vágytam.

Híres író akartam lenni :)

Már van egy kiadott könyvem.

Aztán pár évig tartottam egy kis szünetet. Megismertem a férjem.

Most ő az én biztos pontom az életemben. Nem tart vissza, mellette ugyanúgy mehetett tovább az életem.

Babát is szeretnénk, épp arra készülünk. Mellette írom a következő könyvemet, ami ha minden jól megy, hamarosan elkészül.


Nem hiszem, hogy a kettő között választani kellene. Sok nő azért mond le az önmegvalósításról, mert gyerekként azt tuszkolták a fejébe: egy nő célja, hogy gyereket szüljön. Aztán ott marad X évesen, két gyerekkel, és nem tudja, mihez kezdjen.

4. Pen80 (válaszként erre: 1. - Kutyaimádólány)
2012. jan. 17. 09:30

Szerintem azt inkább meg lehet bánni, ha nem szült valaki gyereket. Bármi mást lehet később is csinálni, akárhány évesen, de ezt 50 évesen már nehéz.

Én egyébként nem ismerek olyan nőt, akinek életcélja a gyerekszülés lenne, de abban igazad lehet, hogy vannak, akik azért teszik, mert "nincs jobb ötletük".

3. Christineee (válaszként erre: 1. - Kutyaimádólány)
2012. jan. 17. 09:30

Ha volt is ilyen gondolatom, NEM a gyerekem miatt!!!

Már előtte is volt, hogy érzetme nem egészen úgy alakultak a dolgok mint szerettem, volna de a sors sokmindnbe közbe szól...rajtunk kívül állok okokkal nem sokat lehet kezdeni.

2012. jan. 17. 09:28

Nem volt kérdés számomra a gyermekszülés.

Életem legnagyobb kihívása volt.

Minden más csak utána. Ami pedig nem adatott meg, azután nem bánkódom. Mindent nem kaphat meg az ember az életben. Aki netalán mégis, az sem boldog.

Én az vagyok! :)

2012. jan. 17. 09:25

Egy könyv kapcsán jutott eszembe ez a kérdés, nem vagyok teljesen érintett a kérdésben. Illetve annyiban igen, hogy nekem nem életcélom a gyerekszülés, hanem másban szeretnék értelmet találni életemnek.

De elgondolkodtam azon, hogy nagyon sok nőből hiányzik az önmegvalósítás, tehát nem tudja, hogy mit kezdjen az életével és ezért inkább szül egy gyereket. Mert azt gondolja, hogy ez talán értelmet ad az életének. Ez szerintetek jó megoldás? Később nem bánják meg? Nem gondolják azt, hogy kihagytak valamit és nem úgy élték az életüket, ahogy azt gyerekkorukban megálmodták? Szívesen beszélgetnék erről a témáról.

❮❮ ... 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook