Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Önmegvalósítás vagy szülés? fórum

Önmegvalósítás vagy szülés? (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ❯❯
54. Pen80 (válaszként erre: 52. - Ministry)
2012. jan. 17. 12:44

:)

Barátnőm se szereti a gyerekeket. Ebben az a vicc, hogy ők viszont nagyon szeretik őt :))

53. d838452ed6 (válaszként erre: 1. - Kutyaimádólány)
2012. jan. 17. 12:42

Miért gondolod, hogy sok nő csak pótcselekvésből szül??? Komolyan kérdezem! Mert én egyetlen egy ilyet sem ismerek!

És mi van az olyan nőkkel, akik a munkába menekülnek meg utazásokba vagy mit tudom én, mert a magánéletet nem sikerül úgy alakítani, hogy a legnagyobb vágyuk, a gyermek jöhessen?

52. Ministry (válaszként erre: 47. - Pen80)
2012. jan. 17. 12:41

Én is furcsán néztem az egyik barátnőmre, amikor kijelentette, ő nem akar gyereket.

Mi csajok folyton erről beszélgetünk, őt hidegen hagyja a téma.

Nem karrier vagy önmegvalósítás miatt, hanem egyszerűen nem szereti a gyerekeket.

Ezt nem titkolja. Mi nem bántjuk őt, őt nem zavarja a mi gyerek iránti rajongásunk.

51. Pen80 (válaszként erre: 48. - Zsoka1984)
2012. jan. 17. 12:33
Értem, de azt sem értékeled "áldozatnak". Ezt csak addig gondolja áldozatnak az ember, amíg nincs gyereke, nem?
50. csgybzs (válaszként erre: 47. - Pen80)
2012. jan. 17. 12:26

Így van. Gyáva dolog mondvacsinált okok mögé bújni, nekem is mondták már, hogy inkább mondd azt, hogy "még nem akarsz", és akkor nem néznek hülyének. Márpedig én vállalom, hogy nem akarok, mert nem érzem szükségét, nem vonz, és mert teljesen elégedett vagyok az életemmel így.


De azért a nőknek nincs könnyű dolguk ilyen szempontból. mert két férfitípus van, akinek lehet szülni és aki nem akar. Már itt bukhat egy csomó dolog a nő nélkül. Aztán ha esetleg nem akarsz szülni, akkor mit képzelsz, mert ez a nő dolga és a legjobb dolog anyának lenni, bla bla, ha meg görcsösen akar, akkor meg biztos menekül az anyaságba....

49. eda2332104 (válaszként erre: 47. - Pen80)
2012. jan. 17. 12:23

Végre valaki megmondja. Ilyen vagyok én is csak a másik oldalon. Egyszerűen nem vágyom rá és kész.

Az elfogadottsági faktotrom sehol sincs emiatt a nőknél.

48. zsoka1984 (válaszként erre: 44. - Pen80)
2012. jan. 17. 12:19

Arra gondoltam hogy amikor nyaralni mész, akkor elsősorban olyan helyre mész ami a gyerekenek is jó. Például sziget fesztivál helyett állatkert vagy valami ilyesmi.

Tehát nem arra gondoltam hogy a gyerekeim akadályoznának bármiben is, csak azok a terveim amiket még azelőtt gondoltam, azok már nem csak a saját kényem-kedvem szerint valósíthatok meg, "ha még aktuálisak".

47. Pen80 (válaszként erre: 38. - Csgybzs)
2012. jan. 17. 12:13

Igen. én is ezt mondom, csak aki így van vele, nem meri bevallani (önmegvalósításra meg karrierre fogja), mert a társadalom nagy része képtelen elfogadni, hogy van olyan nő, aki simán csak nem akar gyereket.

Bevallom, nekem is furcsa volt, amikor a barátnőm közölte ezt velem - mármint hogy ő nem akar gyereket. Ő nem akar önmegvalósítani meg nem talál egyéb kifogást, egyszerűen nem akar gyereket és kész. Elfogadom, sokkal tisztább, mint kifogásokat gyártani (függetlenül attól, hogy mi kényszeríti az embert a kifogások keresésére). Szerintem önmagában az önmegvalósítás útjába nagyon ritka esetben állhat a gyerek (pl az említett veszélyes munka vagy hobbi esetében lehet akadály, de ez arányaiban kevés nő). Aki önmegvalósításra fogja, azoknak nagy részénél szerintem egészen más okok vannak. Félelem a gyermekvállalástól, rossz nevelési példák (anya, apa, nagyi, szomszéd stb.), nincs potenciális partner, így ebbe menekül az ember stb stb stb.

Ugyanígy van a másik oldalon olyan - és szintén nem kevés, akinek nem volt jobb ötlete, épp volt partner, úgyhogy szült 1-2 gyereket. Azt hitte, ettől jobb lesz, csak általában pont hogy nem.

2012. jan. 17. 12:05
önmegvalósítás és szülés....nem lehetetlen sok nőnek sikerül
45. Pen80 (válaszként erre: 28. - Kutyaimádólány)
2012. jan. 17. 12:04
Szerintem ha nem lennének gyerekei, akkor sem biztos, hogy tudná mit kezdjen magával, én itt nem látok ilyen összefüggést.
44. Pen80 (válaszként erre: 36. - Zsoka1984)
2012. jan. 17. 12:02
Szerintem a gyereknek az az érdeke, hogy a szülei kiegyensúlyozottak legyenek. Tehát ugyanúgy élek, mint előtte (most nem, mert épp a másodikat várom, de enélkül nem megy :D), utaztunk, buliztunk stb. Persze, nem annyit, mint régen, de annyira már nincs is igényünk. Nem a gyerek miatt, hanem mert volt egy olyan szakasza az életünknek, de az a normális - szerintem - hogy az életszakaszok elkezdődnek és lezárulnak. Ez az élet rendje. Szóval én pl egyáltalán nem érzem, hogy a gyerek akadályozna bármiben vagy az ő érdekei ne adj' isten ellentétesek lennének a mi érdekeinkkel, nem érzem, hogy választanom kellene bármikor is.
43. Pen80 (válaszként erre: 19. - Kutyaimádólány)
2012. jan. 17. 11:57
Ez szerintem inkább személyiségfüggő.
42. Kutyaimádólány (válaszként erre: 35. - Ministry)
2012. jan. 17. 10:25
Akkor ő is pont olyan, amilyen emberekről beszéltem eddig is. De az ilyen emberek miért nem jönnek rá, hogy az életüket nem élhetik le így? Kell, hogy találjanak célokat az életben és el kell, hogy tudják foglalni magukat a gyerekek nélkül is. Az ilyen emberek azok szerintem, akik félnek egyedül lenni, félnek attól, hogy mi lesz, ha a gyerekek elköltöznek, mi lesz akkor velük, magányosak lesznek. Mert ha egyedül maradnak, akkor túl sok idejük marad gondolkodni és rájönnek talán, hogy elrontották az életüket. Ettől félnek, hogy ezt beismerjék maguknak?!
41. 6b006fc769 (válaszként erre: 13. - Kutyaimádólány)
2012. jan. 17. 10:20
Vannak ilyenek, valóban. Szerintem ha valakinek sivár az élete és céltalan, nem lesz kevésbé az, ha szül egy gyereket. Ráadásul "feláldozza" magát a gyerekért, amivel nagyon rossz példát mutat és furcsa hálát vár, azt, hogy a gyerek valósítsa meg az ő álmait. De lehet, hogy rosszul látom
40. Habospite (válaszként erre: 39. - Ministry)
2012. jan. 17. 10:19
Pár dolgot megvalósítottam már, de egyelőre a legfontosabb még hátra van, ha az sikerül, akkor könnyebb lesz a többit is elérnem: MUNKÁT TALÁLNI! Még hozzá abban a szakmában amit tanulok, és amit egész életemben szeretnék csinálni.
39. Ministry (válaszként erre: 33. - Habospite)
2012. jan. 17. 10:14
És eddig mennyit valósítottál meg belőle?
38. csgybzs (válaszként erre: 27. - Pen80)
2012. jan. 17. 10:11
Igaz. És az is, hogy gyerek nélkül sokkal kényelmesebb. Így nem biztos, hogy az aki nem szül, az önmegvalósítani akar, hanem csak ugyanolyan kényelmesen élni mint egyébként.
37. Ministry (válaszként erre: 33. - Habospite)
2012. jan. 17. 10:04

Nekem is van egy listám, amit az életem során el akarok érni.

Bár nálam a férjemnek köszönhetően kicsit átrendeződött. :)

Amit gyerek nélkül akartam megcsinálni, mind megvan már. Mindenhova eljutottam, ahova akartam. Kipróbáltam mindent, amit szerettem volna.


Van még olyan, ami nem teljesült, de ezek már mind olyan dolgok, amit baba mellett is tudok csinálni. :)

36. zsoka1984 (válaszként erre: 32. - Kutyaimádólány)
2012. jan. 17. 10:02
Igazad van, hogy most élj, mert utánna mindig a gyertekeidet fogod előtérbe helyezni.
35. Ministry (válaszként erre: 30. - Habospite)
2012. jan. 17. 10:01

Férjem egy szem gyerek.

Mivel náluk folyton sértődés van valamiből, már szinte semmit nem mondunk el neki.


De visszatérve a témára: anyósom tökéletes példa.

Megszületett a férjem, ő lett a mindene. Közben tönkrement a házassága, nincsenek barátai.

Férjem kirepült, amit nehezen viselt, és visel most is.

Még mindig próbálja megmondani, hogy mikor, mit tegyen. Csak férjem rájött, most már azt tehet, amit akar, így nem nagyon hallgat rá.

Azt hittem, anyósom beletörődött ebbe, de nem. Most az unokával nyaggatja a férjem. Hogy majd mit fog neki megtanítani, hova fogja vinni, mikor lesz nála.

Igaz, nekem még nem mondott semmit.

34. Sirga (válaszként erre: 1. - Kutyaimádólány)
2012. jan. 17. 10:01
Ha valaki csak azért szül, mert "nem tud mit kezdeni az életével", nem valószínű, hogy boldog lesz.(Se ő, se a gyerek.)De előfordul, hogy épp a gyermekkel nyer valódi értelmet az anya élete. Én mindig is akartam gyereket, bár későbbre terveztem. Most pedig a gyermekeimnek köszönhetően teljesebb, tökéletesebb életet élek, mint bármilyen álomkarrierrel. Nekem ez az önmegvalósítás - nem hiszem, hogy választani kéne! :)
33. Habospite (válaszként erre: 32. - Kutyaimádólány)
2012. jan. 17. 10:00
Ezt én is így gondolom. Olyan sok helyre elszeretnék még utazni, plusz meg van a kis saját "bakancslistám" amiket mindenképp megszeretnék csinálni, mielőtt feldobom a pacskert. :)
2012. jan. 17. 09:57
Én azt tudom, hogy csakis akkor fogok szülni, ha tényleg úgy érzem, hogy már mindent elértem az életben, amit szerettem volna, mindegyik helyre elutaztam, ahova terveztem és kiszórakoztam magam. Én közel a 30-hoz még nem érzem így . Nem fogok azért szülni, mert már itt az ideje, az biztos. Egyébként akik máshogy érzik, az sem elítélendő. Én így gondolom. Az embernek csak egy élete van, kicsit önzőnek is kell lennie. Nem élheti az egész életét a gyerekeit előtérve helyezve, én így gondolom.
31. Habospite (válaszként erre: 30. - Habospite)
2012. jan. 17. 09:57
szoktak jönni na ... nem tudok fogalmazni:D
30. Habospite (válaszként erre: 29. - Ministry)
2012. jan. 17. 09:56
Jézusom:D Hála égnek én anyósjelöltem nem ilyen, meg is őrülnék az tuti:D Bár így is néha szoktak jönnek a mikor lesz baba kérdéssel, de erre mindig azt mondom, hogy már így is van 6 unokájuk, kilehet élni rajtuk a babázós igényeiket:D
29. Ministry (válaszként erre: 25. - Kutyaimádólány)
2012. jan. 17. 09:53

Nekem anyósom.

Férjem elmúlt 30, és még mindig meg akarja szabni, mit tegyen.

Már évek óta együtt éltünk, mikor még mindig megsértődött, hogy nélküle vett a férjem zoknit :)


Közben férjem fejét rágja, hogy én mikor szülök gyereket, mert ő annyi mindent eltervezett vele.

2012. jan. 17. 09:51
De egyébként nem csak ő, hanem a környezetemben is van nagyon sok ilyen. Fiatal, csinos, intelligens nő. Nagyon sokra vihetné még az életben. Ezzel szemben 21 éves korában megszülte az első gyerekét. Most már a harmadiknál tart. Rájött, hogy ez nem is olyan, mint amilyennek ő elképzelte. Unatkozik, depressziós. A 3. gyerek már óvodába megy és neki most el kellene mennie dolgozni, de fogalma sincs, hogy hova menjen, mihez kezdjen. Mert azért egy 4. gyereket mégsem kellene már szülni.
27. Pen80 (válaszként erre: 16. - Csgybzs)
2012. jan. 17. 09:50
Ez nem az a sok nő azért, akikről itt szó van. Ez 1000-ből 1. Az idődet pedig gyerekkel is beoszthatod. Csak nélküle kényelmesebb. Így erre lehet hivatkozni, de megoldható, az hivatkozik erre, aki nem akarja azzal "fárasztani" magát, hogy egyeztessen. Mert tény, hogy az a legnehezebb.
2012. jan. 17. 09:49

Szerintem egy nő a szülés után válik teljessé az hogy ki, mikor az az ő dolga. Nekem két kis fiam van és az biztos hogy a gyerek nevelés a világon a legnagyobb kihívás ezt jól csinálni és látni a végeredményt semmilyen karierrel nem lehet összehasonlítani.


Az is igaz hogy némelyiknek nagyon kár gyerek, ismerek olyat akinek 8 van és én nem tudom, hogy ezt unalmában vagy megélhetésből csinálja. Nagyon gáz.

25. Kutyaimádólány (válaszként erre: 22. - Ministry)
2012. jan. 17. 09:48
Lehet, hogy igen. Kicsit talán anyukám is ilyen. Bár nem tudom biztosan, de sokszor elgondolkodok ezen.
❮❮ ... 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook