Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Szülés fogadott orvossal vagy anélkül? fórum

Szülés fogadott orvossal vagy anélkül? (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Szülés fogadott orvossal vagy anélkül?

1 2 3 4
114. Bonti74 (válaszként erre: 113. - 4d1491da6a)
2012. jan. 13. 10:02

Igen, egyetértek!

Én pont azért fogadtam orvost, hogy ne avatkozzon be ha nem muszáj, ne sietesse és stb...

Így is lett, totál természetesen szültem, nagy élmény volt, végre így harmadjára...:)

113. 4d1491da6a (válaszként erre: 104. - Bb23ebc0ae)
2012. jan. 12. 21:49
Az hogy fogadott orvosod van nem egyenlő a császárral. Nekem is fogadott orvosom volt és hallani sem akart a császárról.
112. Bonti74 (válaszként erre: 111. - Jucika04)
2011. aug. 2. 08:09

Nem tudom nálatok a kórházban milyen dokik vannak, mert itt elég jók, sokan vállalják az ügyeletesnél szülést pont ezért. Én mégsem mertem bevállalni még a harmadik gyerekemnél sem ezt. 20 hétig vacilláltam aztán mégis választottam orvost. Mert mi van ha vlami nem ok, akkor nagyon jól jön a fogadott orvos. MÁr ha tényleg ott tud lenni.

Szerintem a te dokidtól jófejség volt, hogy nem mondta 100%-ra. Őszinte volt. Megtehette volna hogy az mondja persze, aztán csak döbbenet mikor szülés közben mégsincs ott....:(

Valóban a szülésznőnek sokkal több szerepe van én azt is választottam. És ha minden ok, akkor a dokinak szinte semmi dolga nincs.

Szerintem szülésznőt mindenképpen válasszál mert a vajúdás közben rengeteget jelent.

Orvost meg attól függ mennyire szimpatizált a többi orvossal, akik ügyeletesek lehetnek mikor bekerülsz.

2011. aug. 1. 14:20

Sziasztok!

Nagyon hasznos tanácsokat olvashattam pro és kontra a fogadott orvosokkal kapcsolatban. Én most vagyok 13 hetes kismama és eddig magánorvoshoz jártam/járok, aki nagyon szimpatikus volt, emberi és odafigyel rám. Debrecenben lakom és mondhatom az sztk-s ellátással is meg vagyok elégedve! Fura mód ( ezt nem tudtam) a magándokim is itt rendel, de én mindig a magánrendelőjében voltam. Úgy gondoltam, hogy mivel hozzá járok, majd a nála szülés is egyértelmű lesz, de azért rákérdeztem. 50%-os választ adott, mivel neki az OTI a munkahelye és ha épp rendel, akkor nem tud ugrani! Kérte, hogy keressek vkit és ő "lepacsizik" vele, hogy álljon helyt helyette. Ilyenről én még nem hallottam... Meg is lepődtem, ennek ellenére nem fordítottam hátat neki és nincs is bennem rossz érzés annyira, hogy otthagyjam, mert mindig alaposan vizsgál és körültekintő. A védőnőm is azt tanácsolta, hogy ne hagyjam ott. Igaz havonta 7000 ft, de mivel első terhesség, nekem megéri a pontosságot. Érdekes egy helyzet, nem tudom min múlik az, hogy egy doki vkinek azt mondja, h. persze, hogyne, vállalom, ott leszek aha éjjel akar szülni akkor is!!!! Szimpátia?? Pénz??? vagy mi??? Annyit forgattam már magam ezen a témán, annak ellenére,h. a szülésem még odébb van- hogy most úgy vagyok vele, a Jó Isten majd mindent elintéz és minden rendeben lesz mire oda kerülök. Még az is lehet, hogy ez a doki elvállal... Na, az nagyon jó lenne!

Egy szó mint száz, akkor jó, ha van fogadott orvos, ha tényleg a szülés utolsó percéig lehet számítani rá.

De hallottam már olyat is, h. vki csak szülésznőt fogadott és az is maximálisan helyt állt, doki nélkül. Vki meg csak dokival együtt dolgozik! ÁÁÁÁÁÁ.... annyi vélemény, de ez mind egyénektől függ!

Jó babavárást vagy babázást mindenkinek!

110. Timilini (válaszként erre: 109. - Bb23ebc0ae)
2011. máj. 28. 20:11

hétfőn leszek még csak 10.hetes..


köszönöm a sok hasznos infót.


Üdv,

Timilini

109. bb23ebc0ae (válaszként erre: 108. - Timilini)
2011. máj. 24. 17:20
Nem tudom, hogy mennyi idős a terhességed, de a 18-ik hét körül már érdemes megbeszélni a dolgokat.
108. Timilini (válaszként erre: 107. - Bb23ebc0ae)
2011. máj. 24. 15:47

Szia Kriszti,

Nagyon szépen köszönöm a válaszod. :) Nagyon jó doki, és megvan minden szakvizsgája, pont jó korban van, 55 éves kb. Nagyon korrekt, de ha "öregebb" leszek majd egyeztetek vele, hogy szeretnék mindenképp nála szülni..

köszi! Timilini

107. bb23ebc0ae (válaszként erre: 106. - Timilini)
2011. máj. 20. 21:09

Nem kell szó szerint megállapodni az orvossal, p. úgy, hogy "legyen a fogadott orvosom". Ha rendszeresen mindig ugyanahoz jársz, és ő mindig fogad, akkor az már azt jelenti, ún. ráutaló magatartással.

Persze nem árt megkérdezni egyszer, hogy "ugye szülhetek majd önnél?". Nehogy meglepetés érjen és akkor derüljön ki, hogy már nem vállal szülést, mert öreg, vagy még nem, mert még nincs szakvizsgája, vagy éppen nyaralni megy akkor.

Ha nem fogadja el, akkor nem kell eröltetni, vannak rendes orvosok is. Szülés után elég neki adni egy borítékot. A szülésznőnek se árt...

2011. máj. 20. 14:16

Sziasztok!

új vagyok. Tehát ha fogadott orvosom van, akkor az azt jelenti, hogy minden vizsgálat után fizetnem kell, de akkor is, ha nem a magán rendelőbe megyek?

Mit jelent a fogadott orvos, hogy odamegyek, megmondom Önnél szeretnék szülni? én ilyet nem mondtam, hanem kapásból egy dokihoz járok.. de én tudatlan vagyok ebben az orvosos fogadós zsebbe dugós témával. Én szülésnél tervezem, hogy adok neki, mert most nem fogadja el.. Sokszor voltam már nála, de egyetlen egyszer fogadott el, amikor rákszűrésen voltam.. UH-ért sosem fogad el.. hogy van ez a többi dokinál? kell UH-ért fizetni? köszi szépen!

105. mel81 (válaszként erre: 104. - Bb23ebc0ae)
2011. máj. 19. 22:24
Lehet, hogy van ilyen kórház is, ahol én szültem, ez nem így megy.
2011. máj. 19. 17:47

Szerintem az, aki orvost "fogad", sokat kockáztat. A fogadott orvos, ha havonta elvállal 10 kismamát, akkor alig ér rá pihenni és sokszor éjjel kell bemennie a szüléshez otthonró az ágyából kikelve. Ezért aztán az a gyakorlat, hogy ügyeletbe berendelik a kismamákat amikor már közel van a terminus, és addig piszkálják őket, amíg megreped a burok és elfolyik a víz. Olyankor pedig már nem lehet hazamenni és ha mégsem indul meg a fájás, akkor bekötnek egy infuziót, ha még az se használ, akkor pedig császár.

Szóval akinek fogadott orvosa van, annak nagyobb a valószínűsége, hogy császározzák és nem természetesen szül.

103. klenca
2010. júl. 24. 08:53
Én bonyolult eset voltam mindegyik terhességemnél, nem mertem volna úgy vállalni, hogy fogadott doki nélkül. Teljesen jó, hogy van egy szakértő, akit rendelési időn kívül is felhívhatok, ha olyan aktuális kérdésem van. A doki is jobban örült, hogy kapott tőlem egy üzit a telójára, hogy már 10 percesek a fájások. Jobban be tudta osztani az idejét. Bár egy nőgyógyász és az időbeosztáa....
102. Mandula71 (válaszként erre: 101. - Pocak2010)
2010. máj. 26. 15:13
Azt megkérdezik, hogy van-e orvosod, de ha nemmel válaszolsz, nem fognak visszakérdezni, hogy miért. Ellát az ügyeletes orvos.
2010. máj. 26. 00:10

Sziasztok!


Én az állapotoságom eleje óta fogadott orvoshoz járok vizsgálatokra,kívéve amit nem tud ,azt a terhes gondozóban végezték el. Amikor elkezdtem hozzá járni,akkor még az anyagi helyzetünk úgy állt,hogy a szülést is ő fogja levezetni.De már a mai helyzet az, hogy még a vizsgálatait ki tudjuk fizetni de már arra nincs pénzünk,hogy meg is szülesszen.Bevallom szégyelem megkérdezni, hogy mi van olyankor,ha beindul a szülés és megkérdezik a kórházban,hogy van-e fogadott orvosom.Mit mondjak,hogy nincs,és megkérdezik akkor eddig kihez jártam a vizsgálatokra.

2010. ápr. 1. 10:22
Én most várom a 4. gyerkőcömet. Elsőnél nem volt orvosom, de nagyon rendesek voltak. MÁsodiknál fogadtam, mert jobban átéreztem a súlyát a dolognak. Ő oxigénhiányosan született. Az orvos mindent megtett érte, szerencsére semmi maradandó károsodás nem érte. Harmadszorra nem választottam, mert 1: az orvosnak az a dolga, hogy ellássa a kismamát, 2: ha gond lesz amúgy is gond lesz, ha nem, akkor nem. A harmadik gyerkőcömnél az orvos 3 percet töltött bent. Elcsípte a burkot, aztán a szülésnél bejött mikor megszületett a pici, majd megnézett, minden rendben, varrat sem, semmi... Most a 4.-et várom, remélem hasonló szerencsém lesz. Viszont szülésznőm mindegyiknél volt. Mert ő ott van végig. És nagyon sokat segít. Mert igen, még negyedszerre is ugyanolyan elveszett, tanácstalan, bizonytalan leszek, mint az elsőnél...
99. macs30
2010. márc. 30. 14:02
nekem az első gyermekemnél volt dokim,a szülésnél rám se bagózott...:(most nem fogadtam...
98. Zsuzska.. (válaszként erre: 96. - Andi0518)
2009. nov. 24. 22:29

én úgy hallottam a 20. hétig vállalják el a dokik ha megfogadod őket..talán még beleférsz az időbe ha gyorsan eldöntöd mit is szeretnél!

Amúgy én is ebben a cipőben járok..nekem még van másfél hetem eldönteni:)

2009. nov. 21. 12:43
van valaki aki Miskolc-megyeibe szült fogadott orvos nélkül?mit tapasztalt?mégegyszer vállalkozna rá?köszönet előre is.
2009. nov. 21. 12:40
sziasztok!én 20hetes kismama vagyok és még vacilálok azon ,hogy fogadjak-e orvost.már lehet le is késtem róla.kicsit félek ügyeleten szülni saját orvos nélkül,tud valaki valami megnyugtatót írni,hogy eldöntsem végre mit válasszak?
2009. okt. 27. 16:20
Nem volt fogadott orvosom, és nagyon rendben ment minden, többször meglátogatott, megkérdezte hogyvagyok, császárral szültem, 4 nap után jöhettünk haza és még ki is kiséert minket a kocsiig.
2009. okt. 7. 07:48

Sziasztok:)

A fejlődési rendellenességeket nem befolyásolja az, hogy lesz e a szülésnél fogadott orvos vagy sem.Szomorúan olvastam a szívbeteg kisbaba történetét, de ott az UH-nál csesztek el valamit.Ha a felvételen jól látszik a baj, és az orvos nem veszi észre, akkor az ő hibája, ezért lehet perelni is.Ha a rendellenesség nem szűrhető ki UH-al, akkor meg nem tehet róla senki.Én is ügyeletesnél szültem, és semmi rossz tapasztalatom sincs.Nem értem miért ijesztegetik a kismamákat az orvosokkal.Én is végighallgattam egy csomó rémtörténetet terhesen, aminek a vége mindíg az volt, hogy orvost kell fogadni, de én nem így gondoltam.Egyébként pont beleestem abba a rendelkezésbe, amikor nem lehetett orvost választani.Az orvos azért van ott, hogy segítsen, nem ő az ellenség.Ezt sokan elfelejtik, persze megértem, mert itt sokan sportot űznek a kismamák beparáztatásából, hogy aztán fogadjanak orvost, aki ha éppen nincs benn, és császározni kell, csak hátráltatja a szülés menetét.A szülések nagy része teljesen normális lefolyású, de van kockázata.Az orvos ezeket hárítja el, ez a munkája.Nem azért van ott, hogy gügyögjön, meg viccet meséljen, ez nincs benne a munkaköri leírásában, viszont ha életet kell menteni, akkor beavatkozik.Olvastam olyat, hogy a kismama egész részletesen leírta mit tehet az orvos és mihez kell az ő engedéjét kikérnie.Meg lehet tenni, de ha valakinek nincs orvosi diplomája inkább nem ajánlom.A magzat jogi személy, ha valami történik vele az anyának büntetőjogi felelőssége van, ha nem hagyja az orvost beavatkozni, sőt a veszélyeztetésért is lehet menni a bíróságra, de ez csak a következmény, mert a baba egészsége a legfontosabb.Jogilag egy kismamának kötelessége ezt biztosítani.Szóval szerintem nyugodtan rá lehet bízni a szülés levezetését az orvosra, semmi olyan beavatkozást nem fog végezni, ami veszélyezteti az anyát, vagy a babát, sőt a legtöbb beavatkozásnak segítő szándéka van.Aztán ott van a gátmetszés.Ez kórházi gyakorlat, de kevesen tudják, hogy az orvossal meg lehet beszélni, mi legyen.Akinél én szültem pl nem mindenkinek vágott, egyébként meg nem értem mi ebben olyan borzasztó, én semmilyen hátrányát nem vettem észre.Semmit nem éreztem, nem fájt utána sem, egy kicsit érzékeny volt, de ha elvágom az ujjam, az rosszabb.Nem ment tönkre a szexuális életem sem, mert hallottam már ilyen indokot is, hogy ezért nem akarja a gátmetszést valaki, ezek mesék.Nem kell mindent elhinni:) Be kell menni a kórházba és körül lehet nézni a szülőszobán, és az osztályon is.A fal színét meg nem érdemes vizsgálni, mert szülés alatt az lesz az utolsó dolog amit észreveszel:)

93. 94786a70d9 (válaszként erre: 92. - Mel81)
2009. márc. 26. 13:44
Gyulára megyek, de hallottam róla, hogy ha valami nagyon komplikált lenne,akkor egyből Szeged, vagy Debrecen, de ezt remélem kihagyjuk.Annyiban vagyok szerencsés, hogy külön a burok és 2 lepényük van, tehát nem tudnak össze akadni ha egymással játszanak és nem vonják el egymástól a táplálékot,tehát jobbak az esélyeim ,mint ha egy burokban lennének,mert így is nagyon izgulok értük.
92. mel81 (válaszként erre: 91. - 94786a70d9)
2009. márc. 26. 10:18

Igazad van. Szegedre mész?

Nekem van ismerősöm, aki orvos, és nem fogad el hálapénzt, ezért nem engedi a többi orvos műteni, mert nehogy már elvesszen a lóvé. Ha ő nem fogadná el, inkább adják olyannak, aki igen.

Szóval tényleg sok orvos ilyen.

Szerintem ikrek esetében fontos, hogy egy orvos "kezelje" végig a kismamát, mert gyakoribb a komplikáció, és ilyenkor jó ha olyan kezébe kerül, aki ismeri a terhességet az elejétől.

2009. márc. 26. 10:02
Nekem ez az első terhességem ,ráadásul ikreim lesznek.Mikor megtudtam egyből mindenek utána jártam (fogantatás, szülés, rizikó).Interneten az első oldalak mást sem írtak,csak,hogy mennyire rizikós + élből veszélyeztetett terhes vagyok...Nekem szinte az első pillanattól van fogadott orvosom éppen ezért,ugyanis félek,hogy nem kapjuk meg a kellő figyelmet,nem akarom, hogy bármi komplikáció adódjon.Bár egyenlőre a dokimhoz csak akkor járunk,amikor a fontosabb eredményeket visszük neki + akkor csinál egy méhnyakszáj vizsgálatot... nem kevés pénzért.A terhesgondozóban viszont egy elégé nyers modorú főorvos van,olyan érzést kelt a kismamákban,hogy a nemi bajuk van és nem álldott állapotban vannak,egyes kismamák sírva jönnek ki tőle.Ez az orvos engem azért cseszegetett,mert másik városban ,másik orvosnál fogok szülni,tájékoztatott arról, ha bármi kérdésem vagy bajom van ,menjek az illetőhöz, nála a terhesgondozóba választ nem fogok kapni.Azért szülök másik városba,mert ott van a koraszülött osztály és ha baj van akkor úgyis oda viszik a kisbabáimat.Megszólt azért,mert a 12. heti UH vizsgálatra magánrendelésre mentem, itt már nem bírtam és vissza szóltam neki,hogy a gyerekeim nekem minden pénzt megérnek + sajnos az emberi viselkedés az egészségügyben meg kell fizetni + "gondolom maga sem zavarja el azokat a nőket,akik magán úton mennek el önhöz". Erre nagyokat pislogott.A diplomához nem adnak emberi érzéseket,sokan csak a pénzért mennek el orvosnak.Ráadásul egy szülés egyáltalán nem olcsó,de nem csak a szülésből csinálnak hatalmas pénzeket, hanem a várandóságból,a gyerekekből.(hihetetlen árban vannak kismama ruhák és babacuccok).
2009. jan. 28. 22:33
Nekem egyáltalán nem volt fogadott dokim, és legközelebb se nagyon szeretnék, mert teljesen frankó ellátást kaptam, az ügyeletes doki csúcsszuper volt. Ha fogadnék dokit, max őt, mert róla tudom, hogy pénz nélkül is kedves, odaadó, figyelmes. Végig csak velem foglalkozott. Úgy érzem, ennek az árát kifizettem, amíg dolgoztam és vonták tőlem a TB-t.
2009. jan. 27. 13:28
Sziasztok! Nekem a fogadott orvos témával kapcsolatban dupla történetem van. 10 évvel ezelőtt teherbe estem, hozzáteszem nem túl szerencsés körülmények között, de a babát meg szerettem volna tartani. Lett is úgymond egy fogadott orvosom (az akkori párom jó ismerőse). Mindezek ellenére, mikor 3 hónaposan elkezdtem vérezni és bekerültem a kórházba, a 3 hét alatt míg benn voltam kétszer nézett felém. Végül a mai napig tisztázatlan okokból, 4 hónapos terhesen elveszítettem úgy a babámat, hogy meg kellett indítani a "szülést" - orvosi szóval ez spontán vetélés volt - mivel a 16 héten UH-n észlelték hogy totál eltűnt a magzatvíz és több napon át tartó várakozás után sem telt fel. Senkinek ezt az élményt nem kívánom. Na a lényeg, hogy ekkor az én "kedves" fogadott orvosom sehol nem volt, ellenben egy másik orvos már hazafelé tartva, civilként is benézett hozzám, hogy vagyok, stb. Ő volt jelen akkor is mikor kiderült a gond. Ott és akkor én ezt az orvost a szívembe zártam hihetetlen embersége miatt. 10 év telt el azóta, férjhezmentem. A 10 év alatt úgymond elveszítettem szem elől ezt az orvost, de évek múlva újra "rátaláltam" és azóta is hozzá járok annak ellenére, hogy nem is abban a városban rendel, ahol élek. És ezek után nekem teljesen természetes volt, hogy mikor végre tavaly teherbe estem, ő legyen a fogadott orvosom. Végig figyelemmel kísérte a terhességem, rendkívül alapos, kedves volt és soha nem kért a 9 hónap alatt pénzt, ugyanakkor úgy kezelt mint egy közeli kedves ismerősét. Egyszóval mint embert és mint orvost egyaránt áldom őt. A szülésnél is végig jelen volt, mikor beértünk a kórházba, ő (egy másik városból) fél óra alatt megjelent (hétvégén este) és onnantól fogva végig velem, velünk volt (apás szülés volt egyébként). Több órás vajúdás után végül császármetszéssel kellett világra hozni a kislányunkat, de ő ott is viccelődött (merthogy epidurálban csinálták), abszolút kedves volt és tökéletes munkát végzett, hogy így mondjam. Mikor kontrollra mentünk vissza, akkor adtam neki először pénzt, ráadásul úgy gondolom a mai viszonylatban nem is nagy összeget. És itt teszem hozzá, hogy egy ő egy klinika vezető főorvosa. Egyszóval orvos és orvos között nagy-nagy különbségek vannak és nyilván olyan orvost érdemes megfogadni (de azt igenis érdemes és megéri szerintem), akit ismerünk, akiben megbízunk és akit mint orvosunkat szeretünk.
88. sipor
2009. jan. 19. 23:34

Azt nem írtam le pontosan, hogy 2 lehetősége a kislánynak

1.) pár napon belül meghal (8 napot élt)

2.) műtét - műtét hátán, úgy hogy maximum 14 évet élhetett volna - de milyen évek lettek volna azok?! És ki vállalta volna, hogy annyi évig szenvedni lássa a gyerekét, ha már 12 hetesen a tudtára kerül? Én biztos nem.

87. sipor
2009. jan. 19. 23:31

Sziasztok!

A lentebb emlitett család (a férjével együtt) is jártak a UH vizsgálatokra. Ha a 12 hetesen kiszűrték volna (oda figyeltek volna rájuk, mert mondták pesten az orvosok, hogy már látni kellett volna), meszakították volna a terhességet, mert ez nem gyógyítható betegség, egyszerűen nem fejlődött ki a kicsi szívének bal kamrája. Az életének nagyobbik felét altatásban töltötte, és erős gyógyszereket kapott. A család nagyon össze van törve, de próbálnak erősek maradni, hogy a fiuknak (6 éves) úgy tudják majd elmondani, ahogy a pszichologus tanácsolta.

2009. jan. 18. 18:50

Nekem szerencsém volt nagyon jól jártam a dokimmal mind a kétszer vidéken volt aznap, de a gyerekeim "megvárták" míg visszaér...:DDDDD

Ha nem tudott volna jönni, lehet az ügyeletes orvost fogadtuk volna meg.

85. 1eb84e4bad (válaszként erre: 84. - KissMe)
2009. jan. 18. 18:47

Egyetértek, hozzáállás kérdése is egyébként:-)Hiszen nyilván az ügyeletes doki is megtesz midnen tőle telhetőt, csak max nem jópofizik. Persze itt is vannak kivételek, de szerencsére kevés.

És ha nem jópofizik?Kit érdekel, cska már a babával lehessek:-))

1 2 3 4

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook