Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Nőgyógyász Pakson és szülés Szekszárdon vagy Pécsen fórum

Nőgyógyász Pakson és szülés Szekszárdon vagy Pécsen (beszélgetős fórum)


1 2 3 4
2013. febr. 8. 18:31
Pécsen a legjobb szakemberek kezébe kerültem, köszönet Nekik mindenért: Dr. Vizer Miklós és Dr. Wilhelm Ferenc. Csak ajánlani tudom Őket mindenkinek!
92. Szédült Lizy (válaszként erre: 91. - Kistanítónéni)
2011. júl. 7. 10:40

Szia!


Köszi a választ!

Nagy valószínűséggel ő lesz a befutó (ha elvállal). :-)

Még Komáromi-Fülöp Zoltánt ajánlották, vele kapcsolatban mondtak még számomra nagyon pozitív dolgokat.

91. Kistanítónéni (válaszként erre: 90. - Szédült Lizy)
2011. júl. 5. 08:00

Szia!

Én nála szültem. Csak jókat tudok mondani róla. Nagyon lelkiismeretes, kedves és nem mellesleg jó orvos. Az egyetlen probléma, hogy mivel rengeteg paciense van mindig rohan és néha nehéz elérni telefonon, de még este nyolcig is simán lehet hívni.

2011. jún. 21. 15:29

Sziasztok!


Úgy látom, már fél éve nem írt ide senki, én azért megkérdezném, hogy aki Dr. Varga Józsefhez jár Szekszárdon, mi a véleménye róla?

Segítőkész-e, és lehet-e hívni telefonon, ha bármi probléma adódik?

A párommal babát szeretnénk, és nagy bajban vagyok az orvosválasztással, mert eddig másik megyébe jártam nőgyógyászhoz, viszont a szülés miatt talán érdemes lenne a legközelebbi kórházból orvost választani.

89. 15e147c090 (válaszként erre: 88. - Mandulacska2)
2010. dec. 3. 09:00
Veszprémi Béla.Én hozzá jártam amikor azt mondták Szekszárdon hogy nem lehet gyerekem.Mondjuk az lassan 4 éve volt.
2010. jún. 29. 13:18

Sziasztok!

Eddig többnyire csak szekszárdi orvosokról beszéltetek, kivéve a Várnagyot, aki ezek szerint nem jó. Tud valaki jó pécsi szülész-nőgyógyászt? Nekem még nem aktuális, de jövőre már szeretnénk próbálkozni, és jó előre szeretnék érdeklődni, hogy ki az , akiben meg lehet bízni. Nekem korábban a Dr. Tóbiás volt a nőgyógyászom, de ő már nyugdíjban van, és nem is vállalt szüléseket. Most nem tudom, kihez menjek alapba nőgyógyászhoz, ill. később, ha szülni akarok. Szülész nekem olyan lenne jó inkább, aki foglalkozik genetikával is , mivel nekem van egy genetikai betegségem is, ezért fontos lenne. Ha valaki tud javasolni, nagyon örülnék.

87. Katoca5 (válaszként erre: 86. - Zsanci79)
2010. jún. 11. 16:29
Tudom, igazad van és igazad legyen. :o)
86. zsanci79 (válaszként erre: 84. - Katoca5)
2010. jún. 10. 11:31

Nagyon sajnálom a bébi elvesztését, de csakis előre kell nézni és az újra koncentrálni !!!

És így igaz, orvost tudsz másikat választani, és egy ilyen tuskón nem is emészd magad feleslegesen!

Hidd el, minden jó lesz!!!!

85. 6c5f346e46 (válaszként erre: 84. - Katoca5)
2010. jún. 9. 15:09
rohadék...
84. Katoca5 (válaszként erre: 83. - Zsanci79)
2010. jún. 9. 13:53

Érzéketlen tuskó. Kiderült a 12. héten, hogy a babát el kell venni, mert nincs szívhang és ugyebár ezért nem is fejlődött. A sztori röviden csak annyi, hogy megkérdezte nagy lenézve, hogy: Hogy minek sírok? - Na vajon miért sírhattam...

Aztán amikor kérdéseket tettem fel neki a műtéttel kapcsolatba, akkor olyan hangnembe és úgy válaszolt, hogy azt inkább nem minősíteném. (Zárójelbe jegyzem meg, mindezt úgy, hogy magánbetege voltam..., nem mintha bármikor is joga lenne ilyen megalázónak lenni valakivel...)

83. zsanci79 (válaszként erre: 81. - Katoca5)
2010. jún. 8. 22:26
Oh, sajnálom. Nagyon a lelkedbe tiporhatott, mivel nagyon keserű hangvételű vagy.... :(
82. 6c5f346e46 (válaszként erre: 81. - Katoca5)
2010. jún. 8. 13:01
nagyon sajnálom..;(
2010. jún. 8. 12:55

Sziasztok, a Várnagy dokit felejtsétek el. Ha baj van, irtó nagy paraszt. Bocs, de mást nem tudok rá mondani. Lehet, hogy szakmailag ott van a toppon, de emberségből és együttérzésből egy nagy nulla. Sőt!!! Nem 0, hanem -5.


Viszont,akik szakmaiságból, együttérzésből, emberségből és őszinteségből 5-ösre vizsgáztak nálam, az 2 szekszárdi fiatal orvos: Dr. Komáromi-Fülöp Zoltán és Dr. Kovács Gábor. És mindezt pénz nélkül. (Nem úgy, mint a Várnagy.) A sors úgy hozta, hogy a Zoltán lett az orvosom és marad is végérvényesen.


Hát ennyi csajok.

2010. máj. 7. 18:35

Sziasztok, megjöttem a Várnagy dokitól! VÉGRE egy olyan dogi, aki nem reagálja túl a dolgokat, mégis mindenre választ kaptam. Szimpatikus, vicces fiatalember. :o) Már nem is mertem gondolni, hogy a Kovács doki után (isten nyugosztalja) lesz egy normális nődokim. Röpke tizeniksz évig vártam egy ilyen dokira. :o)


A pajzsmirigyre spec nem kérdeztem rá, de anyukám mondta (és a kiskönyveibe is megmutatta), hogy mindegyik terhességénél volt pajzsmirigynagyobbodás, sőt az egyiknél még az is oda volt írva, hogy struma.

Amúgy biztos, hogy van köze a terhességhez, mert ha jól tudom ez a szervünk intézi a hormonokat. Ezért is kell odafigyelni rá.

79. zsanci79 (válaszként erre: 78. - Katoca5)
2010. máj. 7. 13:49
Nekem is nagyobb lett a pajzsmirigy, szülés után vették észre, voltak vizsgálatok, de 1 év múlva mire mehettem volna az endokrinológiára, vérképem szerint spontán teljesen rendbejött. Így nem mentem. Lehet ez a terhessség következménye? Én nemtudom. Rákérdezhetnél a dokinál, mert engem is érdekel, habár szerencsére már nem érint.
2010. máj. 7. 12:56

Végül is tegnap elmentem a háziorvosomhoz és elmondtam neki mi a szitu. Ki is akart írni jövő hét keddig, de mondtam, hogy csak pár napra van szükségem és ígérem, ha nem javulok, akkor visszamegyek. Még jó hogy elmentem, mert észrevette, hogy a jobb oldalamon a pajzsmirigyem enyhén nagyobb, mint a másik, úgyhogy mehetek majd pajzsmirigy vizsgálatra is...


Ma késő délután megyek a Várnagyhoz... Majd írok...

2010. máj. 5. 14:19

Tudom, hogy töménytelen mennyiségű alvásra lenne szükségem, de ezt csak akkor tudom most megtenni, ha 1-2 napra táppénzre megyek. Ugyanis hajtás van a munkahelyemen és ott még nem ér véget a napom, levelezőn járok egyetemre és hát ott nem sokat szaroznak velünk, úgy megszórnak minket beadandókkal, meg tanulnivalóval, ZH-val, hogy már azt sem tudom, hogy fiú vagyok e vagy lány. (Na jó, ez még talán megy. :o) ) (És akkor még az itthoni teendőkről nem is beszéltem, bár ebbe sokat segítenek.) Ezért gondoltam arra, hogy elmegyek a dokihoz és szépen megkérem, hogy írjon ki 1-2 napra mielőtt szó szerint összeesek.


Ja és még az is hozzátartozik a dologhoz, hogy 2 napja már vacakol a gyomrom - először azt hittem, hogy múló dolog, de nem. Egész egyszerűen fáj a gyomrom, gyümölcsön, zöldségen és levesen kívül nem vesz be mást. Nem kívánok mást. :( Van valami jó tanácsotok, tippetek? - Mert szerintem ez a kevés evés hozzájárul ehhez a nagy mértékű fáradtságomhoz.


Amúgy a Várnagy doki Pécsen praktizál, de itt nálunk is van magánrendelése. Holnap megyek hozzá. :o) Kíváncsi vagyok...

76. zsanci79 (válaszként erre: 75. - 6c5f346e46)
2010. máj. 4. 22:02

Szerintem ez nem így van. Veszélyeztetett terhesként a nőgyogyi ad igazolást, ez alapján vesznek táppénzre.

De ha más bajod van, azzal elmész a háziorvoshoz, ugyanúgy, mint a nem terhesek, ha még nem vagy veszélyeztetettként táppénzen.

Amúgy én is hulla fáradt voltam az első 3 hónapban, rajtam csak az alvás segített töménytelen mennyiségben:)))

75. 6c5f346e46 (válaszként erre: 74. - Katoca5)
2010. máj. 4. 20:39

szia...


ez a doki nem itt van szekszárdon,ugye?

örülök,hogy jól vagy...próbálj meg vitaminokat szedni,hátha vissza nyered az energiád..egyébként én úgy voltam kismamaságom alatt,hogy egyik nap úgy éreztem,dúl az energia bennem,másnap meg úgy voltam,hogy kihalok de rögtön...

én úgy tudom,de lehet nem így van,hogy ha kismamakén táppénzre mész,akkor már nem mehetsz vissza dolgozni...itt nincs ilyen,hogy egy két nap...vagy táppénzre mész egész időre vagy nem...

2010. máj. 4. 13:54

Sziasztok!


A dokiválasztásom eredménye: Várnagy doki. És szeretném elmondani, hogy nem a szekszárdi orvosok tudásával és kedvességével lenne a problémám, hiszen ti is leírtátok, hogy azért nagyon sok jó orvos van ott is.


Igazából a nagy löketet az adta meg a Várnagy doki felé, hogy egyik kolléganőm 1 hete szült nála. Hozzá járt magánrendelésre is (nem hívta be szíre-szóra, tényleg csak akkor amikor muszáj volt, nagyon dicsérte őt) illetve tudtak fogadni lent Pécsen egy szülésznőt, aki homeopátiás cuccok híve (én is - nagyon) és gátvédelemmel segítette világra a picit. (Igazából szerintem a szülésnél inkább a szülésznőnek van nagy szerepe, nem az orvosnak. Vagy rosszul látom?)


Nagyon sok jót hallottam erről a doki-szülésznő párosról és ami még nem elhanyagolható az a környezet, ahol szülés közben és után vagy. Személyesen még nem láttam sem a szekszárdi, sem a pécsi szülészetet, de a kolléganőm elmondása szerint ég és föld a kettő között a különbség.


És még egy gondolat: amíg nem volt a pocakomba a kicsi manó, addig azt gondoltam, hogy dehogy fogok én magánorvoshoz járni, meg orvost fogadni, hiszen ez a dolga. És jó is lenne, ha ez tényleg így működne. De sajnos nem merem bevállalni azt, hogy egy sintér keze közé kerüljek. Ehhez viszont dokit kell fogadnom. És ha dokit fogadok, akkor már olyan helyre szeretnék menni szülni, ahol tényleg szuperek a körülmények. (Majd csak kiizzadjuk a rávalót :o) )


Amúgy elég jól vagyok - bár az energiaszintem közelít a 0 felé, mert most nagy hajtásba vagyok és ráadásul keveset alszom (lehet ki kell írassam magam 1-2 napra - szerintetek a körzeti megérti, ha azt kérem tőle, hogy írjon ki pár napra, mert nagyon kivagyok?).


Minden jót mindegyőtöknek és várom a beszámolóitokat! :o)


Kata


U.i.: Most pénteken megyek a Várnagy dokihoz, majd beszámolok róla. :o)

73. 6c5f346e46 (válaszként erre: 69. - Katoca5)
2010. ápr. 26. 16:07

mi már igen...ma 9 hónapos a baba...elvagyunk..most már könnyebb vele,de babázni az újszülöttel,az semmihez sem fogható:)))


jól vagy...az a lényeg,csak maradjon is igy...nekem addig semmi bajom nem volt,még nem volt biztos...de utána..:/..

nem baj,túl vagyunk rajta...


jó egészséget...


aztán még jelentkezz...

72. maya80 (válaszként erre: 69. - Katoca5)
2010. ápr. 26. 12:54

Nekem sem volt semmi különös tünetem a terhesség alatt, leszámítva, hogy voltak időszakok, mikor nagyon gyakran kellett pisilnem, illetve a lábam görcsölt, ami szülésig meg is maradt, hiába szedtem vitaminokat.

De rosszullétek, szagérzékenység és hasonló kellemetlen tünetek szerencsére elkerültek.

71. maya80 (válaszként erre: 67. - Katoca5)
2010. ápr. 26. 12:51
És Neked is köszi! :)
70. maya80 (válaszként erre: 66. - 111e183830)
2010. ápr. 26. 12:50
Köszönöm! :)
69. Katoca5 (válaszként erre: 68. - 6c5f346e46)
2010. ápr. 23. 16:49

Szió!


Köszi szépen nagyon jól! (Kop-kop.) Rosszullétek és egyebek szerencsére nagy ívbe elkerülnek. Egyedül a sok pisilés és a fáradtság jellemző erre az időszakra, de hát ez simán megugorható. :o)


Voltam vérvételen, úgy látom minden a megadott határon belül van.

A belgyógyászatra csak 3 héttel későbbre kaptam időpontot, a védőnőhöz pedig már jövő héten pénteken megyek.


Szóval alkulgatok(tunk). :o)


Olyan szépek a gyerkőceid, irigyellek. Ti jól vagytok?

68. 6c5f346e46 (válaszként erre: 67. - Katoca5)
2010. ápr. 22. 20:09

sziaaaa...


hogy vagytok????:))

67. Katoca5 (válaszként erre: 65. - Maya80)
2010. ápr. 22. 18:35
Szorít, szorít, szorít, naggggggggyon szoríííííííííít :o)
66. 111e183830 (válaszként erre: 65. - Maya80)
2010. ápr. 22. 09:25
Drukkolunk.Mi annyira nem számítottunk 8 hetesen a szívhangra a férjemmel(hol volt ilyen SZTK-s rendelésen sok évvel előtte?),hogy köpni-nyelni nem tudtunk,csak füleltünk elkerekedett szemekkel.A doki láthatta rajtunk,mert csak mosolygott és percekig csak hallgatóztunk.
65. maya80 (válaszként erre: 63. - 111e183830)
2010. ápr. 22. 08:45

Ezzel egyetértek! A könnyeim is kijöttek, mikor először hallhattam az én kis Mazsolám szívhangját...! Most két és fél éves, és a kistesón "dolgozunk", de sajnos nem akar összejönni. :(

Drukkoljatok, hogy minél előbb bebabásodjak! :)

64. zsanci79 (válaszként erre: 63. - 111e183830)
2010. ápr. 21. 10:48

Én is így gondolom:)))

De az is milyen csodálatos, mikor 12 hetesen meglátod az igazi emberke formát!!!!!

Én adddig nagyon rosszul voltam, úgy éreztem megvisel a terhesség, de amint megláttam az UH felvételt, utána mintha elvágtak volna minden addigi bajt! Komolyan! Mint szülés után

1 2 3 4

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook