Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Nincs időm szülés utáni depresszióra fórum

Nincs időm szülés utáni depresszióra (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Nincs időm szülés utáni depresszióra

1 2 3 4
2010. febr. 8. 22:53

Kedves Zsófi!


Még nagyon fiatal vagy, adj magadnak esélyt, hogy rátalálj egy normális férfira! A férjed soha nem érdemelt meg téged. Nem érdemelte meg a hűséged, a kitartásod és a bizalmad.


Remélem, sikerülni fog! Minden jót.

2010. febr. 8. 22:49

Ez a ferfi,BARKIVEL lesz az eleteben,sosem lesz huseges!! SOHA.Ismerem ezt a "fajta" ferfit,akinek addig kell egy no mig megkaphatja,aztan rogton mas "preda" utan nez,sajat vagyait kielegiteni,vele,barmilyen nemuek is legyenek azok..Mindez mellett nem rossz ha otthon valaki foz,mos ,takarit..ennel tobb mi kellene???Nem tudja tisztelni a noi nemet,egyszeruen nincs benne.Nincs.

Azzal hogy megprobaltal a tokeletes feleseg lenni,csak rosszat tettel,magaddal,a feleje mutatott ened eltorzitasa vegett...Nem voltal onmagad mellette szerintem es o sem latta hogy "ki vagy te valojaban"..A tul megerto no,meg nem foltetlenul,jo vagy kedves no..Hidd el ezen atmentem..azt hittem a megertes minden..hat nem..mert hujenek voltam nezve es tiszteletet ugy akkor nem nyertem el,mint most,amikor ONMAGAM vagyok es bizony kimutatom ha valami nem jo,ha jo,ha tetszik,ha ne tetszik..mert ezert vagyunk emberek,nem allatok,hogy neman turjunk.Felrevezetted magad total mellette es ot is.S kinek volt jo??hm...senkinek.Az ember gyarlo.Sajnos tesszuk a rosszat tudatosan,foleg ha lassuk van akivel!!hat miert nem?ugyis megerti,ugyis megbocsajt,ugyis elnezi,o rendes stb.de EZ MAR KIHASZNALAS,NEM TISZTELET!erted?A tiszta,jo illatu,..labtorlo szerep..ne akarj tokeletes tars lenni,csak LEGY ONMAGAD.S akkor hamarabb eszreveszed ezutan,a rosszra into jeleket is...mert nem a megfelelessel leszel elfoglalva.:)

Kivanok sikert neked,megtalalni onmagad es jol donteni!

2010. febr. 8. 22:43

Hát ez nem semmi!!!!

KItartás!

2010. febr. 8. 22:39

mivel a férj is ezt csinálta


ez mindig a két fél közös játéka.. csak van, aki a nagy egyenes-nyaktartás-én-megcsinálom-egyedül közben leesik a lóról..

54. 07c4794583 (válaszként erre: 41. - 000Évi000)
2010. febr. 8. 22:38

nekem a "női butaság mintapéldája" jutott eszembe


aki azt hiszi, hogy a "nem szóltam a férjemnek" meg a "nem mondtam neki semmit" az jó út, az így jár

53. Sylvia81 (válaszként erre: 49. - Sajert)
2010. febr. 8. 22:32
Tudod, hasonló cipőben járok, és sokszor csak utólag áll össze a kép. Amikor megtörténtek ezek a jelek, lehet, hogy nem tulajdonított neki jelentőséget. Amíg az ember nem gyanakszik, mindenre racionális magyarázatot talál...
2010. febr. 8. 22:30

Huhh... Azért ez nem semmi! Jól átvágta a fejedet a férjed. Szerintem ő sem tudta/tudja, mit is akar valójában... És azért az durva, hogy gyakorlatilag mindenki tudta - rajtad kívül.

Bár valahol őket is meg lehet érteni. Miért épp ők legyenek a rosszhír hozói? Csak ez akkor sem szép...

Szutyok egy helyzet, bármilyen szempontból is nézzük...


És még én sírok, amikor semmi konkrét bizonyítékom nincs, hogy Felem tényleg megcsalt???

51. sajert
2010. febr. 8. 22:29

Mikor elküldtem jutott eszembe:


Nőrokonommal esett meg:


Iskolába kezdett járni a kisebbik fia, mikor látot a férjére nagyon hasonlító gyereket az iskolában. A vezetéknév is egyezet (nem mindennapos vezetéknevük van, mondhatni ritka). Akkor tudta meg, hogy a férjének volt egy ballépése évekkel azelőtt, ami még mindig tartott...

Számott vetett a nő, és a férj maradt. Azt mondta: nézd, ha elmegy, akkor vagy jön a gyerektartás, vagy nem. Így meg tuti hazaad annyit, amennyi kell a gyerekek felneveléséhez.

Most már a gyerekek egyetemisták, együtt élnek, de nyitott házasságban.


Na, én erre képtelen lennék.

50. misz (válaszként erre: 49. - Sajert)
2010. febr. 8. 22:28
Nagyon tetszik, amit a feleségszerepről gondolsz. :)
49. sajert
2010. febr. 8. 22:22

Engem már a tökéletes feleség szó is kiakasztott, rögtön a depi után.

Én nem vagyok tökéletes feleség, de rengeteget nevetünk, beszélgetünk. Néha a férjem mosogat (pl. ma is), mos, tereget, rakja el a ruhákat.

Szülésnél, mikor felhívtam hogy délben megyek a szülőszobába, elég akkora bejönnie (9 óra volt), 10-re ott volt, jogsi, kocsi nélkül (ismerőst kért meg, hogy hozza el a munkából, és úgy jött, mit jött, repült a város másik feléből :-D).


Én nem szolgája vagyok, hogy alátoljam még a széket is, hanem a társa, felesége, szeretője, a másik fele :-D.


Ha megcsalna, repülne, könyöröghetne hiába.


Ha végigolvasod a cikkedet, azért olvashatod te is a saját írásodban, hogy voltak a megcsalásra (megromlott kapcsolatra) utaló jelek, még azelőtt lebukott nálad, azelőtt is. A történet felénél már tudtam, hogy szerető van a dologban, sajnos...

48. misz (válaszként erre: 43. - Binky)
2010. febr. 8. 21:54
Pici kiigazítás mindenféle bántó szándék nélkül: ha valaki tényleg gyerekágyi depresszióban szenved, nem elég a gyógyulásához egy kis kimozdulás, meg babamosoly sajnos. Persze vannak enyhe esetek is szerencsére. De sokaknak sajnos szakember tud csak segíteni.
2010. febr. 8. 21:44
Vissza ne fogadd. Vágd orrba és csapd rá az ajtót. Nem éri meg, sokkal többre vagy érdemes, egy olyan társat érdemelsz, akire nem csak te nézel fel, nem csak te teszel meg neki mindent, hanem fordítva is. Hidd el, fogsz találni ilyen embert még a két Kislányod mellett is! Kitartást kívánok!
2010. febr. 8. 21:23

Na,hát nem semmi a story.Engem is megcsaltak azóta is együtt vagyunk.7 éve.Mostanában sokszor eszembe jut mi lett volna ha akkor nem bocsátok meg.Valahogy vmi elmúlt bennem.Csak ő legalább előadta a nagyon megbántam ,nem tom miért csináltam,hülye voltam csak téged szeretlek szöveget.

Nem tudok pontosan idézni de hogy jót tett a házasságotoknak duma végképp betette a kiskaput.Tudom hogy fájni fog amit mondok de hidd el nem szeret már.Szedd össze minden erődet és küld el a büdös francba.Gondold vágig a nehéz helyzetekben soha nem volt melletted.Nagyon meg fog lepődni,biztos benne hogy TE mindent benyelsz.Egyébként a többi libát is kihasználja,mert a családi élettől fosztja meg Őket, gyerekek stb.Téged meg 1az1-ben kihasznál.Te vagy a házvezetőnője és ha nincs más jó vagy meg hát a gyerekek miatt is.Kapdd össze magad és úgy hogy a gyerekek minnél többet találkozhassanak vele (de most is csak hétvégén látják) lépj ki a kapcsolatból.

Persze a döntés rajtad áll!

2010. febr. 8. 21:21
Ja, és a hozzászólásokat is elolvasva: valóban. Érdemes lenne változtatni a címen. Nem tudom, lehet-e utólag.
2010. febr. 8. 21:08
Nagyon szomorú a szívem. Sajnos tapasztalatból tudom, hogy nincs annál nagyobb szívfájdalom, amikor a várandósság alatt hideg és visszahúzódó a férjünk. Nagyon leragadtam a történet azon részénél. A saját életemben sem tudtam még ennél tovább lépni. Kívánok neked egy szerető társat mihamarabb.
43. Binky (válaszként erre: 40. - Solyomildi)
2010. febr. 8. 21:04

A depresszióról vita zajlik. Test és lélek betegsége, melyet általában nem elég csak az egyik téren kezelni.

De ha valakinél nem öröklött/ vitaminhiányból következik, hanem konkrét oka van(általában lelki), az gyógyítható.

A klasszikus szülés utáni depresszió inkább a szülés után kissé 'egyedülmaradt', bezárt, röghöz kötött épp ezért életunt mamák betegsége. Ebben a mondatban semmi derogáló nincs, a kismama egyfajta távmunkás...márpedig a távmunkás az emberi világtól való elzátság miatt egyedül érzi magát, sokszor depresszióba esik.

Ezt lelkileg lehet kezelni, a depresszión túl lehet lépni, ha megtaláljuk az okát, és meg tudjuk magunk oldani. Ha nem, érdemes szakemberhez fordulni. Persze az ilyen depresszió hipphopp el is múlik, mihelyst a baba nem eszik olyan gyakran és néha ki lehet mozdulni.



Ha elolvastad volna a cikket, tudnád, miről szól..Mert hogy nem a szülés utáni depresszióról, az biztos.

42. 1929f865b9 (válaszként erre: 40. - Solyomildi)
2010. febr. 8. 20:55
Pedig a hozzászólás előtt jobb lett volna elolvasni...
41. 000Évi000 (válaszként erre: 29. - Bb2f4e28dd)
2010. febr. 8. 20:55
Egyet kell, hogy értsek, Nekem erről egy egészségtelen társfüggés jut eszembe, nem a bátorság.
2010. febr. 8. 20:51
Elég volt csak a címet olvasnom, felháborodást váltott ki belőlem! Azt hiszi a kedves hölgy, hogy a depresszió az kényeskedés, megjátszás? Ilyen ostoba mondatot még nem hallottam. Jó, hogy azt nem mondja, hogy nincs ideje rákosnak lenni! Ezek után a cikket el sem olvastam, mélyen belegázolt a lelkivilágomba! Most boldog lehet!
39. Binky
2010. febr. 8. 20:44
Ha szereted, ha nem, kérdés nem az, hogy akarod-e folytatni az együttélést egy meglehetősen lelkileg ingatag emberrel. Inkább az, hogy képes vagy-e rá. A szerelem nem elég.
2010. febr. 8. 20:12
Kapcsolataink sokszor okoznak szenvedést így, vagy úgy.Mindig a végeredmény a fontos.Ha ezen kellett átégni, akkor ez lesz a jó kapcsolat ára.Amiért megszenved az ember, azt jobban becsüli, a férjed is tanult a dologból, nem csak te.Talán megérezte milyen fontos vagy neki.Hidd el egy ilyen erős nő nagyon vonzó a férfiak szemében, hát miért ne lenne fontos neki hozzád tartozni.Az igazi,mély kapcsolatokban szinte mindig történik dráma - anélkül talán ne is megy -
2010. febr. 8. 20:11
:( nagyon szomorú ez, borzasztó erős és kitartó vagy. le a kalappal, komolyan...
36. misz
2010. febr. 8. 20:09

Nagyon sajnálom, hogy ennyi rémes dolgon kellett keresztülmenned. :( Ez a pasi a levegőt nem érdemli meg, nem még egy esélyt! Persze ez csak az én véleményem, a döntést neked kell meghoznod, ez a Te életed.


Még egy gondolat: A szülés utáni depresszió nem idő és kedv kérdése. Ez egy betegség, az agy szerotoninszintjével van szoros összefüggésben. Egy példával élve, ha sok a gyomorsavad, akkor is marni fogja a nyelőcsöved, ha időszűkében vagy.

35. vasyl
2010. febr. 8. 19:56

Olvasás közben folyamatosan arra gonoltam, hogy elérkeztünk a történet tetőpontjához és ez után már csak jó jöhet. Sajnos erre rácáfoltál.

Olyan sok mindent megéltél...Miért pont most adnád fel? Nagyszerűen viselkedtél eddig! Lazíts egy kicsit!Miért ne engedhetnéd magadhoz közelebb a férjed ha szereted? Úgy látom a rózsaszín köd még mindig nem szállt fel.Előbb-utóbb kiderül meg tudsz-e bocsátani.Saját tapasztalat -olyan nem létezik,hogy: megbocsátom,de nem felejtem!!!

Sok boldogságot akárhogyan is döntesz!Én úgy kb. a tizenakárhanyadik sornál lettem volna öngyilkos,úgyhogy nem féltelek!Eső után mindig kisüt a nap! :-)

2010. febr. 8. 19:48

Ha eddig kibírtad nélküle, ne szeresd. Ez inkább ragaszkodás részedről. Keress másik pasit.

Sajnos tudom miről besézlek, mert én 8 évet most zártam le a férjemmel (nem megcsalás miatt, de mind1) és most szüleimmel lakom a 4 hónapos kisfiunkkal. Nagyon-nagyon nehéz és sokszor hiányzik is, de tudom, hogy jobb most is, és jobb lesz a jövőben is nélküle. Nem lennél te sem a férjeddel soha boldog, hisz tudná, hogy bármikor újra eljátszhatja ezt veled. Bármit ígér, NEM fogja megtartani!! S pont akkor volt képes magadra hagyni annyira sokat, mikor babáztál. Háááát szemét egy pasi annyi szent.

2010. febr. 8. 19:12
UNDORÍTÓ, UTOLSÓ, SZÁNALMAS, HITVÁNY FÉREG EZ A FÉRFI! FÉRFI? INKÁBB EGY PATKÁNY!!!!!!!!!!!!!!
32. 471f3bbb7a (válaszként erre: 31. - Ef1191cb08)
2010. febr. 8. 19:05

Nekem sem lett volna kérdés a válás.

De én már ott balhéztam volna, hogy "maradj a kórházban, így lesz a legjobb meg ne hisztizz" aztán nem jön be a kórházba szüléskor egy pohár bor miatt...ezek szerető nélkül, önmagukban is nagyon bunkó dolgok. Meg utána a többi is...én nem lennék képes többé egy ilyen embert szeretni.

31. ef1191cb08 (válaszként erre: 30. - 471f3bbb7a)
2010. febr. 8. 18:58

Számomra a legnagyobb döbbenet,hogy amiután megtudott a feleség mindent,még azután is megpróbált "jó feleség"lenni.(vagy félre értettem??)

Ez számomra gusztustalan,hánytam volna a férjemtől ha ezt teszi velünk.

nem lett volna kérdés,hogy válunk-e.

2010. febr. 8. 18:53

Kedves banitas!


Én is azon a véleményen vagyok, hogy ezt a házasságot nem szabad folytatni!! Ennél megalázóbb helyzetbe hozni egy odaadó feleséget nem igen lehet!!

Számomra az is döbbenetes, hogy mindenki tudta a környezetedben és senki nem gondolta úgy, hogy megérdemled az igazságot és nem mondták el.

Én biztosan tejesen kikészülnék, ha ilyen helyzetbe kerülnék, de hogy egy percig nem maradnék tovább együtt a férjemmel az tuti!

Add meg magadnak az esélyt, hogy találj egy olyan férfit, aki megbecsül!

29. bb2f4e28dd (válaszként erre: 27. - Cel)
2010. febr. 8. 18:49

Pont erre gondoltam. A depresszió nem egyenlő a nyafogással.


A cikkírónak:

téged már jó régen meg kellett volna rázni, amikor ilyen gondolatok jártak a fejedben, hogy neked jó feleségnek kell lenned, és kötelességed mindenben a férjed kegyeit keresned. Én nem írom, hogy bátor vagy, mert nem ezt gondolom.

1 2 3 4

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook