Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Nem vetettem el a gyerekemet az apa és anyám kívánságára, most meg a szülés előtt egyedül maradtam vele fórum

Nem vetettem el a gyerekemet az apa és anyám kívánságára, most meg a szülés előtt egyedül maradtam vele (beszélgetős fórum)


❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
276. alidamolnar (válaszként erre: 269. - Virus2008)
2012. júl. 27. 12:39

Megmondtad a frankót!

Nálunk a családban pl. férjem lányáék 10 éve vannak együtt, gyerek még a holdban sem, és úgy néz ki, nem is nagyon akarnak. Amikor egy közös ismerős érdeklődött (tőlem), én azt mondtam, hogy nem tudom, mikor lesz nekik, már ha szeretnének. És az ismerős totál döbbenten: De hát nem akarnak gyereket? De hát mindenki akar gyereket.

Na, ezen a látásmódon kellene szerintem is változtatni.


Egy "jó" példa a távolabbi rokonságból: csaj is és férje is évek óta munkanélküli. Van ugyan egy lakásuk (váratlan örökség), de már tele van jelzáloggal, kb. viszi a bank. És eljutottak odáig, hogy kellene gyerek, mert már 6 éves a csaj. Meg is lett a gyerek (két éve), azóta az egész szűkebb-tágabb családot lejmolják a gyerek nevében. Persze, anyám is bőszen ad nekik (a saját unokáját, az én kislányomat pedig le se szarja, mert nekünk ugye "jól megy".) Közben frászt, csak éppen én használom az eszemet is, meg dolgozunk mind a ketten mint állat. Ezek meg szépen elvannak a rokonság nyakán, a gyerek nevében kunyerálva, undorító.

Bocs, ha hosszú voltam, de fel kne már fogni, hogy a gyerek lassan már luxus kategória lesz, és ha nem telik rá, akkor nem telik.

275. M0ncsa (válaszként erre: 272. - 328aadd89f)
2012. júl. 27. 12:37

Ez igy van, ebben egyetertek :)


Az abortusz nyilvan nem fogamzasgatlas helyett alkalmazando, hanem "baleset" eseten. A hanyagsagbol teherbeesest - es abortalast - en is nagyon elitelem. De ez meg nem jelenti azt, hogy tamogatom, hogy az ilyen anya tarsa meg a gyereket. Igazabol az ilyen esetekben a trehany anya sorsat letojom, maga fozte, egye meg. A gyereket sajnalom, aki ilyen szituba szuletik.

274. 328aadd89f (válaszként erre: 261. - Jozsi.38)
2012. júl. 27. 12:37
Ha szélsőséges esetben (amiben nem hiszek a minimális támogatások miatt) nem lenne mit enni adnom nekik és csak szenvednének mellettem, akkor mindkettőről önként lemondanék ÁTMENETILEG, amíg nem állok talpra.
273. 328aadd89f (válaszként erre: 259. - Jozsi.38)
2012. júl. 27. 12:35

Nem, nem csak az létezik, viszont azt tapasztaltam már eleget, hogy azokban a családokban, akik éhezés miatt sírnak és szarra sem valónak veszik a támogatásokat, általában apuci eszi a cigit, és esténként átugrik a "csillagvizsgálóba" pár sörre. Ha nagy nehézségek árán el is helyezkedik valahol, akkor sem tartja meg sokáig a munkahelyét és utána nem kapkod két kézzel másik lehetőségért. Anyuka meg mindenhezz asszisztál, vagy rosszabb esetben ő is azt csinálja, amit apuka.

Senki nem azért kap élelmiszercsomagot, hogy azzal etesse a családját 2 hónapig, hanem arra az estre kapja, hogy hóközben, hó végén, amikor SAJÁT EREJÜKBŐL nem tudják a kajára valót előteremteni, legyen mihez nyúlni.

Nagyon el vagytok tévedve a támogatások célját illetően...

272. 328aadd89f (válaszként erre: 258. - 2a69f78972)
2012. júl. 27. 12:31

Az az ideális eset, ha az okos más kárán tanul. Akkor nem lenne miről beszélgetnünk, ugyanis nem lenne ennyi abortusz.

A felelősség tudod a probléma megelőzésénél kezdődik...


Úgy gondolom, magas IQ-val és EQ-val rendelkező nők nem keverik magukat olyan helyzetbe, hogy le kelljen mondaniuk örökbeadással a gyermekükről, vagy abortuszra kelljen menniük (ezt nagy általánosságban írom, persze vannak kivételes esetek).

271. M0ncsa (válaszként erre: 269. - Virus2008)
2012. júl. 27. 12:20

Igy-igy.

En eletparti vagyok, de NEM MINDENARON! Es ha mar megszulte, nincs picsogas. Az enyemek sosem sirtak, pedig azon ritka kivetelek koze tartoztak, akik tenyleg onhibajukon kivul szivtak meg. Bar, meg ez sem teljesen igaz, mert lett volna esza anyamnak elmenni Grazba dolgozni, amikor hivtak, de jo lenne mindenkinek. De nem ment, mert kvazi ott voltam en. Micsoda szar kifogas.

270. M0ncsa (válaszként erre: 265. - 2a69f78972)
2012. júl. 27. 12:17
Egyet :)
2012. júl. 27. 12:11

Amúgy én támogatom az abortuszt, persze mellette mindent el kell követni, hogy ne kerüljön odáig az ember (fogamzásgátlás!).


Szerintem igenis egy nő eldöntheti hogy megszülje vagy sem,és inkább abortusz mint egy éhező, nélkülöző gyerek, meg a nagyszülők pénzelése stb...


És nem csak anyagi érdekből hanem más szempontból is miért ne utasíthatná el?


Engem amúgy mostanában nagyon dühít a sok gyerekes szülő aki picsog hogy neki ilyen rossz olyan rossz, nincs pénz, vár a családipótlékra mint a messiásra, kérem szépen minek szült?


Talán a gyerek témát is át kellene értékelni, hogy az emberek ne kötelességből meg mások unszolására szüljenek,mert a 2. szomszédnak is van, hanem talán felelősséggel.


Mindenki a saját nyomoráért felelős.

268. virus2008 (válaszként erre: 1. - C1be9e6e0c)
2012. júl. 27. 12:04

Hát még nem tetted tönkre az életedet csak fogod...


Én a helyedben örökbe adnám őt, ha már így "pofára ejtettek".


Én nem értem hogy lehet egy 2 éves kapcsolatra építeni,főleg ha az se ment simán.Nagyon naív lehetsz a pasik terén...


Az a baj, hogy egyedülállóként anyukád nyakán nem lesz könnyű, nem hinném hogy ki tudsz lábalni egyhamar.És ennyi idősen szülővel eltartatni magunkat nem éppen okos megoldás.


Ha nem akarod örökbe adni azt is megértem de max fél év után menj vissza dolgozni, hogy mielőbb saját lábra állj.

267. 2a69f78972 (válaszként erre: 266. - Morren)
2012. júl. 27. 12:02

De, lehetne!


De itt szeretnénk, mert itt is a témába vág.

266. Morren
2012. júl. 27. 12:01

Emberek, nem lehetne az abortuszról inkább az arról szóló fórumokban vitatkozni?-:)

Mi a helyzet Moncsival, ne riasszuk már el!!

265. 2a69f78972 (válaszként erre: 263. - M0ncsa)
2012. júl. 27. 12:01
Nagyon egyet gondoltunk!
264. 2a69f78972 (válaszként erre: 260. - 328aadd89f)
2012. júl. 27. 12:00

Képzeld el, én akkor is "abortuszpárti" lennék, ha éppen anyám méhében fejlődnék.


1.) Mivel SENKI, (ezért én sem!) nem TUDATOS ember ebben a stádiumban (minden film, a sikoltozva menekülő embrióról hamisítvány, egy hecckampány része) tökmindegy, hogy mit tennének.


2.) Amikor egy EMBER megszületik, nem az ő döntése.

Sokakat, ha lenne mód és megkérdeznének előtte, lehet, hogy a megszületése helyett inkább könyörögve kérné, hogy inkább abortálják el.


Az itt fórumozó, keservesen panaszkodó, segítségért kapaszkodók nagy százalékára ez igaz!...hogy messzebb ne menjek.

263. M0ncsa (válaszként erre: 260. - 328aadd89f)
2012. júl. 27. 11:52

En jomodu csaladban szulettem. Aztan jott a balkani haboru, es odalett a vagyon. Meg a jomodusag sem garancia semmire. De ha azt latom, hogy eleve nyomorba akar valaki szulni, tudatosan es tervezetten, akkor, kerlek, kinyilik a bicska a zsebemben.


Es igen, a nehez idokben gyakran gondoltam ra, hogy jobban jartam volna (es nem csak en, hanem mindenki), ha elabortaltak volna embriokoromban. Igen, akkor is abortuszparti lennek, ha rolam lenne szo :)

262. KHajni79 (válaszként erre: 254. - 328aadd89f)
2012. júl. 27. 11:48
Ez papír formában tökéletesen működik de vidéki viszonylatban biztos nem. Van ismerősőm kapja a Gyvt-t fő állású anya 3 gyerek van.Mikor bevállalták jól ment a vállalkozás igaz most sem állnak rosszul,de a férj már nem vállalkozó hanem alkalmazott.Kaptak ilyen élelmiszer csomagot1 évben 1x 10 cs tészta 5 kg liszt és 5 konzerv volt benne. Csak gratuklálni tudok neked ha te eszt 2 hónapig eszed a gyerekekkel.
2012. júl. 27. 11:48
egyébként meg olyan lelkesen ajánlgatod az örökbeadást abortusz helyett. te melyiket adnád örökbe a két gyereked közül, ha megszorulnál anyagilag? mert én egy gyerekről se tudnék lemondani, ha már megszültem.
260. 328aadd89f (válaszként erre: 257. - M0ncsa)
2012. júl. 27. 11:47

Gondolom akkor is ennyire abortusz párti lennél, ha éppen az anyukád méhében fejlődnél és a Te sorsodról döntenének. Abortusz, vagy sem...


Szerinted elképzelhetetlen, hogy változó helyzetben nőne fel az a gyerek, akinél az abortusz szóba jöhet? Mondjuk egy létminimum alatt élő család gyermekeként örökbeadással olyan családhoz kerülne, ahol nem kell nélkülöznie.


Szerinted minden biztos? Pl. mi arra a garancia, hogy egy átlagos anyagi körülmények között élő család mindig ezt a szintet tudja majd nyújtani a gyermekének és nem üt be valami, ami miatt később majd nélkülözniük kell?

Ha a Te logikádat követem, akkor csak a nagyon gazdag, nagyon stabil anyagi körülmények között élő pároknak szabad gyereket vállalniuk.

259. jozsi.38 (válaszként erre: 256. - 328aadd89f)
2012. júl. 27. 11:45
ó anyám. csak az létezik, amit te tapasztalsz, amit nem az nincs? ajánlom figyelmedbe a nyomorszéle blogot például, meg azt hogy hallgasd figyelmesebben a híreket. vannak érdekes dolgok.
258. 2a69f78972 (válaszként erre: 252. - 328aadd89f)
2012. júl. 27. 11:43

Miért kellene szerinted mindent megtapasztalni, hogy véleményünk legyen róla???


Az okos más kárán tanul!


Nem kell 5 gyereket szülnöm, hogy tisztában legyek vele, hogy csak 1-et tudok eltartani.


Tudod, ezt nevezik FELELŐSSÉGNEK !


Örökbe adás?

Nos, kíváncsi vagyok arra a nőre, aki TUDATOSAN azért hordja ki a gyerekét és szüli meg fájdalommal, hogy örökbe adhassa.

Persze, nem az állatisorban lévő IQ-val rendelkezőkről beszélek, hanem az "emelkedett szelleműekről", akiktől te ezt a lépést elvárnád.

257. M0ncsa (válaszként erre: 251. - 328aadd89f)
2012. júl. 27. 11:36

Igen? Teged abortaltak mar el? Tapasztalat? :D


NEKEM viszont az az allaspontom, hogy inkabb az abortusz, mint a letminimum alatti szinten eles, alultaplaltsag (nem ehenhalas, de majdnem) esatobbi esatobbi. EZ viszont tapasztalat.

256. 328aadd89f (válaszként erre: 255. - Jozsi.38)
2012. júl. 27. 11:28
Nem is a fővárosban, hanem vidéken élek és dolgozok és eddig soha nem tapasztaltam, amiről írsz. Ja, és éhező gyereket sem, mert ha jól működik a rendszer, akkor az a gyerek már nem a családjánál van.
2012. júl. 27. 11:23
jó anyám, akkor neked elég szelektív a látásod ettől függetlenül a jelek szerint. nem csak a főváros van, hanem vidékb+ oda elég lassan jut el adomány. nem éhen halni, csak éhezni
254. 328aadd89f (válaszként erre: 253. - Jozsi.38)
2012. júl. 27. 11:21

Hát most nagggyon mellé lőttél. Pár évig a Családok Átmenti Otthonában, előtte 1,5 évig családsegítőben, utána meg 2,5 évig gyerekjóléten dolgoztam.:)

Szóval pont a tapasztalataim mondatták velem azt, amit.

Egy gyereket sem hagynak éhen halni. Az már más kérdés, hogy a szülőket nem az államnak kellene eltartania, hanem igenis elvárható, hogy dolgozzanak. Amíg átmenetileg szar helyzetben vannak, addig meg annyi segítséget nyújtanak, hogy a létfenntartásuk ne legyen veszélyeztetve. Más kérdés, hogy nem luxusban élnek, de az alapvető szükségleteik ki vannak elégítve.

2012. júl. 27. 11:17
nem tapasztalat, csak látok dolgokat, amiket te nem tudsz, vagy nem veszel észre.itt a fórumokon panaszkodó emberkék szép számmal, akik mire kifizetik a lakáshitelt és a rezsit, alig marad valamijük megélhetésre. meg egyébként láttam ilyen ételcsomagot, kb. két hónapnyi élelmiszer van benne és az önkormányzat félévente pályázhat, szóval ott a többi 10 hónap és örüljön ha kap csomagot a rászorult.
252. 328aadd89f (válaszként erre: 250. - Jozsi.38)
2012. júl. 27. 10:47
Tapasztalat?
251. 328aadd89f (válaszként erre: 249. - M0ncsa)
2012. júl. 27. 10:47

Az abortusz mégremekebb kilátás. Ja, hogy csak a parányi sejtcsomó számára, az meg ugye kit érdekel...

Ne érts félre, szerintem sem jó anyagilag bizonytalan helyzetben gyereket szülni, de NEKEM még mindig humánusabbnak tűnik örökbe adni, vagy segítséget kérni addig, amíg a szülők saját maguk nem oldják meg a problémáikat (sajnos kevesen törekszenek erre).

2012. júl. 27. 10:43
segítő szervezetek muhaha. ha egy családnak van otthona, de nincs mit enni, nem tudja miből a tankönyveket, tanszereket megvenni, olyan óriási segítséget nem ad az önkormányzat sem, sem a segélyszervezetek
249. M0ncsa (válaszként erre: 248. - 328aadd89f)
2012. júl. 27. 10:42
Micsoda remek kilatasok, bravo! Idealis az anya es a gyerek szamara is.
248. 328aadd89f (válaszként erre: 247. - Jozsi.38)
2012. júl. 27. 10:37
Ma már annyi segítő szervezetet létrehoztak anyagi problémák miatt kétségbeesett anyáknak/szülőknek, hogy ez nem lehet minden esetben nyomós indok. Ott van a Családok Átmeneti Otthona, az önkormányzati bérlakás, különböző karitatív szervek és segélyek/támogatások.
247. jozsi.38 (válaszként erre: 243. - 328aadd89f)
2012. júl. 27. 10:35
nem csak a betegség az egyetlen indok, van azért anyagi vonzata is, nem jelentéktelen részben.
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook