Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Nem vetettem el a gyerekemet az apa és anyám kívánságára, most meg a szülés előtt egyedül maradtam vele fórum

Nem vetettem el a gyerekemet az apa és anyám kívánságára, most meg a szülés előtt egyedül maradtam vele (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ... ❯❯
186. spinneli (válaszként erre: 185. - KHajni79)
2012. júl. 26. 17:52
Ha valaki eszközként tekint a férfiakra, ez működhet így.
185. KHajni79 (válaszként erre: 184. - Zbzbzb)
2012. júl. 26. 17:48
Én írtam nekiprivátba hogy segítek bármiben még babaholmikban is tudok van fiam lányom igaz most babát várok de még nemtudjuk milyn nemű. Én 2x szívtam meg de egy biztos sokszor a gyerek(eim) segítettek át a nehéz helyzeteken. Nálam annyival másabb a helyzet hogy volt egzisztenciám (lakás, kocsi)igaz már a hitel letelt akkoriban nem volt ilyen vészes helyzet lakás terén. De volt mélypont nálam is de ahogy a gyermekem mosolygott minden megoldódott. Nem adnám oda senkinek őket. Bár én szülői segitséget nem kaptam most 33 éves vagyok de emberi segítséget barátok, ismerősőktől igen. Volt hogy azért túlóráztam hogy kitudjam fizetni a babysittert de mindent megért utánna a fiam mosolya este mikor hazaértem. Ez akkoriban volt. Most mikor 3 éve a lányom apja lelépett mert szerelemes lett nem csüggedtem.Rögtön azon gondolkoztam hogyha egyszer sikerült megoldanom most is meg kell és aki hiszi aki nem csak így lehet túl élni ezt a dolgot. Még a válást ki sem mondták már volt kapcsolatom egy 40 úr személyében aki agglegény életét élte még be nem csöppentünk ennek most volt 3 éve júniusban és most mivel befejeztük a közösen épített házunkat bevállaltuk a babát. Hát ennyi az én történetem.
184. zbzbzb (válaszként erre: 183. - KHajni79)
2012. júl. 26. 17:34

tanácsot, azt tudsz-e adni?

merthogy ez itt erről szólna

183. KHajni79 (válaszként erre: 124. - Mézgapaula)
2012. júl. 26. 17:26
Igen jól érted a fiam ma 11 éves az apukája mikor 14 hetes terhes voltam lelépett hogy neki mégsem aktuális a baba, a lányom aki 3 és fél éves most neki meg szerelmes lett apukája mikor 6 hónapos volt és elváltunk 4 évi házzaság után jelzem tervezett baba volt a lányom 2 év házasság után jött.
182. t_marcsi (válaszként erre: 181. - D5e2b6b4be)
2012. júl. 26. 17:15

Lehet hogy megsértem, de a legtöbb hozzászólásából nekem ilyen buddhafeeling sugárzik nem cinizmus és rátartiság.


Néha kicsit idegesítő lehet, mikor valaki mindent ezzel a "langyos állott mosogatólé" stílussal kezel, de pl a férjem ilyen, és nem cinikus vagy rátarti, hanem realista (én nem vagyok az, az érzelmeim vezérelnek, úgyhogy ami van köztünk konfliktus, az pont ebből fakad).


Persze nem ismertem korábban, és most sem ismerem, így csak abból a pár hozzászólásból tudok ítélni, amiket leírt.


Kicsit olyan hatást kelt, mint aki túl van egy nagy önismereti tréningen, tisztában van önmagával, az értékeivel, a gyengéivel, tudatosan éli az életét, és azt tanácsolja mindenkinek hogy ugyanilyen realistán álljon a világ dolgaihoz. (zárójelben írom, hogy nem mindennel értek egyet, amit ír, de ahogy írja az igen... választékosan fogalmaz, és átgondoltan)

181. d5e2b6b4be (válaszként erre: 158. - T_marcsi)
2012. júl. 26. 16:54

Voltam szerelmes belé.Mostanra már "csak" szeretem,mint pl a testvéremet.Sajnálom,hogy ez nem tetszik neki.De én nem tudok csak úgy elfelejteni dolgokat.

Rossz,hogy ezt az életet választotta amin most jár.De ő tudja.

Csak hát a régi énjéhez képest 180 fokos fordulat.

Nem volt cinikus,és nem volt rátarti,mint most.

180. zbzbzb (válaszként erre: 178. - Mézgapaula)
2012. júl. 26. 16:48

szia,

igen nem titok csak ezért regisztráltam, viszont nem vagyok aktivista. én mindig magamért küzdök :)

szóval nem tartozom semmilyen örökbefogadási szervezethez, és nem is szeretnék.

viszont az jó, hogy te ilyen normálisan állsz a dologhoz, köszönöm.

179. zbzbzb (válaszként erre: 177. - Bluee)
2012. júl. 26. 16:46

attól függ honnan nézed. mint mondtam, én pasi vagyok, elég gyakorlatias.

az én megközelítésemben, ha mondjuk még 5 napja van dönteni, akkor az azt jelenti, hogy naponta 2x teljesen átgondolva, 10x végig tudja rágni magát rajta.

tehát ennél alaposabban nem tudja végiggondolni.


egy dolgot biztosan tudok: a döntéseink irányítják az életünket.

én soha nem bántam meg a döntésemet, de tanulni, nagyon igyekeztem mindegyikből. nem szabad sose bánkódni azért, amiért a múltban valahogy döntöttél, ez hülyeség.

meg kell nézni, hogy mi a következménye a múltbeli döntésnek, mi az amit el akarok kerülni legközelebb és ennek alapján dönteni a folytatásról.

bánkódni rajta a legnagyobb hülyeség, ami elmúlt azon már SOHA nem fogsz tudni változtatni. meg kell tanulni elfogadni.

178. mézgapaula (válaszként erre: 172. - Zbzbzb)
2012. júl. 26. 16:41

Szia,

én csak azt osztottam, aki a kérdezőt osztotta:-)

Igazad van, és látom, hogy csak ezen topik kedvéért regisztráltál. Ha valamelyik örökbefogadási szervezet képviselője vagy, gondolom megkeresed privátban. A hsz-ei alapján próbált korábban ez irányba is keresgélni, nem tudni, mi lett belőle, eléggé szűkszavú a hölgy.

177. Bluee (válaszként erre: 174. - Zbzbzb)
2012. júl. 26. 16:41

anyagilag és egyéb felelős dolgokban meg neked van igazad, mindenestre ezt csak a kérdező döntheti el és nagyon nagyon gyorsan kell döntenie...sajnos...


Én csak azt kívánom neki, bárhogy is dönt sose bánja meg...:S

2012. júl. 26. 16:40
És te mit érzel a gyermekkel kapcsolatban? Várod,hogy megérkezzen?
175. zbzbzb (válaszként erre: 173. - Minocska)
2012. júl. 26. 16:39
egyetértek, dönteni kell.
174. zbzbzb (válaszként erre: 170. - Bluee)
2012. júl. 26. 16:38

ebben igazad van, érzelmileg.

de itt most egy tudatos döntésre van szükség szerintem. egy tényszerűre.

ami nagyon-nagyon nehéz, pont amiatt amit leírtál.


ha én lennék a helyében, megpróbálnám ezt a fajta döntést. hidd el tudom miről beszélek amikor azt mondom, el kell döntened, hogy holnaptól hogyan fogsz élni, eldobod-e mindazt amid van.

2012. júl. 26. 16:37
Móni, csillagom! Én nem hiszem, hogy ez a fórum segít rajtad, inkább csak fájdalmat okoz. Csak te dönthetsz, a te lelki alkatod adja meg, mi a legjobb számodra. Még azok, akik nem szurkálni akarnak, és tanácsokat adnak, még azok sem tudnak segíteni, mert a saját lelki alkatukból indulnak ki. Csak az derül ki, mások hogyan döntenétek. Azt mondtad, tervezgettétek az életeteket, a gyereket is. Te akartál gyereket az előtt, hogy megfogantál? Az most lényegtelen, hogy esetleg még nem most, de akartál? Vagy soha eszedbe sem jutott? Próbálj meg higgadtan gondolkodni. Tudom, tudom, hogy nehéz, és alig van időd, de okosan kell döntened, nem csak magadért, hanem a kicsiért is.
172. zbzbzb (válaszként erre: 167. - Mézgapaula)
2012. júl. 26. 16:34

még egyszer, talán nem itt van a helye az egymás osztásának. abbahagyhatnátok, nem erre kíváncsi a kérdező.


móninak kell tanácsot adni, én továbbra is tartom amit előbb mondtam, az örökbeadás szerintem segít mind a kettőjükön.

171. Bluee (válaszként erre: 166. - 34c48a3825)
2012. júl. 26. 16:33
:)
170. Bluee (válaszként erre: 165. - Zbzbzb)
2012. júl. 26. 16:33

igen csak azt a babát megszülöd, hallod felsírni, jártál terhesgondozásra....


szerintem nem lehet továbblépni, mintha nem lett volna gyermeked....



Ő már anya akár így akarta akár nem....

szerintem nem lehet teljes élete, ha örökbeadja

az érzés mindig vele lesz..én így gondolom...

169. 34c48a3825 (válaszként erre: 167. - Mézgapaula)
2012. júl. 26. 16:33

Ez most jól esett, ugye? :)) Legyen ez a legnagyobb boldogságod a héten!


Hogy van-e problémám vagy nincs, azt nem tudhatod. Idegenek belém rúgni emiatt nem fognak, mert nem mesélem el nekik.

Sajnálom, ha ez is irritál :)


Negyedszer: hagyj engem lógva, nem én vagyok a téma. De nem ám.

2012. júl. 26. 16:30

További kellemes csevegést mindenkinek!


Majd még visszanézek, hátha az indító leírja, hogy pontosan mit is akar, mik a körülmények és mi a terve az örökbeadással, ami iránt korábban már érdeklődött.

167. mézgapaula (válaszként erre: 162. - 34c48a3825)
2012. júl. 26. 16:30

Elolvastam újfent, az összeset. Azon túl, hogy prédikáltál neki, hogy hogyan kerülhetett ilyen helyzetbe, javasoltad neki az örökbeadást, gondosan hozzátéve, hogy "ha úgyis csak az élete megrontójaként tekintene a gyermekre". Ennyi.

(Mellesleg ehhez több más hsz-odat is észre kellett vennem, látom, máshol is osztod a fórumozókat rendesen.)

Egyetlenegyszer az életben legyen valami problémád, hogy meg tudd érezni, milyen, ha még pluszban beléd is rúgnak.

166. 34c48a3825 (válaszként erre: 164. - Bluee)
2012. júl. 26. 16:29
Az esetek legnagyobb százalékában tudhatod és kell is tudnod, hogy hogyan lesz, cca 20 év tapasztalata mondatja ezt velem. Neked, nem az indítónak :)
165. zbzbzb
2012. júl. 26. 16:28

emberek! móni segítséget kér és ti rögtön elfoglaljátok az egész posztot azzal, hogy NEKTEK mi van/nincs/lehetne gyerek vagy párkapcsolati szinten.

elmondom azért gy.k. mi segít mónin: a tanács.

szerintem két tanácsot lehet adni: tartsd meg vagy add örökbe.


azért vannak, akik ezt belátták/megértették, és tisztelet nekik, mert pont így szóltak hozzá.


én most azt mondom, ilyen helyzetben, ha én lennék móni, biztosan örökbe adnám. miért? a címből látszik, hogy nem akarta a gyereket, ő egy biztos kapcsolatban vállalta volna. nincs felkészülve arra, hogy ezt végigvigye. persze lehet, hogy később fel lesz, de a gyerek most fog megszületni, most kell neki minden, nem holnap.

ha örökbe adná, akkor lehetősége lenne újra felépíteni az életét, és talán tanulva a hibáiból másképpen csinálni a dolgokat.


ja, amúgy pasi vagyok.

164. Bluee (válaszként erre: 161. - 34c48a3825)
2012. júl. 26. 16:27

aha...:)


nagyon távol van a gondolkodásunk egymástól, de szerintem a topik nyitó akinek darabokra tört az élete nem arra kíváncsi, hogy kinek kellett volna szülnie... szerintem nem kéne porba dönteni, azzal, hogy mit kellett volna..



:) ok nekem a párom biztosan megfelel az elvárásaimnak azért vagyunk együtt lassan 10 éve de van olyan barátnőm aki lassan 32 éves és várja a te általad már megélt tökéletes kapcsolatot....


eddig eredménytelenül, lehet hogy a 70%-os kapcsolatban boldogabb lenne, mint egyedül.


Nah mindegy én nem a véleményedet akartam bírálni csak szerintem előre nem tudhatod mi lesz.

163. 34c48a3825 (válaszként erre: 160. - Mézgapaula)
2012. júl. 26. 16:22

"Hogyan oldja meg a problémáját?" Azt nem tudom, azt neki kell, nem a hozzászólóknak.

Ide csak leírhatja az ember a véleményét a dolgokról. Így harmadszor kérem, hogy szállj le az én véleményemről. Véleményezd a témát, ne mások véleményét.

162. 34c48a3825 (válaszként erre: 160. - Mézgapaula)
2012. júl. 26. 16:19
Akkor OLVASS. Olvasd el, hogy miket írtam NEKI és miket reagáltam a te hozzászólásaidra, neked.
161. 34c48a3825 (válaszként erre: 157. - Bluee)
2012. júl. 26. 16:18

Honnan tudhatod? Hát, nem onnan, hogy "elvan a gyerekekkel", az tuti.


De onnan igen, hogy hogyan él, milyen elveket vall, mik az alapvető prioritások az életében stb. Ha fontos számára és nem csak tettekben a család, ha képes kommunikálni, érzelmeit kimutatni, ha az életfelfogása megfeleltethető a tiédnek, ha az alapértékekben egyeztek, ha hűséges típus, ha stb.stb.stb. Ezek a dolgok beszédesek.


Nem a szavak. A tettek.

160. mézgapaula (válaszként erre: 152. - 34c48a3825)
2012. júl. 26. 16:17

Ez nem igaz, basszus, gondolj bele a szerencsétlen lány helyzetébe, itt van a legnagyobb sz@rban, segítséget, iránymutatást vár, miért kell csesztetni, könyörgöm?? Attól kinek lesz jobb? Neked jobb lesz ettől, ha leírod neki, hogy irgumburgum? Hogyan oldja ez meg a problémáját, azon kívül, hogy a jövőben körültekintőbben jár el?

Megtörtént az eset, ez van, most ugorjon a Dunába? Ha így szépen kielemezed neki, hogy mekkora rongy ember, még képes és tényleg megteszi.

159. t_marcsi (válaszként erre: 158. - T_marcsi)
2012. júl. 26. 16:17
(le ne tépd a fejem, csak így átfutott az agyamon a gondolat)
158. t_marcsi (válaszként erre: 153. - D5e2b6b4be)
2012. júl. 26. 16:16
Te szerelmes vagy a pasiba? :D Mindig csak azzal foglalkozol amiket Ő ír :D
157. Bluee (válaszként erre: 154. - 34c48a3825)
2012. júl. 26. 16:15

bocsi, de szerintem ez nem ennyire egyszerű:)


fogalmam sincs, hogy a barátomból milyen apa lesz vagy hogy én milyen anya leszek..honnan is tudnám első gyerek születése előtt?


Nem tudhatom hogy képes lesz-e apaként élni, az, hogy jól elvan a gyerekekkel az nem jelenti azt. szerintem az apaként élni kérdés pont akkor derül ki, mint amiről a topik nyitó beszél...


szerintem....

❮❮ ... 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook