Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » A gyerekemet ma megrugdosta a testnevelő tanár, hova fordulhatok ez ügyben?. fórum

A gyerekemet ma megrugdosta a testnevelő tanár, hova fordulhatok ez ügyben?. (tudásbázis kérdés)


1 2 3
76. 549be03e80 (válaszként erre: 75. - Pista55)
2014. jan. 16. 04:34
egyetertek veled Pista,es az elozo hozzaszolasoddal is!:)
75. pista55 (válaszként erre: 74. - F3ef3e826b)
2013. ápr. 19. 21:08
Megnyugodhatsz, a Te lányodat nem fogja bántani egyik tanár sem!
2013. ápr. 19. 20:42

Én nem általánosítanék. Igen, vannak tanárverő szülők és diákok, de pusztán ezért ütheti a tanár azt a gyereket is, aki nem ilyen családból származik? Na ne már... Én elég szigorú vagyok ha gyerekekről van szó, de pont ezért nem tűrném, hogy más kezet emeljen a gyerekemre.


A másik: olyan nincs, hogy megérdemelte. Tanárverés ide vagy oda, a diákkal ellentétben a tanár egy felelősségteljes felnőtt ember (legalábbis annak kellene lennie). Csak mert vannak állatok, nem kell a tanárnak felvennie ezt a stílust. Itt jogosan háborodhat fel egy normális szülő, mert mi az, hogy a gyerekemet nem észérvekkel neveli normál emberi stílusban, hanem agresszióra tanítja??? Én nem vagyok ilyen és amint a kislányom iskolás lesz, a tanároktól is ezt fogom elvárni. Ha nálunk itthon nem szokás az agresszió, ne merjen egy idegen agresszívan viselkedni a gyerekemmel. A párommal mindketten szigorúak vagyunk és megvannak a saját elveink. Ezt egy idegen mi jogon írja felül?? Emellett felhívnám a figyelmet, hogy amennyiben üti a gyereket, eljárás indítható ellene és jogosan, mert ezt a törvény tiltja. Csak azért, mert vannak állat, viselkedni nem tudó gyerekek/családok, nem hinném, hogy a többi gyereket így kéne büntetni. Sokak szemei előtt csak az ilyenek lebegnek, de abba is bele kell gondolni, hogy a tanárok nagyon sokszor visszaélnek a hatalmukkal. Nem szabad azt hinni, hogy pont azt a gyereket bántja, aki megérdemli. És erre kell gondolni.


Beszélni kell az igazgatóval ha ilyen van. Igazából a legjobb megoldás az lenne, ha az állat fattyakat el lehetne paterolni egy külön helyre. Csak sajnos ezt nem igazán lehet...

73. 4f43a2fd4f (válaszként erre: 2. - Totek63)
2013. ápr. 17. 23:03
Meghallgatnám a tanár verzióját.
72. 5bcf1b7c01 (válaszként erre: 1. - Totek63)
2013. ápr. 17. 22:44
Pisztoly nem volt nála? Lekeverni a kölöknek két taslát.
71. igazság hol vagy? (válaszként erre: 17. - Totek63)
2013. ápr. 17. 22:40
Kétszer utána rugott.Megrugdosta.???Most melyik történt meg,nem mindegy.
2013. ápr. 17. 18:52
A szülők érdekesek...azt mondja...nem tudom kezelni őt ..nyugodtan tessék nyakonverni ha hülyeséget csinál...majd ha egy kicsit is megemeled a hangod/nem a kezed/ már ombucmanozás van,megigazgatózás...pedig ő már évek óta nem tudja kezelni a saját gyerekét...ÉN még soha életemben nem bántottam gyereket,és nincs is szándékomban...ellenben nagyon jóban vagyok a nehéz esetekkel....De amit tapasztaltam hogy az igazán nehéz eset nem a gyerek,hanem a szülő aki rajtunk keresztül kompenzálni próbálja,az elveszett kapcsolatát a saját gyerekével...
2013. ápr. 17. 12:51
ha lattad...ig.iroda es asztalra csap de nagyot! ha nem nyeld le...bolha es elefant vari...mindent megtettel h a gyermeked etikusan viselkedjen?gondolkozzz...gondolj mint MMacko
2013. ápr. 17. 12:37

16 évesen 6.osztályba jár?Akkor azért más gondok is vannak.


Manapság,ha a tanár csak rosszul mer ránézni a gyerekre,a szülő már megy is panaszkodni.

2013. ápr. 17. 08:20

+tuttam hogy 16 éves és hatodik általános a lurkó

Szólni kell a rokonoknak is és leverni mint vak a poharat. Nehogymá'...



Bezzeg az én időmben el se mertük mondani otthon ha nyakonvágott egy tanár

Még ipari koromban is, egy felügyelő/rajztanár fejesvonalzóval osztotta a népet ha valakit rajtakapott a dohányzáson vagy más balhén

A műhelygyakorlatot nem is emlitve, ment a koki és biza a segberugás is valami balhé, hülyeségért.

Azóta is áldom a nevüket. Jogtalanul soha nem vágtak nyakon senkit. Miért is tennék?!

66. krautmanno (válaszként erre: 65. - Pista55)
2013. ápr. 17. 00:34
Sajnos így van.Megdöbbenek mindig,amikor a fiaim mesélik,hogy az osztálytársaik mit meg nem engednek maguknak.
65. pista55 (válaszként erre: 64. - Krautmanno)
2013. ápr. 16. 22:04
Így ám! Melyik tanár merne ma komolyabban kezet emelni egy gyerekre még akkor is ha az leköcsögözi? Ma már a gyerek ezt is megengedheti magának és mivel lehet büntetni érte? Úgy csinál a tanár mintha nem is hallotta volna.
64. krautmanno (válaszként erre: 63. - Pista55)
2013. ápr. 16. 21:50
Ezzel tökéletesen egyet értek,mert sajnos így van.
2013. ápr. 16. 21:47
Régen ezt úgy oldották meg, hogy ha panaszkodott a gyerek, kapott még a szülőtől is egy nyaklevest, pedig akkor sokszor tényleg jogosan panaszkodott némlyik. Ma már több baj van a szülőkkel mint a gyerekkel mert ha a tanár nem úgy néz rá ahogy neki tetszene, rohan az anyjához panaszkodni, az anyja meg be feldúlva a tanárhoz vagy az igazgatóhoz.
62. f1e23b97ee (válaszként erre: 60. - Katykóca)
2013. ápr. 16. 21:36

Nagyon sok múlik a tanáron is. Nekem a tanárral és mindenkivel szemben az volt /és most is/ az elvárásom, hogy normálisan szóljon hozzám.


Ha hozzám normálisan állnak akkor én is odateszem magam 100 %-ig és megpróbálom magamból a legtöbbet kihozni.


Szerintem ezzel nagyon sokan így vannak.

61. 130454e42d (válaszként erre: 60. - Katykóca)
2013. ápr. 16. 21:35
Inkább kellene. Anno tesiből még akkor is felmentésem volt, mikor atlétika edzésre jártam, és mellette kondizni, profi edzőhöz. Egyszerűen a labdajátékokat, gerendát és hasonlókat utáltam.
2013. ápr. 16. 21:31

Szerintem a testnevelést azok a gyereken nem szeretik,akik nem szeretnek mozogni alapból sem.

Ha valaki ügyetlenke,vagy törékeny esetleg túlsúlyos,de DE lászik rajta hogy szorgalmas,és szeretné megcsinálni a dolgot,csak alapból fizikálisan nem megy neki,akkor már a szorgalma miatt sem adnék neki rossz jegyet..ésazt gondolom ezzel szinte mindenki így van..a rajzból se bukik meg az aki nem tud egy egyenest se húzni,vagy énekből ha szegény fals...Készségtárgyakból a szorgalom legalább akkorát dob mint a tehetség,és így is kell hogy legyen:DDD

59. f1e23b97ee (válaszként erre: 54. - Barackmag)
2013. ápr. 16. 21:25
Így lehet egy életre megutáltatni a testnevelést is, ahogy a tanárod csinálta.
58. katykóca (válaszként erre: 54. - Barackmag)
2013. ápr. 16. 21:20

Igen ,az ügyet biztosan komolyan kezelik..sőt..teljesen komolyan,esetleg kirúgnak valakit a mai világban simán ,azért mert a szülő bemegy és "feljelenti a tanárt".A kérdés annyi..valójában utánajár-e valaki ,hogy történt -e valami azzal a gyerekkel azon az órán,vagy csak a fantáziájában történt atrocitás?! Mindenképp mielőtt jelentgetés kezdődik,és kinyírjuk egy polgártársunkat a melóhelyéről érdemes utána járni a valós történetnek...

És a kérdésre hogy ti mit csinálnátok ebben a helyzetben??Én először természetesen a tanárral és az osztálytársakkal beszélnék,és ha nem lesz tiszta,és tüske maradt bennem akkor az igazgatóval/aki egyébként szintén a diákokkal és atanárral beszél majd/

57. 1fbc7619c9 (válaszként erre: 54. - Barackmag)
2013. ápr. 16. 21:15
A kulcscsomót?Azt én meg is kaptam ,pedig nem volt régen :)
2013. ápr. 16. 21:14
Ja..és ha beszólnak nekem seggbe rúgom őket:DDD nem feléjük,hanem konkrétan...de tudják ha jogos...jogtalanul meg nem kapják:DD
55. 1fbc7619c9 (válaszként erre: 52. - A0c1361e44)
2013. ápr. 16. 21:14
13 éves sztem ,a másikból ítélve.
2013. ápr. 16. 21:12
Nekem is volt egy tesitanárom általánosban. Engem nem bántott, de kb. a fél osztály igen, mindenki rettegett tőle. Nem voltunk rosszak, mert annál jobban féltünk és azokban az időkben igazából még szólni sem mertünk senkinek. Pedig valóban bántotta a gyerekeket. Szinte semmiért. Kedvenc mondata volt, hogy "a pofádba vágom a kulcsot" ... De, mondom, ez régen volt, nem hinném, hogy manapság ezt valaki meg merné engedni magának. Mindenképpen tájékozódni kéne a többi gyerekkel kapcsolatban is és jelenteni az igazgatónál. Ha szóban nem megy, akkor írásban. Komolyan fogják venni az ügyet.
2013. ápr. 16. 21:12

Lejjebb most találtam azt a kifejezést hogy nem megrúgta,hanem 2x utána rúgott....A körülmények?? Foci közben?? Verekedés után ??? Bepofázott és álfenyegétésként ,"poénból?? nem mindegy...

A tesióra egy külön állatfaj,és a tesitanár viszonya a diákokkal is teljesen más mint más szakosoké..sokkal lazább és megengedőbb, bennfentesebb, és haveribb...én is boxolok verekedek,beszólogatok a srácaimmal/fiútesitanár vagyok/ de nem gondolnám hogy erről otthon panaszkodnának...

52. a0c1361e44 (válaszként erre: 48. - Katykóca)
2013. ápr. 16. 21:10
Persze, hogy nem válaszolt. Arra sem, hogy hány éves a gyerek, de gondolom 18 körül járkál, arra sem, hogy mi történt, így el tudok képzelni eseményeket, ami erre sarkal egy tanárt. És nem, nem képzelem bele magam a helyzetbe, hiszen én a gyerekemet úgy neveltem, hogy normálisan viselkedjen mindenkivel, így ő sosem került ilyen helyzetbe.
51. kszb (válaszként erre: 49. - Bd5e718401)
2013. ápr. 16. 21:08

itt egy darabig válaszolgatott, de csak azokra, amik az ő agresszióját is alátámasztják az esettel kapcs. Nézd csak meg! A legelső hsz-ban én már a körülményeket firtattam, de válasz arra azóta sem érkezett... csak arra, aki az ő tanárral szembeni "ellenszenvének" ad igazat....

hát, no comment...

50. 1fbc7619c9 (válaszként erre: 48. - Katykóca)
2013. ápr. 16. 21:06
Pont:)
2013. ápr. 16. 21:04
Ahogy elnézem, az előzmnyeket, elég problémás ez a gyerek. A fórumindítónak meg szokása nem válaszolni a fórumaiban.
2013. ápr. 16. 21:02

A fórumindító válaszolt már?

Kérdéseim:A saját gyereke mesélte el hogy őt a tesitanár megrugdosta ,és a többiekkel csúnyán beszélt,vagy van más forrás is...A gyerekek elég szépen színescerkáznak adott esetben..

..és a tesitanár ráadásul még más lap is a tanári palettán.:D

47. 1fbc7619c9 (válaszként erre: 46. - Kisj)
2013. ápr. 16. 20:58
Nem nagyon szokta!:)
1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook