Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Az óvónő megütötte a gyerekemet! fórum

Az óvónő megütötte a gyerekemet! (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5 6 7 8 9
251. ageeeka
2012. júl. 23. 13:19

Ez a fórum megint pontosan arra szolgál, hogy uszítsuk az anyukát, igen menjél aztán verd ki a balhét!

Nem hiszem, hogy ennek a dolognak a megoldásához fórumot kell indítani!

250. rewt (válaszként erre: 79. - 0911c83a5a)
2012. júl. 13. 18:35

Véleményem szerint a verés nem nevelés. A pegagógus szakembere a nevelésnek.


A gyerekeket nem arra neveljük mit kell tudnia egy képzettséggel rendelkező nevelő szakembernek - hanem a valós életre. Ott viszont, ha elbizakodunk és hibát (kis hibát) követünk el - általában az "élet" nagyon szigorúan vissza üt.


Vegyük figyelembe például a most erőszakos halállal elhúnyt pszichologus esetét. Vagy éppen a svéd miniszerelnök erőszakos halálát. Ő abban az országban volt miniszterelnök ahol "erőszakot" alkalmazni nem szabad - és az emberek ezt be is tartják - nagyjából. Ám a valóság rácáfol az emberek jóhiszeműségére. A miniszterelnök , mint polgár , elment moziba - utoljára . Meggyilkolták.


Ez e gyerek most kapott egy nevelési ettitűdöt, ha rögződik benne, lehet hogy az életét fogja megmenteni. Pl. bankalkalmazott lesz, jön a rabló, de ő "visszaszól" - az idegességében elsüti a fegyvert- ennyi. Nem gyilkolni jött, csak pénzt akart, ha ez ne provokálja, ha valahol "tanították" volna erre, hogy bizonyos helyzetekben "kell tudni" viselkedni...


Mi a cél...? Lejáratni, megszégyeníteni, megtorolni..? Vagy arra gondolni, a gyerek még sokáig oda fog járni - én nem járulok hozzá a légkör elmérgesedéséhez. A nevelő is csak ember.


Minden esetre, de csak ha már lenyugodtam és képes vagyok pragmatikus megoldásokra : rá kérdeznék , beszélnék vele. Ügyelnék arra, nehogy "fennhangon" beszéljek - (ez is nevelés...- és lehet hogy hasznosabb volna mint más...)

249. Sapienta (válaszként erre: 248. - 4fbd4b2862)
2011. márc. 21. 15:42

nem is mondtam, hogy ilyet írtál, csak a te hsz-edhez fűztem hozzá a mondandómat.

nem minden párbeszéd kritika vagy vita ;)

2011. márc. 21. 13:57
Nem is irtam ilyet...hiszen megirtam kinek a véleményével értek egyet........?
247. Sapienta (válaszként erre: 244. - 4fbd4b2862)
2011. márc. 21. 13:51

sok gyerek neveletlen, ez igaz, de egy ovónőnek akkor sincs joga megütni, ez is biztos. én lehet, hogy még fel is jelenteném, függetlenül az ő verziójától, mert mindegy, mi történt, egyszerűen nincs ehhez joga - szerencsére nem csak etikátlan, de még törvénybe is ütközik, amit tett.

mások a gyerekek, mint régen, más eszközei vannak a pedagusoknak, ehhez végre alkalmazkodni kellene, és nem pedig szidni a gyerekeket meg keseregni a tehetetlenség miatt.

2011. márc. 21. 13:49
kifiuval
2011. márc. 21. 13:49
Egyébként meghallgatnám az ovónéni verzioját is,el is beszélgetnék vele,utána meg megprobálnám átiratni vagy másik csoportba vagy másik oviba,mert valoszinű,hogy az ovónéni ezek után nem bánna megfelelően a kis fuval!
2011. márc. 21. 13:43
Annyira jo,hogy itt mindenki k..... tökéletes!Viktoriaregia jol látja dolgokat,ha nem is a legmegfelelőbben fejezi ki magát!(a nyelvi problémák miatt)Tény,hogy az ország tele van neveletlen gyerekekkel,számtalanszor látom az utcán,bevásárlóközpontban stb...most ne azt irjátok,hogy én a Ti gyerekeiteket hogy merem becsmérelni,mert nem személyeskedem!Ha egy kiskutyát állandoan fenyitenek,ütnek-vernek abból soha nem lesz családi kutya,hanem egy gazira támadó szörnyeteg....
243. 9e32886f4a (válaszként erre: 237. - 0911c83a5a)
2011. márc. 11. 08:22

tudod én azt mondom van olyan eset amikor a gyerek azzal jár jobban ha az apja kimarad az életéből, és inkább van neki egy normális nevelőapja akinek azt tudja mondani hogy apu mint ahogy unokaöcsém esetében is. a gyereket soha nem neveltük az apja ellen akármennyire is megérdemelte volna, ám a gyerek 15 éves és a sok csalódás után amikkel hitegette az apja ő maga hozta meg azt a döntést hogy gyülöli az apját és számára nem létezik.

Az iskolai felvilágosítást én is díjazom és szülségesnek vélem, hisz eleve nagyon sok tini terhességet is ellehetne így kerülni.

2011. márc. 10. 22:30

Engedjetek meg hogy megköszönjem kik elismertek es bocsanatot kerjek azoktol melyek reszire egy kicsit tul liberaris vilagba adtam betekintest - hol szinten elnek emberek .

Emberek kik ugy mint ti kuzdenek a mindenapi eletben, örömbe - banatba ahogy ez volt es lesz meg fen al a vilag !

241. tündér74 (válaszként erre: 237. - 0911c83a5a)
2011. márc. 10. 21:47
Ismét egyetértek veled, nagyon tetszik, amiket leírtál.:))
240. Gavrilo1 (válaszként erre: 237. - 0911c83a5a)
2011. márc. 10. 21:24
Szerintem amiket írtál a minimum hogy az ember gyereket vállaljon- ha nem így gondolja, akkor ne szüljön.
239. 9242a6388c (válaszként erre: 237. - 0911c83a5a)
2011. márc. 10. 21:20
Nagyon jó dolgokat irtál!:)
238. 0911c83a5a (válaszként erre: 237. - 0911c83a5a)
2011. márc. 10. 20:33
Pardon - esetet akartam irni , elnezest .
237. 0911c83a5a (válaszként erre: 236. - 9e32886f4a)
2011. márc. 10. 20:18

Sajnalatos este amit leirsz , es nem egyedi sok sok van ehez hasonlo ! Mi is lenne erre a megoldas ? hol kezdodjön ? kivel ?

Felnöt vilagal , felvilagositasal , iskolaba a sexualis neveles mellet vele jaro felelöseg valolas nem csak papiron de az eletben is !

Mindenben a tudas jatsza a szerepet ! tanitani arra is hogy valalni kell a konzekvenciakat egy par kapcsolatban bar hogy is indul !

Konzekvencia valalas igen egy nagy dolog . azt is kellmar kis kortol tanitani es vezetni a gyereket .

Leirok egy par szoval mi a legszuksegeseb a mukedeshöz;

Szukseg van a bisztonsagra

Szukseg van a valahova tartozra

Szukseg van a masoktol valo elismeresre

Szukseg van arra hogy fonosnak ereze magat

Szukseg van arra hogy szabadon vejeze ki magat

Szukseg van a szeretetre


Egy gyerek ilyesmit at erez -lat azert a felnöt vilagon van hogy valalja az utmutatast .

236. 9e32886f4a (válaszként erre: 235. - 0911c83a5a)
2011. márc. 10. 19:41

ebben egyáltalán nem adok neked igazat, rengeteg válás nem a nő hibája ahogy az sem hogy a férj szarik a gyerekre.

Csak egy példát had említsek meg neked. Nővérem 17 éves volt mikor megismerkedett a férjével, férjhez ment 18 évesen amikor megszülte a fiát. 3 év után elváltak és nem nővérem hibájából,megkoronázva azzal hogy szaladt egy 17 éveshez sogóróm,ha nem lett volna elíntézve a gyerektartás soha nem fizetne az ex sogórom. soha a büdös életben nem volt eltíltva a gyerekétől sőt még nővérem futott azért hogy ne hanyagolja el a gyereket de megtette, az egy kezemen megtudom számolni hányszor látta a válás óta a gyereket. A második asszonynak is csinált 2 gyereket és volt egy neveltlánya is pluszba, akiket elhagyott 6 év után egy harmadik szintén 17 évesért aki természetesen szintén szült neki akit azóta már elhagyott egy újabb nőért. Egyik gyerekét se látogatja egyedül az unokaöcsémre fizeti a gyerektartást, az mellett letagadja hogy van 4 gyereke 3 nőtől. És sogórom nem az egyedi eset. Tudod az a férfi aki válás után ha van ráadásul még lehetősége is a gyereke látógatására és nem teszi na az nem apa nem ember nem férfi hanem csak egy patkány.

235. 0911c83a5a (válaszként erre: 233. - 9e32886f4a)
2011. márc. 10. 17:44

Kedves g.

ismerem , tudom ugy van ahogy irod ! de eppen ezen kell VALTOSZTATNI ! ez nem utopia ez lehetöseg !

Pozsonyban mar beindult nagyon nehezen de beindult !

Nem szabad akceptalni hogy a apa eltunik egy gyerek eleteböl ,sok esetben a nök a hibasak amikor pici csecsemö kortol kizarjak az apakat es ha rosszra fordul akkor a gyerek " szerszama " valik a huzakodo hazaspar közöt .

234. egypt (válaszként erre: 230. - Pen80)
2011. márc. 10. 15:51
Mégis mit kellett volna írnom szerinted? Ennek ez a hivatalos megnevezése, ha viccesnek találod, ha nem.
233. 9e32886f4a (válaszként erre: 184. - 0911c83a5a)
2011. márc. 10. 12:36
apai jogok ez mind annyira de annyira jól hangzik és cseng. de ebből is lerí , hogy nem ismered a magyar férfiakat. nálunk a férfiak javarésze ha elvállik a feleségtől akkor a gyerektől is, és nagyívben leszarja a gyerekét, és ha nem lenne a bírósági kötelezettség hogy fizesse a gyerektartást elhiheted hogy több mint a fele nem is fizetné. kevés az aki a 2 hetes látógatást betartja és szívvel lélekkel megy a gyereke után és jó viszonyba marad a feleségével válás után.
232. Pen80 (válaszként erre: 231. - 0911c83a5a)
2011. márc. 10. 10:54

Szia!

Az, hogy sokat vagy itt nem egyenlő azzal, mintha itt élnél. Ha kisebbségi dolgokkal foglalkozol, akkor értem, hogy miért gondolod azt a nevelési módszereinkről, amit gondolsz, de ne ess abba a hibába, hogy a kisebbségek alapján alkotott véleményedet kiterjeszted a többségre.

2011. márc. 10. 09:26

Latom sokan sertetnek erzik magukat , ugy hogy bocsanat igazan nem akartam senkit sem megbantani !

egyetlen egy volt a motivaciom hogy bele kapcsolotam e- forumba megosztani tapasztalokat - elmeleteket melyek talan - talan könnyebbe tehetne sok esetben sok kisgyerek - nagy gyerek eletet !

Tudomasom szerint a fejlödest nem lehet megalitani az megy tovab nekunk kell tudni hogy megis milyen legyen a gyerekeink unokaink jövöje .

Nem akartam semi szelsö ingereket evvel felkelteni senkiben .

En ismerem jol az orszagot sokat vagyok es mas orszagban a volt keleti blokban - kissebsegi problematikakal foglalkozok.

Ramutatast kaptam a gramatikara - sajnos ez az argument nagyon sympla mivel ma a vilagban nem az a lenyeg hogy ki irjon le mitt korekton hannem hogy mitt irjon le es miert .

Too : Gavrilo , ja tebja tocsne ponala ! no davaj zanimaj sa lutsje stranou v katorej ti sama zivjos i znaes kak vsjo proishodi . Zvini menja , niet u menja tangent pro azbuku no ti ze mozes eto proveriat na googli .

230. Pen80 (válaszként erre: 226. - Egypt)
2011. márc. 10. 00:24
Testi fenyítés?! Na, most már nevetnem kell. Nem is folytatom ezt.
229. egypt (válaszként erre: 228. - Gavrilo1)
2011. márc. 10. 00:22
Azért ott egyéb okok is vannak a háttérben... De tényleg nagyon elkanyarodott ez a topic az eredeti témától...
228. Gavrilo1 (válaszként erre: 226. - Egypt)
2011. márc. 10. 00:19
erről nekem minidg az Usa jut eszembe, ahol ha már rondán nézel a gyerekedre elveszik tőled, de talán ott van a világon a legnagyobb erőszak. Az ember azt várná, hogy ahol ennyire tíltják, ellenzik a gyermekek testi fenyítését ott ez pozitív változást okozott az évek alatt, de valahogy nem ez történt. Borzasztó sok a fiatalok (sőt gyerekek) által elkövetett erőszak. De ez már nagyon off és már nagyon kellen mennem lefeküdni.. :-))
227. 07c4794583 (válaszként erre: 225. - Egypt)
2011. márc. 10. 00:18
Ha tudnál, nem állnál elő az "én a helyedben"-nel, kérdezés nélkül. Ezt anyósok meg besserwisserek csinálják. Meg önigazoláskényszeresek. Ebben a topikban e ligában már nem egyedül játszol, az biztos. :)
226. egypt (válaszként erre: 224. - Pen80)
2011. márc. 10. 00:14
Én egyetértek vele a testi fenyítéssel kapcsolatban.
225. egypt (válaszként erre: 223. - 07c4794583)
2011. márc. 10. 00:13
Azt mondtam, én a helyedben mit csinálnék. Mert én tudok viselkedni.
224. Pen80 (válaszként erre: 221. - Egypt)
2011. márc. 10. 00:13

Téged tényleg nem zavar, hogy úgy állítja be az itteni helyzetet, mintha annál a pokol is jobb volna? Engem zavar, megmondom őszintén. És másoknak is nyilván ezt adja majd elő.

És nem a hozzászólásokra reagál sokszor, hanem nyomja le az országot. Nem örülök.

223. 07c4794583 (válaszként erre: 221. - Egypt)
2011. márc. 10. 00:12

Szerintem már kiderült, hogy nem gondolkodunk egyformán, tehát a nevelésemre tett kíséreleteid nem fognak eredménnyel járni.

Én miért nem mondom meg neked, mit csinálj? Pedig lenne ötletem, de tudok viselkdedni.

222. 07c4794583 (válaszként erre: 213. - Gavrilo1)
2011. márc. 10. 00:11

A lényeg, hogy nekünk túl liberális. Nekik meg természetes.


Ebből eredően a nálunk vallott elvek számára "túl földhözragadottak", túl konzervatívak, vagy bármi. Mindekinek van egy rendszere, amiben vagy egy kiindulópontja, amiben felépíti az értékeit, moralitását, és nyilván ehhez képest minden más "túl ilyen" vagy "túl olyan". Az ilyen viták azért vannak halálraítélve, mert ha az embernek ilyen alapvető dolgokkal kapcsolatban kellene megváltoztatni a hozzáállását, az olyan, mintha szinte a kialakult személyiséged kéne alapjaiban újjáépíteni, kicserélni valami másra. Ez huszonegykét évesen működik, aztán nem.


Persze az információ begyűjtése sose maradhat érdektelen, most például megtanultuk, hogy gondolkodik egy Svédországban élő, Csehországban nevelkedett nő, aki szerint egy gyerek sejhajon való fenyítése bűn. Nem kell egyetérteni, és nem kell a pokol kénköves tüzére vetni. Hallottunk egy véleményt. Nyilván kicsit irritáló, hogy meg akarja mondani, hogy nevelje mindenki a gyerekét Svájcban, meg Magyarországon, de ez része a személyiségének.

1 2 3 4 5 6 7 8 9

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook