Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Nem akarok gyereket! fórum

Nem akarok gyereket! (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 ... ❯❯
2012. jún. 17. 22:29
Jó, akkor nem is szánlak. Nem vagyok a drágaságod, a családomnak vagyok csak az. Miért vagyok itt? mi közöd hozzá? meséljek? neked? miről? a születésedről? a csodáról, ahogyan egy magzat megfogant? növekedett? a szülésről? meséljen az anyukád.
589. 408ef5b99a (válaszként erre: 588. - Bfbfdbbd29)
2012. jún. 17. 22:17
Köszönöm szépen, nem kérek a szánalmadból! Hiszen nincs bennem semmi szánalomra méltó! Emberi lény vagyok én is, akárcsak Te!
588. bfbfdbbd29 (válaszként erre: 586. - 408ef5b99a)
2012. jún. 17. 22:15
Mindegy neked, nem? de nem ítéllek el? szánlak.
587. 408ef5b99a (válaszként erre: 585. - Bfbfdbbd29)
2012. jún. 17. 22:14
Akkor mi fáj, Drágaságom? Miért is vagy pontosan itt? Fogalmazd meg, légyszíves! De ne a ködös szöveget mondd! Hanem csakis az igazat, lelked legmélyéből! Nézz magadba, és mesélj! Miért vagy itt?
586. 408ef5b99a (válaszként erre: 582. - Bfbfdbbd29)
2012. jún. 17. 22:12

Hm....szóval már a korom miatt is ítélkezel felettem. Érdekes....elgondolkodtató.... Nekem nem is kell egy olyan ember magyarázata, aki csak ítélkezik folyamatosan és "hibásnak" véli embertársait! Nem számít a korod, nem számít a nemed, szörnyülködve látom, hogy Neked nem csak azokat az embereket kellene elfogadnod, akik nem akarnak gyereket....hanem másokat is....

Rólam, kár gondolkodnod....soha nem fogod tudni hogy én mit éltem át. Lenézhetsz a korom miatt, de mi van akkor, ha több mindent éltem meg mint Te akárhány évesen? Nos, ha így van, akkor sem néznélek le! Mert nem jártam a Te cipődben!

585. bfbfdbbd29 (válaszként erre: 583. - 408ef5b99a)
2012. jún. 17. 22:12
Valaki meg akar erőszakolni? ez nem az a helyzet. Dehogy kell vállalnotok gyermeket, minek?
584. bfbfdbbd29 (válaszként erre: 576. - Rewt)
2012. jún. 17. 22:09
Sokat feltételezel.
583. 408ef5b99a (válaszként erre: 579. - Bfbfdbbd29)
2012. jún. 17. 22:08

Idézlek:

"Szálljon magában az, akinek kell és ne azokat bántsa, akik imádják a gyermekeiket és próbálkoznak felnyitni az elvakultak szemét."


Miért is akarjátok felnyitni a szemünket? Ez ugyanúgy erőszak! Persze nyilván egyeseknél arra megy ki a játék, hogy belerúgjon egy hatalmasat embertársába....hm....

582. bfbfdbbd29 (válaszként erre: 581. - 408ef5b99a)
2012. jún. 17. 22:07

Ah, gyerek vagy még, tapasztalat nélkül.

Sem időm sem türelmem hozzád, meddő vita(stílszerűen).

581. 408ef5b99a (válaszként erre: 578. - Bfbfdbbd29)
2012. jún. 17. 22:04

Kedves! Nagyon is értettem amit mondani akartál, és azt látom hogy Te nem értetted amit én mondtam....nincs ezzel semmi baj, hiszen számtalanszor tapasztalom és látom, hogy ha az elején még értik is egymást az egymással egyet nem értő felek, később mindenféleképp minimum egyikőjük félreértelmezi a másikat, és ez újabb vitákhoz vezet. De megnyugtatlak, nem úgy értelmeztem hogy meg akarsz halni, és nem is kívánok semmi ilyesmit!

Én még mindig teljes értékű emberi lénynek tekintem önmagam! Nem tudsz lehúzni az ítélkezéseddel, bocs. Tizenéves? De jó is lenne! Főleg azért mert a mostani eszemmel pár dolgot másképp csinálnék....de sajnos ami elmúlt az elmúlt. De hogy válaszoljak, 24 vagyok.

580. bfbfdbbd29 (válaszként erre: 563. - Anita0027)
2012. jún. 17. 22:03
Gondolod? még gondolkozz egy kicsit, mert ő nem fog gyermeket szülni, hiszen férfi, véleménye azért lehet a nőszerű lényekről:)
579. bfbfdbbd29 (válaszként erre: 575. - 408ef5b99a)
2012. jún. 17. 22:01
Ha jól értelmeztem (jól értelmeztem!) , itt senki nem akarja rátok erőszakolni, hogy szüljetek, sőt!
578. bfbfdbbd29 (válaszként erre: 577. - 408ef5b99a)
2012. jún. 17. 21:59
Igen, ha valamit úgy raknak össze, akkor keletkezhetnek hibás darabok, ezt lehetne vesézni egy ideig. Nem szándékozom még meghalni , de te ne értetted és nincs is türelmem magyarázni, tizenegypár évesnek esetleg, lehet ,hogy te is annyi vagy?
577. 408ef5b99a (válaszként erre: 574. - Bfbfdbbd29)
2012. jún. 17. 21:46

Áá, vagy úgy...értem azt hiszem, de javíts ki ha tévedek....

Te nem hiszel semmiben, ezért azzal a felfogással éled életed, hogy a halál után csakis a gyermekeitek őrzik emlékeiteket....és ez megnyugtat, mivel lesz aki emlékszik Rád.


Nos, én másképp vagyok "összerakva". Remélem nem kell megmagyaráznom....

576. rewt
2012. jún. 17. 21:45

A véletlen játéka...?

Ma délután az Eisfestival német csatornán egy érdekes műsor ment: Ich bekomme ein Kind. A Hailburgi egyetem szakemberei bevonásával egy szórakoztató, látványos és tanulságos műsort adtak.


Lehet hogy utólag is meg lehet nézni. Csak ajánlani tudom mindenkinek. Ha ők mondják - talán egyeseknek elfogadhatóbb...

575. 408ef5b99a (válaszként erre: 573. - Bfbfdbbd29)
2012. jún. 17. 21:43
Hahó! Emberekről beszélsz Drágaságom! EMBEREKRŐL! Érted amit mondani akarok? Ráadásul olyan emberekről akikről SEMMIT nem tudsz! Előbb járd végig azt az utat, amit azok akik nem akarnak, és majd utána mondj felettünk ítéletet! Ítélkezel és eljátszod az embergyűlölőt, csak mert benned az van hogy a "nő dolga a szülés".....a Te dolgod! De ne akard embertársaidra ráerőszakolni hogy gyereket szüljenek! Mit szólnál hozzá, ha én olyanokat írnék, hogy dobd ki az utcára a gyereked? Hm? Nyilván begurulnál! Na de én speciel ilyet SOHA nem írnék senkinek! Én olyan ember vagyok aki ártatlan lényekként kezeli a gyerekeket, és aki szereti is Őket! Csak annyi van, hogy én nem akarok. De nagy tragédia....
574. bfbfdbbd29 (válaszként erre: 572. - 408ef5b99a)
2012. jún. 17. 21:38
Mi a gyermekeinkben élünk tovább, és ti?
2012. jún. 17. 21:37
Nem, egy csipetnyi tisztelet sincs azok iránt, akik szabad akaratukból nem akarnak gyermeket. Mit tiszteljek rajtuk? hogy élnek? az kevés. Érzéketlen lennék? lehet.
572. 408ef5b99a (válaszként erre: 571. - Bfbfdbbd29)
2012. jún. 17. 21:32
Aki nem képes annyira tisztelni embertársait hogy ne "betegezze" le őket azért mert nem akarnak gyereket, na az az igazi "betegség"! De persze nem kell elfogadni egymást, ugye? Minek is? Legyen rögtön mindenki halott aki nektek nem tetszik, ugye? Komolyan nem veszitek ti észre a saját érzéketlenségeteket? Esetleg nem veszitek észre hogy amit másokban láttok "érzéketlenség" az valójában belőletek árad de eszméletlenül? Sajnálom ha nem....pedig nyilvánvaló. Lehet pocskondiázni ezerrel....nyugodtan, mert lepereg!
571. bfbfdbbd29 (válaszként erre: 566. - Noarashi)
2012. jún. 17. 21:27
Miért? nem betegek?
2012. jún. 17. 21:26

Elolvastam végig, pedig már az elején is elég lett volna. Aki nem akar gyereket, talán ne is vállaljon, ilyen érzéketlen nőknek nem való gyerek.

rewt hozzászólásai nem félműveltséget tükröznek, hanem okos, értelmes és igenis olvasott ember életszemléletét, úgy, ahogyan a legtöbben, akik próbálkoztak megmagyarázni a tudatlanoknak, miért is normális dolog a gyermekvállalás, csak már nem is mernek írni, mert olyan ordenáré módon kapják a nyakukba az ítéletet és a személyes támadást.

Szálljon magában az, akinek kell és ne azokat bántsa, akik imádják a gyermekeiket és próbálkoznak felnyitni az elvakultak szemét.

569. 34c48a3825 (válaszként erre: 556. - Rewt)
2012. jún. 17. 16:59

Nem, nem érdekes, hanem szánalmas, félművelt ostobaság, hatalmas tudatlanság stb.


Ha ezen mondat értelmezése SEM megy egyedül, akkor javasolom a bevett, hivatalos, Magyar Értelmező Kéziszótár meghatározásait.


Másodsorban pedig az általános műveltség megszerzését. Akinek olyanja van, az képes VALÓDI érveket felhozó beszélgetésre. Amit te itt próbálsz művelni, az nem az.


Így meghagylak másoknak. Nekem nincs ehhez kedvem.

2012. jún. 17. 11:25
Önmagában a lombikprogram nem egyelő az utóddal.Tény,hogy "rásegítenek" a folyamatra,de ha nem tud ott egy gyermek kifejlődni nem is fog.A természet rendjét,amármilyen módszereink vannak ,valóban elkerülhetetlennek gondolom.
567. Anita0027 (válaszként erre: 565. - Rewt)
2012. jún. 17. 10:31

Ehhez képest elég határozott véleményt mondasz az olyan nőkről, akik nem akarnak gyereket, de a mesterséges megtermékenyítéshez nincs elég ismereted. Jól dobálózol az olyan szavakkal, hogy nőszerű lény, meg faj, és hasonlók.


Ezt inkább nem minősíteném.

566. Noarashi (válaszként erre: 561. - Rewt)
2012. jún. 17. 09:37

Kedves rewt. Akartam volna valamit reagálni így vasárnap reggel az irományaidra. De azt hiszem soha a büdös életben nem fogok tudni megérteni valakit, aki számára beteges lények azok akik teszem azt homoszexuálisok, vagy nem szülnek. Teljesen máshogy gondolkodunk.

Szép napot!

565. rewt (válaszként erre: 550. - Anita0027)
2012. jún. 17. 09:25

Elnézést kérek!

Sőt, a feltételezés is jó: Nincs elég ismeretem, hogy határozott véleményt mernék mondani.

Azt hiszem a kérdésbeli állítás igaz.


----

Azt akarom írni, hogy nem szándékosan kerültem a választ - de félek, hogy az az igazság, hogy elolvastam, de mivel nincs kellő ismeretbázisom - inkább csak átfutottam.


A "természet rendjéhez" inkább volna hozzá-szólásom. Csak egy apróság: Ha eltörik a keze valakinek, elmegy orvoshoz. Gyógyítást (megjavítást) vár. Az orvos röntgenez, merevít befásliz, tanácsot receptet , papírt ad és vár.

A pacienssel együtt vár.. - hogy a természet elvégezze dolgát - amit mi emberek nem tudunk.

A csont összeforr, a szövetek rendeződnek, a véraláfutások felszívódnak és minden másodpercben sok milliárd sejtben többtízezer ( többször 10 000 )folyamat megy végbe. Az eredmény: az ebcsont beforrt.


Erre és hasonlókra gondolok , ha a természet rendjéről beszélek

564. 4244093cd0 (válaszként erre: 561. - Rewt)
2012. jún. 16. 23:06

Én úgy gondolom ,abban igazad van,hogy az átlagnál nagyobb számú ,egy véleményen lévő,egyféleképp cselekvő egyedeket lehet "normálisnak mondani,és a "máshogy gondolkodó",kevesebb számú egyéneket pedig nem normálisnak(?) .

De ugyan már,miért lenne negatív,vagy beteges "nem normálisnak lenni?:))


Pl a normális(a nagy átlag ,sőt szerintem mindenki megtette már életében aki elmúlt 5 éves),hogy mindenki hazudik.Ha én a kicsi, nem normális gyülekezethez tartoznék ,aki soha nem hazudik,az elítélendő?:)))


A földön minden élőlény reprodukálja önmagát,ha tudja,akarja,meg vannak a megfelelő körülményei..stb,ez nem vita téma.

De van egy kis különbség az emberek ,és az összes többi élő egyed és az emberi lét között.

Igazán apró ,szinte jelentéktelen...az hogy tudatos lénynek született,gondolkodik,döntéseket hoz,és vállalja érte a felelősséget,egész életében.

563. Anita0027 (válaszként erre: 561. - Rewt)
2012. jún. 16. 22:38

Nőszerű lény... Ez tetszik:)

Én is kérdeztem tőled valamit, kétszer is.

Nem tudtál rá válaszolni. Erről ennyit.


Gondolom te a természet rendje szerint sorra szülöd a gyerekeket, és nem védekezel, hiszen a természet rendjét nem akarod megborítani:)Hiszen ha védekezel, akkor már a természet rendjével szembe mész...

562. csgybzs (válaszként erre: 561. - Rewt)
2012. jún. 16. 20:15
Így van, te már túl sokat is elárultál... nem lennék rá büszke a helyedben....
561. rewt
2012. jún. 16. 19:29

Talán azért mosolyogott ezen hozzászólás szerzője, mert azt "hitte" - hogy... , azt gondolja, hogy , az a véleménye hogy butaságot írtam.


Még jó volna tudni hol.


Hiszen abban az írásomban, amelyhez (márminthogy) "hozzászólt" sehol sem találom az általa idézett szót.


Az a következtetésből számomra világos - nem értette meg annak lényegét amit írtam a véleményemben. Nem lényeges, hogy mikor hal meg az aki nem vállal gyereket. Azt jeleztem, ha meghal, akkor már nem születhet "neki" vele hasonló - szerintem beteges - gondolkozású lény, mert ő meghalt. És ez az emberiség többségének, azoknak, akik vállalják a gyerekeket - ez jó.

A nagy számok statisztikája mutatja, hogy mindig is kell, hogy legyenek utolsók, legrosszabbak stb. Tehát mindig is lesznek beteges gondolkozású emberek - de ami jó - kis mértékben. (Fehér holló, hatlábú borjú, ferdült szexuális vonzalmú stb)


Kértem, ha valaki nem fogadja el azt, hogy az emberiségnek legfontosabb küldetése a reprodukció, az árulja el nekünk azt a titkot- hogy akkor mi az..? (ezen moslygott volna...? - hogy cinikusan nem válaszol és a válasz helyett a hozzászólót minősíti?)


Vagy az "upsz" volna az a lényeges dolog?



Mindegy, hogy kiről vagy miről mit írunk - a legtöbbet magunkról árulunk el.

❮❮ ... 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook