Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Nem akarok gyereket! fórum

Nem akarok gyereket! (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 ... ❯❯
560. 4244093cd0 (válaszként erre: 558. - Rewt)
2012. jún. 16. 17:59

Azért mosolyogtam,mert butaságot írtál.

Ha ,amikor (idézem )"kihalnak" azok a nők akik nem akartak gyereket,az pontosan ugyanakkor lesz ,amikor azok is meghalnak ,akik akartak,és lett is gyerekük,és felesleges örülnöd,mert a következő generációban ugyanannyi lesz azon nők aránya ,akik nem akarnak,hiába anya szülte őket!:)))

Szóval az örömködésed hogy úgy mondjam alaptalan.


Elmondtad ,hogy szerinted két csoport létezik,én nem értek egyet.

Szerintem is kétféle nő van,de máshogy kategorizálnám,ha már cimkézünk.

Az első kategória aki családot alapít,gyerekeket szül,a második ,akinek soha nem lesz gyereke.

Mert az ,hogy valaki még nem akar,ezért, azért amazért,3-5-10 év múlva ,majd boldogan tologatja majd a gyerekét babakocsiba,és eszébe sem jut majd,milyen volt amikor épp nem akart gyereket.

Az élet változó,és minden változik az évek során ,igen,a gondolataink is ,az értékrendünk,minden változhat.Szerintem,vagyis nekem simán elfogadható,ha valaki most így gondolkodik,hisz az ő élete,az ő döntése.Sőt az is elfogadható,ha valaki ellenkezik a "természet rendjével",és köszöni szépen nem kér belőle.

Sőt,a természetben is vannak meddő magok,amik sosem kelnek ki,vannak olyan egyedek akik képtelenek az utód nemzésre....szóval a természet rendje ez is.

Az hogy az ember tudatos lénynek teremtetett,és lehetősége van meggátolni,vagy döntenie ez ügyben ,NEM véletlen,és nem a természet rendje ellen való.

559. rewt (válaszként erre: 555. - 130454e42d)
2012. jún. 16. 17:38

Azt gondoltam, ez egy fórum. A fórumon lényeg - véleményt mondani a témáról. Én úgy tudom ezt a véleményt szabadon megfogalmazhatom.


(Talán magyarázatra szorul: Ha valaki, aki vállalhatna gyereket - nem vállal - az azzal a tettel meghatározta, milyennek minősítsük. Már nem kell, hogy mi azt kommentáljuk - azzal amit tett "mindent elmondott" Elmondta, hogy mit gondoljunk róla.

Ezt értelmezve mondtam - a véleményem kifejtése jogán - hogy nem kell őket minősíteni.

Nem volna jobb ha a témához volna szólva én helyettem? Nem én vagyok a téma!


Arról beszéltem, hogy a nő abban specifikus, hogy "csak ő szülhet". A férfiak meg fórumok nem tudnak még szülni - egyenlőre. De ha hangsúlyoztam is a nő e különleges pozícióját, küldetését - az nem azt jelenti, hogy nem mehet moziba. Ezt úgy beadni, mintha valaki "keltetőgépnek" vagy minek nézi a nőt - trollkodás.


1529-ben fedezték fel a spanyolok a Landrouni szigeteket (lehet hogy rosszul fordítom a nevüket) Az ottani benszülöttek nem ismerték a tüzet - nem használták. Nagyon erősek voltak, magas kort értek (100 éven túl) és nem voltak betegek. A spanyolok megtanították őket használni a tüzet. Főzni stb. Volt ott kb 90 000 erőteljes szép egészséges benszülött. Most van ott cca 6000 degenerált különböző függőségben élő roncs.

A Hunzák - egy kis nép Belső Ázsiában hasonló sorsra jutottak a dohány alkohol, liszt behurcolása után. Róluk rengeteg tanulmány készült a WHO rákmegelőző kutatásai keretén belül is. Ugyanis ott nem fordult elő egyáltalán..

Nos, én nem az ópium-deliriumban élő csoportokra gondoltam, hanen az olyan népekre, melyek nem rendelkeznek olyan jó ismeretekkel a táplálkozásról a helyes életvitelről mint mi - mégis tovább élnek.


A Földön élő tobb mint 4000 emlősre az a jellemző, hogy élethossza a fejlődési korának öt- hétszerese. Ez az ember esetében a 20-23 évig tartó fejlődésre kb 100-135 év. (És mennyi az átlag életkor Magyarországon? - még a más országokéhoz viszonyítva is...??

Erre gondoltam...

558. rewt (válaszként erre: 554. - 4244093cd0)
2012. jún. 16. 16:22

Ez az állítás csak akkor igaz, ha feltételezzük,hogy az emberek legfontosabb küldetése a reprodukció - az utód biztosítás.

Ha valaki ezt nem fogadja el - akkor kérem mondja el, hogy mi a legfontosabb.

Szerintem, ha valami meggyőzőt mond, bizonyára sokan mások is elfogadják. Erre jó a fórum.

Ez az "upsz" hozzászólás az idézett mondathoz elég homályos. Lehetne részletezni? Vagy nincs szándék érdembeli választ, véleményt írni? Kényelmesebb az ugratás...?


Jó- gondolom én - ha valakit megnevettetek ebben a világban. Elég körülnézni a tömegközlekedési eszközökön a város utcáin és látható, minden mosolyfakasztás sokat ér.


Nincs bibi,és nem is pottyantak. De itt már jó, hogy megértettem a kérdést - tudok válaszolni.


Egy nagy házban lakok ahol 100 lakás van- távfűtve. Néhányan ellenezék a független központi fűtés megépítését és annak vállalását.

Amikor ezek elmentek - javult az esély arra, hogy amit a házbeliek akartak - létre fog jönni. (minden upsz nélkül)


Ám mi nem légüres térben élünk, itt egy jó csoport nő akik akarnak és vállalnak - és szemben a "rossz" csoport - mi meg mint a legjobb zsűri tagok megmondjuk az igazat.

Nem, sajnos, ez nem így van.

Valós, szürke hétköznapokban élünk és ezer meg ezer dolog befolyásol minket. Jó volna pontosan ismerni a fő "feltevést" azt amelyet a legtöbb, vagy a legerősebb, vagy a leghatalmasabb fogad el magáénak. Talán akkor megértenénk honnan "pottyantak" ezek.

Véleményem szerint - aki elolvassa "Sion bölcseinek jegyzőkönyveit" - az már tudni fogja. Ott ők (azok a nők akik nem akarnak gyereket)említve vannak - még ha pontosan nem is ezekkel a szavakkal.


Mint már említettem az amerikai Georgia államban van egy emlékmű és azon bölcseletek több nyelven

[link]


Ha már létezik terv, akkor bizonyára vannak módszerek a megvalósításra.

További nagyon erős érv:

Jane Bürgermeister orvos, újságíró magyar feliratos videoja az oltásokról: többet ártanak mint használnak stb...


(Persze hogy még nem mindent említettem meg, minek alapján arra gondoltam, hogy ez is csak egy eszköz, hogyan befolyásolni az

557. 130454e42d (válaszként erre: 556. - Rewt)
2012. jún. 16. 15:41

Tényleg nem érted, vagy direkt trollkodsz?

Szabad akarat: mindenki eldöntheti, akar-e gyereket, ez a saját döntése, mindenekfelett az egyén döntését kell figyelembe venni, nem szabad mindenféle indokokra hivatkozva befolyásolni, mint pl. a nő hivatása, a természet rendje...

556. rewt (válaszként erre: 549. - 34c48a3825)
2012. jún. 16. 15:32

Érdekes...! A téma a nem akarok gyereket. A hozzászólásomban elmondtam- le írtam a véleményemet ezzel kapcsolatban.


Ebben a hozzászólásban hol van a téma elrejtve? Vagy az is titok?

Itt van egy mondat az elején amelyik talán jól hangzik, de talán kiegészítésre szorul.


"Szabad akarat mindenek felett".... Ha ezt oda tesszük 100 ember elé, az 100 féleképpen fogja értelmezni...

Szabad akarat? Mi - már akarni sem lehet? Létezik nem szabad akarat?


Én akarok a kínai császár lenni.. Akarom hogy essen az eső... Akarom, hogy a fórumon ne személyeskedjenek, hogy ne a hozzászólóhoz szóljanak, hanem a témához. Akarom, hogy ne fondorlatos okításokkal, de valós véleményekkel fórumozzunk..


És már akarni sem lehet? Vagy lehet olyan állapot, amikor "nem lehet akarni"...?!


A zsarnok szava ez: akarhattok amit akartok, de abből semmi sem teljesül.


És ehez jön a "mindenek felett"


Véleményem szerint az volna a legjobb, hogy mielött ehez hozzá-szólnánk , magyarázatot kapnánk, mit is értelmezzünk az ilyen kijelentésben? Bizonyára sok félreértésnek vehetnénk elejét.


Csak az a baj, hogy ez a téma a "nem akarok gyereket" és nem az szabad akarat felhők feletti fellengzése - ki tudja mit szól a téma indító, meg a fórum üzemeltető..? (Vagy csinálunk gulyást a fórumból?)

555. 130454e42d (válaszként erre: 551. - Rewt)
2012. jún. 16. 15:26

Nem ők minősítik magukat, te minősíted őket. Nem az anyaság a nő egyetlen célja szerencsére, a teljes élethez hozzátartozhat, de nem feltétlenül. Mindenki maga dönti el, akar-e anya lenni, másnak a döntéshez semmi köze. Ha többen döntenek így kevesebb ember lesz, ez sem katasztrófa.

A civilizációs betegségek a természetben élő embereknék ismeretlenek: érdekes, mégis mi élünk tovább, nem a természetben élő emberek. Vajon miért? vagy éljen a természetes szelekció?

554. 4244093cd0 (válaszként erre: 553. - Rewt)
2012. jún. 16. 15:24

"Ha kihalnak mindazok akik nem akarnak gyereket - azután - törvényszerűen, csak azok maradnak, akik akarnak. Ezzel javul az emberiség minősége. Upsz. . !"


Megnevettettél!:))))

Hogy ez mekkora !:DDD


Csak van egy kis bibi......a logikád szerint,az anyák,akik akartak gyereket,azok olyan lányokat szülnek majd,akik szintén akarnak majd gyereket....akkor akik nem akarnak gyereket azok a nők vajon honnan pottyantak ide?:))))

553. rewt (válaszként erre: 548. - Noarashi)
2012. jún. 16. 15:06

Ugye, te nem vagy "faj"-üldöző - hogy neked a faj ugrik be? De különben igazad van, ők nem egy faj. Ők egy csoportja, egy halmaza a nőknek. Ha úgy írtam "gyermeknélküliek" és ha nem szakítottad ki a kontexusból - én arra gondoltam: Ha kihalnak mindazok akik nem akarnak gyereket - azután - törvényszerűen, csak azok maradnak, akik akarnak. Ezzel javul az emberiség minősége. Upsz..!


Ez a világ nem az enyém, nem én birtokolom - de valóban igazad van - az én világom is jobb lesz. (Ha a világ jobb akkor az én világom is jobb. Ha a dobozban piros golyók vannak, akkor az "egy" golyó a sok közül a dobozban szintén piros) Ch..!


Nincs miért - a köszönet téged illet. Hiszen te értetted félre - és magyarázod félre.


Arról írtam, hogy a zsidók terveztek maguknak létrehozni egy államot. Ebbe verbuválták Magyarországon is a zsidókat. Kiderült, hogy a zsidó elöljáróság, vagy valamilyen intézménye a zsidóknak azokat, akik nem akartak az új államba települni hitványnak, talán szükségtelennek értékelve, azokat hagyta, vagy segítette a koncentrációs táborokba.


Ha itt lehet párhuzamot hozni, akkor az a szelekció.


Amikor a gazda egyeli a kukoricát, melyiket hagyja meg a fattyút? Nem! A hitvány anyagot eltávolítja, hogy nőhessen és termést hozhasson a hasznos.


Egész idő alatt arról beszélek, hogy jó, ha a fattyú kukorica magától elsemved, mert nem hoz olyan DNS-hibás kódú termést, utódot amely csak gátolna az egészséges egyedek fejlődését.


Lehet nevetni, lehet sírni - és félremagyarázni is. Sőt lehet rákérdezni: Jól értettem, hogy ...stb.stb.. Van lehetőség...!

552. 4244093cd0 (válaszként erre: 551. - Rewt)
2012. jún. 16. 15:00

Minden embernek van saját gondolkodásmódja,életszemlélete,értékítélete,ami az adott pillanatban jellemző rá.Ez nem helyes,vagy helytelen,hanem csak az övé,és számára úgy jó,úgy helyes.

Senkinek sincs joga elítélni,vagy minősítgetni másokat azért,mert máshogy szemléli az életet.

551. rewt (válaszként erre: 547. - 130454e42d)
2012. jún. 16. 14:24

Akinek az anyja úgy döntött volna, hogy nem akar gyereket - az nem csak nem írna ide, de társaságba sem menne és semmi sem volna mindabból, amit ő fontosnak tart -amiért ő akármilyen határozatot hozna.

De ha az anyjának az anyjának az anyja ...stb. is így döntött volna...? Aha..! Vagyis, akkor nem lettünk volna... Tehát ez a kérdés az emberi létezés igenjét, vagy likvidálását tárgyalja. Ha erről a kérdésről valaki azt mondja: "értelmetlen"- igaz, csak egy szavat mondott - de sokat elárult magáról.


Mi mindig a természet lényei (a természet közegében élők) vagyunk. Minél inkább eltávolodunk a természettől, annál jobban vagyunk büntetve. A civilizációs betegségek a természetben élő embereknék ismeretlenek - és fordítva: amely állatot az ember magához vesz, az is sok esetben áldozata a civilizált ember nem természetes hajlamainak -döntéseinek.


"Ne akard megszabni a nő "küldetését". Hm. Ugye ez nem kérdés, sem vélemény - ez utasítás, netán parancs (vagy mi?)


Ugye, azt már tudjuk, nem vitázhatnak azok, akik előbb nem egyeztek meg. Ha az egyik azt mondja kétszer kettő három - mire a másik, hogy öt, vagy akármennyi - a vita is meddő lesz mint azok a nőszerű lények amelyek nem vállalják női szerepüket, küldetésüket. (Akárhogyan is csűröm csavarom - nem értem hogyan lehetne másképp utódot szerezni. Én azt hittem, ez a nő szerepe - küldetése)


Főleg azért hittem ezt így, mert az emberiség egész történelme alatt a nő - az anya szerepe lett - ( véleményem szerint nem "szar" emberek, hanem elismert művészek, bölcsek, gondolkodók által )a legnemesebb emberi küldetésként elfogadva.


Ki írt rólad..? Miért veszed magadra? Hiszen éppen a gyermekszülés teszi a nőt, az Anyát különös helyzetbe.


Azt mondják - aki szeret, az csúnya ember nem lehet. És ami hiteles, az az Anya gyeremeke iránti szeretete. Nézd meg a "Pietán" Mária arcát, testartását.., vagy gondolj bele Petőfi:Egész úton hazafelé c. versében - hogyan jellemzi..(Apropó, te milyenek látod azt az édesanyát? Voltak szárnyai? És mégis értjük, hogy röpült.. Petőfi egy szóval jellemezte azt amiről én itt nyögdécselek. Igen az az Édesanya a legszebb a világon - nem te. Mert szeretjük Őket, szépnek a legszebbnek látjuk - hiszen nekünk Ők adták a legtöbbet - az életet. Kérdezd meg azt a sok ezer, sok millió embert, akik így beszéltek Róluk.)


Visszatérve a fő gondolatra: Az olyan nők nélkül, amelyek vállalják az Anyaság szerepét - nem volna emberiség, nem volna fórum, nem volna gondolat, sem társaság, műkörmök, buli stb.


Ebből következtethető, hogy az olyan nő amely egészséges és nem vállalja az anyaságot, nem természetesen viselkedik.


Van egy nagy halmaz - ebbe tartozik minden nő. Ebben a halmazban vagy egy kisebb halmaz - oda a meddő nők tartoznak. Azok, amelyeknek valami objektiv vagy szubjektív oknál fogva nem lehetett gyerekük.

És a meddő nők halmazába kerülnek azok is - akinek lehetett volna, de ők "nem akartak" gyereket.


Mit kell az ilyen embereket elítélni - hiszen ők maguk minősítik magukat.

550. Anita0027 (válaszként erre: 546. - Rewt)
2012. jún. 15. 18:40

A természet rendje, meg hasonlók...

Már kérdeztem, hogy mi a véleményed a mesterséges megtermékenyítésről?

Az nem a természet rendje feletti erőszak?

549. 34c48a3825 (válaszként erre: 546. - Rewt)
2012. jún. 15. 14:48

Szabad akarat mindenek felett, ameddig azzal nem követ el erőszakot más, szintén szabad akaratú emberen.


ENNYI a titok. Ha ezt -és csak ennyit- képes leszel megtanulni, akkor fogsz ráébredni, hogy mikortól értelmetlen tukmálni erőszakkal a nézetedet másokra.


Nem bonyolult dolog ám.

548. Noarashi (válaszként erre: 487. - Rewt)
2012. jún. 15. 14:13

"Ha kihalnak a gyereknélküliek..."

Upsz, nem is tudtam hogy a GYERMEKNÉLKÜLIEK egy faj :)

Azt is jó tudni, ha nem szülök ( sok minden miatt), és elpusztulok, akkor a te világod jobb minőségű lesz...Ch..

És külön "köszönet" a gyermektelenek és a koncentrációs tábor közötti párhuzamra...

Nem is tudom, hogy sírjak vagy nevessek.

547. 130454e42d (válaszként erre: 546. - Rewt)
2012. jún. 15. 13:47

Ha az anyám úgy dönt, nem akar gyereket most nem írnék ide, ennyi. értelmetlen kérdés.

Az ember nem kizárólag ösztönlény, képes tudatos döntést hozni. Ezért nem áll a természetre hivatkozni, messze vagyunk már a természeti léttől.

Ne akard megszabni minden nő "küldetését", nincs olyan. A nő biztosítja az ember reprodukcióját, mint egy keltetőgép? Na, ezt kikérem magamnak, hogy szerinted a méhem a legfontosabb szervem, én csak a körítés vagyok hozzá.

"az egész világegyetem legszebb teremtménye: szar dolog lenne, ha a világegyetemben nem lenne nálam szebb dolog, erősen sértené a szépérzékemet. Szerinted a nő elsősorban szép, az agya csak arra kell, hogy a gyereke ne haljon meg? Ennél jóval többre tartom magam.

Ui. : ez is csak vélemény természetesen, mint itt mindenkié.

546. rewt
2012. jún. 15. 13:35

- Kérem, azok akik úgy döntenek, hogy nem akarnak gyereket, gondolják át: Mi lett volna, ha ez a gondolat hamarább jelentkezett volna? Például, ha az édesanyja döntött volna így...?!


- Ha értjük, ha nem, az ember csak az egyike a több ezer emlős élőlénynek amely a Földön él. Az ember és a patkány, disznó, egér genetikus hasonlósága olyan nagy (90%), hogy ezeket az állatokat használják az emberrel kapcsolatos kutatások kisérleteire.

Tehát, ha a természet alaptörvényére hivatkozunk a létfenntartással az utódnemzéssel kapcsolatban, akkor azt helyesen tesszük.


- A nő küldetése nem az, hogy "társaságba járjon", hogy "legyen ideje a férjére", hogy ne legyen kialvatlan.. (Persze, én senkinek sem tíltom, hogy azt higyje ezek és hasonlók a nő létének küldetései)

A nő - az egész világegyetem legszebb teremtménye - mely a szellemileg legfejlettebb lény reproducióját biztosítja..

Ettől a küldetéstől nincs több, nincs magasabb, nics fontosabb az egész emberiség számára. (Hogy a most létező társadalmi berendezkedések inkább a harácsolásra, kizsákmányolásra koncentrálnak és nem ismerik el a nő - az ANYA - fontos szerepét - az nem az anyák hibája.


-----------

- Ha fórum, akkor a hozzászólás vélemény-nyilvánítás. A véleményem az az amit én szubjektíven gondolok. Tehát a vélemény nem igazság - hanem vélemény. A vélemény lehet rossz, gyagyás, félreérthető, szimpatikus - de az nem az igazság. Az igazságot csak keressük - azért osztjuk meg véleményeinket. Ha valahol csak olyan véleményt szabad leírni, amellyel el kell nyerni VAlaki tetszését - az nem fórum. Az csak fórumnak álcázott célzatos hely. Ott a "főrum" leple alatt rossz-szándékú megvezetés folyik.

Véleményt mondtam - nem igazat....

2012. jún. 15. 08:12

395-ös első hozzászólásom valóban általánosságban szólt.


Erre Te (Hello12) voltál az első aki regált Számod: 398


Mivel nem reagáltam, megint reagáltál nekem címezve. Számod: 399.


:)

544. csgybzs (válaszként erre: 542. - B4ca0947f4)
2012. jún. 15. 08:05
Nem akarom már ezt feszegetni, de valóban, berobbantottál egy ilyen hozzászólást, utána pedig csodálkozol és fenyegetőzöl, hogy mindenki szemében ellenszenves lettél és esetleg van aki szókimondóbban vissza is válaszol. Roppant sportszerű.....
2012. jún. 15. 07:52

Hello12!

Saját irományaidat olvasd vissza és reakcióidat. Pont én voltam az, aki nem sértett!:)


Utánam néztél, hogy mikor regisztráltam és hogy csak ide írtam! Boldog anyuka lehetsz!


Ellentétben veled én megnéztem - itt a fórumon - az összes oldalt, ami gyerekkel, babával foglalkozik. Mindegyik közül csak ez "fut". Ezt is az olyanok tartják életben mint Te, akinek tényleg nem éppen a "nem akarok gyereket!" oldalt kéne írogatni!


Ha az sértő, hogy nem akarok gyereket, mert ... nem írom le újból, esetleg pár szóban:


- nem vonz a dolog

-mert látom mivel jár

- látom (bocs ha sértő), hogy hogyan néznek ki az anyukák


akkor tényleg sajnálom!



És még sorolhatnám, hiszen ez a fórum azért jött létre!


Én kívánom, hogy ilyenen ne idegesítsd magadat és legyél az életedben anyuka, nagymama és dédi!

2012. jún. 14. 20:26
A korcs szót a 353.sz. hozzászólásomban említettem. Nem személyre szólóan, de mindegy.
541. csgybzs (válaszként erre: 539. - B4ca0947f4)
2012. jún. 14. 20:01

Ugyan már... ne haragudj, de ennyivel ezt én is fontolgathatnám ellened.... például ezért...



"Szánni sem szánlak, mert önző vagy és az nem ember, akinek egy kisember láttán nem lágyul meg a szíve."


... de az ominózus korcsozás miatt is.


Ha úgy érzed, hogy sértett amit írt, jelentsd a moderátornak.

2012. jún. 14. 18:23

Itt vita van, egyik oldal, másik oldal, vannak még nem kiforrott vélemények, van , amit sértésnek vesz az ember, van amit nem. Lehet írni lendületből, felkapja az ember a vizet ezen, azon, ír olyanokat, ami esetleg rosszul eshet, de te már túl mentél néhány határon. A vita előrébb visz, megerősíthet a nézőpontodban, vagy esetleg mérlegelheted a másik oldalt. A személyes pocskondiázás azonban más lapra tartozik, főként, hogy nem ismersz, vagy ismersz is és lehet, hogy üdvözöljük egymást az utcán. Vagy lehet, hogy már álltál előttem sírva, hogy segítsek rajtad és én megtettem.

Ez a fórum megfogott téged. Engem azért, mert kíváncsi voltam azoknak az álláspontjára, akik vadul állították, hogy nem akarnak gyermeket. Bebizonyosodott, hogy többen TELJESEN komolyan, átgondoltan döntöttek így, okkal vagy ok nélkül, de mindenképpen komolyan és átgondoltan.

Te azonban ha csak azért fórumozol, hogy mindenkit szidj és átkozz, annak nem sok értelme van. Mondhatnám, hogy rúgj bele inkább a kutyádba, de lehet, hogy nincs kutyád sem.

539. b4ca0947f4 (válaszként erre: 527. - Markamaramar)
2012. jún. 14. 18:13

markamaramar! Túl sokat engedtél meg magadnak, ez már túl megy a fórum fogalmán, te nem véleményt nyilvánítasz, hanem szó szerint és konkrétan sértegetsz. A regisztrálásod óra csak ezt a fórumot látogattad, a 25 hozzászólásodból 7-et címeztél másnak, 5 ment általánosságban a vakvilágba és 13 nekem, ezért jogosan érzem azt, hogy ideje válaszolnom személyre szólóan, csak neked.

"Te tényle agyatlan vagy!:) Igazi sárkány lettél, ahogy mondják!" Semmi nem jogosít fel, hogy ilyen stílusban minősíts, még mérlegelem, hogy IP cím alapján polgári peres eljárást indítsak-e a sértéseid miatt.

538. b4ca0947f4 (válaszként erre: 507. - Micimaci87)
2012. jún. 14. 17:58
Aranyos micimaci! Remélem jól vagy... A hozzászólásod jól esett, örülök neki, hogy így gondolod, remélem minden tanítónő így néz a tanítványaira és ennyire szereti őket. Ez a fórum itt nem igazán jó neked, te annyira jólelkű vagy, hogy itt belegyalogolhatnak a lelkedbe. Minden jót neked és majd egyszer aranyos , édes kisbabát kívánok.
2012. jún. 14. 17:53
Anita és csgybzs szépen megfogalmazta, hogy miért döntött így, számomra érthetővé vált, ha az ő szemszögéből nézem, ők közösen a párjukkal megbeszélték, elhatározták, átgondolták, így érzik jól magukat, de attól még nem utálják a gyermekeket és a gyermekes anyákat. Ők elfogadták, így az álláspontjuk is elfogadhatóvá vált.
536. spinneli (válaszként erre: 530. - Markamaramar)
2012. jún. 14. 17:21
Szerintem az teljesen más...én teljesen másképpen ítélem meg azokat, akik akarnak de nem mernek, illetve azokat, akiknek bármilyen körülményeik is vannak, nem akarnak és kész...azokról nem is beszélve, akik akarnak, de nem mernek, és ezért azt hazudozzák maguknak és a környezetüknek, hogy igazából nem akarnak.
535. markamaramar (válaszként erre: 534. - 1dc16653d6)
2012. jún. 14. 16:09

Mindenhová hosszú út vezet! Ez a lényeg! Átgondolni a dolgokat.


És ahogy még a kezdet kezdetén írtam: Tudom, hogy fogyunk, nyugdíj is bizonytalan, hogy mennyi lesz,meg már az is, hogy lesz e, de ne így tegyenek ez ellen! Azzal csak megy az adok-kapok!:) Nem így kéne "szaporíttatni" (mert némelyik korábbi hozzászólás tisztára olyan volt, mint ha tehenek vagy bírkák lennének a nők, akik csak azért jöttek a világra, hogy semmit sem szem előtt tartva szüljenek)

534. 1dc16653d6 (válaszként erre: 523. - Markamaramar)
2012. jún. 14. 16:02
Erre nem tudok mit írni,nagyon hosszú lenne a fejtegetés.Ez az amit írtam,ezek nem csak a gyerektől függnek.Amikor anyukámék bajba került,én a gyerekük segítettem rajtuk.Pedig már felnőtt vagyok,és ők is akkor kerültek bajba amikor már nem kellett gondoskodni gyerekről...(rólam)
533. markamaramar (válaszként erre: 531. - Csgybzs)
2012. jún. 14. 16:01

Vannak, legyenek.


De vannak kölcsönkéregetők is...


Én nem tervezek, sose akartam az életet mókuskerékben gyorsan lefutni 30 előtt csak azért, mert elvárt, hogy addigra minden meglegyen. Elvárásoknak megfelelni (mert annál rosszabb nincs, ha hazugságban élsz mások miatt) és úgy élni, hogy tartozz valamilyen klubba.


Azzal nem értek egyet, aki azt mondja, hogy mindenképpen/mindenáron gyerek és nem nézi a hozzá vezető lépcsőt.


Azzal nem értek egyet, aki lehurrogja azt aki nem akar, mert bizony az olyanra is lehet mondani jelzőket!


Azzal sem értek egyet, aki nem tudja kifejezni, hogy miért jó, hogy gyereke van, csak támadni tud, ami jó képet mutat róla.

532. 1dc16653d6 (válaszként erre: 522. - Csgybzs)
2012. jún. 14. 15:58

De olvastam ezekre való hivatkozást....a munka karrier,párkapcsolat oldaláról...

Az egyískún azt értem egy szempont figyelembe vétele...

531. csgybzs (válaszként erre: 529. - Markamaramar)
2012. jún. 14. 15:52

Nekem ez akkor is túl szélsőséges. Vannak jómódú gyerekes családok is, akiknek ugyanúgy van lakásuk, autójuk, pénzük, mint bármely gyerekes párnak, nem egyenes következménye a gyerekvállalásnak a totális anyagi csőd például. Tény, hogy nem csak magára gondol többé az ember, de azért még kivitelezhető (ha nem két minimálbéres fizetésről beszélünk)sajnos ma nagyon meg kellene gondolni, hogy ki vállal.......

Nyilvánvaló, hogy onnantól a gyerek mindig ott van, átalakul a házaspár családdá, ahol nem csak róluk szól az élet, de aki ezt AKARJA, annak jó úgy. Nekünk nem jó, mert nem akarunk még egy embert a kapcsolatba, de aki akarja, annak nem hátrány (általában).... . Viszont még ezt sem lehet általánosságban mondani, mert ez meg így túl szép lenne ahhoz képest, amit látok, a sok ordibáló, házisárkány anyát, ahogy cibálja a gyereket, stb stb.....

Nem hiszem, hogy bármelyik oldalra rá lehetne húzni egy általános jellemzést....

❮❮ ... 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook