Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Neera léböjtkúra fórum

Neera léböjtkúra (beszélgetős fórum)


❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
2014. márc. 7. 19:53

Hogy telt a mai napod?

Én egész jól bírtam, most estére fáradtam el.

Mivel szájsebészeti okok miatt antibiotikumot kell szedjek, úgy döntöttem holnaptól abbahagyom. Nem szeretném a mérgekkel turbózni a méregtelenítást.. Narancslét fogok inni..

De ha írsz, mindig benézek, és olvaslak! :)

3785. honeywald
2014. márc. 7. 19:15
Akkor jól haladunk :D
2014. márc. 7. 08:36

Én is lemértem magam,és 2 kilóval vagyok kevesebb!!

Hajrá!! Legyen vidám mosolygós napod! :)

3783. honeywald
2014. márc. 6. 20:10
nem tudom már milyen indíttatásból, de ma lemértem magam és két kilóval vagyok könnyebb... :D tök jó!
2014. márc. 6. 19:14
Ügyes vagy! :)!! Nekem nem volt valami jó napom, fájt a fejem, és még mindig fáj. De tettem a dolgom lendülettel! :)) Még egy napnak vége! Jöhet a következő! :))
3781. honeywald
2014. márc. 6. 12:15
itt vagyok, itt vagyok... jól bírom. de igen, a vágy az még mindig meg van, bár most konkrétan nem érzem :) minden szuupi, este is tornáztam (napi 20perc önmagadértból a csípő-fenék blokkot), és ma folytatom :)
2014. márc. 5. 17:02

Hazaéretem, kíváncsi voltam, írál-e? Mielőtt még rohannék tovább, írok:

Nekem is a késő délutánok és esték nehezek. Szívesen eszem este! :)

Egyébként eddig jól vagyok, 12 után kissé fájt a fejem, meg mintha szédültem volna, de a löty segített. Én régről azt tapasztaltam meg, hogy más az éhség és más az étvágy. A böjt kezdeténél nem is az éhség elsősorban a baj, mert abban nekem a Neera segít azért. A VÁGY, az étVÁGY feletti önuralom nehezebb. S szerintem az egésznek a legfőbb előnye nekem abban van, hogy ezt a VÁGYAT leküzdjem. Persze mellesleg karcsúsodni sem utoló!! :))

Kitartást! Foglald le magad! :))

Én is azt teszem, megyek még a feladatomat intézni..

Szép estét! :)

3779. honeywald (válaszként erre: 3778. - 75016a8d53)
2014. márc. 5. 14:12
igen, igen, minden szupi! :) most jön a gyötrő délután :O ilyenkor böjt idején elkezdek éhes lenni :(
2014. márc. 5. 10:44
Este jelentkezem a mai napi tapasztalattal honeywald! Csak lehet kicsit későn érek haza. 21-22 óra körül kerülök gépközelbe, de írok. Remélem Nálad is, mint nálam kinn is SÜT A NAP!!!!! :)
3777. honeywald
2014. márc. 5. 08:00
Mi Kabala2013-al ma kezdjük a neerát! :)
3776. honeywald (válaszként erre: 3775. - 75016a8d53)
2014. márc. 3. 21:13
Én 4-én kedden (azaz holnap) kezdem! :) 1nap elcsúszás fel sem fog tűnni :)
2014. márc. 1. 17:34

Én szeretném elkezdeni jövő hét szerdán...

2010-ben csináltam, azóta valamilyen formában 10 nap léböjtöt tartok, és a Nagyböjthöz kapcsolom... Nem tudom miért. Talán elfogadom, hogy ezt nem véletlenül "találták ki".. :-)

Van aki tervezi, hogy jövő szerdával elkezdi a Neera kúrát?????????

3774. csinibaba85 (válaszként erre: 3773. - Frugee)
2014. febr. 21. 10:05

Köszi Frugee a könyv ajánlásait, megfogadom!


A szénhidrátszámolás lehet hogy jó módszer. Csak elég körülményes lehet mindig mindent lemérni, főleg a főzéskor, és én most szeretnék többet főzni, reggelre is és vacsorára is úgy tervezem, hogy készítek valamiket, nem jó, hogy mindig a szokásos szendvics-palacsinta-tejbegríz-bundáskenyér és hasonlók vannak. Valahogy nagyon felébredt bennem a vágy, hogy sok zöldséget használjak az ételekhez. Csak most próbálok recepteket gyűjteni, mert amiket magamtól kotyvasztok, általában senkinek nem kellenek. Meg az is fontos lenne, hogy a legtöbb egyszerű, gyors étel legyen. És azt is tudom, hogy a lassú felszívódás az kulcsfontosságú. Ha valaki tud ilyen recepteket ajánlani, szívesen veszem.

A lazac a kedvencem!! Jó ötlet Frugee!

Azt hiszem, itt nekem véget ért egy időre a méregtelenítés, úgyhogy most elhagyom ezt a fórumot, de tervezem, hogy pár hónap múlva megismétlem, mert szerintem nekem még nem ürült ki minden méreganyag a szervezetemből, mert még mindig lepedékes a nyelvem. De érzem, hogy nagyon jót tett ez a kúra, sokkal jobban érzem magam, energikusabb vagyok, és valahogy több lett az önbizalmam, azt érzem, meg tudok csinálni bármit, amit szeretnék elérni.

Mindenkinek ajánlom, hogy vágjon bele, nem fogja megbánni.

3773. Frugee
2014. febr. 20. 19:37

Én is pont 4 kg-ot fogytam. Nálam is látványos. A férjem nem győzi emlegetni:) Én még 6-ot szeretnék.

A könyv szerint délután lehet enni a zöldséglevest, de én is már ebédre megcsinálom:))) Kevés sót szabad beletenni, meg fűszereket, barna rizst is lehet beletenni. Vacsorára ugyanezt a leves ajánlja, extrudált kenyérrel, vagy puffasztott rizzsel.

3. napon reggel megint narancslé, délben leves, vacsorára zöldségek, saláta, gyümölcs. Hús, tojás, hal, kenyér, édesség, kávé, tea tilos még ezeken a napokon.

Fú, én vasárnap eszem egy jó kis grillezett lazacot, grillezett zöldségekkel.


A második terhességem alatt terhességi diabéteszem volt és ott a szénhidrátokat kellett számolnom, meg hogy minden lassan felszívódó legyen. 175g szénhidrátot ehettem egy nap és jó sokat fogytam 3 hónap alatt. 60 kg-osan lettem terhes, és 60 kg-osan mentem szülni.

3772. csinibaba85 (válaszként erre: 3769. - Frugee)
2014. febr. 20. 18:42

én az utolsó 3 napban kihagytam a cayenne-borsot, úgy sokkal szívesebben ittam. Én még ma délután kezdtem el a frissen préselt gyümölcslé ivását. Holnap eszek ebédre zöldséglevest, de vacsorára mit lehet? Gyümölcslevet vagy a zöldséglevest akkor is? Vagy a kúraitalt?

Én csak 4 kilót fogytam, de elég látványos. Remélem sikerül nem visszahízni. Lehet, hogy kéne számolni a kalóriákat?

Neked Frugee mennyit sikerült leadnod? A menzeszem épp most van múlóban, lehet hogy ezért nem fogytam annyit.

3771. honeywald
2014. febr. 20. 15:22
Sziasztok! Én ma kezdtem el a kúrát, de én esküszöm éhes vagyok egy jó kis zöldség-adagra, vagy salátákra. :(
3770. yoghurt18
2014. febr. 19. 14:59
Sziasztok! Sokat olvasgattam a fórumot, mielőtt elhatároztam, hogy én is belevágok. 2 napig jutottam :( Nem voltam éhes, sem fáradt, jó volt a közérzetem, de a 2. nap végére ha csak eszembe jutott az íze, hányingerem lett. Nekem sajnos már nem megy le a torkomon, így eladnám. Garantáltan 2,5 dl van az eredeti dobozban, a cayenne borsot is adom hozzá. 1,2 dl-t kevertem be magamnak, ezért maradt meg a fele. 2000 Ft-ért megválnék tőle, ha akad bárki, aki nem szeretne egyből fél literre beruházni, vagy bizonytalan magában, esetleg az ízében. Elnézést, hogy nem tapasztalatokat osztottam meg.. További szép napot minden olvasónak (: Betti
3769. Frugee
2014. febr. 19. 09:10

Sziasztok! A 10. napnál tartunk:))) El sem hiszem! Mondjuk én most a levezetésen gondolkozom, hogy holnap csak narancslevet lehet inni. Attól vajon ugyanígy rendben lesz a vércukrunk, nem fogunk szédelegni? A két gyerekkel azért mindig parázom egy kicsit, hogy nehogy elájuljak valahol... Holnaputánra meg már ma megveszem a jó kis zöldségeket a leveshez.

Írjatok! Hogy vagytok? Csinibaba, még az jutott eszembe, hogy a fogyásod esetleg összefüggésben lehet a havi ciklusoddal is. Tehát ha most fog valamikor megjönni, akkor inkább utána indul be könnyebben a súlycsökkenés.

Egyébként nekem kimondottan ízlik a kúraital. Még most a 10. napon is. Nektek?

3768. Frugee (válaszként erre: 3767. - Csinibaba85)
2014. febr. 16. 23:51

Remélem, hogy mihamarabb rendeződnek a dolgaid! Én is általában bánatomban nassolok... Eddig a ma reggeli mérlegelésem szerint 3 kg-ot fogytam. Szerintem ez attól is függ, ki mennyiről indult. Én 63.5 voltam a kúra elején. Még 1 lemenne a végéig, az jó lenne. A hétvégén én már eléggé gyengének éreztem magam. Az előtte lévő öt napon semmi bajom nem volt. A kaja nem sokszor jut eszembe, csak mikor esznek a többiek, de nem vészes:)

Még nem tudom pontosan, milyen étrendre váltanék, de nagyjából az "antalvalis" vonal szimpatikus. Ha azt csak félig be tudnám vezetni, már jó lenne:) Szépen lassan...

Nálunk a férjem a munkahelyén ebédel, nagyobbik lányom az oviban, magamnak, meg a kicsinek, meg majdnem minden nap hozok egy adag menüt egy közeli étteremből. Ha én áttérek valami egészségesre, a kicsi szerintem simán megeszi:) Vagy ha finom a menü, akkor hozok neki azt és másnapra is marad. Hétvégén sem nagyon főzőcskézünk, mert vasárnap anyósomnál szoktunk ebédelni, szombaton meg rendelünk, vagy néha főzünk. Szerintem ezeken a napokon is meg tudom majd oldani a saját kaját. Reggelire, vacsorára meg majd eszem a teljes kiőrlésűt. Azzal eddig sem volt bajom:)

Remélem sikerül neked is valami jó megoldást találnod! Vagy legalább ha a köretedet lecseréled, már sokat tettél.

2014. febr. 15. 15:39
A fáradtság rajtam is kitört, este nagyon hamar kidőlök. Tegnap nagyon fáasztó napom volt, és mikor hazaértem, nagyon fájt a hasam, olyasmi érzés volt, mint mikor éhes vagyok, de ahogy lefeküdtem kicsit, elmúlt nagyon hamar,úgyhogy valószínűleg az idegességtől volt. Ma érzem először, hogy vágynék már valami másra, ez a 6. nap, jó lenne ha elmúlna ez az érzés. Valószínűleg azért is, mert rossz kedvem van (kapcsolati gondok), ráadásul itt van egész hétvégén az anyósom nálunk, ez rátesz egy jó nagy lapáttal, és ilyenkor szokott jönni a búfelejtő eszegetés. Sajnos hiába agyalok, nem tudok ez ellen mit kitalálni. De majd csak vége lesz a hétvégének, és rendeződök lelkileg-testileg. Csak bírjam ki. Ez a fórum ad egy kis erőt hozzá, hogy többen is vagyunk egy cipőben. Ma ráálltam a mérlegre, én még csak 2 kg-ot fogytam, ami kicsit elkeserítő, de nagyon érzem magamon, hogy vékonyabb vagyok. Kényelmesebbek a nadrágjaim, sokkal laposabb a hasam, és a lábaimon is látom, hogy vékonyabbak. Ez ad nekem motivációt. A kiló nem minden, és tudom, hogy ha most abbahagynám, azzal tenném a legrosszabbat, kb. a dupláját szedném vissza. A diéta után Frugee te milyen étrendet tervezel magadnak? Nekem az a bajom, hogy nagy a család, és nehezen tudom megállni, hogy ne egyek, amiből ők is, és az ízlésük pedig nagyon hagyományos magyar konyha-párti. Na de majd valahogy megreformálom. Kitartást neked Frugee! Timi te mennyit fogytál így az 1 kilót leszámítva?
3766. Timi7405
2014. febr. 13. 22:42

Sziasztok!

Hajrá mindenkinek. Án 3 hete fejeztem be az első Neera kúrám. Azóta 1 kilo jött vissza, de azt írták is. Viszont nem vágyom sok olyan dologra, ami nem egészséges.

Egyszerűen a félkész termékek és a mű ételek nagyon eltávolodtak tőlem.

Több zöldségre, gyümölcsre végyom, sokkal többet teázom, persze cukor nélkül.


Én a kúra idje alatt már 8 órakor álmos és fradt voltam és lefeküdtem aludni.


Hajrá mindenkinek!

3765. Frugee (válaszként erre: 3764. - Csinibaba85)
2014. febr. 12. 22:52

A Neerás könyvben olvastam, hogy aki nem bírja a sós vizet, az nyugodtan igya a hashajtó teát, ugyanaz a hatása. Én mondjuk ma reggel kihagytam, mert fodrászhoz mentem, és azért mégse...:) De az esti teámat már megittam:) Én nem tornáztam eddig, csak nagyokat sétáltunk a gyerekekkel, de tervezem a jógázást. Van egy dvd-m, ami annyira nem megerőltető, inkább csak nagyon kellemesen elfáraszt. Holnap meg is csinálom!

Eddig teljesen jól vagyok: nem vagyok továbbra sem éhes, ideges, nem fáj a fejem:) Úgy érzem, én ezt most annyira eldöntöttem fejben, hogy milyen jó lesz nekem, ha megcsinálom, hogy egyáltalán nem tűnik nehéznek. Hajrá csinibaba85!!!

3764. csinibaba85 (válaszként erre: 3762. - Frugee)
2014. febr. 11. 15:20

A hashajtó tea az is olyan jól hat mint ez a sós borzalom? Ma mondjuk már könnyebben lehúztam, talán meg lehet szokni. A grapefruit az jó ötlet vész esetére.

Én ma egyedül vagyok itthon a 3 gyerekkel, úgyhogy persze én készítem nekik az ételeket, az ebédnél a lasagne illata nagyon csábító volt, de ellenálltam. Remélem este is menni fog. Amúgy tegnap a vacsoraidőre tervezett sétálásból nem lett semmi, annyira nem volt kedvem kimenni a hideg, sötétbe, hogy inkább felhajtottam a sós vizet és bevonultam a fürdőszobába Ranschburg Jenő Szülők könyvét olvasni. Ez is nagyon jól elterelte a figyelmemet. Az esti fürdés nagyon jól esett, és aztán bebújni a jó meleg ágyba... meglepően könnyen elaludtam, és nagyon mélyen, pihentetően aludtam, ahogy ritkán, reggel pedig kellemesen kipihenten ébredtem. Eddig minden pozitív.

Azt elfelejtettem írni, hogy én még szedek 2x 1 tabletta 500 mg-os zöldkávé kivonatot a biotechtől reggel és délben, elvileg ez is anyagcsere javító, méregtelenítő hatású.

Ti hogy vagytok? Tornáztok mellette valamit? Én tegnap ellipsziseztem 20 percet, ma meg lehet, hogy helyben gyaloglok kicsit youtube-bal, egy kis mozgás szerintem jót tesz, nekem jól esik.

Frugee veled vagyok, én is 10 napig minimum csinálni fogom! Írjatok!

3763. Frugee (válaszként erre: 3760. - Tunde_32)
2014. febr. 10. 22:19
Tünde, majd te is írd meg, mi újság! Kitartás mindenkinek!!!
3762. Frugee
2014. febr. 10. 22:17

Jaj, de jó, hogy ti is most kezdtétek:))) Én mindent a leírtak szerint csináltam a mai napon. Igaz, a sós vízből csak fél liter csúszott le 1 helyett. Holnaptól reggel is a hashajtó teát iszom inkább. Én is igyekszem sok vizet inni mellé, meg ma ittam egy csésze mentateát is. Egyáltalán nem voltam se éhes, se ideges, semmi:) Az sem zavart, mikor a család vacsorázott, ebédelt.

Vettem két nagy grapefruitot, hogy ha nagyon más ízre vágynék, akkor az lesz a "vacsorám", de még azt is elfelejtettem kipréselni és meginni. Így az első nap végén kimondottan jól vagyok:)

Én a fejfájástól kicsit félek, de ha ilyen lenne a többi nap is az nagyon jó lenne! 10 napnál előbb nem szeretném abbahagyni!:) Utána meg a heti egy nap léböjtöt szeretném bevezetni.

Fogyni is szeretnék, de első a méregtelenítés!

3761. csinibaba85 (válaszként erre: 3760. - Tunde_32)
2014. febr. 10. 16:55

Sziasztok!


Én is ma kezdtem, igaz még nem érkezett meg a juharszirup, amit rendeltem a netről, úgyhogy addig mézzel helyettesítem. Én most úgy vagyok vele, hogy 10 napig mindenképp csinálom, de ha bírom, akkor 14 nap a cél. Reggel és este 7 dl vízben 1 teáskanál Himalája sót feloldva megiszok, és napi 3x 1 pohár vízben 1 evőkanál almaecetet is iszok a jobb hatás érdekében. Meg rengeteg vizet, amennyit bírok.

Esténként szokott nehezen menni a nem evés, mikor a család vacsorázik, és a tévézés közben a nasi megy ezerrel, de azt találtam ki erre, hogy vacsoraidőre lelépek, sétálok egyet, amíg a férjem megvacsoráztatja a három gyereket, a fürdetésre pedig visszajövök és enyém a fürdetés-fektetés. Utána pedig nem ülök le a tévé elé, ahogy máskor, hanem veszek egy forró sós fürdőt, aztán pedig korán lefekszek. Így tervezem...

Egyelőre nem érzem magam éhesnek. Ti hogy csináljátok? Hogy vagytok?

3760. Tunde_32 (válaszként erre: 3759. - Frugee)
2014. febr. 9. 14:30
Szia! A párommal mi is hétfőn kezdjük. :)
3759. Frugee
2014. febr. 8. 17:51
Sziasztok! Én hétfőn kezdem. Valaki még???
3758. Timi7405
2014. jan. 25. 20:42

Letelt a 10. nap! :))))) Nagyon örülök ennek. Minden szirupot elfogyasztottam.

Nagyon vágyom az evésre és az ízekre, bár ma sem voltam éhes. Holnap kezdem a levezetést.

Már nincs erőm most méreckedni, majd reggel. Azt hiszemm elteszem magam holnapra.

3757. Timi7405
2014. jan. 24. 20:56

Ma volt a 9. napom és holnap lesz a 10. utolsó nap. :)

Már ennék nagyon valami könyűt, ugyan éhes továbbra sem vagyok, de hiányoznak már az ízek.

A nyelvem egyre tisztább, széklet van spontán is reggelről is és estefelé is.

Úgy tűnik, minha hónapok óta nem ettem volna szilárd táplálákot.

Hajrá Mindenkinek! :)

❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook