Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Nárcisztikus személyiségzavarban szenvedő férfi a párkapcsolatban fórum

Nárcisztikus személyiségzavarban szenvedő férfi a párkapcsolatban (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14
2016. aug. 3. 16:46
Volt hasonlo ,de nem ennyire megalazo kapcsolatom.Ket ev kellett hozza ,hogy a romokbol ujra epitsem az eletem.Ehhez segitett a csaladom,a munkam es az iras,olvasas,festes ,kreativ foglalatossag.Majd miutan jol lettem ,mint fizikai ,mint lelki teren,akkor jött az eletembe a Ferfi,a ferjem.Adiig azt hittem ,hogy mihaszna vagyok ,mert az az alladek ezt hitette el velem.De soha nem voltam az.Ezt probald tudatositani magadban,hogy Te nem tehetsz semmiröl.Kemeny tanulopenz volt,de legalabb nem serültel nagyon.
17. massalhangzo (válaszként erre: 16. - Csikil4ny)
2016. aug. 3. 16:41

szerintem nem kene osszekeverni egy alig kapcsolatot a csaladon beluli eroszakkal. mert ha egy pasi lenyul penzzel, latom, hogy mellettem mas noket is, mindennap iszik, megcsal, bunkon banik velem, akkor megis miert eroltetek kapcsolatot vele? mert lehet, hogy az elso hetekben kedves volt, de itt egy rovid kapcsolatrol van szo, sot szinte csak kapcsolatta alakulo ismeretsegrol


sokkal inkabb szol arrol, hogy a no odavolt, hogy eljegyeztek, akarjak, es ra akart huzni a pasira olyan tulajdonsagokat, kozos jovoalmokat, ami nem a valosag, mint arrol, hogy szegeny nem tehet semmirol, aldozat, es a pasi a hibas mindenben


megertem, hogy nehez elengedni egy vagyalmot, amilyennek elkepzelte a pasit az ismerkedes elejen, de ennyi szarsag utan ha valakinel nem telik be a pohar es nem o rugja ki a masikat, akkor nala van valami nagy gebasz


nem azt kene elemezgetni, hogy a pasi milyen, es rugozni rajta meg sokaig, mert akkor a kovetkezo is ilyen lesz, hanem elfogadni, hogy hibazott, mikor mindezt hagyta, es legkozelebb figyelni a jelekre, nem hagyni, hogy valaki rosszul banjon vele, hiszen gondolom o sem banik rosszul egy ferfival, akit szeret. elverni azt a minimumot, amit o is nyujt valaki fele

2016. aug. 3. 16:26

Ezt azoknak javaslom, akik az áldozatot hibáztatják, nagyon sokszor olvassuk itt a hoxán is, hogy miért marad, miért nem lépik ki a bántalmazó kapcsolatból? Hát ezért!


A cikk végén vannak segítő könyvek, mind nagyon jó! S ha végül mégsem megy egyedül kikeveredni, akkor jó szaksegítséghez fordulni.


[link]

2016. aug. 3. 16:17

Nincs semmiféle ilyen tapasztalatom, de azt tudom, hogy az első tünetre felfigyeltem volna, a másodiknál menekülőre fogtam volna, a harmadiknál pedig úgy rúgtam volna ki, hogy lába ne érje a földet.


Örülj, hogy megszabadultál egy ilyen tahó hereverétől. Még, hogy ő pocskondiáz miközben nem dolgozik, naponta vedeli a sört, a telószámlája a te neveden, és az autód is veszélyben...


Többet ne engedj és ne adj neki lehetőséget neki melletted. Tartsd be nem a három, hanem a háromszázharminchárom lépés távolságot.


Méghogy majd hallat magáról. Hát ne hallasson!


És, hogy építsd magad újra? Csinálj mindent ami téged kikapcsol, megnyugtat és szórakoztat. Barátnőzz, sportolj, olvass, menj a szüleidhez, társaság, haverok...stb.


Sok sikert.

14. 07da045965 (válaszként erre: 1. - Xobacicus)
2016. aug. 3. 16:10

Javaslom jelentkezz az alábbi klubba és vedd fel a klubindítóval a kapcsolatot. Biztos tud segíteni.


[link]

13. csikil4ny (válaszként erre: 1. - Xobacicus)
2016. aug. 3. 16:07

Louise L. Hay: Az erő benned van


De akár egy pszichológus is segíthet...

2016. aug. 3. 16:07
Nem semmi tapasztalatot szereztél, az biztos. Szerintem adj időt magadnak, míg felocsúdsz, és szép lassan feldolgozod, ami veled történt. Ahogy leírtad, tudod te az eszeddel, hogy milyen ő. Húzz egy nagyon erős határvonalat kettőtök közé gondolatban, és döntsd el, hogy nem hagyod magad többé semmibe venni! Bizonyára ez sem fog egyik napról a másikra menni, de idővel minden megoldódik majd, meglátod.
11. 301ae9b789 (válaszként erre: 1. - Xobacicus)
2016. aug. 3. 16:07
Ismerős, de mennyire. Keress rá a neten van egy cikk, szeretnivaló szociopata szerepel a címben. Olvasd el, és szerintem ez jellemző a te exedre is. Én férjhez mentem egy ilyen pasihoz. Most romokban az életem, gyerekestül.
10. massalhangzo (válaszként erre: 5. - Xobacicus)
2016. aug. 3. 16:03

ez nem betegseg, csak az ilyen onzo, bunko pasik mindig megtalaljak azokat a noket, akik hagyjak magukat. hacsak nem vagy ez a labtorlo tipus, miutan elfelejted, latni fogod tisztan, hogy azokbol, amiket leirtal, egy normalis onertekelesu ember, no, egyet se turne, nemhogy mindet


azon nem gondolkodtal el, hogy veled lehet komoly problema, hogy ilyen banasmodot turtel? miert? valami oka csak van annak, ha rosszul bannak veled, kihasznalnak, es te megis maradsz, sot kesobb a pasi utan sirsz


szerintem nem voltak gunyos megjegyzesek, de gondolkozz el azon, hogy ha masok kiakadnak azon, amit turtel egy ilyen ferfitol, akkor talan 'betegebb' vagy, mint a ferfi, es a sajat onertekelesedet, onbizalmadat kellene helyreallitani, fuggetlenul ettol a rossz kapcsolattol.

9. csikil4ny (válaszként erre: 1. - Xobacicus)
2016. aug. 3. 16:01
Naiv voltál, most már látod, hogy milyen ember, gyászold meg a kapcsolatot, aztán lépj tovább. Mást úgysem tehetsz! Ne lovald bele magad a bűntudatba, nem érdemes, örülj, hogy vége!
2016. aug. 3. 15:58

Nekem nincs tapasztalatom, de ha velem történne ilyen és magától nem ment volna el a pasi, én rúgtam volna ki két lábbal!


Mazochista vagy?? Szereted ha kínoznak??

Egy könnycseppet nem érdemel ez a ..... ! (nem írom ide mit gondolok, mert nagyon csúnya lenne!)

2016. aug. 3. 15:57
Mondjuk kezd el kocogni, uszni, kerekparozni, nyelvet tanulni, stb.
6. c73db520ef (válaszként erre: 1. - Xobacicus)
2016. aug. 3. 15:56

Ezt hivjak tapasztalatnak, aminek ugyebar mindig ara van.

Ismetelten nem fogsz remelhetoleg ilyen tipusu ferfival szoba allni.

2016. aug. 3. 15:56

Köszönöm,de a gúnyos megjegyzésekből nem kérek,ha lehet. A kérdésem is benne volt...hogyan tudom magam újjá építeni és nem pedig az,hogyan tudom vissza szerezni.

Ha valaki ismeri ezt a fajta betegséget,akkor tudja jól,hogy miről beszélek szóval nem lehet mindig mindenben az egyszerű oldalt nézni sajnos.

Segítő tanácsokat szeretnék olyanoktól hallani,akiknek viszonylag gyorsan sikerült ebből kilábalni. Köszönöm és elnézést,ha túl nyersen fogalmaztam volna.

2016. aug. 3. 15:53

Másfél évig?

Kin múlt, hogy nem tovább?

3. massalhangzo (válaszként erre: 1. - Xobacicus)
2016. aug. 3. 15:52

mi a kerdes? nem kell psziches betegsegeket raakasztani, egyszeruen egy lusta, onzo, alkoholista pasi volt, aki kihasznalt, mert megtehette, hagytad


talan ezt kellene felismerned es nem varni, hogy visszajojjon, hanem tovabb lepni

2016. aug. 3. 15:50

Jesszus!


Ez regény.


Miért nem írtál cikket???

2016. aug. 3. 15:48

Sziasztok!


Előre is megjegyezném a kérdésem elég hosszú lesz és még így sem fogja először mutatni a teljes valóságot,maximum 30%-ban.



Szeretnék hozzám hasonló tapasztalatokkal rendelkező nőtársaimmal beszélgetni arról,hogy hogyan éltétek túl egy nárcisztikus személyiségzavarban szenvedő férfivel a párkapcsolatot..?!


Aki ismeri magát a betegséget az biztosan rögtön tudja,hogy elég nehéz téma. Én másfél évig voltam egy ilyen férfival,aki most 34 éves.Én 31 vagyok.

Rengeteg cikket elolvastam a témával kapcsolatban már és már magam sem tudom,hogy mit higyjek.

Már néha magam kérdőjelezem meg a magam ép eszűségét. Teljesen zavart vagyok. A kapcsolatot ő szakította meg véglegesen 2 hete,de már előtte egy héttel ismertette velem a tényállást telefonon.

Együtt éltünk közös jövőt terveztünk,3 hónapnyi ismertség után jegyzett el.

Most már én is látom,hogy ez tipikus tette az ilyen betegségben szenvedőknek. Jelenleg teljesen máshol van és mást csinál,mint amit mondott nekem utolsó találkozásunkkor,hogy hová készül.

Az újabb áldozatát már megtalálta,akivel bár biztosan tényleg nem tudom mi van köztük,de hogy behálózta az biztos.

Hogyan lehet ebből úgy kimászni,hogy ne sérüljek még jobban magam által? Mert ő nem keres,de magamat továbbra is nyúzom millió gondolattal és üldözési mániám van lassan a több száz elolvasott cikkel..

Annyit érzékelek,hogy nem vagyok hibás semmiben,de az önértékelésem a béka feneke alá süllyedt 100 méterrel. Úgy érzem az egész kapcsolatunk egy nagy hazugság halmaz volt és nem tudom volt e benne valami valódi mozzanata,szava,érzése..

Mikor utoljára találkoztunk azt mondta nekem,hogy ne aggódjak biztos fogok még róla hallani...ez nagyon beleégett az agyamba és nem tudom ettől féljek-e vagy sem.

Amilyen gyorsan betoppant az életembe olyan gyorsan igyekezett ki belőle. Mintha az egész csak egy pillanat lett volna,egy álom és nem bírok felocsúdni mi a franc volt ez az egész :-O

A "fajtára" jellemző sorrendben hálózott be és utána épített le,mint valami tárgyat...a kapcsolat vége felé már sajnos a testi bántalmazástól sem riadt vissza.

Csak pörög az agyam és néha úgy érzem megőrülök,mert minden,de minden arra utal,hogy ő ebben a betegségben szenved,aztán egy másik pillanatban meg rám jön,hogy de mi van ha csak én látom bele ezt és nem is az,mert ő alapból bunkó...

Számtalan esetben átéltem hogyan használ fel embereket céljai elérésében és eközben nem riad vissza semmilyen eszköztől.. Mindent láttam és mégis mintha hártya borult volna a szememre...

Most csak azt érzem h menekülnék a világ másik felére...

Mit tegyek,hogy gyorsan sikerüljön kilábalnom ebből,mert néha még azt is érzem h ő hiányzik és ez megrémiszt..


Millió kérdés..miért pont én? Hogy nem láttam ezt közben? stb...

A telefonszámlája a nevemen volt pl..mert neki nem lehetett,mert tartozása van a társaság felé..az autómat beszippantotta egy általa jobbnak vélt autóba,ami szintén a nevemre került..

csak ennek köszönhetem,hogy kaptam vissza belőle pénzt :-)

És most az új áldozat nevén van mind a kettő..pedig az autó lehetne a sajátján,mert jelenleg is árulja,de nem..

Szövevény szövevény hátán és csak bambulok előre,hogy te jó ég mi volt ez a forgó szél!



Agyilag fel tudom fogni,hogy óriási szerencsém van,de mégis szenvedek,mint egy kutya.. Teljesen kifacsartnak érzem magam.

Már az első együttlétünkkor rá akart beszélni,hogy csináljunk gyereket,mert annyira megtalálta bennem a másik felét..még jó,hogy akkor észnél voltam.

Pár hónap után elszigetelt a családomtól azzal,hogy hozzájuk költöztetett. Utána már nem volt olyan kedves. Egyre több veszekedés volt,nem vitt sehova,de ahová ő akart menni oda nekem kötelezőn mennem kellett vele. Utána viszont megkaptam,hogy mindent egyedül kell csinálnia és megoldania,mert nekem milyen jó dolgom van csak otthon ülök egész nap.

Minden nap ivott,a minimum 6 doboz sör az mindig megvolt. Emellé gyógyszert is szedett/szed...Rivotril és Truxal..ugyanis depresszióra hajlamos és sokat volt emiatt kezelés alatt már. Gond nélkül vezet alkoholosan,mindig csak neki lehet igaza más véleménye számára nulla.

Nem dolgozik,hanem mindenféle trükkökkel teremti elő a pénzt. Tavaly egy nagy cégtől húzott le pénzt hónapokig pszichikai alapon..egy külföldi nő ismerősétől a legkörmönfontabb módokon tud kimanipulálni pénzt és mindig eléri a célját.

Én már az utóbbi pár hónapban minden voltam csak nő nem...pancser,balf...sz,állandó hülye gyerek. Szerinte nélküle nem értem semmit. És ezek csak részletek...

Olvastam sok oldalon sok tapasztalatot nem csak nőktől...és ez olyan,mintha csak valami rossz vicc lenne,hogy ilyen létezik.

Az utolsó találkozásunk is úgy végződött,hogy maga miatt megy el ahova mondta. Hogy értsem meg..és közben záporoztak a könnyei és megölelt és megpuszilt.

És én hülye még most is képes vagyok egyáltalán azon elgondolkodni,hogy mi van ha ez tényleg így van? És tényleg nem vert át..holott ezt tudom hogy még csak eszembe se juthatna.

Gondolkodom,hogy elutazom egy időre külföldre,de abban sem vagyok biztos,hogy attól megoldódnának a bennem lévő feszültségek.


Szóval kinek mi a tapasztalata ez ügyben?

Azóta nem keresett,nem beszéltünk. Közösségi oldalon szó nélkül letiltott,de a családtagjaimat nem csak törölte,mint ismerőst.


Tudnám még sorolni csak már nem győzöm.Köszönöm a válaszokat előre is!

❮❮ ... 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook