Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Nárcisztikus személyiségzavarban szenvedő férfi a párkapcsolatban fórum

Nárcisztikus személyiségzavarban szenvedő férfi a párkapcsolatban (beszélgetős fórum)


108. csikil4ny (válaszként erre: 106. - Xobacicus)
2016. aug. 5. 09:31

Nem lehetsz ennyire biztos a dolgodban: a pszichés betegségek nagyon átfödik egymást, még a szakorvosok is nagyon félnek diagnózist felállítani...


De mindegy is, hogy ő miben szenved, foglalkozz magaddal!

107. 50aa831df8 (válaszként erre: 106. - Xobacicus)
2016. aug. 5. 09:30

Értelek.

"Vigasztalásul" csak annyit még erről: biztosan olyasmikkel is találkoztál, hogy vannak pszichopaták is, akik rettentően sok mindenben hasonlítanak a nárcisztikus személyiségzavartól (nem) szenvedőkhöz...

Viszont elég könnyű megtalálni a kettő közötti különbséget...

106. Xobacicus (válaszként erre: 104. - 50aa831df8)
2016. aug. 5. 09:17

Számtalan kórházi papírját láttam és nekiálltam utána olvasni az ott leírtakról. Aztán eljutottam oda,hogy a bántalmazó emberekről olvastam és kikötöttem ennél a betegségnél..bárhol olvastam bármit,olyan mintha magamról és róla olvastam volna..de ezt írtam is az elején valamikor hogy nem orvosilag alátámasztott tény.

Nem nehéz levonnom a következtetést,hogy ez már messze nem az egészséges önértékelés nála.

Fontos is,meg nem is számomra ez a tény,mert egyrészt megértek sok mindent ezáltal mi miért volt például.

Szakértő soha nem tudja rá ezt kimondani,mert az együttlétünk alatt is hónapokig járt pszichiáterhez és ha kellet plusz pénzt is adott neki és szintén manipuláció alatt tartotta..tudom,láttam,ott voltam minden egyes alkalommal..

Pedig egy elég komoly,idős doktorról van szó..aki eltette a pénzt minden egyes alkalommal és minden oké volt.Tovább semmit nem firtatott,pedig néha néha belekezdtem dolgokba mondani neki,de még majdnem hogy én voltam a hülye :-O

Lehet,hogy én csak házilag állítottam fel egy diagnózist,de olyan biztos vagyok a dolgomban,mint amilyen biztos az,hogy most ezt írom neked.

Egy kb. 10 éves gyerek szintjén megrekedt 34 éves felnőtt.

105. csikil4ny (válaszként erre: 103. - Xobacicus)
2016. aug. 5. 09:12
Amit írtam veheted általánosnak is. :)
2016. aug. 5. 08:43

Xobacicus!

Kérdeznék valamit!

Azt, hogy nárcisztikus volt a párod, honnan tudod? Ki mondta?

Kimondta-e rá ezt mondjuk egy "szakértő"?

(Ahogy én tudom, a "nárcizmus" mindannyiunkban ott van, s egy bizonyos határon innen nem is ez a neve, hanem az, hogy "egészséges önértékelés".)

Hogy ez a számodra most fontos-e?

Szerintem: nemigazán...

(Vagy ki tudja?)

103. Xobacicus (válaszként erre: 99. - Csikil4ny)
2016. aug. 5. 08:01

Én nem ezt írtam,hogy én hangoztattam,hogy okosabb vagyok nála. Ez ágy általános megállapítás volt.

Ezt inkább mindig ő hangoztatta,hogy ő mennyivel okosabb,tapasztaltabb,agyasabb,rafináltabb stb..nálam..

102. Xobacicus (válaszként erre: 98. - Magdalénia)
2016. aug. 5. 07:59

Nem csak fizikailag adtam meg mindent,hanem érzelmileg is.

Azt nem tudom mondani,hogy semmilyen szinten sem tudtam rá férfiként tekinteni,mert az a fajta mentalitás,ami őt jellemezte igenis férfias volt.

101. csikil4ny (válaszként erre: 76. - Loch ness)
2016. aug. 5. 07:35

Sehogy sem tudom úgy betenni, hogy csak az a videó legyen amit megosztani szeretnék veled, a címe Tanulságos videó a kritikáról, 3.-án este osztotta meg. Tulajdonképpen azt támasztja alá, amiről beszéltünk: a kritika arról szól aki mondja, s nem arról akiről mondják:



[link]

100. csikil4ny (válaszként erre: 98. - Magdalénia)
2016. aug. 5. 07:04
Az utolsó gondolatodra: én a nőiességet a 4 éves lányomtól tanulom. Hihetetlen, hogy megvan benne mindaz amire azt mondjuk: Nő. Fogalmam sincs honnan örökölte...
99. csikil4ny (válaszként erre: 97. - Xobacicus)
2016. aug. 5. 07:02

"nem viselik el, ha egy nő okosabb náluk" - jajajajajaj, ne állj szóba eggyel sem akinél okosabbnak tartod magad. Ezt akkor is megérzik, ha nem mondod ki, ha meg ki is mondod azzal az önérzetüknek vége, te meg ha így érzed hogyan nézel fel rájuk?


Hű, én nőként sem szeretnék olyan kapcsolatba keveredni, amelyben a "párom" azt mondja, hogy én okosabb vagyok nálad. Legyen bizonyos területeken, mindenben én sem lehetek ász, de így egy az egyben ez roppant megalázó.

2016. aug. 5. 00:46

Örülök, hogy meg tudtalak nevettetni. :)


A csodálat nem abban merül ki, hogy fizikailag mindent megteszel. Az inkább anyai szeretet szerű, szolgai. Mint nő, nem tudtál rá felnézni.


Mire képes leszel egy új kapcsolatra, megjön a fehér bicaj is. Nem kell siettetni. :)

Már van tapasztalatod és óvatos leszel, ami nem hátrány. Nem is biztos, hogy az első pasi lesz az, de ne is legyen. Gyakorolj. :)

Sérült kapcsolatból közvetlenül kikerült ember még nem jó parti. Az csak arra fókuszál, hogy ne olyan legyen, mint az előző és más rosszabb tulajdonságot nem vesz észre.


Arra gondolok, hogy egy piás ember után megváltásnak tűnhet egy antialkoholista, holott az rosszabb is lehet, mint aki iszik.


Régen volt egy nőnapi reklám, a nők tiszteletéről. Egy 5 éves kislány virágot kapott, és öntudatosan, büszkén annyit mondott, "mert én is nő vagyok!" Ezt olyan magabiztossággal és eleganciával jelentette ki, hogy jó volt nézni és hallgatni. Benne volt a jövőbeli nő csillogása. :)

97. Xobacicus (válaszként erre: 96. - Magdalénia)
2016. aug. 4. 23:06

Hát nem tudom az utolsó pillanatig kinyaltam a fenekét,hogy durván fogalmazzak..egyet csettintett és vidékről felutaztam Pestre hozzá,mert kérte! És ezt is az utolsó héten! Mert beteg volt...ha kaja kellett csináltam,ha vigasztalásra szorult az is volt..

Szerinte nem volt jövőképe velem,mert ő csak külföld mániás meg pénz.


Ezen nagyon jót nevettem ezen a herceges elaléláson :-D Hát na biztos zavarba jönnék,de szerintem nem csak én :-D

Igen mostanság túl nagy a férfiak egója valamiért,mert nem viselik el,ha egy nő okosabb náluk.

Nem sok jó tapasztalatom van férfiak terén,mert eddig a komolyabb kapcsolataimban mind megcsalt..ez sem jó pont nálam tudom.De mindig él bennem a remény,hogy majd egyszer eljön az én időm is..és már jöhetne tényleg felőlem fehér biciklin is csak jöjjön!


Megpróbálom megfogadni a csillogás lehetőségét.Bár ezzel még most nem tudok azonosulni.

Valamiért úgy érzem nekem ezek a dolgok nehezen mennek.

96. Magdalénia (válaszként erre: 95. - Xobacicus)
2016. aug. 4. 22:25

Azért tett „lapátra”, mert nem csodálod őt és új nő van kilátásban, új terület, új kihívás. Neki újra mindig szüksége lesz, de az előzőhöz is visszasírja magát, ha az érdeke úgy kívánja. Ezért gondolja hasznosnak, ha gyerek is van. (Bár legtöbb ilyen ember nem jut el a gyerekig, mert önzőbb annál.)


Arra vigyázz, hogy a hiúságában nem sértsd meg, mert beláthatatlan következményei lehetnek.

Ne szájkaratézz vele!


Mi lenne, ha Harry herceg kérné meg a kezed? Elalélnál? :)

Hidd el ő is csak egy férfi és nem kell hasra esni előtte sem. Ő is csak akkor tud tartós párkapcsolatot létrehozni, ha mellérendeltnek érzi magát mellette a nő és nem alárendeltnek. Nem kell ehhez nagyvilági nőnek lenni, lehet a legegyszerűbb, intelligens nő is.


Régen talán jobban előfordultak társadalmi különbségek ellenére kötött sikeres házasságok, - orvos-szobalány - ma kevésbé sikeres a párkapcsolat, ha a képzett ember unintelligens és a kevésbé képzett párja intelligens.


Ne engedd meg magadnak, hogy egy pasi elkápráztasson. Neked kell csillogni. :)

2016. aug. 4. 21:09

A renomé elrontását viccnek szántam.. :-) Hogy lehet azért tett lapátra,mert nem tudott úgymond megkötni ezzel a dologgal. És így nem látott bennem több fantáziát..esetleg..


Az új regisztrációja azért készült,mert a régire nem tudott belépni. A régi most is fent van az oldalon a mai napig. az akkori újat letörölte még akkor mikor össze kerültünk..


Lehet van abban valami,hogy felszívta magát azon,hogy először nem kellett nekem ő,mert az utolsó pillanatig volt,hogy viccesen előadva adta elő a sztorit,hogy mert én akkor lapátra tettem aztán mégis mi lett.

Az utolsó hetek egyikén is felhozta..


Sokkal jobban világot látott,millió emberrel találkozott,több tapasztalata volt sokkal az életben..és most már ti is tudjátok hogy mennyi féle téren....

Szóval nekem azért ennyi nincs.

Akkor még igen csak nem tudtam,hogy hányszor volt elvonón,hányszor kezelték pszichiátrián és stb...amikor meg már ezeket megtudtam végem volt,mint a botnak..azt se tudtam hány óra van fél 8-kor úgy el volt mosva az agyam.


Játszmázik,mert ezt szerintem élvezi is.Már csak azért is gondolom,mert amikor nagy dolgokat sikerült elérnie a manipulációjával valakinél,addig olyan ideges volt "munka" közben,hogy majd felrobbant és koncentrált ezerrel és utána mindig megkaptam,hogy ez mennyire fárasztó neki agyilag.

Szóval,amikor meg sikerült,akkor pedig olyan hirtelen lett jókedve,mint akinél filmszakadás történt.

Volt több hosszabb kapcsolata is. Az első komoly 6 évig tartott fiatalon neki,de azzal se veled se nélküled volt. A második komoly mellett külföldön dolgozott bankban..itthon viszont a csaj megcsalta...a tapasztalataim alapján meg is értem,hogy miért..!!

Amikor ő ezt megtudta képes volt azonnal haza repülni. Azért ez is durva.

Ezt nem rég a fejéhez vágtam és hát nem kellett volna,mert bajba is kerültem ezzel az egy mondatommal elég rendesen :-(

A 3. komoly kapcsolatában egy gyermekes nővel volt. Mondanom sem kell abban a kapcsolatban is a nő volt hibás,mert annak sem volt jó semmi és amiatt nem jöttek össze dolgok..ez sem fedi a valóságot..

És hát mindegyik komoly kapcsolatában eltartott mindenkit!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Most,hogy így belegondolok...

94. Magdalénia (válaszként erre: 89. - 31bc25d879)
2016. aug. 4. 20:32

Igen. A fórumindító választott alul.

A férfi játszmázik és nem csak azért, mert link alak, hanem súlyos "beteg" is, alkalmatlan a házasságra, a párkapcsolatra.

93. Magdalénia (válaszként erre: 90. - Xobacicus)
2016. aug. 4. 20:22

Már miért rontottad volna el a renomédat?! Mert felelősségteljesen gondolkodtál? Magad hibáztatod? Nem kellene.


Szerintem nem véletlen a találkozásotok. Egyszer elutasítottad, majd új regisztrációval és képpel újra próbálkozott. Miután látta, hogy a pipával megjelölted, ezzel hízelegtél a hiúságának és becserkészhetővé tetted magad. Az első kudarc után neki ez kihívás volt és ezt nem vetted észre.


Utána egy ideig a tenyerén hordott, mert élvezte a saját sikerét. Nem lepődnék meg, ha sérelemként elraktározta az előző elutasításodat.


Írod, hogy nem tűnt rangon alulinak, SŐT!

Tehát nem tartottad magad egyenrangú félnek, hanem őt értékelted felül, simán a szövege és a fellépése alapján.

Ha magadat alulértékeled, más is megteszi.

Az önértékelésed akkor lesz a helyén, ha nem rendeled magad fölé a másikat és elfelejted, hogy Neked bármit is el kell tűrni.

Amikor elutasítod a tűrést, szinte észre sem veszed és más ember lettél.

92. Xobacicus (válaszként erre: 90. - Xobacicus)
2016. aug. 4. 19:08
elírtam..a gyerek NEM születhet így meg...
91. Xobacicus (válaszként erre: 89. - 31bc25d879)
2016. aug. 4. 19:07
Először ő sem tűnt semmiben rangon alulinak sőt!!! Nem gondoltam emiatt,hogy rossz választás sajnos..
2016. aug. 4. 19:06

Csak annyit éreztem,hogy valami nagyon nem kerek és a gyerek születhet így meg.

Aztán lehet pont ezzel rontottam el a renomém nála,hogy nem mentem bele :-D

Így vicces,de amúgy nem :-(

Azért írtam le a rossz emlékeket egy naplóba,hogy ne csak a jóra emlékezzek..már most is van olyan bejegyzés,amire nem emlékeztem :-O

A sors fura fintora,ahogy mi megismerkedtünk egyébként.

Egy társkereső oldalon történt. Ő írt nekem először,hogy ismerkedne. De a fotói alapján nekem nem jött be és hát lekoptattam.

Rá pár hónapra láttam egy fiú fotóját,akit ezelőtt még sosem és nagyon megfogott benne valami,nem tudtam megmagyarázni,hogy mi. Bejelöltem kedvencnek,de nem írtam neki. Ezt ő viszont látta és írt nekem..és kiderült,hogy ez a fiú ugyanaz aki előtte rám írt,csak csinált egy másik regisztrációt másik képpel...és hát ő az a bizonyos manipulátor exem...azért mi kell,hogy ekkora véletlen történjen??

89. 31bc25d879 (válaszként erre: 88. - Magdalénia)
2016. aug. 4. 18:44
Ez nagyon így van. Ne hagyd magad, illetve ne válasz "rangon alul". Ez az érzelmi intelligenciában, empátiában a tipikus alul választás este volt és te sérültél. (Már mint a fórumindító):) csak az utolsó bekezdésedet szőttem tovább:)
88. Magdalénia (válaszként erre: 81. - Xobacicus)
2016. aug. 4. 18:27

81. Látod, akkor viszont már Te ráéreztél valamire, hogy nem mentél bele a gyermekvállalásba. Ez már jelent valamit. Ő pedig a gyerekkel akart volna magához láncolni. (Azt hittem, hogy fordított volt a helyzet.)


82. Az érzelmeid nem tudnak egyik napról a másikra változni, de ez mindenkinél így van. Türelem. Természetes az is, hogy hiányoznak a jobb pillanatok.

Olyan ez, mint a gyász. El kell siratni és tudni, hogy ilyenkor a szép emlékek felerősödnek.


Ne hidd el, hogy rossz a rosszal, de rosszabb nélküle.


Ha nem akarsz még egy ilyet bevonzani, akkor egy kis emberismeret és saját magaddal is tisztában kell lenned. (Pszichológus)

Neked kell igényeidnek lenni, Neked kell választani és nem csak hagyni, hogy téged válasszanak.

87. kristo_f (válaszként erre: 86. - Csikil4ny)
2016. aug. 4. 18:09
kb. és szabadúlni sem tud
86. csikil4ny (válaszként erre: 85. - Kristo_f)
2016. aug. 4. 17:54

Van itt is egy hasonló eset, gyerekekkel, külföldön....


[link]

85. kristo_f (válaszként erre: 19. - Xobacicus)
2016. aug. 4. 16:59

És milyen jól tettem! "


Te magad mondod

Gondolj bele , gyerek és házasság lenne, hogy lépnél ki belőle? Szinte sehogy

Nem egy válásos topik van itt

Éld az életed, kinlódj, káromkodj,de járj "nyitott szemmel", aztán az idő megoldja


Egyet ne csinálj

Ha visszakunyerálná magát akármilyen dumával, ne dőlj be neki, még ha szép is jó is volt bármi ebben a kapcsolatban

Örülj hogy ennyivel megszabadúltál

84. csikil4ny (válaszként erre: 83. - Xobacicus)
2016. aug. 4. 16:44

:)


Időőőőőőőőőőőőő

83. Xobacicus (válaszként erre: 80. - Csikil4ny)
2016. aug. 4. 16:40

Garnier...törődj magaddal :-D :-D


Viccet félretéve..csak tartanék már ott,hogy egy rossz emlék és ennyi!

82. Xobacicus (válaszként erre: 77. - Magdalénia)
2016. aug. 4. 16:38
Nem akarom keresni,hogy jöjjön vissza,de közben meg hiányzik mégis a jelenléte. a jobb pillanatok..és ez elborzaszt :-(
81. Xobacicus (válaszként erre: 74. - Magdalénia)
2016. aug. 4. 16:37

Nem ő nem akart gyereket,hanem én! Ő már az első együttlétkor azt akart "gyártani" és komolyan is gondolta. Sőt még az utolsó hetünkben is fel volt villanyozva,hogy márpedig csináljunk,mert már lehet...milyen jó,hogy nem mentem bele...én nem akartam!

Aki csak felszínesen ismeri kedveli is. A nők rögtön zavarba jönnek tőle és még 50 éves nők is úgy csinálnak ,mint a tizenéves csitrik :-)


A szoba négy fala között szerintem meg rájönnek az emlékei a sérülései esetleg a bántalmazásai korábbról,mert azt tudom az apja verte.

A dühét állandóan rajtam töltötte ki. Mindig mondtam neki,h ezt ne tegye.

És volt hogy azt válaszolta,hogy azért vagyok azért is,hogy kitudja tölteni rajtam.


Jelenleg attól félek még a legjobban,hogy megint bevonzok egy ilyet bármennyire is nem akarom. Azt fogom figyelni ki milyen és görcsbe leszek..

80. csikil4ny (válaszként erre: 79. - Xobacicus)
2016. aug. 4. 16:36

Ez is teljesen normális, az érzelmek nem múlnak el egyik napról a másikra. Ne érezd rosszul magad, fogd fel egy tapasztalatnak, tanulsz belőle és tovább lépsz.


Egy egészséges önzés kell az embernek, ha te nem törődsz magaddal, kitől várod el ezt?!

79. Xobacicus (válaszként erre: 73. - Loch ness)
2016. aug. 4. 16:31

Sajnálom,hogy te is hasonló cipőben jársz. Igazából mindenki olyan,amilyen és aki magabiztos ezt soha nem fogja megérteni,hogy kerülhetnek emberek ilyen helyzetbe..Én meg közben irigylem a határozott,erős egyéniségű embereket akik tudnak önzőek lenni..én sajnos nem tudok!!!!

Próbálok reálisan ránézni erre az egészre. Ha kívülálló lennék első dolgom az lenne,hogy azt mondjam...vagy kérdezzem...miért voltál vele,ha ilyen???

De most már saját tapasztalás útján sajnos látnom kellett ez nem ilyen egyszerű.

Ez is kétoldalú dolog,mert bár tudom amit tudok ésszel,de sajnos érzelmileg kötődöm még mindig hozzá.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook