Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Nárcisztikus személyiségzavarban szenvedő férfi a párkapcsolatban fórum

Nárcisztikus személyiségzavarban szenvedő férfi a párkapcsolatban (beszélgetős fórum)


48. sanyinak (válaszként erre: 46. - Xobacicus)
2016. aug. 3. 19:58
Akkor jó lenne egy virusirtás után szoftverfrissítést indítani nálad.. :)
47. Xobacicus (válaszként erre: 45. - Massalhangzo)
2016. aug. 3. 19:52
Ja még azt elfelejtettem,hogy ez az új nő csak az utolsó 2-3 hétben került be a képbe. ami akkor neki még csak "barát" volt és onnan tudom,h pl miket nem mondott el neki,amiről én tudtam,mint partnere..
46. Xobacicus (válaszként erre: 45. - Massalhangzo)
2016. aug. 3. 19:50

Hát ez az,amit én sem tudok hova tenni magam előtt hidd el....egyszerűen én sem tudom hol volt az agyam,mikor ment el szabadságra és miért nem jött vissza..

Abszolút olyan agymosásom volt,hogy most is is érzem néha,hogy üres az agyam.

45. massalhangzo (válaszként erre: 44. - Xobacicus)
2016. aug. 3. 19:28

nem vagyok egy erkolcscsosz, de legyen mar egy minimais erkolcsi alap valakiben. ha ugy allsz hozza mashoz, hogy hat nem baj, ha lehuz egy not es abbol eltek, mert a nonek ugyis van eleg penze, az uj not is atcseszi, amirol mar akkor tudtal, mikor egyutt voltatok, megis milyen pasikkal fogsz leallni? ha lop, hazudik, csal, megcsal ez ne legyen mar egy elfogadhato szint


mindenkinek mas a tureshatara, de ha nem szamit semmi, hogy megcsal, meglop, kihasznal, rosszul banik veled, megver, akkor megis mi az, amiert ugy dontenel, hogy lapat?


egy kicsit ezt tedd magadban tisztaba, nem kell azon rugoznod szerintem, hogy mi lesz, ha megjelenik, semmi nem koti hozzad, ha siman elhagyott, legfeljebb az lehet kenyelmes, hogy ugy ugralsz, ahogy o futyul


nem tunsz egy buta nonek, ugyhogy gondold at, hogy sullyedhettel idaig, es valtoztass egy nagyot a hozzaallasodon. keress munkat, ne fuggj senkitol, ha tul vagy ezen, kezdj el ismerkedni, de normalis igenyekkel, elvarasokkal

2016. aug. 3. 19:16

A külföldi nő ismerőse egy olyan úgymond üzlettárs,hogy a nőnek anno ő segített egy üzletben és emiatt van pénze annak most bőven. És így ez némi alap a


manipuláláshoz.

A kapcsolat nem zárult szépen az úgymond osztozkodás miatt és én vagyok a világ legnagyobb gusztustalan embere a szemében,mert szerinte én leakartam út


húzni anyagilag.Jelenleg az új barátnőnél van,aki elől szintén titkol dolgokat ez már akkor is kiderült picit számomra,amikor még együtt voltunk.

Most akkor kezdjek félni,hogy ha gondol egyet megjelenik valami miatt? :-( Nem úgy lépett le,mint aki valaha is lealacsonyodna hozzám újra,ha értitek...

2016. aug. 3. 19:06

Miért pont Te?

Mert ezek a manipulátorok megtalálják a manipulálható embereket.

Miért nem láttad már az elején? Mert éppen ez a manipuláció lényege.



Inkább örülj, hogy megszabadultál tőle. Sőt: nagyon-nagyon örülj, hogy végre ekkora teherrel kevesebb van rajtad. És azért is nagyon örülj, mert anyagilag nem nullázott le teljesen.



Sok sikert az újrakezdéshez.

42. Magdalénia (válaszként erre: 1. - Xobacicus)
2016. aug. 3. 18:47

Most még arra koncentrálj, hogy ha megjelenik és visszasírja magát, elutasító tudj lenni és tárgyilagos. Nagyon értenek hozzá, hogy visszafogadják őket és utána még rosszabb lesz.

A legjobb érv, hogy már van barátod, de a reagálása heves lehet. Vigyázz vele.

Valamiért függőségben voltál/vagy vele és ez hátráltatja a józan eszed.

Ha sír, sajnálod? Az baj. Inkább láss át rajta.


Ha elmarad, jönnek a hétköznapok és helyrebillensz. Örülj, hogy letiltott a fészről, amit neked kellett volna megtenned. Így is többet tudsz róla, mint kellene.

41. massalhangzo (válaszként erre: 38. - Xobacicus)
2016. aug. 3. 18:24

szerintem kabe ennyi ido alatt derul ki, hogy egy ismeretseg, randizgatas komoly kapcsolatta, igazi tarssa kovacsol-e ossze. mert ennyi ido alatt mar kiismered a masikat, megelitek a rozsaszin felho utani mindennapokat


az a gaz, hogy te meg a sok szar utan sem akartad elhagyni, hanem o dobott. az jo, hogy nem szepited a dolgait, de tenyleg magadon kellene dolgoznod, mert ha szemelyisegzavarokat vizsgalnank, akkor nalad is boven van gond. es talan pont ebbol a kapcsolatbol tanulhatsz annyit magadrol, hogy nagyot valtozhass. a pasit meg ne band a gyengebb pillanataidban sem, ugyanezt fogja muvelni az osszes novel, te viszont talalhatsz egy sokkal jobbat

40. massalhangzo (válaszként erre: 37. - Xobacicus)
2016. aug. 3. 18:20
na de ha nem dolgoztal, es tudtad, hogy o mas noktol csal ki penzt, abbol eltek, ehhez hogy volt gyomrod?
39. Xobacicus (válaszként erre: 36. - Csikil4ny)
2016. aug. 3. 18:16
Köszönöm a bíztató szavaidat igazán jól esik,hogy nem ítélkezel felettem.
2016. aug. 3. 18:15
Ja és másfél éves kapcsolat volt,azért az nem pár hónap.
2016. aug. 3. 18:13

Nem hagytam ott a munkám miatta,hanem a kapcsolatunk elején még dolgoztam,de lejárt az akkori szerződésem és nem hosszabbítottak meg továbbra is. És ezután alakította a helyzetet azzá,amiben valóban partner voltam,de mégsem.

Az első pár hónapban egyáltalán nem volt seggfej,sőt...túlságosan minta társ volt..

valószínűleg ezért borult a hártya a szememre

Miután megismerkedtünk rá egy hétre már akarva-akaratlanul együtt éltünk,mert egyszerűen nem ment haza. Kár tagadnom ezt a részét,hogy jól esett,hogy látszólag ennyire élt halt értem valaki..ez is az én hibám..

de azért lassan abszolút én jövök ki úgy az egészből,hogy én vagyok a legnagyobb ludas,holott ha az elején is olyan lett volna mint a vége felé,akkor egyértelmű,hogy bele sem kezdek. De elérte,hogy bele szeressek szó szerint.

36. csikil4ny (válaszként erre: 32. - Xobacicus)
2016. aug. 3. 18:11

Egy normális kapcsolatban, nincs olyan, hogy az egyik dönt. Te ott hibáztál, hogy a saját életed felett átengedted az irányítást, ezt nem szabad megtenni, most már látod, hogy hová vezet. Abban massalhangzonak igaza van, hogy ilyet egészséges lelkületű ember nem tesz.


Azon érdemes dolgoznod, hogy megértsd nem érdemelted ki ezt a helyzeted, nem teheti senki meg ezt veled, de ki kell állnod magadért!

35. massalhangzo (válaszként erre: 29. - Csikil4ny)
2016. aug. 3. 18:10

szerintem nincs szuksege se konyvekre, se orvosra. pontosan latja, miket tett a pasi, es hogy ez egy rossz kapcsolat volt. biztos kotodik meg erzelmileg, es remelhetoen az o erdekeben a pasi meg elszorakozik massal egy ideig, mig o kiheveri es tisztan fog latni, es mar nem fogadna vissza


igazat adnek neked, ha egy egy sokeves kapcsolat lenne, de ez egy par hos dolog, ahol mar az elejetol olyan gaz dolgokat mutatott fel a pasi, es oszinten a no is, hogy nem is ertem, ilyeneket hogy lehet. nem hiszem el, hogy egy-ket het alatt valaki dobja a munkajat, mert egy alig megismert pasas mondja

34. 31bc25d879 (válaszként erre: 32. - Xobacicus)
2016. aug. 3. 18:10

Még egyszer leírom: örülj, hogy megszabadultál tőle. Ez egy beteg elme. Nincs szükséged ilyenre, egy nőnek sincs.

Vegyél egy nagy levegőt és építsd fel újra az életed, a lelked, az egzisztenciádat. Fiatal vagy még, nosza.

33. massalhangzo (válaszként erre: 32. - Xobacicus)
2016. aug. 3. 18:06

szerintem jobban gondold at, hogy milyen elvarasaid, igenyeid vannak egy ferfival kapcsolatban


mert lehet trendi psziches korkepet raaggatni, de egyszerubb magaddal foglalkozni


ne allj le, meg randizgatni se olyannal, akinek nincs munkaja, anyucieknal lakik. ha lehuz penzzel es tudomasodra jut, hogy mas noket is melletted, akkor mi keresnivalod volt mar akkor, ott mellette?


ne haragudj, de te otthagytad a munkadat par het ismeretseg utan? mire fol? mert erre csak azt lehet mondani, hogy ja, ha kenyelmes volt, hogy a pasi eltart, es tokmindegy, hogy mas nok penzebol, akkor mit csodalkozol?


komolyan, nem ertem a noket. manapsag, mikor barmit elerhetnek, nem kell bunko seggfejekkel leallniuk, eltartaniuk magukat, elturni barmit, akkor jonnek ilyen kapcsolatokkal? ez nem egy 10 eves hazassag, amiben a pasi egyszercsak alkoholistava, betegge valt es megvaltozott a szemelyisege, hanem elejetol egy seggfej volt.

2016. aug. 3. 17:59

Nem tagadom magam előtt sem,hogy az én lelki világom nem olyan erős,mint pl itt egyes hozzászólóknak,akik rögtön kirúgták volna.

Én is,mint mindenki más annak eményében vágtam bele a vele való kapcsolatba,hogy na most hátha sikerült találnom egy normális férfit.És annak is tűnt!

Mivel soha nem volt tapasztalatom ilyen fajta "ragadozóval" joggal gondolhattam,hogy az ami alakult és ahogy alakult szépen az akár igaz is lehetett..

Azt sem tagadom,hogy idővel foghattam volna magam és lelépek ez is igaz.De ekkorra már olyan kalitkában voltam,hogy ha én szakítottam volna nem úsztam


volna meg ennyivel,ami lett...

Még így is kaptam szapulást és fenyegetést,hogy majd megtalállak és...így is szinte semmi nélkül jöttem ki az egészből,mert inkább mindent odaadtam neki


csak hagyjon békén minél hamarabb. Hozzáteszem ezen a téren is bírósággal és stb.-vel fenyegetett. Még az ő általa nekem adott ajándékaimat is


visszakérte agresszívan és most jelenleg is árulja egy netes felületen..Ha egyedül lettem volna a költözésénél,akkor tuti kaptam is volna..

Én egy szóval nem állítottam,hogy szegény áldozat vagyok.

Ahogy írtam nem az én pénzemből éltünk,mert a kapcsolat elején elzárta előlem a munka lehetőségét. Függővé tett anyagilag. Erre lehet azt mondani,hogy


ez is az én hibám,de utólag nézve jobb is,mert mind az összes havi fizetésem úszott volna az ő igényeinek kielégítésére...

Persze aztán ha valamit nem úgy csináltam,ahogy ő elvárta volna,akkor jött a kuss is,mert ő tart el és ha nem tetszik kirak a ház elé stb..

Az autóm el lett adva egy másik miatt,hogy az mert nekünk mennyivel jobb és nagyobb mindenféle szempontból.

Még mindig nem írtam azt sem egyszer sem,hogy szapulom,bár van miért és nem tudom megtenni,hogy nem,de a lényeg azon van,hogy minél hamarabb túljussak


ezen és nem azon,hogy szídjuk együtt,mert akkor az nekem önigazolás,hogy mindenben jó vagyok..Nem ezért indítottam a kérdést el.

31. fincsi5 (válaszként erre: 25. - 50aa831df8)
2016. aug. 3. 17:51

A klubot nem ismerem, de szerintem pszichológushoz se menjen, mert az tuti, hogy belebeszél valamit.

Olyan szépen leírta, látja ő tisztán a dolgot.

Az meg kész csoda, hogy még a börtön előtt megszabadult tőle! Xobacicus, erre gondolj, de sokat! Vagy még erre sem! Utazz el külföldre egy időre.:)))

30. csikil4ny (válaszként erre: 28. - 31bc25d879)
2016. aug. 3. 17:48
Ezt csak az tudja megérteni, aki maga is átesett bántalmazáson, nem véletlen, hogy látszólag erős nők is sokáig élnek bántalmazó kapcsolatban, s ők titkolják a lehető legjobban. A szakemberek nagy része sem érti....
29. csikil4ny (válaszként erre: 27. - Massalhangzo)
2016. aug. 3. 17:45
Nem, én azt akarom benne erősíteni, hogy egy értékes ember, aki rossz döntést hozott, aminek biztosan van lelki háttere. Derítse ki és építse fel magát - amihez javasoltam könyvet és szaksegítséget. Valamint soha többé ne hagyja magát megvezetni!
28. 31bc25d879 (válaszként erre: 24. - Csikil4ny)
2016. aug. 3. 17:37

"Pár hónap után elszigetelt a családomtól azzal,hogy hozzájuk költöztetett. Utána már nem volt olyan kedves. Egyre több veszekedés volt,nem vitt sehova,de ahová ő akart menni oda nekem kötelezőn mennem kellett vele. Utána viszont megkaptam,hogy mindent egyedül kell csinálnia és megoldania,mert nekem milyen jó dolgom van csak otthon ülök egész nap."


Itt már miért nem hagyott ott csapot-papot és húzott vissza a szüleihez?!

Ezt én sem értem, nagyon nem! Miért tette még ki magát további bántalmazásoknak?


Férfi annyi van mint réten a fűszál. Annyik vagyunk amennyit megengedünk magunknak és a másiknak. Ismétlem a másiknak, a társunknak. A tiszteletet ki kell érdemelni de meg is kell követelni. Ha és amennyiben annyi érzelmi intelligencia nincs egy férfiban,hogy ne bántson meg egy nőt, főleg ne tudatosan és folyamatosan akkor miért kell hozzá ragaszkodni?

Kinek kell egy ilyen férfi?

27. massalhangzo (válaszként erre: 24. - Csikil4ny)
2016. aug. 3. 17:21
de nyugodtan erositsd benne, hogy o csak egy szegeny aldozat, akit egy galad pasi terrorizalt.
26. massalhangzo (válaszként erre: 24. - Csikil4ny)
2016. aug. 3. 17:17

en azt mondom, hogy ez a masik teljes hibaztatasa. ez nem a sotet kozepkor, ne mondd nekem, hogy barkit, aki nem onkent akar megfelelni egy pasinak kapcsolat, hazassag remenyeben, azt be lehet zarni negy fal koze. gondolom, a no dolgozik, nem volt az bezarva, csak konnyebb ezt mondani. ha az o penzebol eltek, amit a pasi lenyult, meg kocsija is volt, akkor ez nyilvan baromi nagy tulzas a pasira vetitve mindent


hanyan sirnak, hogy egy rossz kapcsolat utan elvesztettek a barataikat, mert mar nem foglalkoztak veluk, csak a pasival


en azt gondolom, ha valaki az exet kezdi szapulni, az egyertelmuen az o rossz valasztasat minositi. nincs olyan, hogy egy kapcsolatban csak az egyik fel hibas, de ez nem is volt igazi kapcsolat

25. 50aa831df8 (válaszként erre: 14. - 07da045965)
2016. aug. 3. 17:13

Kedves Triac!


Szép tőled, hogy felhívtad a kedves fórumindító figyelmét az estemre és a klubra.


Azt hiszem, hogy Xobacicusnak az én "segítségemre" nemigen van szüksége. (Akkor tudnék neki segíteni egy határozott jótanáccsal, ha még mindig élne ez a felemás kapcsolata. Szerencsére már nem él, és még nagyobb szerencse, hogy még csak nem is okolhatja magát túlságosan, hogy megszakadt, mert az ún. szerelme vetett neki véget. Ez a "határozott jótanács" úgy szólt volna: "Menekülj! Ne holnap vagy holnapután, hanem ma, rögtön!")


Kedves Xobacicus!


Akkor jutsz előbbre leggyorsabban, ha újra "felépíted" magad. Ha eszméletlenül gyorsan elmagyarázod magadnak, hogy egy életveszélyes kapcsolatodnak lett vége. Továbbá ha leszaggatod magadról az összes "címkét", melyeket az együttélésetek során rád ragasztott a párod.

24. csikil4ny (válaszként erre: 22. - Massalhangzo)
2016. aug. 3. 17:08

"Pár hónap után elszigetelt a családomtól azzal,hogy hozzájuk költöztetett. Utána már nem volt olyan kedves. Egyre több veszekedés volt,nem vitt sehova,de ahová ő akart menni oda nekem kötelezőn mennem kellett vele. Utána viszont megkaptam,hogy mindent egyedül kell csinálnia és megoldania,mert nekem milyen jó dolgom van csak otthon ülök egész nap." - ez bizony az!


Vagy a verbális erőszak nem is erőszak? Ha a másik akaratára rákényszeríti valaki a sajátját az nem erőszak? Fura meglátásaid vannak! Egy egészséges lelkületű ember otthagyja az ilyen személyt az első akciójánál, nagyon sokan viszont nem. Erre te mit csinálsz? Letámadod az áldozatot, mert hagyta magát? Ezek után merjen még segítséget kérni....

23. massalhangzo (válaszként erre: 20. - Csikil4ny)
2016. aug. 3. 17:01
szerintem ezt a tipust hivtak a regi idokben hazassagszeldognek :D iger fut-fat, hazassagot, gyerekeket, kozos szep jovot, kozben lenyulja a not, ahol tudja, es persze mellette mas noknek is csapja a szelet, mikor jon jobb lehetoseg, gond nelkul lelep
22. massalhangzo (válaszként erre: 20. - Csikil4ny)
2016. aug. 3. 16:58

ez nem eroszakoskodas volt, egyszeruen csak kihasznalt egy not anyagilag, foleg erre ment, es mikor talalt kovetkezot, jobbat, lelepett


ez nem csaladi eroszakra pelda

21. massalhangzo (válaszként erre: 19. - Xobacicus)
2016. aug. 3. 16:56

egy szakitason mindig nehez tuljutni, ha meg szerelmes vagy. ezen csak az ido segit, persze te is tehetsz erte. foglald el magad, legyel sokat baratokkal, sportolj, kapcsolodj ki, hogy minel kevesebbet gondolhass ra, inkabb mas toltse ki az agyad es az idodet


es probald tenyleg azt is kimosni az agyadbol, hogy te csak szegeny aldozat vagy, akit atvagtak, mert azert ezek nyilvanvalo viselkedesek, tettek voltak, amiket te benyeltel. vagy komolyan ugy erzed, hogy komoly jovot, csaladot akartal olyan ferfitol, aki nem dolgozik, mas nok kicsalt penzebol el, a tiedet is elveszi?


lehet naivnak, almodozonak mondani, de ha elismered magad elott, hogy te ugyanannyira hibas voltal, mint o, akkor legkozelebb nem esel ilyen hibaba. mert azok a nok, akik ilyen ferfiakat elturnek, gyakran csak ilyenekbe szeretnek bele, es egy ilyen mellett kotnek ki, vegigszenvedve hosszu eveket. konnyebb azt mondani, hogy aldozatt vagyok es a masik a hibas, nehezebb elismerni, hogy hulye voltam, hogy hagytam, es tenni ellene. de benned is tobb ero van, mint hiszed. ha kicsit kitisztul a fejed, eltelik egy kis ido, konnyebb lesz minden

20. csikil4ny (válaszként erre: 17. - Massalhangzo)
2016. aug. 3. 16:53
Szerinted te leszel családon belüli erőszak áldozata vagy ő? Ebben a helyzetben gyakorlatilag felkínálta magát, hogy használják ki, s akadt egy személy aki meg is tette.... Normális, hogy az ő hozzáállásával van a baj, azon kell változtatni, de attól, hogy lehülyézzük (most sarkítok) nem fog jobban választani következőben sem, pont azért amit leírtál.
2016. aug. 3. 16:50

Sajnos azt kell,hogy mondjam,h rajta múlt,hogy nem tovább,mert úgy lelépett,hogy még levegőt sem volt időm venni..Ennek szintén semmi előjele nem


volt,előtte egy héttel családalapításról beszélt,hogy most már lehet itt az ideje. Én ugyancsak elleneztem a dolgot,hogy na akkor álljunk neki de


rögtön. És milyen jól tettem!

Lehet engem szídni nyugodtan az nem érdekel csak az,hogy miként jussak ezen túl. Biztosan van nekem is valami "beütésem",de ilyet nem hogy nem


tapasztaltam még soha,hanem még nem is hallottam ilyen betegségről. Márpedig ez létezik és ne haragudjon meg senki,de könnyen beszél az,aki nem esett


még át ilyen kapcsolaton. Teljes agymosást végeznek ezek az emberek úgy,hogy ebből te semmit nem veszel észre.

Ahogy láthatjátok nem csak én vagyok ilyen cipőben,hiszen kaptam olyan hozzászólást is,amiben már család és gyermek is van..

Igen tudom,hogy milyen ő...de mégis akkora pofon volt,mert valamiért hittem,hogy velem soha nem lenne gusztustalan tapló,mert amikor valami rosszat tett


épp,utána olyan mézes madzagot elhúzott az orrom előtt,hogy hihetetlen én meg bedőltem..ezt nem is vitatom.

Sajnos szakember segítségét jelenleg nem tudom igénybe venni,mert anyagilag teljesen függővé tett engem magától és ami volt is pénzem azt is


feléltük,illetve felélte azon a címszón,hogy közös érdek stb...

Köszönöm az eddigi hozzászólásokat és tanácsokat!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook